+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar Kurskey
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    ElPiDzI + PB
    Opis
    1.8 125 PS Kombi
    Od
    20 Nov 2005
    Mieszka w
    Częstochowa

    [MkI] Czerwone sprężyny

    Witam!
    Niadawno kupiłem MKI 1.8 93 r autko stoi na czerwonych sprężynach, widać ze jest niższe czy auto traci przez to komforcie jazdy??ile mogą kosztować normalne sprężyny??
    z góry dzieki za info
    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    waldemarz
    Gość
    Z tego co pamietam to czerwony kolor oznaczal sprezyny twarde ( sztywniejsze), zakladaja je niektorzy przy obnizonym zawieszeniu i bardziej dla sportowego zawieszenia.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Kurskey
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    ElPiDzI + PB
    Opis
    1.8 125 PS Kombi
    Od
    20 Nov 2005
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto było sprowadzone z Niemczech więc pewnie tam były zakładane.Czy jest duzo pracy przy przekładaniu sprężyn?? bo jednak bede zmieniał na normalne spręzny

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Opis
    MDO MKIII 2,2 TDCI, MKIII 2,0 TDCI i TD
    Od
    06 Jun 2005
    Mieszka w
    okolice Poznania
    To zalezy jak na to patrzec czy to duzo pracy. Trzeba wymontowac kolumne cala czyli odkrecic zacisk hamulcowy odkrecic koncowke drazka kierowniczego wymontowac polos z piasty, od gory odkrecic talezyk mocujacy, wyjac ze sworznia wahacza i wyjac ja na zewnatrz nastepnie scisnac sprezyne i odkrecic z gory nakretke i wymienic. Ogolnie troche roboty przy tym jest z samym wymontowaniem kolumny i przydalby sie do tego porzadny sciskacz do sprezyn bo jak nie jest odpowiedni to czase bywa bardzo niebezpiecznie Pamietam kiedys mialem niezbyc dobry i jak mi sprezyna nagle sie rozciagnela to prawie palce stracilem wiec jak mowie podstawa przy tej robocie to dobry sciskacz do sprezyn.
    MKIII 2.0 TDCI Ghia , MKIII2.2 TDCI Ghia X, MKIII 2.0 Titanium X, Mk1 94 CLX 1,8 TD Kombi

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Kurskey
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    ElPiDzI + PB
    Opis
    1.8 125 PS Kombi
    Od
    20 Nov 2005
    Mieszka w
    Częstochowa
    Dzięki za info

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Ja bym sie zastanowił czy wymienili tylko spreżyny, czy też amortyzatory. Bo nie wydaje mi sie rozsądne wymienianie sprężyn na niższe bez wymiany standardowych amotyzatorów.

  8. #7
    Kursant Awatar Kizior
    Imię
    Marcin
    Opis
    MkIII Kombi 2.0Pb Ghia
    Od
    29 Nov 2005
    Mieszka w
    Poznań
    i tu mamy problem.niemcy dziela sie na 2 dwa typy tuningowcow: z kasa i bez kasy (tak jak u nas )
    - jezeli ma kase to zaklada profesionalnego "gwinta" lub dedykowany zestaw amor + sprezyna ale te jest latwo poznac gdyz sa odpowiednio oznaczone np. tabliczka na amorku
    - jezeli nie ma kasy to zklada sprezyny ktore jak na niemieckie warunki to taniocha
    i tu mamy sedno sprawy

    polskie drogi to "poligon doswiadczalny na kamczatce" a niemiecki to "tafla wody na spokojnym jeziorku" i dlatego u nas zakladanie samych sprezyn to "karkolomne" rozwiazanie ale na zachodzie to poprostu tansza opcja
    moja rada jest taka - jedz do specjalisty o zawiszen ale takiego prawdziwego a nie "samozwanca" jezeli sa to same sprezynki to to mozliwe ze seryjne amorki juz dostalu w wiec przy okazji robotki w zawieszeniu mozna by wymienic amorki + sprezyny i bylo by super za jednym razem
    wybor nalezy do ciebie
    pozdrawiam powodzenia
    ...and justice for all
    Mk3 Kombi 2.0 Pb Ghia
    Corolla E10 1.6 Si

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    02 Oct 2005
    Mieszka w
    Olsztyn

    sprężyny

    Witam ja już kiedyś wymieniałem co prawda z tyłu ale wymieniałem w MKI i poradziłem sobie bez ściskacza do sprężyn i bez żadnego zbędnego odkręcania zacisków. Ja miałem niebieskie i mój mundek haczył o każdy występek na drodze. Bez problemu sobie poradzisz tylko musisz mieć porządne klucze bo ja miałem straszne problemy z odkręceniem śruby na dole co trzyma amorka. Poprostu starsze auto i subka się zastała. No i jeszcze był problem ze znalezieniem klucza do odkręcenia amorka na górze.

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Opis
    MDO MKIII 2,2 TDCI, MKIII 2,0 TDCI i TD
    Od
    06 Jun 2005
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Ale koledze chodzi o sprezyny z przodu a tam trzeba zrobic to co opisalem inaczej sie tego nie zrobi. I sciskacz do sprezyn jest niezbedny zeby to bezpiecznie zrobic .

    Tyl to zupelnie inna kwestja i tak jak piszesz sciskacz do tej roboty nie jest potrzebny.
    MKIII 2.0 TDCI Ghia , MKIII2.2 TDCI Ghia X, MKIII 2.0 Titanium X, Mk1 94 CLX 1,8 TD Kombi

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    02 Oct 2005
    Mieszka w
    Olsztyn

    sprężyny

    A gdzie jest napisane że chodzi o sprężyny na przod??

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar Kurskey
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    ElPiDzI + PB
    Opis
    1.8 125 PS Kombi
    Od
    20 Nov 2005
    Mieszka w
    Częstochowa
    A czy ktoś orientuje się jaka jest cena sprężyn normalnych??

  13. #12
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    "cywilne" spreżyny od 90 do 250 pLN (oryginał) za sztuke.

Podobne wątki

  1. [MkII] Czerwone wskazowki w MKII
    By tomascor in forum Tuning
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 02:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów