+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica

    [MkI] wymiana łozyska podporowego półosi

    czy ktos sie orietuje ile jest przytym roboty? i gdzie mozna dostac takie łozysko
    MK2 2,0 99 lpg agis

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Roboty nie jest dużo. Samo łożysko trzyma się na 3 śrubach. Do demontazu potrzeba wyjąć całą półoś prawą, więc trzeba wyciągać ją z piasty i ze skrzyni. Co ciekawe - łożysko nie występuje jako część zamienna - wg. FORDa występuje z całą półosią

  4. #3
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Roboty nie jest dużo. Samo łożysko trzyma się na 3 śrubach. Do demontazu potrzeba wyjąć całą półoś prawą, więc trzeba wyciągać ją z piasty i ze skrzyni. Co ciekawe - łożysko nie występuje jako część zamienna - wg. FORDa występuje z całą półosią
    No to teraz trzeba by takie lozysko znalezc)) A moze juz ktos znalazl :metal
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Mój mechanik ma takie łożysko "luzem". Skąd je wziął ? Nie wiem Moge podpytać ... łożysko jest w komplecie z obudową metalową - trójkątną.

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Mój mechanik ma takie łożysko "luzem". Skąd je wziął ? Nie wiem Moge podpytać ... łożysko jest w komplecie z obudową metalową - trójkątną.
    Jak na mojego nosa to wystarczy miec wymiary i sie znajdzie w sklepiku z lozyskami
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Mój mechanik ma takie łożysko "luzem". Skąd je wziął ? Nie wiem Moge podpytać ... łożysko jest w komplecie z obudową metalową - trójkątną.
    dzieki za podpowiedz mugbys sie dowiedziec gdzie je kupił i czy do mk1 1,6 16V 94r tez mozna dostac no i ile trzeba dac za orginał w fordzie chcą 530zł
    MK2 2,0 99 lpg agis

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Roboty nie jest dużo. Samo łożysko trzyma się na 3 śrubach. Do demontazu potrzeba wyjąć całą półoś prawą, więc trzeba wyciągać ją z piasty i ze skrzyni. Co ciekawe - łożysko nie występuje jako część zamienna - wg. FORDa występuje z całą półosią
    trzeba bedzie skozystac z warsztatu

  9. #8
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    poszukam i dam Ci znac...

  10. #9
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    27 May 2005
    Mieszka w
    Bełchatów
    ABSCAR. com.pl

    Lozysko podpory walu - nie chce mi sie teraz sprawdzac ale chyba okolo 70 zl.

    Powodzenia
    Pzdr ____________________________ srebrne zagazowane MKI 1.6 16V

  11. #10
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Hunter : śmiem twierdzić że to nie jest to łożysko i to nie jest wał napędowy... a na pewno nie przedni. To łożysko wystepuje w tylnim wale napędowym gdy autko ma napęd na 4WD.

  12. #11
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    27 May 2005
    Mieszka w
    Bełchatów
    Smialem twierdzic ze to wlasnie to ze wzgledu na to, ze tak stwierdzila pani z ABSCARU. Kiedys podejrzewalem u siebie to lozysko o generowanie nadmiernego halasu i odpowiedziala mi ze to wlasnie to.
    Jesli masz pod reka "Kocura" to sprawdz 1613022.

    Waldemarz kiedys glosil ze zmienial to lozysko - moze on odpowie gdzie zakupil.
    Pzdr ____________________________ srebrne zagazowane MKI 1.6 16V

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica
    Cytat Zamieszczone przez Hunter
    Smialem twierdzic ze to wlasnie to ze wzgledu na to, ze tak stwierdzila pani z ABSCARU. Kiedys podejrzewalem u siebie to lozysko o generowanie nadmiernego halasu i odpowiedziala mi ze to wlasnie to.
    Jesli masz pod reka "Kocura" to sprawdz 1613022.

    Waldemarz kiedys glosil ze zmienial to lozysko - moze on odpowie gdzie zakupil.
    a co okazało sie przyczyną tego hałoasu?
    MK2 2,0 99 lpg agis

  14. #13
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    27 May 2005
    Mieszka w
    Bełchatów
    Lozysko owszem ale prawego kola (czyli blisko). Poniewaz bylem zapewniany przez poprzedniego wlasciciela ze bylo zmieniane wiec postawilem na posrednie, a okazalo sie, ze bylo owszem zmieniane ale na jakies tandetne i zaczelo halasowac. Po wymianie na SKF wszystko zamilklo.
    Temat posredniego tez automatycznie dla mnie znikl
    Pzdr ____________________________ srebrne zagazowane MKI 1.6 16V

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica
    ale to za 70zł to raczej jakies inne.Musi byc łozysko wału posredniego i w serwisie forda kosztyje 530zł
    MK2 2,0 99 lpg agis

  16. #15
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Hunter : nie ośmieszaj sie. Pani z ABSCARu nie jest wyrocznią. Ja widze w microcat'cie do czego jest to łożysko i wiem że na 100000% nie jest to łożysko półosi, a wału napędowego . Półoś to inaczej wałek pośredni, a nie napędowy.

  17. #16
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    27 May 2005
    Mieszka w
    Bełchatów
    Straits - nie bardzo rozumie o co Ci chodzi.
    Nie upieram sie ze to wlasnie "to" dlatego prosilem o sprawdzenie "tego" w Microcacie - przytoczylem tylko doswiadczenia z rozmowy w Abscarze. Rozmowa wygladala powaznie poniewaz mialem zostawic samochod z rozrzadem, a przy okazji miala byc wymiana tego lozyska i uszczelnien na skrzyni.
    Widze jednak ze tutaj funkcjonuje etat wyroczni - coz taki nasz narodowy charakter
    Poza tym jesli masz microcata to pewnie wiesz jakie sa niescislosci w tlumaczeniu nazw niektorych elementow - czasami po nazwie nic sie nie znajdzie - trzeba znac numer.
    A "lozysko podpory walu" - jak nazwa wskazuje - jest lozyskiem, podpierac podpiera, a na pewno podpiera wal bo walek posredni rowniez takowym jest.
    Po Twoich postach domyslam sie ze to lozysko z Abscaru to popularnie zwana "suka" - przyda sie ta informacja na ewentualnosc nastepnej wizyty w Abscarze




    I najnowasza informacja z ostatniej chwili z ATZ (lodzki dystrybutor czesci do Forda) w Lodzi - lozysko jest na zamowienie i pan oswiecil mnie ze kosztuje ...82 zl. Bardzo dokladnie wyjasnilem mu do czego ma byc i czy jest pewien tego co mowi.

    Wiec teraz sami ocencie, albo najlepiej po prostu zapytajcie tam gdzie wiedza - bo forum jako takie do handlowania niespecjalnie sluzy.
    Pzdr ____________________________ srebrne zagazowane MKI 1.6 16V

  18. #17
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    łożysko podpory wału to włożysko podpory wału napędowego. Idziesz do sklepu i pytasz o łożysko podpory wału to dostajesz wału napędowego. Jeżeli idziesz po łożysko półosi, to dostajesz łożysko półosi. Nikt nie uzywa określenia "wałka pośredniego". Pozatym jestem ciekawy czy ktoś wymieniał samołożysko, bo zdaje mi sie że trzeba rozdłubać cały przegub żeby sie do niego dostać. Przecież musi być jakoś ono założone na półoś...

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica
    mam jeszcze jedno pytanie kupiłem półoske z tym łozyskiem (uzywaną-100zł) tylko ze ten przegub przy łozysku rozpołowili i czy moja połówka bedzie pasowac? moze ktos to rozbierał i wie cos na ten temat
    MK2 2,0 99 lpg agis

  20. #19
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Pasować to będzie pasowało. Tutaj nic sie nie zmieniło od 1993 do 2000 roku

  21. #20
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica
    chodzi mi oto ze na twej półosce oprucz łozyska zostało pół przegubu i czy ta połówka bedzie pasowac do mojej połówki przegubu (tego nie skretnego)
    MK2 2,0 99 lpg agis

Podobne wątki

  1. [MkI] Wymiana półosi
    By boost in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-06-2011, 23:05
  2. [MkII] wymiana łozyska??i tarcz-co i jak?
    By Paker in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-08-2009, 12:01
  3. [MkIII] wymiana łozyska koła przedniego
    By ryszard533 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-07-2009, 21:54
  4. [MkII] Wymiana półosi
    By kowsla in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 09:29
  5. [MkII] Wymiana łozyska
    By mymlon in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-07-2008, 09:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów