+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 91
  1. #1
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź

    [MkIII] Diagnozowanie problemów z otwieraniem tylnej klapy

    Zima pojawia sie sporo tematów ktorych motywem przewodnim jest - nie moge otworzyc tylnej klapy z przycisku (pilotem działa). Problem zwykle (w 90%) przypadkow dotyczy zawilgocenia zamka kierowcy i/lub mikrolacznika tylnej klapy. Pomijam tu awarie machaniczne typu problemy z siłownikiem otwierania klapy - no ale wtedy nie otwiera tez z pilota.

    I. Klapa sama mi sie otwiera podczas odpalania, nie moge zamknac klapy bo przy zamykaniu sama sie otwiera - co robic:
    Jest to typowy problem z wilgocia w mikrolaczniku tylnej klapy - trzeba do niego zajrzec, wysuszyc i zabezpiezyc ewentualnie wymienic i zabezpieczyc.

    II. Nie moge otworzyc klapy przyciskiem na konsoli i przyciskiem w klapie co robic:
    1. Sprawdzamy czy problem nie dotyczy zamka kierowcy
    Samochod musi byc otwarty (znaczy centralny zamek) kluczyka nie mamy w stacyjce. Ustawiamy lampke nad lusterkiem w tryb czasowy, wsiadamy do srodka zamykamy drzwi (pozostale tez zamkniete) - jak lampka zgasnie(przygasnie) od razu a nie po 12 sekundach to mamy problem z zamkiem.
    Samochod mysli, ze zamknelismy sie od srodka i dlatego nie pozwala otworzyc klapy z przycisków.

    2. Jesli wykluczylismy punkt pierwszy to awarii ulegl mikrolacznik w tylnej klapie. Jest zwarty cały czas i samochod odlaczyl przyciski - trzeba jak w przypadku samoczynnego otwierania wysuszyc lub wymienic mikrolacznik tylnej klapy.


    Instrukcje naprawy:
    - zamek kierowcy http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...wtopic&t=96141
    - mikrolacznik tylnej klapy http://www.mazan.pl/download/beno/au..._bagaznika.pdf

    Schemat elektryczny otwierania tylnej klapy
    Ostatnio edytowane przez rednaxelA ; 02-10-2013 o 08:49

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar karbed19
    Imię
    Karol
    Opis
    Mondeo mk3 2,0 TDCI
    Od
    01 Nov 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    teraz wiem co boli moje autko

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Mateusz V6
    Model
    MB CLA Coupe
    Silnik
    2,2 CDI 170 KM
    Od
    20 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań / Sławno
    rewelacja dzięki za poradę

  5. #4
    nemrod
    Gość
    U mnie też pojawił się problem z klapa ale jakoś przywykłem do samoczynnego otwierania kiedy jest wilgotno.
    Niestety kiedy robi się ciepło klapa nie otwiera się wcale.
    Siłownik coś próbuje zrobić ale po kilku razach prawie go nie słychać.
    Mam odpięty włącznik w klapie ale nic nie pomaga.
    Rozbebeszyłem wszystko od środka i chyba padł silniczek/siłownik.
    Gdzie to można kupić?
    Ford Mondeo kombi 2003 po lifcie

    7546-69 11.03.03 12:23
    F 00P.2E0.401

    Pozdrawiam

    Bogdan

  6. #5
    Kursant Awatar orzech
    Opis
    Mondeo MK3 2001 2,0 TDDI 90KM KOMBI
    Od
    10 Apr 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Na bank padł siłownik .......dostępny chyba w komplecie z zamkiem, ale mogę się mylić ........

  7. #6
    Pieszy Awatar ciness
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo mk3, r.2003 kombi 2.0 TDCI 130KM
    Od
    03 Apr 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam,

    Mam ten sam problem z otwieraniem klapy. Dodatkowo wykluczyłem też zamek klapy, podłączyłem zamiast zamka żarówkę i zaświeciła się tylko dwa razy, za trzecim już się nie zapalała, więc to na pewno nie zamek.

    Wcześniej sprawdziłem test 12 sekund, i wymieniłem na nowy mikro-włącznik na klapie.

    Dodatkowo dodam że w chłodniejsze dni klapa otwiera się lepiej ale też tylko kilka razy i potem cisza. Mija 2-3 minuty znowu dwa razy otworze i cisza nie ma reakcji.

    Zauważyłem też że gdy zamek klapy przestaje reagować na otwieranie, nie reaguje też centralny. Choć w bardzo ciepłe dni kiedy nawet raz nie mogę otworzyć klapy, to centralny działa zamyka i otwiera.

    Jeżeli macie jakieś pomysły piszcie bo od tygodni z tym walczę i nie mogę dać sobie z tym rady.

    Może ma ktoś schemat elektryczny albo wie jak pokolei wędruje sygnał. Jakiś element który łączy sygnał z mikro-włącznika w klapie (nie podaje on sygnału bezpośrednio do zamka tylko puszcze gdzieś dalej), przycisku w kabinie i przycisku na kluczyku.
    Ostatnio edytowane przez ciness ; 11-07-2012 o 01:38

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Mateusz V6
    Model
    MB CLA Coupe
    Silnik
    2,2 CDI 170 KM
    Od
    20 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań / Sławno
    Cytat Zamieszczone przez ciness Zobacz posta
    Jeżeli macie jakieś pomysły piszcie bo od tygodni z tym walczę i nie mogę dać sobie z tym rady.
    Kolego jak dla mnie problem leży w mikrusie w drzwiach kierowcy (u mnie jest podobnie, ale na odwrót z temperaturami... tzn. jak są temperatury powyżej 25C to wszystko działa, a jak poniżej to nie działa... )

    ja już drążyłem temat i na 99% wiem, że to to.... - ale póki co tak jeżdżę.... - zrób test - sprawdź jak możesz, czy centralny zamek działa... (ale nie za pomocą pilota) - jak siedzisz w środku (drzwi zamknięte) i wciśniesz przycisk na drzwiach kierowcy od centralnego zamka to zamykają się wszystkie drzwi czy tylko kierowcy ?

    to będzie odpowiedź na to czy to mikrus kierownika czy gdzieś uszkodzona jest wiązka...
    [td]My phone: 5-0-9:2*3*9:8-0-0
    Rzędowa 4-ka = 170KM i 370 Nm
    Mercedes CLA Coupe 2,2 CDI
    RexV500 (Tanks Zone)
    Było Mk3 2,5 V6 GHIA

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Elektrycznie jest to zrobione tak ze przycisk w srodku auta i w klapie sa polaczone rownolegle do jednego obwodu, jak sie ktorys z nich wcisnie to GEM wie ze ktos chce klape otworzyc i wlacza zasilanie silownika zamka klapy. Tak samo jak sie nacisnie na pilocie otwieranie klapy - GEM wlacza silownik otwerajacy.

    Jak nie mozna klapy otworzyc ani z pilota ani z przycisku (a centralny z pilota dziala) to jest to problem z siłownikiem (brudny, zatarty, zepsuty) lub zasilaniem (przetarte, ułamane kable w słoniku klapy)

  10. #9
    Pieszy Awatar ciness
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo mk3, r.2003 kombi 2.0 TDCI 130KM
    Od
    03 Apr 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Zrobiłem test i centralny zamykany z środka zamyka wszystkie drzwi. Napisałem wcześniej że podłączyłem żarówkę zamiast siłownika i tez zaświeciła się tylko dwa razy więc ewidentnie jest z problem że nie dochodzi prąd. Włącznik w klapie jest nowy.

    Moim zdaniem jest to coś na zasadzie kondensatora który gromadzi prąd i puszcza go do zamka gdy chce się otworzyć klapę. A u mnie ten "kondensator" nie puszcza prądu. A dodatkowo jego uszkodzenie może polegać na przerwanym lekko obwodzie który pod wpływem ciepła jeszcze bardziej się rozszerza i w ogóle przestaje stykać. Co dało by odpowiedz czemu gdy jest bardzo ciepło przestaje działać zamek.

    Myślicie że jest jakiś kondensator na drodze GEM-siłownik klapy, czy raczej wszystko jest w GEM?

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Prawdopodobnie masz uszkodzone kable zasilające siłownik

  12. #11
    Pieszy Awatar ciness
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo mk3, r.2003 kombi 2.0 TDCI 130KM
    Od
    03 Apr 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Kable w klapie i na przejściach z klapy do wnętrza sprawdziłem, potem wchodzą do dużej wiązki i nie chce wszystkiego wyjmować.
    Czy jest tu na forum ktoś kto może mieć schemat elektryczny tego układu. W internecie dostępne są bardzo okrojone układy.

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Wrzucilem schemat do 1 postu

  14. #13
    Pieszy Awatar wojciecha
    Opis
    Ford MONDEO MK3 kombi GHIA 2.0 TDCI 115KM
    Od
    19 Apr 2009
    Mieszka w
    Poznań
    u mnie przyczyną nie otwierania sie tylnej klapy z przycisków (kokpit wewnątrz/zewnętrzna klamka) był również mikrostyk w zamku kierowcy. Nie musiałem go wymieniać był po prostu uwalony wazeliną niezbędną do smarowania mechanizmu zamka, także wciąż był zwarty. Co do kwestii wytargania zamka to posłużyłem się http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...ek-drzwi-MKIII tylko jeszcze trzeba zewnętrzną klamkę zdjąć.

  15. #14
    Kursant
    Opis
    mk3 2.0 130KM TDCi 2004
    Od
    24 Jul 2011
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    Cytat Zamieszczone przez rednaxelA Zobacz posta
    wsiadamy do srodka zamykamy drzwi (pozostale tez zamkniete)
    Możesz doprecyzować co masz na myśli pisząc "zamykamy"? Samo zamknięcie, czy zaryglowanie z pilota lub przyciskiem na drzwiach?
    U mnie lampka gaśnie po 24 sekundach a nie 12.
    Ostatnio edytowane przez clou ; 07-10-2012 o 13:16

  16. #15
    hubi
    Gość
    tez mialem problem z otwieraniem klapy bagaznika w gorace dni widocznie jest tam gdzies jakis termo styk i rozlacza wieczorem już było ok

  17. #16
    Pieszy Awatar ciness
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo mk3, r.2003 kombi 2.0 TDCI 130KM
    Od
    03 Apr 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Gdzie szukać tego termo styku l?Czy poradziłeś sobie z problemem ?
    Cytat Zamieszczone przez hubi Zobacz posta
    tez mialem problem z otwieraniem klapy bagaznika w gorace dni widocznie jest tam gdzies jakis termo styk i rozlacza wieczorem już było ok

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez clou Zobacz posta
    Możesz doprecyzować co masz na myśli pisząc "zamykamy"? Samo zamknięcie, czy zaryglowanie z pilota lub przyciskiem na drzwiach?
    bez ryglowania - tylko zeby krancowki zadzialaly w drzwich.

    Cytat Zamieszczone przez hubi Zobacz posta
    tez mialem problem z otwieraniem klapy bagaznika w gorace dni widocznie jest tam gdzies jakis termo styk i rozlacza wieczorem już było ok
    nie ma tam zadnego termicznego zabezpieczenia - cos nie kontaktuje po prostu

  19. #18
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo tdci mkIII 2003
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    U mnie nie działa ani ze środka ani z kluczyka, rozebrałem i moim zdaniem problem jest z tym plastikowym ustrojstwem (w środku zamka) które przesuwa rygielek taki siłownik. Bardzo ciężko chodzi i nie daje rady przesunąć rygla, bo odgłos że on pracuje jest czyli że pewnie się zatarło. Mam problem ze znalezieniem zamka, rocznik 2003 kombi jeszcze nie lift,jakby ktoś miał takie cuś chętnie odkupię, ewentualnie jakieś inne sugestie bo bądź co bądź silniczek działa, może dostaje zbyt małe napięcie albo coś? Gdzie jeszcze ewentualnie szukać?


    Dobra problem z głowy. Silniczek który przesuwa rygiel był niesprawny tzn. jego oś się kręciła natomiast koło zębate które znajduje się na tej osi stało w miejscu, poza tym na tej osi widoczne było że ktoś już w to ingerował. Wymiana całego silniczka okazała się niezbędna. Na całe szczęści znajomy miał identyczny silniczek.
    Teraz pytanie na temat stycznika tylnej klapy: czy są różnice między stycznikiem w HB sedanie i kombi czy są to te same ustrojstwa?
    Ostatnio edytowane przez mbydlinski ; 30-11-2012 o 12:38

  20. #19
    Kursant Awatar Baterin
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCI 2003r
    Od
    01 Dec 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    szukam właśnie na allegro takiego mikro przełącznika od tej tylnej klapy , i nie wiem który tak naprawdę bedzie w 100% odpowiedni.
    jak ktoś kupywał juz taki mikroprzelacznik to prosił bym o jakąś aukcje
    z góry bardzo dziekuje

  21. #20
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo Mk3
    Od
    25 Feb 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Witam

    Miałem problem z zamkiem w bagażniku. Sam się otwierał lub też nie dawał się otworzyć albo działał normalnie. Nie było reguły. Jedyną stałą była możliwość otwierania bagażnika z pilota dwukrotnym kliknięciem.

    Po przeczytaniu postów o mikrostykach w zamku kierowcy oraz klapie bagażnika, rozebrałem klapę i oto co znalazłem: https://plus.google.com/photos/11334...CNP49cO6qoHxdw

    Jeden z pinów na mikrosyku został zeżarty przez korozję i puścił, pomimo iż całość była ładnie zaizolowana fabrycznie czarną gumą. Jednak woda jakoś podeszła i stąd awaria.
    Piny oczyściłem, zalutowałem od nowa, zabezpieczyłem koszulką termokurczliwą i całość zalałem silikonem, co widać na ostatnim zdjęciu.

    Czas naprawy 3 godziny, Koszt to 30 zł na wazeline techniczną, olej silikonowy i WD-40
    Zaoszczędzona kasa to 190 za nowy guzik + wymiana u mechanika.

    Moje auto: Ford Mondeo Mk3 sedan 2004r.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z otwieraniem tylnej klapy
    By bigsmith21 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 21:50
  2. [MkIII] Problem z otwieraniem klapy bagażnika
    By bigsmith21 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 13:04
  3. [MkIII] [TDCi] problemy z otwieraniem tylnej klapy
    By dziadek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 19:52
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-10-2011, 13:47
  5. [MkIII] Otwieranie tylnej klapy z kabiny i przyciskiem klapy
    By Kamil_w in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-01-2007, 14:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów