+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 91
  1. #21
    Zielony listek Awatar wowka323
    Imię
    wojciech
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Opis
    mondeo mk4 2.3 automat pb+lpg
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    podlaskie
    Cytat Zamieszczone przez Baterin Zobacz posta
    szukam właśnie na allegro takiego mikro przełącznika od tej tylnej klapy , i nie wiem który tak naprawdę bedzie w 100% odpowiedni.
    jak ktoś kupywał juz taki mikroprzelacznik to prosił bym o jakąś aukcje
    z góry bardzo dziekuje
    http://allegro.pl/mikroprzelacznik-m...041137818.html
    proszę bardzo
    Ostatnio edytowane przez wowka323 ; 03-03-2013 o 09:12




    http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/88828-Moje-białe-MK3

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Siemka. Podepne sie.U mnie jest taki problem ze nie moge otworzyc bagaznika ani z pilota ani z guziora w srodku ani przycisku w klapie:/ jedynie z klucza manualnie, do tego swieci mi sie caly czas na kokpicie ze mam drzwi/bagaznik otwarty:/ Centralny zamyka sie normalnie ale nie uzbraja alarmu bo komp widzi otwarty bagaznik i tak jest normalnie jak sie nie domknie drzwi.WTF?wie ktos moze?rozebralem ten zamek dzisiaj i pomierzylem miernikiem i niby silownik.sygnal dostaje i powinien dzialac a nie dziala ( silownik chyba sprawny bo po podpieciu go pod 12V reaguje normalnie czyli zamyka i otwiera ),zauwazylem jeszczce ze jak naciskam guziora na konsoli albo na pilocie to slychac cykanie gdzies pod schowkiem pasazera. Czy to ten mikrowlacznik sie uwalil?jak tak to jaki mam kupic? Aha da sie jakos na razie tam kable pozwierac zeby sie alarm uzbrajal i zebym mogl obojetnie jak bagaznik otworzyc ale bez kluczyka?z gory dzieki za.odp.

  4. #23
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Tylna wycieraczka i ogrzewanie tylnej szyby dziala? Lampka w bagazniku tez jest OK?
    Sprawdzales czu prąd do silownika zamka w klapie dochodzi jak wciskasz otwieranie z pilota, bo moze sie kable w słoniku tylnej klapu przetarły i dlatego masz problem.

  5. #24
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Prad dochodzi ( tylko 9V ale dochodzi),jak naciskam gizior na pilocie to znika na chwile napiecie i wraca znowu na 9V.Wycieraczki nie mam bo mam sedana,a czy szyba grzeje to nie mam jak.sprawdzic bo juz cieplo jestco do lampki to.wlasnie sie nie swieci,ale to dlatego ze sie w tej zarowce diody przepalily ( mam taka diodowa zarowke z 4 diodami ),ale jeszcze z 3 dni temu jak wsio dzialalo to palila sie jedna dioda w tej zarowce,od czasu jak zamek nie dziala to zarowka nie dziala w ogole,moze to tylko przypadek.ale sprawdze w tej oslonie czy wsio ok. Jak masz jakies inne pomysly to bede wdzieczny za info aha sprawdzalem na mikrusie i tam na kablu chyba brazowym i szarym pojawia sie normalnie 12V Jak nacisne guziora w pilocie.

  6. #25
    matii
    Gość

    Unhappy Problem z bagaznikiem

    witam mam maly problem i nie wiem co z nim zrobic mam mondeo z 2001r 1.8
    problem polega na otwieraniu bagaznika przy uzyciu przycistu z pislota wszystko jest oky otwieraz sie bez zarzutu , ale jak chce otworzyc go z guziaka znajdujacego sie na tesce bagaznik nie odpowiada tak samo przy nacisnieciu guzika na klapie to samo nie chce sie otworzyc a z pilota normalnie mi sie otwiera ktory czujnik odpowiada za klape bagaznika ??

  7. #26
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Proszę przeczytaj jeszcze raz post nr 1 i szczególnie punkt 2.

  8. #27
    mam takie pytanie posiadam cały zamek po stłuczce został mi z kupionych drzwi czy jak go przełoze to bede musiał go jakos programowac czy cos w tym stylu mysle ze to bedzie łatwiejsze rozwiazanie niz naprawa micrusów

  9. #28
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Jesli chodzi o drzwi kierowcy i zamek nie jest z anglika to bedzie pasowal, z anglika tez bedzie pasowal ale nie bedzie sterowal otwieraniem i zamykaniem

  10. #29
    hmmm pewnosci nie wiem czy z anglika bo kupywałem same drzwi czyli nie wiem czy pochodze z eu i gb a mozna to jakos stwierdzic wizualnie czy jest to zamek tz kierownika

  11. #30
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Wtyczka na 3 piny = anglik, wtyczka na 8 pin = EU

  12. #31
    Kursant Awatar Piotrus3108
    Imię
    Piotrek (łysy)
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 50% RS
    Od
    11 Jun 2013
    Mieszka w
    Braniewo
    a ja sie podepne pod temat dzis po zdejmowaniy przedniego panelu calego zmuszony bylem wyjac guzik od otwierania tylnej klapy,(przed wyjeciem dzialal jak nalezy) i odpielem wtyczke i juz i nagle slysze a klapa tylnia sotanie wariacji sama sie otwiera itp i tak wariowala wariowala i przestala. zrobilem co mialem zrobic i zakladam wszsytko spowritem i co sie okazuje?? nie dziala guzik od otwierania tylnej klapy,z pilota dziala normalnie ale przestalo raptownie z guzika,co to moze byc ? dodam ze nie mam tego mikro wlacznika w tylnej klapie ;d

  13. #32
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Albo szarpales sie z kablami od tego wlacznika i zrobiles zwarcie albo przypadkowo sie w klapie zwarło w tym samym czasie. Cudow nie ma - w pierwszym poscie masz schemat zobacz jakie kolory kabli i czy gdzies sie nie styka z masą czy ze sobą.

  14. #33
    Kursant Awatar Piotrus3108
    Imię
    Piotrek (łysy)
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 50% RS
    Od
    11 Jun 2013
    Mieszka w
    Braniewo
    no bede musial sie temu przyjrzec ;d bo tak szkoda zeby z guzika nie dzialalo ;d


    problem rozwiazany :d a co bylo ?? dzis zabralem sie za smarowanie zamkow ;d wiec szybko ladnie samruje i doszlo do tylniej klapy i zaczelem sukcesywnie wpryskiwac smar i nagle klapa zaczela sama otweirac sie i przestala ... klape zamknalem i odruchowo sprawdzilem guzik i nagle naciskam i hurraa dziala ;d
    Ostatnio edytowane przez Piotrus3108 ; 01-10-2013 o 19:37

  15. #34
    Kursant Awatar sgaczynski
    Imię
    Seba
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCI 190 KM
    Opis
    DarkBlue
    Od
    21 Feb 2014
    Mieszka w
    Radom

    Lightbulb Nowy w rodzinie - FORDA

    Witam
    Nie dawno zakupiłem Mondeo MKIII kombi.
    Widzę iż problem mój się powtarza ale nie do końca.

    Mam problem z tylną klapą.
    W trakcie zakupu okazało się iż zamek tylnej klapy nie zamyka się zawsze.
    Trzeba było 2-3 mocniej "uderzyć" klapą aby zamek złapał i nie zawsze mikro przełącznik otwierał klapę.
    Natomiast zawsze otwierał z pilota.
    Przycisk otwierania klapy z wew. nie działał.

    Moje wykonane czynności.
    Rozebrałem tylną klapę i i wyjąłem zamek. Oczyściłem i przesmarowałem go.
    Wynik - Mikro przełącznik nadal nie działa a przycisk z wew. działa ale jak klapa jest nie zamknięta.
    Jak zamknę klapę po naciśnięciu wew. przycisku słyszę delikatne 'pyk" jakby zamek chciał się otworzyć ale nie ma siły.

    Poczytałem trochę i wykonałem czynność :
    Odłączyłem mikro przełącznik (kostka z wiązką ) i sprawdziłem co działa. Okazało się iż z pilota nadal się otwiera aleeee i otwiera się za pomocą przycisku wew. WIĘC SUKCES!!!!.

    Niestety 2 dni dziwna sprawa. Z pilota mogę otworzyć ale za pomocą wewnętrznego przycisku już NIE.
    Ja rozumie iż Mondeo ma problemy z tym, ale czy teraz znowu mam czyścić, smarować zamek czy może problem leży gdzieś indziej ?
    Dziękuje za pomoc.

    P.S. Mondeo zaskoczył mnie bardzo przyjemnie mimo iż to rocznik 2001 jazda nim to sama frajda. Idealnie trzyma się drogi, zakręty coś pięknego nawet mojej żonie przypadł do gustu.

  16. #35
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Skoro z pilota otwiera to zamek zostaw w spokoju . Włącznik na klapie i włącznik wewnątrz są połączone równolegle , jak jeden szwankuje to komp odłącza uszkodzony obwód , czyli też włącznik wewnątrz. Odłącz całkowicie włącznik klapy i sprawdź czy poprawnie działa wewnętrzny. Jeśli tak to do wymiany switch klapy , jeśli też zastrajkuje to trzeba by sprawdzić kabelkologię , głównie w przejściu kabli z kabiny do klapy.

  17. #36
    Kursant Awatar sgaczynski
    Imię
    Seba
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCI 190 KM
    Opis
    DarkBlue
    Od
    21 Feb 2014
    Mieszka w
    Radom
    Cytat Zamieszczone przez MarekPrint Zobacz posta
    Odłącz całkowicie włącznik klapy i sprawdź czy poprawnie działa wewnętrzny. Jeśli tak to do wymiany switch klapy
    Dziękuje za szybką odpowiedź.
    Całkowicie odłączyć tzn? Kostkę z kablami w tylnej klapie ?
    Co rozumiesz przez switch klapy ?
    Dzięki za pomoc.

  18. #37
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Cytat Zamieszczone przez sgaczynski Zobacz posta
    Całkowicie odłączyć tzn? Kostkę z kablami w tylnej klapie ?
    Co rozumiesz przez switch klapy ?
    odłączyć switch klapy - czyli


    Cytat Zamieszczone przez sgaczynski Zobacz posta
    nie zawsze mikro przełącznik otwierał klapę

  19. #38
    Kursant Awatar sgaczynski
    Imię
    Seba
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCI 190 KM
    Opis
    DarkBlue
    Od
    21 Feb 2014
    Mieszka w
    Radom
    Trochę poczytałem i wykonałem test.

    Otworzyłem drzwi od kierowcy i ustawiłem lampkę na tryb czasowy zamknąłem drzwi po czym lampka od razu zgasła, (normalnie chyba czeka się ok 12sek) wynika z tego że problemem jest zamek kierowcy i przez to mam problemy z tylna klapa i przyciskiem do otwierania w wew.

    Czy dobrze kombinuje ?
    Mógłby ktoś podać link do tego przełącznika w zamku kierowcy.
    Chce iść jutro kupić ale muszę wiedzieć dokładnie jaki.

    Opis mikro przełącznika tylnej klapy znalazłem już, został mi tylko ten w zamku kierowcy.

  20. #39
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz

  21. #40
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    18 Mar 2014
    Mieszka w
    Żukowo

    Ja też mam podobny problem

    Drzwi i klapę bagażnika mogę otworzyć tylko pilotem. A jak zarygluję się od środka to pilotem otworzę wszystkie drzwi oprócz tych od strony kierowcy.A kluczykiem nie otworzę zamka od drzwi, nic nie słychać, żadnych ryglów
    Ostatnio edytowane przez lekos ; 23-03-2014 o 19:12

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z otwieraniem tylnej klapy
    By bigsmith21 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 21:50
  2. [MkIII] Problem z otwieraniem klapy bagażnika
    By bigsmith21 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 13:04
  3. [MkIII] [TDCi] problemy z otwieraniem tylnej klapy
    By dziadek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 19:52
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-10-2011, 13:47
  5. [MkIII] Otwieranie tylnej klapy z kabiny i przyciskiem klapy
    By Kamil_w in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-01-2007, 14:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów