+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Mieszany widok

  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 Kombi 2004 TDCI
    Od
    13 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław

    [MkIII]Zamek tylnej klapy - problemy z przyciskiem na konsol

    Witam serdecznie w Nowym Roku...!!!
    Panowie, mam Mondeo MK3, kombi z 2004r wersja standard i w ostatnim czasie pojawił się problem z otwieraniem tylnej klapy z przycisku na konsoli.
    Otwieranie z kluczyka działa a przycisku w klapie chyba brak lub nie działał od samego początku (raczej stawiam na brak bo pod gumą nie wyczuwam niczego).
    Problem objawia się tak, że czasami przycisk na konsoli zadziała a czasami wciskam kilka razy i nic po czym po kilku/kilkunastu minutach stojąc na światłach (lub w korku) zamek klapy sam się otwiera i tak jakby miał w pamięci ilość przyciśnięć tyle razy włącza siłownik.
    Jeśli możecie to poradźcie coś.
    P.S. czy w Mondeo otwieranie klapy z przycisku na konsoli odbywa się bezpośrednio czy sygnał najpierw trafia do komputera a dopiero ten steruje zamkiem (pytam, bo zastanawia mnie ta pamięć przyciśnięć).
    Jeśli zamkiem steruje komputer to może wystarczy reset przez odłączenie akumulatora???

  2. #2
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    19 Apr 2010
    Mieszka w
    Opole
    problem tkwi w mikrostyku zamka, niestety przy dużej wilgoci i niskich temperaturach pojawiają się takie usterki
    trzeba przeczyścić mikrostyk i ewentualnie czymś zabezpieczyć, żeby wilgoć się do niego nie dostawała

  3. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 Kombi 2004 TDCI
    Od
    13 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Witam,
    a to chodzi o mikrostyk zamka tylnej klapy czy drzwi kierowcy?
    Czy jest skomplikowane wymontowanie tego zamka i naprawa mikrostyku?
    Może spróbować kupić taki używany zamek na alegro.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    19 Apr 2010
    Mieszka w
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez traper2000
    Witam,
    a to chodzi o mikrostyk zamka tylnej klapy czy drzwi kierowcy?
    Czy jest skomplikowane wymontowanie tego zamka i naprawa mikrostyku?
    Może spróbować kupić taki używany zamek na alegro.
    Pozdrawiam
    co do używki może być taki sam efekt więc raczej nie ma sensu
    a co do mikrostyku to gdzieś na forum jest fotorelacja i z tego co pamiętam to aż tak dużo roboty z tym nie ma

  5. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 Kombi 2004 TDCI
    Od
    13 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław

  6. #6
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    19 Apr 2010
    Mieszka w
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez traper2000
    dokładnie ten

  7. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez traper2000
    To jest relacja wymiany stykow w zamku kierowcy - mysle ze kolega ma problem z zamkiem klapy (szczegolnie ze mu nic nie klika jak naciska z tyłu)
    Polecam to poczytac
    http://www.mazan.pl/download/beno/au..._bagaznika.pdf

  8. #8
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Obawiam się że reanimacja "mikrusa" tylko w pokrywie bagażnika nie musi dać efektu całkowitego.
    Z resztą taki sam temat jest na tej samej stronie w tej chwili.
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...wtopic&t=95037
    Co prawda tytuł inny ale problem ten sam - bagażnik.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  9. #9
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 Kombi 2004 TDCI
    Od
    13 Jul 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Witam,
    Dzięki za wszelkie rady. Wymieniłem tego mikrusa i już jest OK. Nawet teraz działa otwieranie spod klapy (tu nawet gość w serwisie powiedział, że w niektórych wersjach nie było otwierania w klapie).
    Pozdrawiam

  10. #10
    Witam. Dziś wymieniłem mikrowłącznik w klapie. Jednak bagażnik nadal nie chce otiwerac sie z przycisku na klapie i przycisku w kabinie. Czy to oznacza ze musze rozebrac drzwi kierowcy i i tam rozebrac zamek i wyszczyscic mikrusy? a moze je wymienic?

  11. #11
    Kursant
    Imię
    TOMASZEK
    Opis
    MKIII 2.0 TDCI
    Od
    23 Oct 2010
    Mieszka w
    Świdnica
    Kup orginalny mikrowyłącznik w ASO kosztuje 120zł i problem zniknie jak u wszystkich on wytrzymuje ok 2-3lata

  12. #12
    Mikrowłacznik do zamka drzwi? Uwazasz ze czyszczenie nic nie da?

  13. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez tomaszolech55
    Kup orginalny mikrowyłącznik w ASO kosztuje 120zł i problem zniknie jak u wszystkich on wytrzymuje ok 2-3lata
    przy czym wszyscy kupili go za max 5zł

  14. #14
    Niedzielny kierowca Awatar Photos
    Imię
    Michał
    Opis
    MONDEO MK3 2.5 V6
    Od
    31 May 2010
    Mieszka w
    BZA/WOR
    Mam ten sam problem. Wcześniej reagował jeszcze na przycisk na konsoli8. Teraz już tylko pilot i mechanicznie kluczykiem. Możecie bardziej precyzyjnie określić co jest do wymiany, bo już się pogubiłem. Jedni piszą o drzwiach od kierownika a drudzy o bagażniku...

  15. #15
    Pieszy
    Opis
    2.0 TDDI MK III
    Od
    13 Jan 2011
    Mieszka w
    Nowogróg B.
    Mikrostyk w zamku kierowcy na 100% ponieważ ostatnio sam się z tym borykałem. Dla osoby która wymontowywała ten zamek i jest w tych sprawach biegła wymontowanie i zamontowanie zamka z jego rozebraniem to kwestia około 30 minut. Pierwszy demontaż to około 60 minut ponieważ troszkę strach jest przy rozkładaniu zamka oraz przy odłączaniu metalowych popychaczy (mała porada: po złożeniu zamka proponuję nie podłącza metalowych popychaczy od klamki zamka zewnętrznego ale podłączy sam złożony zamek na próbę do elektryki w celu sprawdzenia poprawności złożenia i usunięcia ustarki ). Usterka powstała w mikrostyku który na tym zdjęciu znajduje się w lewym górnym rogu



    Uploaded with ImageShack.us


    wymiana tego mikrostyka jest w temacie podanym powyżej. Niestety nabycie takiego samego mikrostyka w sklepie chyba graniczy z cudem ponieważ nigdzie sam nie mogłem znaleźć takiego mikrostyka serii DJ, pozostaje więc regeneracja własnymi sposobami lub wymiana na mikrostyk z innego zamka. Sam go wielokrotnie osuszałem i spryskiwałęm WD40 ostatnio jednaj po wielokrotniej porażce z tym tematem naderwałem lekko uszczelkę mikrostyka i do jego wnętrza wlałem kilkakrotnie WD40 ponieważ jest to środek wypierający wodę jak i przeczyszczający (a przyczyną powstania awari jak dotąd wyczytałem jest gromadzonca się w nim woda i zabrudzenia) od tego momentu wszystko śmiga (mam nadzieję że jak najdłużej).
    Pewnie niektórzy spytają dlaczego zdecydowałem się na mechaniczne uszkodzenie uszczelki, odpowiem tak:
    - miałem już dość zamykania drzwi z kluczyka,
    - męczące było ciągle otwierania klapy z kluczyka (zwłaszcza w niektórych przypadkach gdy silnika pracował i należało go wyłączy by działał pilot),
    - sam zamek jest zamocowany do góry nogami w stosunku do zdjęcia go przedstawiającego a więc po zgromadzeniu wody w tym mikrostyku uszczelka utrudnia jej odpłynięcie pod wpływem siły grawitacji.
    Oczywiście nikomu nie polecam mojej metody ponieważ naprawy wykonywałem w zeszłym tygodniu i jest to troszkę krótki czas by sprawdzić moje ostatnie założenie, no chyba że ktoś lubi ryzyko.

    Mam nadzieją że mój krótki post pomoże chociaż jednej osobie borykającej się z tym problemem.

  16. #16
    Niedzielny kierowca Awatar Photos
    Imię
    Michał
    Opis
    MONDEO MK3 2.5 V6
    Od
    31 May 2010
    Mieszka w
    BZA/WOR
    A tak na zdrowy rozum to co ma zamek kierowcy do bagażnika?? Czy może chodzi tu o to że tu jest sterowanie centralnym i jak zamykamy z pilota to zamykamy i bagażnik, A przycisk na konsoli?? co on jakoś podaje sygnał do drzwi i stamtąd dopiero do klapy?? Jak mikrostyk w drzwiach siadł to już nie przekaże dalej?? to by było logiczne ale czy tak jest ?? Popraw mnie jeśli się mylę

  17. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Photos
    A tak na zdrowy rozum to co ma zamek kierowcy do bagażnika?
    Samochod mysli, ze zamknelismy sie od srodka i dlatego nie pozwala otworzyc klapy z przycisków.

    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...wtopic&t=97251

  18. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez tamis666
    Mikrostyk w zamku kierowcy na 100%
    niekoniecznie, mnie wymiana mikrostyku pomogła w klapie pomogla i zadnych problemów. Mam kombi, moze to ma znaczenie

  19. #19
    Pieszy
    Opis
    2.0 TDDI MK III
    Od
    13 Jan 2011
    Mieszka w
    Nowogróg B.
    Mikrostyk ten informuje czy drzwi kierowcy są zaryglowane w momencie jego zawieszenia są możliwe 2 opcje:
    1 informuje ciągle że drzwi są niezaryglowane (nie dotyczy to jednak tego przypadku)
    2 (interesujący nas przypadek) informuje że drzwi kierowcy są zaryglowane a ponieważ jest on również zamkiem nadrzędnym wówczas nie działa zamek elektryczny (z konsoli i klapy) sterujący otwarciem tylnej klapy działa jedynie zamek mechaniczny i zamek elektryczny sterowany z pilota.

  20. #20
    Niedzielny kierowca Awatar Photos
    Imię
    Michał
    Opis
    MONDEO MK3 2.5 V6
    Od
    31 May 2010
    Mieszka w
    BZA/WOR
    O widzisz jaki ładnie wyjaśnione...tak na mój rozum czyli trzeba wymienić mikrostyk w zamku kierownika. Jest możliwość wyhaczenia gdzieś tej części poza ASO??

Podobne wątki

  1. [MkIII] Zamek tylnej klapy
    By Sz4kil in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-07-2013, 20:31
  2. [MkIII] Zamek tylnej klapy
    By Osiem in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 13:53
  3. [MkIII] [TDCi] problemy z otwieraniem tylnej klapy
    By dziadek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 19:52
  4. [MkII] Zamek tylnej klapy HB
    By hudek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-05-2010, 00:04
  5. [MkIII] Otwieranie tylnej klapy z kabiny i przyciskiem klapy
    By Kamil_w in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-01-2007, 14:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów