+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63
  1. #1

    Montaż pasków ledowych w drzwi

    Witam!!

    Niniejszy artykuł ma na celu pokazanie łopatologicznie jak założyć paski LEDowe na drzwi w Mondeo Mk I

    Potrzebne do tego celu są :
    • Mały śrubokręt płaski,
    • Wkrętak,
    • Paski LEDowe (ja dałem 2x30cm na drzwi przednie oraz 2x20cm na drzwi tylne)
    • Neonówka,
    • Przecinak do przewodów,
    • Lutownica,
    • Kilka kostek elektrycznych,
    • Nóż
    • Izolacja termokurczliwa oraz zapalniczka,
    • Kilka metrów przewodu elektrycznego w moim przypadku poszło go około 10m,
    • Plastikowe opaski zaciskowe (tzw. trytytki). Opakowanie 100 szt około 7zł
    1. Zaczynamy od demontażu tapicerki z drzwi ( w moim przypadku Pasażera)

    2. Przed odkręceniem wtyczek na słupku dobrze jest odłączyć akumulator, nie wystąpią wtedy ewentualne zwarcia.
    Odkręcamy wtyczki ze słupka przedniego
    3. Przeciągamy kable przez tzw „słonie” w tym celu należy użyć jakiegoś sztywniejszego przewodu.

    4. Przeciągamy kabel przez wtyczkę, ja wybrałem piny 8 i 9 bo były akurat wolne. Kabli nie przecinałem cały czas przeciągałem je przez wtyczkę aż do wnętrza.
    Bynajmniej unikniemy zalewania przewodu wodą. Kable są oryginalnie zaizolowane więc nie będzie problemów z ewentualnymi zwarciami.



    5. Wyciągamy przewód z wnętrza samochodu, znajdować się on będzie za schowkiem pasażera pod wygłuszeniem z prawej strony.
    6. Końcówki przewodów we wnętrzu lutujemy i montujemy do kostki i skręcamy ją. Wystarczy jeszcze zaizolować dla pewności.

    W moim przypadku połączyłem drzwi przód i tył jedną kostką, uniknę w tym przypadku ewentualnych usterek, a w razie potrzeby szybko ją znajdę i usunę.
    7. Przewody podczepiamy do wiązek i zaciskamy tzw. Trytytkami. Najlepiej w miejsca gdzie idą fabryczne przewody.
    8. Przyklejamy paski LED do drzwi, wcześniej jednak należy powłokę drzwi odtłuścić.

    9. Przewody na drzwiach do pasków Led spinamy trytytkami, tak aby nie uszkodzić ich przy opuszczaniu szyby.

    10 Podpinamy się pod sygnał od sterowania LEDami, w tym celu korzystałem ze strony naszego kolegi z Forum Mr. Fix
    http://mr-fix.pl/2010/09/ford-mondeo...w-i-dywanikow/
    11 Sprawdzamy czy prawidłowo podłączyliśmy wszystko, wpinamy bezpiecznik i sprawdzamy połączenia.
    12 Montujemy obicie drzwi, składamy wszystko w całość i cieszymy się z zamontowania Paska LED. Czynności te same powtarzamy przy pozostałych drzwiach

    Oto Efekt



    Czas jaki mi zajęło montowanie Paska to około 2-3 godzin. Całość kosztowała mnie około 50 zł łącznie z LEDami
    W razie pytań, Zapraszam na PW lub GG
    Ostatnio edytowane przez Bajek ; 27-07-2012 o 15:20

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo III 2,2 TDCi kombi 2005
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    A myślałeś,że można by je tak jakoś umieścić (lub wykorzystujac doprowadzenie prądu dokleić pasek dodatkowych ledów) ,aby były też oświetleniem podłogi wewnątrz (wtedy by treba osobny pstryczek zastosować)?
    AKuba
    Mondeo III kombi 2005 2,2 TDCi

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Imię
    Józef
    Opis
    MKI 1,8 16v CLX '93
    Od
    17 May 2009
    Mieszka w
    Olesno
    do zamontowanie ledów na podłogę wpinasz się tylko w moduł czasowy i masę. Wszystkie kable znajdziesz we wtyczce lampki w podsufitce. Diody będą się włączać przy otwarciu drzwi

  5. #4
    Cytat Zamieszczone przez smyku
    moduł czasowy i masę
    otóż nie, moduł czasowy jest sterowany masą, a nie jak każdy myśli "plusem"

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar mr-fix
    Imię
    matt
    Opis
    Volvo C30 2.0D
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez AKuba
    A myślałeś,że można by je tak jakoś umieścić (lub wykorzystujac doprowadzenie prądu dokleić pasek dodatkowych ledów) ,aby były też oświetleniem podłogi wewnątrz (wtedy by treba osobny pstryczek zastosować)?
    tak jak u mnie:





    Do tego montaż z odchyleniem 30 stopni od pionu, żeby po otwarciu drzwi światło nie padało pod nimi tylko tam, gdzie będzie będę stawiał stopy. Zamontowałem do boczków drzwi zamiast do samych drzwi, żeby otwierając jeden drzwi (np. pasażera z tyłu) światło pod każdymi drzwiami dodatkowo oświetlało dywaniki.





    No i polecam ciepłe światło (a przynajmniej takie samo jak w podsufitce).

  7. #6
    Kursant
    Imię
    lolo
    Opis
    ololol
    Od
    19 Oct 2010
    Mieszka w
    Hel
    Cytat Zamieszczone przez smyku
    do zamontowanie ledów na podłogę wpinasz się tylko w moduł czasowy i masę. Wszystkie kable znajdziesz we wtyczce lampki w podsufitce. Diody będą się włączać przy otwarciu drzwi
    chyba chciałeś/chciałaś napisać że wpinasz się w stały plus oraz w modół

  8. #7
    witajcie te paski Led można przyklejać bezpośrednio do metalu czy lepiej nie

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar mr-fix
    Imię
    matt
    Opis
    Volvo C30 2.0D
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez neus
    witajcie te paski Led można przyklejać bezpośrednio do metalu czy lepiej nie
    Cytat Zamieszczone przez mr-fix
    Zamontowałem do boczków drzwi zamiast do samych drzwi, żeby otwierając jeden drzwi (np. pasażera z tyłu) światło pod każdymi drzwiami dodatkowo oświetlało dywaniki.
    Boczki to te plastiki z tapicerką. Jest w nich wgłębienie przygotowane do montażu oświetlenia.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Andrzej
    Model
    Focus MK III
    Silnik
    1.0 Ecoboost 125 KM:)
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    W moim byłym to wygląda tak: http://img69.imageshack.us/i/dsc0001my.jpg/

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar lukasz2525
    Model
    Mondi mk3 2004 2.0 Tdci 130 km / Focus mk2 2007 1.6 Tdci 110 km / Focus mk2 fl 2008 2.0 Tdci 136 km
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    24 Oct 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Gori , co to za ledy ? Konkretne jakieś ? Bo ładne białe światło i dosyć mocne , więc chciałbym takie same kupić .

  12. #11
    Zielony listek Awatar litearts
    Imię
    Artur
    Opis
    1.6 16v Pb
    Od
    03 Oct 2009
    Mieszka w
    Zagórz k. Sanoka RSA
    ja u siebie też robiłem takie coś: http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...C5%9Bwietlanie
    A oto zdjęcia:

  13. #12
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Mateusz
    Model
    Citroen C5 X7
    Silnik
    3.0 V6 PB 211KM
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna / Poznań
    Gori a powiedz mi (ja mam mk3) do czego podpinałeś kable od ledów ?? tylko tak łopatologicznie poprosze chciałbym takie coś i siebie zrobić ale nie wiem w co się wpiąć
    Był Ford Mondeo mk2 1,8 98' B+G, Ford Mondeo mk3 2,0 01' D, BMW X5 E53 3.0 06' D, Peugeot 307 CC 04' 2.0 B, Ford Mondeo mk4 2.5 T5 07' B
    Jest Opel Astra G 1,4 01' B, Citroen C5 X7 3.0 V6 09' B
    509-334-170


  14. #13
    zsberg
    Gość
    a ja mam dwie sugestie odnośnie fotorelacji, co by na przyszłość się może komuś przydało

    1. zastosowałeś standardowe diody (takie w silikonowych paskach, a one są dość grube). Ja kminie nad paskami diod SMD, bo są w postaci cienkich pasków i daję podobno więcej światła


    2. mogłeś małą dziurkę wiertarką zrobić (otwór zabezpieczyć choćby lakierem do paznokci, żeby ruda się nie dobrała do drzwi) i kabelek wpuścić do środka zaraz jak się pasek led kończy

    A ja walczę nad takim tematem: mam dokładany moduł centralnego zamka i pilot ma jeden guzik, który może służyć np do otwierania klapy bagażnika/wlewu. Mam też światła dzienne założone. Plan jest taki, by kupić na allegro ściemniacz oświetlenia (http://allegro.pl/sciemniacz-oswietl...757182900.html) oraz takie diody jak Ty masz, bo są wodoszczelne i zamontować je gdzieś od wewnątrz progu. Naciskam przycisk na pilocie i mam powiedzmy 20s na swobodne dotarcie do nocą do auta
    Ostatnio edytowane przez zsberg ; 22-08-2011 o 20:23

  15. #14
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Mateusz
    Model
    Citroen C5 X7
    Silnik
    3.0 V6 PB 211KM
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna / Poznań
    ja myślę żeby podpiąć się pod oryginalną instalacje podświetlenia nóg w aucie tylko nie wiem czy tak się da zeby mi się bezpiecznik nie spalił itp, no i boję się że mi to będzie obcierać o próg i albo się drzwi nie zamkną albo się to zniszczy...
    Był Ford Mondeo mk2 1,8 98' B+G, Ford Mondeo mk3 2,0 01' D, BMW X5 E53 3.0 06' D, Peugeot 307 CC 04' 2.0 B, Ford Mondeo mk4 2.5 T5 07' B
    Jest Opel Astra G 1,4 01' B, Citroen C5 X7 3.0 V6 09' B
    509-334-170


  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar Grzesio
    Imię
    Grzegorz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    Duratec
    Opis
    Mondeo II Dwatysiącepięćsetcmsześciennych
    Od
    01 Jul 2008
    Mieszka w
    Lwówek Śląski łac. Leopolis
    Jedna rzecz mi się nie widzi to widoczny kabel do ledów. Nie lepiej było te paski przykleić na tapicerce i zrobić w niej mały otworek aby kabel schować?
    Jednostki wysokoprężne sprawdzają się jedynie w pojazdach ciężarowych,
    dużych maszynach rolniczych, traktorach, generatorach prądu i lokomotywach!!!

    http://imageshack.us/a/img96/6343/jijz.jpg

  17. #16
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Mateusz
    Model
    Citroen C5 X7
    Silnik
    3.0 V6 PB 211KM
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna / Poznań
    Cytat Zamieszczone przez mr-fix Zobacz posta
    Boczki to te plastiki z tapicerką. Jest w nich wgłębienie przygotowane do montażu oświetlenia.

    w mk3 juz tego nie ma i nie wiem jak to u siebie zrobić... poza tym nie mam jak wpuścić kabla z drzwi do środka bo te wiązki które wchodzą w środku są zabudowane i nie widać ich nawet...
    Był Ford Mondeo mk2 1,8 98' B+G, Ford Mondeo mk3 2,0 01' D, BMW X5 E53 3.0 06' D, Peugeot 307 CC 04' 2.0 B, Ford Mondeo mk4 2.5 T5 07' B
    Jest Opel Astra G 1,4 01' B, Citroen C5 X7 3.0 V6 09' B
    509-334-170


  18. #17
    Cytat Zamieszczone przez grzesio Zobacz posta
    Jedna rzecz mi się nie widzi to widoczny kabel do ledów. Nie lepiej było te paski przykleić na tapicerce i zrobić w niej mały otworek aby kabel schować?
    można i tak, ale przy każdym ściąganiu tapicerki trzeba ledy odklejać chyba że dasz kostkę :P

  19. #18
    Kursant Awatar bender131
    Imię
    Filip
    Opis
    Ford Mondeo 1600ccm 16v
    Od
    30 Jul 2011
    Mieszka w
    Ręczno
    Ja też mam w swoim tylko na razie z przodu ale efekt jest extra a no i narobić się trochę trzeba ale warto

  20. #19
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    fajnie fajnie a poco kaleczyć tapicerkę? żeby kabel schowac od ledzików? panowie drzwi maja od spodu u dołu otwory do odprowadzania wody są szerokie na 4mm i długie na 15mm jest ich 2 albo 3 i nie trzeba nic wiercić psuć tylko tym otworkiem schowac kabel

  21. #20
    Zielony listek Awatar wojtas2305
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    04 May 2010
    Mieszka w
    Białystok / KO13ND
    Trochę stowarzyszenia pochwałę, tak wyglądają drzwi od pasożyta za kierownikiem:



    Korzystając z dobrodziejstwa, jakim jest garaż, wolnego czasu i jeszcze innych aspektów, zacząłem, co zacząć już dawno miałem...

    Póki co jest tyle. Zdjęcie może nie najlepszej jakości, ale wykonane przed momentem, z wykorzystałem lampy, w całkowicie ciemnym garażu... Należy traktować je jedynie jako testowe... następne będą już z kompletem led-ów....

    Ale będzie zajefajnie wyglądał... Już mi się podoba...
    Ostatnio edytowane przez wojtas2305 ; 23-02-2012 o 01:11
    wojtas Białystok
    Mobil: Albrecht AE5800+NM500E, Sirio P5000
    Baza: SuperStar 3900E+FD1818, President Black Pirate
    Baza: Motorola MC2100, antena "home made" VHF

Podobne wątki

  1. [MkIII] Montaż drzwi
    By adasko78 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 12:56
  2. [MkIII] Zakup drzwi kierowcy + montaż parapetów
    By Marcino7 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-05-2013, 23:27
  3. [MkIII] Pomoc przy wyborze postojówek ledowych
    By przemek0113 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 17:27
  4. [MkI] Montaż pasków ledowych w drzwi
    By GORI232 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-01-2011, 20:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów