+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    brovarski
    Gość

    [Duratec]elektryka?? ladowanie???

    Witam szanownych grupowiczow i szczesliwych posiadaczy V6!!

    Od jakiegos czasu zauwazylem ze moje Mondeo ma lekkie problemy z rozruchem. Dokladnie chodzi o to ze z regoly jak przekrecalem kluczyk to palil ze tak powiem na dotyk a rozrusznik nawet nie jeknal. Od jakiegos czasu natomiast zdaje sie miec problemy z kreceniem tym silnikiem. Wydawalo by sie ze moze akumulator sie rozladowal, ale zlozylo mi sie ze musialem wyjechac do niemiec i strzelilem jednym strzalem ponad 700 km, wiec zasadniczo powinien sie aku doladowac i powinno byc slicznie, ale NIE!! Wciaz to samo, po powrocie do domu wciaz to samo. Ostatnio zaczaly sie inne dziwne objawy. Przy wolnych obrotach zapalaja mi sie kontrolki ABS, recznego i aku oraz kotroli trakcji a obrotomiez spada do zera pomimo tego ze silnik pracuje. Aku byl wymieniany niecale 2 lata temu, wiec zasadniczo powinien byc sprawny. Dzis aku poszedl do ladowania, wiec zobaczymy co rano.

    Jakies pomysly?? Rady??

    z gory wielkie dzieki

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Speedo
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    15 Oct 2005
    Mieszka w
    lubuskie
    rada nr1: miernik z tesko za pare pln i pomiar pradu ladowania przy 2-3krpm, zapalonych swiatlach i ogrzewaniu tylnej szyby
    Pozdrawiam Speedo


  4. #3
    brovarski
    Gość
    za rade jak najpiekniej dziekuje ale poprosze o rozbudowanie odpowiedzi, jakie wartosci sa OK a jakie NIE itp itd.
    No i przede wszystkim co robic dalej? Co moze byc przyczyna?

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imię
    Lucjan
    Opis
    MK// 2.5 V6 Kombi
    Od
    27 Apr 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Powinieneś mieć ładowanie 14.4V jak akumulator wyładowany to pokaże koło 14V. Jeżeli pokazjue koło 12V nie masz ładowania. Z tego co piszesz wychodzi na to że kończą się szczotki w alternatorze.
    Uniden 520xl, President Ml145, Ford ET40 6,5" 16" , Vshare

  6. #5
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo V6
    Od
    03 Aug 2008
    Mieszka w
    Łódź
    tak to najpewniej alternator

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez brovarski
    Przy wolnych obrotach zapalaja mi sie kontrolki ABS, recznego i aku oraz kotroli trakcji a obrotomiez spada do zera pomimo tego
    Ewidentny objaw braku ładowania, naładuj akumulator prostownikiem, i dopiero wtedy zrób pomiar ładowania, jak nie będzie jednoznaczny podjedź na sprawdzenie akumulatora pod obciążeniem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    brovarski
    Gość
    samodzielna wymiana szczotek wchodzi w rachube?? duzy z tym problem?? trzeba alternator do takiej wymiany wywalic z samochodu czy moze istnieje mozliwosc zalozenia ich bez demontazu alternatora z komory silnika?

    z gory dziekuje za odpowiedzi i za jaka godz pedze zobaczyc co z akumulatorem po ladowaniu.

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Trzeba altka wywalić, jest przy tym trochę zachodu, w czeluściach forum jest opis jak go wyciągnąć, Straits opisywał.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    brovarski
    Gość
    wiec pan elektryk z ASO oblukal sprawe i jest to padniety altek, jutro jade go robic. macie jakies propozycje gdzie to robic tanio i dobrze w gdansku???

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    tanio to raczej nie bedzie ze wzgledu na umiejscowienie altka--sam demontaz potrafi kosztowac pare zl jak robi to mechanior pierwszy raz z tego auta...

    a druga sprawa to co sie tam niedomaga,mostek z diodami o ile mnie pamiec nie myli kosztowal 150,szczotki jakies frytki
    Adam +48603-78-75-73



  12. #11
    brovarski
    Gość
    odwiedzilem kilka warsztatow po drodze do domu i gdzie nie zajrzalem i przedstawilem sprawe to panowie mowili,"podnies pan maske" jak juz podnioslem to zaczelo sie: "panie kochany!! ja to zarobiony na maxa jestem", "w tym tyg nie dam rady", "pies ma sraczke" itp itd jakos nikt nie lubi robic V6 a to taki piekny silnik

    no nic, mam na oku jednego chetnego na jutro na demont tego a zaraz obok serwis alter i rozrusz z prawdziwego zdazenia w Gdansku w okolicach rafineri. niestety nie pamietam nazwy ulicy. W biurze u nich widzialem nawet jakies rozruszniki po regenracji do odbioru wielkosc silnika, wiec chyba znaja sie na robocie. Powiedziano mi ze maxymalnie skasuja mnie za regenracje altka 250 zl. hmmmm.... moze nie najtaniej, ale to chyba lepsze rozwiazanie niz kupowanie czegos w ciemno na allegro za 100 mniej.

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    tak to jest jk mechanior nauczony $ brac a raczki miec "czyste"...

    co do ceny regenery to max 250 to ciut malo max regenery altka w Vce to tak z z 400-450 jak sie zjaral zupelnie....


    ale badz dobrej mysli,moze to tyko szczotki
    Adam +48603-78-75-73



  14. #13
    brovarski
    Gość
    no wiec temat zamkniety 400 zl za calosc czyli naprawa altka (wymiana szczotek, wymiana regulatora i jednej z diod) oraz mont demont, ktory zajal panu mechanikowi wczoraj od 9 rano do 20 wieczorem. Robil to pierwszy raz ale jak sam mowi - nie zaluje. Ladowanie mam teraz bardzo ladne. Pozostaje jeszcze mi kilka drobnostek do wymiany w moim mundku i nie bedzie sie do czego przyczepic.

    moj humor??? wysmienity

    ps. pan mechanik wspomial ze musi rozbudowac swoj zestaw narzedzi o dwojke chinczykow, coby nastepnym razem wlezli sami do komory silnika i odkrecali rozne pochowane srobeczki

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar Krzychu32
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Lancia Kappa
    Silnik
    2.0 VIS 155KM
    Opis
    PB+LPG
    Od
    19 Feb 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez brovarski
    ktory zajal panu mechanikowi wczoraj od 9 rano do 20 wieczorem.
    A co on tyle robił ????

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Krzychu32
    A co on tyle robił ????
    Pierwszy raz to i się zeszło, ważne że naprawił i nie obdarł ze skóry.
    Za drugim razem zrobi krócej, ale za dwa razy większą kasę jak sobie przypomni pierwszy raz
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez brovarski
    no wiec temat zamkniety 400 zl za calosc czyli naprawa altka (wymiana szczotek, wymiana regulatora i jednej z diod) oraz mont demont, ktory zajal panu mechanikowi wczoraj od 9 rano do 20 wieczorem. Robil to pierwszy raz ale jak sam mowi - nie zaluje. Ladowanie mam teraz bardzo ladne. Pozostaje jeszcze mi kilka drobnostek do wymiany w moim mundku i nie bedzie sie do czego przyczepic.

    moj humor??? wysmienity

    ps. pan mechanik wspomial ze musi rozbudowac swoj zestaw narzedzi o dwojke chinczykow, coby nastepnym razem wlezli sami do komory silnika i odkrecali rozne pochowane srobeczki








    sie nie pomylilem
    Adam +48603-78-75-73



  18. #17
    Klubowicz Awatar basil
    Model
    Fiesta w kopłakach
    Silnik
    Diesel
    Od
    05 Oct 2006
    Mieszka w
    Jelcz-Laskowice
    Te fałki się zmówiły jakoś chyba. U mnie również podobne objawy , od jakiegoś czasu chechłam na starcie i chechłam. Na ciepłym pali jak kiedyś - na dotyk.
    Myślałem że to świece kończą żywot
    Należę do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek w V6
    MOC zaś jest wszystkim, powoduje że ludzie którzy nigdy nie widzieli tego co ja, widzą nawet to czego ja nie widziałem

  19. #18
    Zielony listek Awatar musicman
    Opis
    Mondeo MK2 2.5V6 '99
    Od
    24 May 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Hehe, coś w tym jest..
    Mi alternator również padł (wczoraj..), tyle że nagle, kompletnie, i w trasie, 100 km od domu ;] Moich nerwów wolę nie opisywać.. Hol do Augustowa (najbliższa sensowna miejscowość od miejsca awarii), szukanie mechanika, z racji że była niedziela wieczór - żadnego nie znalazłem, musiałem koczować do rana i wtedy od poszukiwania od nowa;]
    Gdy już mechaniora znalazłem, ten zajrzał pod maskę, doszukał się alternatora, po czym stwierdził: "Panie, dostęp do niego jest tra-gicz-ny, ja to będę pół dnia robił jak nie dłużej..".. fakt faktem - naprawił (przelutował coś przy komutatorze, bo ponoć się rozlutowało i robiło zwarcie (?), zgarnął 200PLN i na odchodne pocieszył słowami: "Podziała to albo 15 lat, albo padnie po miesiącu.. radzę w międzyczasie szukać nowego alternatora". ech..

    Jedyny plus całej przygody - akurat tego wieczora nad kanałem augustowskim Kukiz dawał koncert, tak więc można było się odstresować

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Model
    audi
    Silnik
    2.0 TFSI
    Opis
    a4 allroad
    Od
    04 Dec 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Heh, mi tez padl alternator (przebieg 227tys km), dzien wczesniej jak jechalem swiecila sie kontrolka ladowania, dzis zaswiecily sie wszystkie kontrolki, a po ok 500m auto sie zatrzymalo. 170km musze przejechac na samym aku, a juz w krakowie oddac go do naprawy/regeneracji. Gdzie w Krakowie polecacie zrobienie alternatora?
    A4 allroad 2.0 tfsi, VW cross polo 1.2 TSI
    ---------------------------------------------------

  21. #20
    Zielony listek Awatar musicman
    Opis
    Mondeo MK2 2.5V6 '99
    Od
    24 May 2009
    Mieszka w
    Białystok
    170km to za żadne skarby świata nie przejedziesz na jedym aku. Ja, przy włączonych światłach mijania przejechałem 15 km ;] Gdybyś powyłączał WSZYSTKIE odbiorniki prądu (światła, radio, klima, nawiew itp), to myślę, że na jednym aku przeleciałbyś może 40..50 km.

Podobne wątki

  1. [MkI] Bardzo wysokie Ladowanie 21V!!!
    By rolnik23 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-07-2009, 09:16
  2. [MkI] dziwne... ladowanie + po wyjeciu kluczyka swieci
    By marici in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-04-2007, 18:52
  3. [MkI] mruga ladowanie/temperatura rosnie (albo nie)
    By marici in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-04-2007, 10:35
  4. [MkII] POMOCY:(:( LADOWANIE ŚWIRUJE(
    By Rafal-MondeoMK2 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-03-2006, 10:33
  5. [MkII] Padl akumulator - wymiana czy ladowanie?
    By tulim in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-01-2006, 11:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów