+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Szymon
    Opis
    MK4 2.0TDCi 2008r.
    Od
    09 Sep 2009
    Mieszka w
    Wadowice

    [MkIII]Rdza na drzwiach, problem nie do usunięcia?

    W końcu i mnie dopadł problem rdzewiejących rantów drzwi w MK3.... Przymierzam się do naprawy tego.. Zrobiłem juz kilka wizyt w zakładach lakierniczych i uslyszalem pare informacji, które mnie dziwią. Otóż jeden Pan powiedział mi, że owszem zrobią te drzwi wyczyszczą dokładnie, dadzą bardzo dobre uszczelnienie i pomaluja. Niestety twierdzi, że to bedzie i tak rozwiązanie na jakis 1-2 rok, poniewaz problem znow powroci. Jedyną radą było by wymienienie drzwi. Gość twierdzi, ze juz nie jednego MK3 robił i problem zawsze powroci. Na ile jest to prawdą ? Proszę o opinię..

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar Rowik
    Imię
    Marcin
    Opis
    Brak
    Od
    27 Jul 2008
    Mieszka w
    Ujście
    Coś w tym prawdy jest ale czytałem kiedyś na Naszym forum, że jakiś lakier zrobił tak, że przez x-lat było dobrze. Chyba, że się mylę...

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar pepe
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Feb 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    No i ma racje bo nie wyczyścisz blachy ,musiał byś poszycie drzwi zdjąć co jest nie opłacalne ale można wyczyścić z zewnątrz nałożyć masę poliuretanową a od środka zakonserwować np. fluidolem i to trochę wytrzyma

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Szymon
    Opis
    MK4 2.0TDCi 2008r.
    Od
    09 Sep 2009
    Mieszka w
    Wadowice
    Gość twierdzi, że wyczysci na tyle ile będzie dał rady od wewnątrz... Ale znow z drugiej strony moje MK3 w tym roku konczy 11 lat i skoro od nowosci nie byly drzwi malowane, tylko na serwisach co jakis czas lekko "picowane" to podejrzewam, że muszą wytrzymać jakies pare lat kolejne

  6. #5
    rustin
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez bohun
    MK3 w tym roku konczy 11 lat
    Jak mk3 może kończyć 11 lat? w opisie masz z 2002r

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Szymon
    Opis
    MK4 2.0TDCi 2008r.
    Od
    09 Sep 2009
    Mieszka w
    Wadowice
    Przepraszam, pomyłka, oczywiście, że 9..

  8. #7
    Zielony listek Awatar beezone
    Imię
    Bizon
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo Mk3 kombi TDCi 96kW z 2002r.
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    78736
    Cytat Zamieszczone przez rustin
    Cytat Zamieszczone przez bohun
    MK3 w tym roku konczy 11 lat
    Jak mk3 może kończyć 11 lat? w opisie masz z 2002r
    no właśnie też się zastanawiałem hehe

    moje MDO zatem też ma "11"
    what has been seen cannot be unseen

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Rafał
    Opis
    mondeo mk3 2003r
    Od
    05 Jan 2011
    Mieszka w
    wieliczka
    Ja malowalem ok 2 tyg temu wszystkie 4 dzwi od listw w dol. Sam robilem, ojciec lakiernik to pomogl i pomalowal. Ranty mocno skorodowane ale na szczescie nie na wylot. proponuje dobrze oczyscic z rdzy, zasmarowac cortaninem lub innym odrdzewiaczem zostawic na noc. Ja odchylalem blache poszycia co idzie zagieta na rancie i tez trzeba wyczyscic. zagialem ja spowrotem na masie uszczelniajaca, klejacej do profili zamknietych (BOLL), potem calosc zalepic ta masa zeby wygladalo jak orginal, i malowanie. ile to wytrzyma, niewiem. jest zrobione solidnie. POWODZENIA

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Sliwiec
    Imię
    Jacek
    Opis
    Mondeo MKI 1.8TD Kombi EnduraDE
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Jesli tanio, to tak jak kolega powyzej napisal
    Jesli dobrze, to wypiaskowalbym ranty ,polozyl dobry podklad reaktywny (Dupont Duxone DX1061),odcial go podkladem akrylowym/nawierzchniowym (Duxone DX 1062/1064), na to lakier i po bolu.
    Profile zamkniete polecam konserwowac Valvoline Tectyl ML najlepszy IMHO srodek do konserwacji.
    Chcesz na kogoś liczyć - licz na siebie

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Rafał
    Opis
    mondeo mk3 2003r
    Od
    05 Jan 2011
    Mieszka w
    wieliczka
    I jeszcze jedno od srodka dobrze zakonserwowac, ja to zrobilem fluidolem

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Kolego bohun, nie ma lepszego sposobu jak ja zrobiłem i to już już w drugim aucie, minęło 1,5 roku i cisza (odpukac) ale musisz się dołożyc i poświęcic trochę czasu i cierpliwości (czego raczej nie zrobi lakiernik który idzie na iloośc i nie ma czasu)
    Powodzenie zapewnia ten środek: http://allegro.pl/brunox-epoxy-srode...399250714.html
    1.Drapiesz rdzę śrubokrętem potem szczotką
    2.Odtłuszczasz 2 razy (b.ważne)
    3.Nakładasz brunox, w miejscach gdzie zacznie się robic fioletowe potem czarne oznacza że jest rdza mimo że jej nie widac.
    4.Na drugi dzień znów nakładasz brunox
    5.Gdy jest suche w dotyku (czasem po dwóch dniach, a zimą to odpusc sobie jak nie masz ciepłego garażu)
    Nakładasz cokolwiek chcesz: podkład, bazę , bezbarwny, nieważne bo brunox jeż działa i jest podkładem uniwersalnym.
    Powodzenia, gwarantuję Ci że będziesz zadowolony pod warunkiem dobrego odtłuszczenia i dobrego wyschnięcia brunoxa

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  13. #12
    Kursant
    Imię
    dawid
    Opis
    mondeo kombi TD 98 ,mondeo kombi 1.8 96 było też 1.8 95 ,v6 99
    Od
    23 Nov 2009
    Mieszka w
    kielce
    Cytat Zamieszczone przez OTTO
    Kolego bohun, nie ma lepszego sposobu jak ja zrobiłem i to już już w drugim aucie, minęło 1,5 roku i cisza (odpukac) ale musisz się dołożyc i poświęcic trochę czasu i cierpliwości (czego raczej nie zrobi lakiernik który idzie na iloośc i nie ma czasu)
    Powodzenie zapewnia ten środek: http://allegro.pl/brunox-epoxy-srode...399250714.html
    1.Drapiesz rdzę śrubokrętem potem szczotką
    2.Odtłuszczasz 2 razy (b.ważne)
    3.Nakładasz brunox, w miejscach gdzie zacznie się robic fioletowe potem czarne oznacza że jest rdza mimo że jej nie widac.
    4.Na drugi dzień znów nakładasz brunox
    5.Gdy jest suche w dotyku (czasem po dwóch dniach, a zimą to odpusc sobie jak nie masz ciepłego garażu)
    Nakładasz cokolwiek chcesz: podkład, bazę , bezbarwny, nieważne bo brunox jeż działa i jest podkładem uniwersalnym.
    Powodzenia, gwarantuję Ci że będziesz zadowolony pod warunkiem dobrego odtłuszczenia i dobrego wyschnięcia brunoxa
    mogę się z tym zgodzić ale na pewno nie miałeś dużych ognisk korozji ja osobiście szukam ładnych elementów lakieruje i od srodka zalewam woskową konserwacją jeżeli dopadniecie rdze w pierwszym stadium to bedzie ok a jak nie to....

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    U mnie tak to wyglądało



    Jednak czy za rok albo dwa nic nie wyskoczy tego nie wiemy, ale wolę miec tak i gdyba, niż wywalic 2 tys lakiernikowi i miec pomalowane tylko z jednej strony, i za pół roku by to wyszło, bo tak mi lakiernicy mówili, że oni zrobią i mam auto sprzedac, bo to za pół roku wyjdzie. A jak zdecydowałem się sam to robic i pojechałem do jednego po poradę i zobaczył że pół auta rozebrałem żeby wszędzie dosc to powiedział że nikt by tego tak dobrze nie zrobił jak ja sam i że chyba chcę tym autem jeździc do końca życia

    P.S. Całosc wyniosło mnie niecało 500 zł i zostało materiałów na drugia auto, czyli w mondku krawędzie drzwi zrobiłem gratis.

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

Podobne wątki

  1. Rdza na drzwiach
    By Szuler84 in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-04-2019, 14:04
  2. [MkIII] Problem z rdza-odrdzewiacz czy lakierowanie?
    By von_kicek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-03-2015, 15:35
  3. [Techniki pracy] Lekka rdza na przednich drzwiach kierowcy jak się pozbyć?
    By mkkostel in forum Detailing czyli kosmetyka naszych aut
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 16:23
  4. Rdza na drzwiach
    By Szuler84 in forum HOWTOs
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-06-2012, 16:37
  5. [MkII] Rdza na nadkolu -- metody usunięcia i zabezpieczenia
    By Mercino in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 14:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów