+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2.0 TDDi 115KM
    Od
    24 May 2008
    Mieszka w
    Jarosław

    [MkIII]Naprawa uszkodzonego zderzaka w Mondeo MKIII

    Witam,

    Jako że w życiu może pomalowałem kilka elementów w samochodzie i nigdy nie były to zderzaki mam pytanie. W jaki sposób moge samodzielnie naprawić lub w ostateczności przygotować pod malowanie poniższy zderzak ?

    Dodam że nie jest on pęknięty w żadnym miejscu, jednak widoczne na zdjęćiu uszkodzenia wyglądają jak po pogryzeniu przez psa. Zastałem taką niespodzianke po powrocie z urzędzu komunikacji.

    Lakiernik wycenił mi to na 500zł ale chciałbym to zrobić samodzielnie, ale nie bardzo wiem czym wypełnić widoczne niewielkie ubytki. Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc. Co do kwestii finansowych "rozsądniejszym finansowo" rozwiązaniem będzie naprawa widocznego na zdjęciach zderzaka, czy zakup używanego bez wgnieceń i polakierowanie ?

    Z góry dzięki za pomoc






  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    szpachla samochodowa rozwiaze sprawe ubytkow, troche zabawy bedziesz mial na koniec z szlifowaniem papierem sciernym aby uzyskac jednolita powierzchnie, jak robisz to pierwszy raz nie jest to takie proste, ja juz u siebie naprawialem 4 razy zderzaki z wielkimi dziurami i troche do wprawy doszedlem.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2.0 TDDi 115KM
    Od
    24 May 2008
    Mieszka w
    Jarosław
    Wystarczy taka szpachla ? http://www.klakiernik.pl/index.php?p...uct&prod_id=48

    Najpierw musze wygładzić/rozszlifować powierzchnie żeby zniwelować te niewypukłości ? Potem odtłuścić i nałożyć szpachle w/w lub poliestrową, następnie całość wygładzić, zmatowić na wilgotno czy na sucho i cały zderzak czy tylko uszkodzone miejsce i okolice do kilkunastu cm ? bo tego nie wiem

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar maciek666157
    Imię
    Maciek
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondek 97r 2.0 pb/lpg (kombi) Mondek 97 2,5 V6
    Od
    21 Nov 2010
    Mieszka w
    Belchatow
    Cytat Zamieszczone przez misiek002
    Wystarczy taka szpachla ? http://www.klakiernik.pl/index.php?p...uct&prod_id=48

    Najpierw musze wygładzić/rozszlifować powierzchnie żeby zniwelować te niewypukłości ? Potem odtłuścić i nałożyć szpachle w/w lub poliestrową, następnie całość wygładzić, zmatowić na wilgotno czy na sucho i cały zderzak czy tylko uszkodzone miejsce i okolice do kilkunastu cm ? bo tego nie wiem
    W kazdym sklepie doradza Ci jakiej szpachli uzyc(musi byc do tworzyw)
    Oczysc miejsce i nakladaj.pozniej,zaleznie od najdrobniejszego papieru,ktorego uzyjesz na koniec(takze w sklepie powiedza,czy na mokro,czy na sucho)Uzyj lepszego podkladu,by dobrze farba trzymala.Jesli chcesz malowac tylko czesc zderzaka,zmatuj kilka cm.poza szpachla.Jesli robisz to pierwszy raz,popros o pomoc kogos,kto juz mial do czynienia z pistoletem.Na pozor,nie jest to latwa sprawa,by bylo elegancko zrobione.
    Dobrze dotrzyj szpachle,bo po malowaniu wszystko wyjdzie.Mozolna praca,ale sie oplaca.
    Pozdrawiam
    "...nie bój się zmiany nalepsze..."[IMG][/IMG]
    Nie jestem wstanie podporządkować sie ludzkiej głupocie...Ale patrzeć na nią,uwielbiam

Podobne wątki

  1. Mondeo MkIII: Naprawa włącznika spryskiwaczy - przód
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-07-2017, 13:29
  2. [All] Naprawa zderzaka
    By ryszinho in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 18-03-2014, 22:20
  3. [MkIII] naprawa uszkodzonego blotnika i korozji z OC
    By studentttt in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 16:23
  4. [MkIII] Naprawa zderzaka
    By Sławomir in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 06:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów