+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 21 z 26 PierwszyPierwszy ... 11171819202122232425 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 503
  1. #401
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Zrobiłem próbę przelewowa i wyszło 13,5/10,5/14,5/11


    Trzeci wtryskiwaczy to ten ze starym zaworkiem, nie ma się czego doczepić jednak praca silnika mi się nie podoba

    Silnik pracuje tak



    Wysłane z mojego HTC Desire 510
    Ostatnio edytowane przez steell ; 22-04-2016 o 19:06
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #402
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Do kompletu, wydruk 4 ostatniego wtryskiwacza.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  4. #403
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    05 Jun 2016
    Mieszka w
    Okolice Warszawy
    Witajcie,
    Jestem nowy na forum więc na wstępie witam wszystkich serdecznie. Temat co prawda mnie jeszcze nie dotyczy bo mam przejechane dopiero 90kkm ale ponieważ zamierzam swoim mondeo trochę pojeździć pewnie prędzej czy później będzie mnie ten problem dotyczył. Regeneracja wtryskiwacza delphi może nie jest droga bo sama usługa w serwisie boscha kosztuje 100zł brutto więc tragedii nie ma. Problemem są same części które nie są a tak się składa że mam dojście do oryginalnych w stu procentach części firmy delphi. Niestety serwisy nie zgadzają się na wykonanie usługi z częściami klienta ponieważ kilka serwisów obdzwoniłem i pytałem. Regeneracja wtryskiwacza jeśli chodzi o same części wychodzi na moich częściach ok 200zł taniej (liczę tylko zaworek + rozpylacz). Na 4 wtryski to prawie 800zł więc nie bagatelna kwota. I zastanawiam się nad ewentualną regeneracją wtryskiwacza w przyszłości samemu. Bez sprawdzania itd. Czy myślicie że wymieniając zaworek + rozpylacz, trzeba jeszcze dodatkowo coś ustawiać, testować, sprawdzać? Czy po takiej wymianie i złożeniu całości mogę uznać że wtryskiwacz jest zregenerowany czy coś jeszcze należało by zrobić?

  5. #404
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Mając dojście do tych części wymieniłbym jeszcze przekładkę ( wszystkie elementy wewnętrzne ) . Sama wymiana nie jest trudna - potrzebne : klucz do wtryskiwaczy , dynamometryczny , imadło , czysty stół .

  6. #405
    Zielony listek Awatar redzi
    Imię
    Radek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Apr 2013
    Mieszka w
    Koronowo
    Wymieniłbym wszystko sam, ale myślę że dla świętego spokoju można oddać wtryskiwacze do sprawdzenia na stół. Jak będziesz wymieniał sam, to najlepiej wymieniać po jednym wtryskiwaczu i sprawdzać jak chodzi, nie wszystkie naraz, bo wtedy nie będziesz wiedział, z którym ew. jest coś nie tak.

  7. #406
    Zielony listek Awatar Pogodny
    Imię
    Krystian
    Model
    Focus MK2
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Fajny dupowóz
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    Będzin
    Czy ktoś z Was na śląsku bawi się samemu w rozbieranie wtryskiwaczy i ma dostęp do myjki ultradzwiękowej?
    Detailing...
    Moja Pasja...

  8. #407
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Fundil

    Wysłane z mojego HTC Desire 510
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  9. #408
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    04 Feb 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Z jaką siła skręcić sam wtryskiwacz ? Jest do tego jakaś procedura ?

  10. #409
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    08 Oct 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Moment wstępny dokręcenia 20 +/- 2 Nm i kąt dokręcenia 29+/-4 stopnie. Następnie lekkie popuszczenie i dokręcenie maksymalne 55Nm.

  11. #410
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0TDCI -146KM~410Nm
    Od
    29 May 2012
    Mieszka w
    Kartuzy
    Cytat Zamieszczone przez apofis Zobacz posta
    Moment wstępny dokręcenia 20 +/- 2 Nm i kąt dokręcenia 29+/-4 stopnie. Następnie lekkie popuszczenie i dokręcenie maksymalne 55Nm.
    No pierwszy raz widzę tak konkretną odpowiedź na ten temat a tyle kiedyś szukałem he.
    A jak patrzeć na ten kąt dokręcania? Jakiś klucz specjalny ?

  12. #411
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    04 Feb 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Dzięki wielkie Klucz do dokręcania kątowego.

  13. #412
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Cytat Zamieszczone przez apofis Zobacz posta
    Moment wstępny dokręcenia 20 +/- 2 Nm i kąt dokręcenia 29+/-4 stopnie. Następnie lekkie popuszczenie i dokręcenie maksymalne 55Nm.
    Bez urazy ale pierwszy raz słyszę o popuszczeniu przy wkręcaniu ! Moment Nm 18 albo 20 albo 22 to samo w kątach ! Uwaga to jakiś żartowniś .
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 28-06-2016 o 21:35

  14. #413
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    08 Oct 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Uważaj CODY bo "popuścisz" lekko poniżej pasa. Jeżeli nie słyszałeś o czymś takim to dokręć na raz najlepiej od raz 100Nm zerwij kołki od zaworka ale będziesz miał dokręcone na raz. We wtryskiwaczach np boschowskich przy 3 fazie masz normalny tryb odpuszczania (czyli kręcenia w lewo) i ponownego dokręcania.
    CODY a wiesz jaka jest procedura serwisowa odkręcania nakrętki?
    bo mowa tutaj o skręceniu wtryskiwacza (czyli nakrętki do korpusa) a nie całego wtryskiwacza już w aucie.
    Ostatnio edytowane przez apofis ; 27-06-2016 o 18:40

  15. #414
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 150KM
    Od
    04 Apr 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    W najbliższym czasie planuję pogrzebać przy samochodzie. Standardowe objawy, sprężynka, błąd P0251(i P0251P).
    Posiadam mondeo 2.2 150km z 2006r. Z tego co dowiedziałem się, to posiadam wtryskiwacz o oznaczeniu EJDR00701D.
    Mam problem z dopasowaniem odpowiedniego zaworka przelewowego do niego, a raczej szukam utwierdzenia w tym, że będzie kompatybilny.
    Cuś takiego: http://sklep.gazparts.pl/zawor_dawku...r_delphi-4264i Symbol 9308622B.
    Coś gdzieś taniej? Po czym rozpoznać orygianlny produkt delphi?

  16. #415
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    do pełnej regeneracji szukaj całego zestawu czyli zaworek razem z rozpylaczem nr DEL7135-620 (L184PBD CR DELPHI, ZESTAW Z ZAWORKIEM 28239295/ 9308-622A/B)

    samego oryginalnego zaworka taniej niż 250-260 nie dostaniesz, kupując w zaufanej firmie dostaniesz oryginał delphi, na allegro ciężko stwierdzić co się dostanie

    przyzwoita cena zestawu to ok. 400 zł np tu http://www.autodieselparts.com.pl/10....html?sLang=pl

  17. #416
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Marko03 Zobacz posta
    W najbliższym czasie planuję pogrzebać przy samochodzie. Standardowe objawy, sprężynka, błąd P0251(i P0251P).
    Posiadam mondeo 2.2 150km z 2006r. Z tego co dowiedziałem się, to posiadam wtryskiwacz o oznaczeniu EJDR00701D.
    Mam problem z dopasowaniem odpowiedniego zaworka przelewowego do niego, a raczej szukam utwierdzenia w tym, że będzie kompatybilny.
    Cuś takiego: http://sklep.gazparts.pl/zawor_dawku...r_delphi-4264i Symbol 9308622B.
    Coś gdzieś taniej? Po czym rozpoznać orygianlny produkt delphi?
    Dlaczego kolega zabiera się brzydko mówiąc do tego od d... strony? Jest mnóstwo tematów ze należy na początek zrobic pompę a poźniej brać się za wtryskiwacze a tu i tak wszyscy widzę milionerzy i tylko zaworki wymieniają a poźniej piszą ze mdo jest do .

  18. #417
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 150KM
    Od
    04 Apr 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez Zbysiu Zobacz posta
    Dlaczego kolega zabiera się brzydko mówiąc do tego od d... strony? Jest mnóstwo tematów ze należy na początek zrobic pompę a poźniej brać się za wtryskiwacze a tu i tak wszyscy widzę milionerzy i tylko zaworki wymieniają a poźniej piszą ze mdo jest do .
    Mam na uwadze, że pompa w pierwszej kolejności. Jednak nie znalazłem żadnych opiłków w starym filtrze, więc łudzę się, że wymienię zaworek + rozypylacz(lub umyję w wanience ultradźwiękowej stary) i będzie banglać.
    Łudzę się dlatego, że u mnie było mnóstwo awarii, jak np. szwankujący egr, czy nie trzymanie ciśnienia doładowanego. Dodatkowo filtr powietrza przekręcił znaczną część całego przebiegu. Po wymianie na nowy, samochód znacząco poprawił kulturę pracy, zmniejszyło się zapotrzebowanie na ON i mniej dymi.
    Prócz EGR, pozostałe dwie kwestie ciągle wpływały na dawkowanie paliwka. Więc nie zdziwię się, jak wszystkie końcóweczki wtryskiwaczy będą przepalone, może i od tego zaworek/rki padły.
    Wracając do pompy, ciągle rozmyślam żeby rzucić ją komuś do roboty, i zauważyłem, że ogarniasz ten temat Zbysiu, prawda?
    Dużo robiłeś pomp po drugim fl? Poprawili coś w kwestii opiłkowania względem pierwszych rzutów? Czy to tylko bujda?

    Pozdrawiam!

  19. #418
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Nic nie poprawili. I nigdzie oficjalnie nie ma takiej informacji.
    A pompy robię codziennie. Opiłków nie widać gołym okiem... a jak juz widać to pompa jest w opłakanym stanie

  20. #419
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 150KM
    Od
    04 Apr 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Pytanko, pacjent 2.0tdci z 2002 wymienione zaworki na ori delphi. Czuć, że samochód dostał nowe życie, ale poranne odpalenie, czy nawet po dłuższym postoju daję efekt szarpania, spadku obrotów do ~730obr/min.
    Korekcje w forscanie rozjechane, po 3,9mg na jednym cylindrze. Dym z rury siwawy, a zapach spaln nienormalny. Przed remoncikiem nie było szarpania.
    Do dziś przejechane zaledwie 40km. Czy takie wtryskiwacze potrzebuję samoadaptacji? Czy koniecnie jest wklepanie kodów na nowo? Jeśli tak, to czy wklepuję same zera?
    Filtr poleci do rozciecia, gdy tylko znajdę opiłki pompka poleci na remont.
    Istnieją jakieś magnetyzery, które potrafią wyłapać opiłki z całego układu?

    Pozdrawiam!

  21. #420
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Zaraz ci kazdy powie ze pierw kontrola pompy potem wtryski

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 05-09-2015, 11:22
  2. [MkIII] Części wtryskiwacza COMMON RAIL DELPHI EJBR00101Z
    By kitaaa in forum Na własne oczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 23:11
  3. [TDCi MKIII] pompa common rail
    By cienki77 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 20:26
  4. [TDCi MKIII] naprawa pompy common rail
    By tgs in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 15:46
  5. [TDCi MKIII] Przewód paliwowy: pompa -> listwa common rail
    By Rabin in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-12-2008, 11:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów