+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 64

Wątek:

  1. #1
    basia
    Gość

    [MkIII]

    Cześć wszystkim! Jestem nowa, więc jeśli piszę gdzie nie trzeba, to sorka! Ja z prośbą o radę. Otóż noszę się z zamiarem zakupu jakiegoś fajnego autka. Mondziak zawsze był moim marzeniem, ale ograniczały mnie finanse. Teraz jest to dla mnie cel bardziej osiągalny i poważnie się rozglądam za czymś ciekawym chociaż nie ukrywam, że byłoby fajnie znaleźć coś atrakcyjnego cenowo. Ale... no właśnie, ale zastanawiam się czy mondeo to auto dla mnie. Kto będzie wiedział lepiej niż Wy
    Teraz jeżdżę mamową Fabią w sedanie, jestem kierowcą raczej spokojnym, znaczy się pedał gazu używam w stopniu umiarkowanym. Z racji tego, że studiuję poza domem, jeżdżę rzadko. Jeśli będę miała własne auto, to będzie jeździło w większości po mieście, trasy może co tydzień, co dwa tygodnie, po jakieś 120 km w dwie strony. Zależy mi na ekonomii jazdy, więc raczej chcę instalację gazową. Roczniki, raczej 2000-2001, w hatchback'u albo sedanie. Mam jednak obawy, bo wyczytałam że Mondeo mają problemy z blachą, ale za to zawieszenie jest dość fajne, co mnie bardzo kusi. Niektórzy odradzają mi duże auto, bo problemy z parkowaniem, i te sprawy.
    Co sądzicie na ten temat? Spełnić swoje marzenia, czy dać sobie spokój i szukać czegoś mniejszego, z mniejszym silnikiem itd.
    Pomóżcie, bo naprawdę nie wiem co robić

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Klubowicz
    w stanie spoczynku

    Imię
    Krzysiek
    Opis
    MKIII 2.0 Pb+LPG
    Od
    12 Jan 2009
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Spełnij marzenia
    I witaj w Klubie

  4. #3
    Zielony listek Awatar olopomorskie
    Imię
    Aleksander
    Opis
    Mondeo MK3 2002r 130km Kmbi
    Od
    17 Sep 2010
    Mieszka w
    Puck/Władysławowo
    basiu mondziak fajna sprawa. jesli chodzi o to ze duze to nie sluchaj takich pierniczen, moja zona zawsze jezdzila malymi autami, posniej co auto to kombi a ostatnio multivan t5 (dosc juz spore auto) i mysle ze jakbym kupil jej jelcza z naczepa to ja bym musial pksem jezdzic! a marzenia trzeba spelniac, co twoje to twoje. pozdrawiam

  5. #4
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki

    Re: [MkIII]

    Cytat Zamieszczone przez basia
    Spełnić swoje marzenia,
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Był fokus, mondea, a jest BMW X4
    Od
    22 Jan 2009
    Mieszka w
    Hiszpania-Langreo
    To duze auto i rzeczywiscie mozesz miec problemy z jazda po miescie(zwlaszcza ciasnych uliczkach) i parkowaniem a zwlaszcza wzdluz kraweznika.Chcialbym Ci go polecic ale szczerze wydaje mi sie ze np.fokus hatchback by byl odpowiedniejszy.

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Baśka to Ty juz musisz czuc czy chcesz miec mondeo,ja zacząlem jezdzic mondeo 10 lat temu i powiem ci ze marki nie chce zmienic ,moja żona tez zaczeła od mondeo zaraz jak zrobiła prawo jazdy i smiga nim jak ta lala tez mówiła ze jak ona bedzie jezdzic takim duzym autem a dzisiaj wez ją wygon z niego Pamietaj tylko zeby kupic tylko cos dobrego najlepiej wez jakiegos znajomego fachmana ze sobą albo przynajmniej sprawdzic autko przed kupnem na stacji diagnostycznej,bo okazji jest wiele a pozniej mozna dużo dołozyc do interesu.Pozdrawiam

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez donpedro
    To duze auto i rzeczywiscie mozesz miec problemy z jazda po miescie(zwlaszcza ciasnych uliczkach) i parkowaniem a zwlaszcza wzdluz kraweznika.Chcialbym Ci go polecic ale szczerze wydaje mi sie ze np.fokus hatchback by byl odpowiedniejszy.
    zgadzam się z kolegą. Jeśli jeżdziałaś fabią możesz również poszukać jakiejś ładnej fiesty (jeśli nie focus). Też się świetnie prowadzi jak na tak małe auto i jest znacznie tańsze w codziennej eksploatacji.

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    Mondek na trasę - gitara! Ale przy większości przebiegu w mieście, tym bardziej dla kobietki (bez urazy, moja żona jeździ świetnie, ale zawraca prawie zawsze na 4,5 razy...raz przyrysowała i się boi, hihi ) to szczerze nie polecam - za to focus - jak najbardziej, motorek 1,4 lub 1,6 na pewno zda egzamin. Dodatkowym plusem będzie pewnie młodszy rocznik...
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    z tym młodszym rocznikiem to nie tak do końca, zawsze mnie to zastanawiało ale mondi i focus sa w podobnych cenach. Na pewno zdarzają się wyjątki ale ogólnie cena bardzo zblizona

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar berater
    Model
    Było MKIV 2010 2.0 TDCI, jest Nissan X-Trail 2008 2.0 Dci
    Silnik
    Było 143, jest 173 KM
    Od
    07 May 2006
    Mieszka w
    Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez Jareczek1980
    mondi i focus sa w podobnych cenach
    Potwierdzam. Nie mogę zrozumieć tego fenomenu. Wszędzie w europie cena używanego MDO jest zwykle wyższa niż foki.
    Pozdrawiam,

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez berater
    Cytat Zamieszczone przez Jareczek1980
    mondi i focus sa w podobnych cenach
    Potwierdzam. Nie mogę zrozumieć tego fenomenu. Wszędzie w europie cena używanego MDO jest zwykle wyższa niż foki.
    ja tez, a tu czasem foki sa droższe niż mondi z naprawde biednym wyposazeniem

  13. #12
    basia
    Gość
    Ja się właśnie zawsze rozglądałam za focusem, bo uważałam że Mondeo jest dla mnie nieosiągalny. No ale jak sobie sprawdziłam ceny, to stwierdziłam że może jednak kupię Mondeo. Fiesta raczej odpada, od samego patrzenia mi sie ciśnienie podnosi - takie to małe i w ogóle.
    To jest tak, że jak coś już kupię to na parę ładnych lat, bo studiuję, a że muszę mieć praktyki to do końca studiów już nie mogę wyjechać do roboty, a potem jak Bóg da aplikacja albo coś koło tego i tym bardziej nigdzie nie wyjadę dorobić na auto Więc jak od razu nie kupię mondziaka to go nie kupię pewnie wcale.
    W ogóle jak się przedstawia ekonomiczna strona użytkowania Focusa i Mondziaka? Dyrastyczna różnica? (Na gazie chcę jeździć).

    Z góry dzięki za rady!!!

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar Photos
    Imię
    Michał
    Opis
    MONDEO MK3 2.5 V6
    Od
    31 May 2010
    Mieszka w
    BZA/WOR
    A ja myślę że ta różnica między fokusem o mondeo została zatarta przez handlarzy. Chodzi o to że ich poskładane z kilku "bezwypadkowe" siłą rzeczy muszą być tańsze w przeciwnym wypadku żaden klient nie wypatrzyłby takiej extra "okazji". A tego przecież żaden handlarz nie chce. Druga sprawa to też trochę rynek dyktuje taki a nie inny obrót sprawy. Wciąż uważa się że łatwiej jest sprzedać zwinny miejski samochodzik z mniejszym silnikiem niż duży rodzinny na którego zwyczajnie musi trafić się amator. I to nie tylko w fordach tak jest. Weźmy np Opla astrę II i vectrę B, te same lata produkcji a astra potrafi być sporo droższa. Podobnie jest z golfami i passatami, chociaż tu golfy maja podobne ceny ale wyższe raczej nie.

    Dodano po 11 min.:

    A co do śliników benzynowych to mondeo ma już trochę nowsze konstrukcje. W fokusie siedzą stare ale sprawdzone zeteki. Miałem kiedyś taki w eskorcie tym ostatnim modelu. 1.6 16 v 90 km szalony to on nie był ale wystarczał na jego masę, fokus waży podobnie, No i był nie do zdarcia, a jeżdżę nie mało. Na pewno ewentualne naprawy byłyby droższe w mondeo ale za bardzo bym się tego nie obawiał. To jest większy samochód i musi być drożej. Np opony w fokusie masz 14 albo 15 w mondeo są już 16 i na pewno droższe. tarcze hamulcowe też są większe i droższe itd. Ale to jest cena większego bezpieczeństwa i komfortu i wyposażenia. Bo w mondeo klimę czy elektrykę szyb i luster masz w standardzie w fokusie już nie, podobnie z poduszkami, mondeo ma chyba minimum 4 a najczęściej max czyli 6 w fokusie się nie orientuje ale chyba standardem były 2. Wybór należy do Ciebie ale jak nie boisz się jazdy dużym samochodem to śmiało kupuj mondeo

  15. #14
    rustin
    Gość
    w fokach są chyba 100konne z tego 1,6 ?

  16. #15
    basia
    Gość
    Bać to ja się boję nieustannie. Raz wjechałam takiej miłej pani w dupę, w sumie przytarcie z tego było i tle, ale wspomnienie pozostało Spinkę mam jak prowadzę po dłuższej przerwie, no ale jak będę miała swoje to się myślę wyrobię Trochę to wszystko z motyką na słońce ale się zakochałam w tych mondeach
    Najbardziej boję się samego zakupu, żeby mnie nie wpuścili w maliny. Niby mam znajomego po samochodówce i praktyce u blacharza. Coś tam kuma czaczę i pewnie będzie wiedział gdzie zaglądnąć, ale wiadomo że wszystkiego nie jest w stanie sprawdzić. Znalazłam takiego dość fajnego kandydata na mojego mondziaka, narazie tylko na necie się z nim widziałam, wyposażenie naprawde atrakcyjne. Przebieg też nie najgorszy, niespełna 140 tys, rok 2001. Przynajmniej tak mu napisali. Jednak planuje zakup jakoś na maj, bo wtedy będę miała resztę kasy i pewnie do tego czasu już znajdzie swojego właściciela.

    Ktoś mi też polecił Octavię, że tańsza będzie. Nie podoba mi się zbytnio, no ale na Skody nie mogę narzekać jak do tej pory.
    Sesję mam i zamiast się uczyć to ja o samochodach myślę.

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    U mnie kuzynka pomyka mondeo i jedynie co trochę narzeka przy parkowaniu równoległym (prawdopodobnie będzie zamontowany czujnik parkowania z tyłu), że z tyłu słabo widzi, a tak to jest zadowolona z auta. Najlepiej przejechać się Mondkiem, Fokusem i zobaczyć jak pasują.

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar Anabela
    Opis
    Przesiadka na Hyundai'a ix20 z 2012r.
    Od
    03 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez Photos
    A ja myślę że ta różnica między fokusem o mondeo została zatarta przez handlarzy. Chodzi o to że ich poskładane z kilku "bezwypadkowe" siłą rzeczy muszą być tańsze w przeciwnym wypadku żaden klient nie wypatrzyłby takiej extra "okazji". A tego przecież żaden handlarz nie chce. Druga sprawa to też trochę rynek dyktuje taki a nie inny obrót sprawy. Wciąż uważa się że łatwiej jest sprzedać zwinny miejski samochodzik z mniejszym silnikiem niż duży rodzinny na którego zwyczajnie musi trafić się amator. I to nie tylko w fordach tak jest. Weźmy np Opla astrę II i vectrę B, te same lata produkcji a astra potrafi być sporo droższa. Podobnie jest z golfami i passatami, chociaż tu golfy maja podobne ceny ale wyższe raczej nie.

    Dodano po 11 min.:

    A co do śliników benzynowych to mondeo ma już trochę nowsze konstrukcje. W fokusie siedzą stare ale sprawdzone zeteki. Miałem kiedyś taki w eskorcie tym ostatnim modelu. 1.6 16 v 90 km szalony to on nie był ale wystarczał na jego masę, fokus waży podobnie, No i był nie do zdarcia, a jeżdżę nie mało. Na pewno ewentualne naprawy byłyby droższe w mondeo ale za bardzo bym się tego nie obawiał. To jest większy samochód i musi być drożej. Np opony w fokusie masz 14 albo 15 w mondeo są już 16 i na pewno droższe. tarcze hamulcowe też są większe i droższe itd. Ale to jest cena większego bezpieczeństwa i komfortu i wyposażenia. Bo w mondeo klimę czy elektrykę szyb i luster masz w standardzie w fokusie już nie, podobnie z poduszkami, mondeo ma chyba minimum 4 a najczęściej max czyli 6 w fokusie się nie orientuje ale chyba standardem były 2. Wybór należy do Ciebie ale jak nie boisz się jazdy dużym samochodem to śmiało kupuj mondeo
    Zgadzam sie z kolegą... Mam pogląd na tą sprawę, bo posiadam zarówno fokę jak i mondka... I powiem ci jedno - jeśli masz pietra przed jeżdżeniem i nieswojo się czujesz, polecam fokę... Bardzo sprytny samochodzik miejski, świetnie się zbiera, na zakrętach idealnie się trzyma... Ale tutaj only hatchback... Najładniejsza wersja nadwozia. A jeśli lubisz komfort jazdy, chcesz mieć wrażenie że jedziesz limuzyną... To mondeo... Ale jeśli rzadko jeździłaś dotychczas, to będziesz miała problemy z parkowaniem... Bo obojętnie jaką wersję weźmiesz - samochód jest dłuuugi Tylko taka jedna uwaga - musisz przestać się bać... Bo z takim podejściem to ty świata nie zawojujesz

    Ja zaczynałam od fiesty, potem przesiadłam się na focusa, teraz jeżdżę mondeo, ale czasami wracam do foki...
    JESTEM ZOŁZA I DOBRZE MI Z TYM...

  19. #18
    basia
    Gość
    No planuje sie wkręcić na jakieś kursy doszkalające, czy jak to sie tam nazywa, bo obiektywnie to ja chyba złym kierowcą nie jestem, radzę sobie wg. opinni innych. Ale sama się w sobie chowam jak jadę. Ogólnie przepraszam że drogę używam.

    Orientujecie się jak to się przedstawia z cenami aut używanych? Czy one jeszcze będą spadać w ciągu roku, czy mniej więcej się trzymają tak samo? Bo parcia nie ma żeby kupować już, mam czym się poruszać. Mogę poczekać jak mi się to opłaci.

    Tak w ogole, to czy możecie rzucić okiem, czy ten piękny, błękitny jegomość jest wart uwagi i osobistego widzenia?? Z góry dzięki
    http://szuda.otomoto.pl/ford-mondeo-...C16573542.html

  20. #19
    Kursant Awatar aras124
    Imię
    Arek
    Opis
    Mondeo MK4 2.0 TDCI TITANIUM
    Od
    14 Feb 2010
    Mieszka w
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez basia
    Tak w ogole, to czy możecie rzucić okiem, czy ten piękny, błękitny jegomość jest wart uwagi i osobistego widzenia?? Z góry dzięki
    http://szuda.otomoto.pl/ford-mondeo-...C16573542.html
    Wiele elementów wskazuje, że to niestety angol.

  21. #20
    Mistrz pobocza Awatar Boonaro
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0
    Opis
    Mondeo 2.0 Tdci 130KM 2003r. Ghia Executive
    Od
    29 May 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    Na bank angol.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów