+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    [TD MkII]Inaczej zapala po popychu

    witam
    Pad³ mi akumulator w niedzielê, wiêc poprosi³em kolegê o holowanie. Zapli³ bez problemu. Potem odstawi³em samochód do garazu a gdy wróci³em za dwa dni akumulator dêtka. Podladowa³em ten stary akumulator ale nie mog³em zapaliæ auta z pierwszego tak jak to by³o przed holowaniem. Kupi³em wiêc nowy ale gdy zapali³em pierwszy raz lub po nocy nie pali mi z pierwszego tylko jak dodam gazu to chwyci (jednoczesnie s³ychaæ jakie¶ walenie, pukanie). Po pierwszym zapaleniu, nastepny raz gdy chcê zapaliæ: za chwilê, godzinê dwie trzy godziny zapala bardzo dobrze. Czy kto¶ mo¿e poradziæ mi co mog³o sie staæ?
    pozdrawiam Andrzej
    PS Przed holowaniem pali³ z pierwszego bez ¿adnego dodawania gazu. Samochód w czasie jazdy zachowuje siê siê tak samo jak przed holowaniem czyli dobrze.
    Jak ³adowa³em ten stary akumulator to przekrêci³em kluczyk i zaobserwowa³em ¿e wskazówki na zegrze prêdko¶ci obrotów wariowa³y.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar DjCaro
    Imiê
    Karol
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo MkII Ghia 1.8TD sedan 99r
    Od
    16 Oct 2009
    Mieszka w
    Trzebinia
    Nie zapalaj auta na pych bo mo¿e ci pasek rozrz±du przeskoczyæ i dopiero wtedy bêdziesz mia³ cyrk.

  4. #3
    teraz ju¿ wiem zeby nie paliæ na popych. Dziekujê za radê

  5. #4
    Zbanowany
    Opis
    YG 700, Superb '10 2.0 TDI
    Od
    08 Apr 2009
    Mieszka w
    Munchen
    Ustaw zap³on bo chyba przez ten pych siê pzestawi³... no chyba ¿e rozrz±d przeskoczy³ ale chyba by¶ s³ysza³ klepanie nie?

  6. #5
    Przestawiæ siê nie móg³. Obstawiam zerwany z±bek na pasku.

  7. #6
    mam pytanko: czy narazie mogê je¼dziæ samochodem?
    Andrzej

  8. #7
    Poch³aniacz prostych Awatar Colorado30
    Imiê
    Adam
    Model
    MKII-MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Sedan 2,0 97 , Kombi 2001 V-ka
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Legnica
    kto pali diesla na pych zmasakrujesz sobie rozrzad

    533-593-035 colorado32@o2.pl

  9. #8
    Nie nie mo¿esz, bo jak rozrz±d siê naderwa³, to mo¿e zaraz siê urwaæ, a wtedy kupujesz nowy silnik.

  10. #9
    Klubowicz Awatar pupek86
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    powershift
    Od
    27 May 2010
    Mieszka w
    Ostróda
    Cytat Zamieszczone przez KW
    Nie nie mo¿esz, bo jak rozrz±d siê naderwa³, to mo¿e zaraz siê urwaæ, a wtedy kupujesz nowy silnik.
    albo jeste¶ twardy jak wujek pupek i remontujesz obecny
    Mondeoline: 660 738 068

    By³o Mondeo mk2 kombi 1.8 TD 1997
    By³ C5 2.0 HDi 136 KM FAP 2006
    Jest Mk4 2.0 TDCi 163 powershift


  11. #10
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez colorado30
    kto pali diesla na pych zmasakrujesz sobie rozrzad
    Proszê mi wyt³umaczyæ dlaczego nie?? - sprzêg³o w³±czasz delikatnie i nic siê nie dzieje.
    Ale jak szarpniesz - mo¿e byæ problem.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  12. #11
    Poch³aniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    bo generalnie jak wyszarpnie zab z kawalkiem paska. to caly pasek jest tak slaby jak przekroj w tym miejscu.

  13. #12
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ
    Cytat Zamieszczone przez colorado30
    kto pali diesla na pych zmasakrujesz sobie rozrzad
    Proszê mi wyt³umaczyæ dlaczego nie?? - sprzêg³o w³±czasz delikatnie i nic siê nie dzieje.
    Ale jak szarpniesz - mo¿e byæ problem.
    Bo je¶li silnik zdrowy, to bardzo siê bêdzie opiera³ tej metodzie i z³o¶liwiec bêdzie wola³ ugry¼æ pasek ni¿ daæ siê odpaliæ. Zdecydowanie woli rozruch "po bo¿emu" .

  14. #13
    Zbanowany
    Opis
    YG 700, Superb '10 2.0 TDI
    Od
    08 Apr 2009
    Mieszka w
    Munchen
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ
    Proszê mi wyt³umaczyæ dlaczego nie?? - sprzêg³o w³±czasz delikatnie i nic siê nie dzieje.
    Ale jak szarpniesz - mo¿e byæ problem.
    co to za metoda delikatne sprzêg³o? szarpniêcie zawsze bêdzie im lepszy silnik tym mocniejsze...

  15. #14
    Znawca le¶nych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ
    Cytat Zamieszczone przez colorado30
    kto pali diesla na pych zmasakrujesz sobie rozrzad
    Proszê mi wyt³umaczyæ dlaczego nie?? - sprzêg³o w³±czasz delikatnie i nic siê nie dzieje.
    Ale jak szarpniesz - mo¿e byæ problem.
    a to dlatego ¿e w dieslu wiêksze si³y dzia³aj± na pasek ni¿ w benzynie -to raz. Dwa-generalnie ¿adnego auta z paskiem nie powinno siê odpalaæ na pych...
    a co delikatnego w³±czania sprzêg³a-benzyniak startuje ³agodnie... zalany diesel szarpnie, zakopci, zaklekocze i pot³ucze wtryskami... tego siê nie odpala na pych
    Bartek

    By³o Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  16. #15
    witam
    chcia³bym sprostowaæ swoj± wypowied¼ : mianowicie te pukanie (walenie) s³ychaæ tylko na rozruchu po d³u¿szej przerwie, po odpaleniu silnik pracuje równo. Mam pytanko je¶li zap³on siê przestawi³ to czy on sam siê "u³o¿y" czy trzeba jechaæ do mechanika. Pytam dlatego poniewa¿ dzisiaj odpali³ mi z pierwszego ale by³o jeszcze s³ychaæ te pukanie (klekot).
    pozdrawiam Andrzej

  17. #16
    Znawca le¶nych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Jed¼ do mechanika. Bo jak t³uk± wtryski z powodu przestawienia pompy to RACZEJ nic im mu nie bêdzie -nie mniej jednak nie jest to zdrowa sytuacja-bo jak pêknie pasek od pompy i wkrêci go w g³ówny rozrz±d to ból bêdzie niemi³osierny. Kupuj rozrz±d i jed¼ na wymianê.
    Bartek

    By³o Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Model
    MkV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    mkV
    Od
    21 Nov 2006
    Mieszka w
    Brodnica
    Otó¿ pasek mo¿e "przeskoczyæ"! Sam tak mia³em kiedy¶ w golfie: niby naci±g ok, niby wszystko cacy, a tu zawory nagle zaczê³y klepaæ o t³oczki. Prawdopodobnie ¿ona zbyt gwa³townie chcia³a ruszyæ i auto jej zgas³o. Po ponownm ustawieniu nastêpne kilkadziesi±t tysiêcy bez problemów.
    No a w poczciwych mondeuszach dwa paski wiêc albo przestawiony na pompie, albo t³oki spotykaj± siê z zaworami...
    MK III w kombi

  19. #18
    Jak pasek mo¿e przeskoczyæ ??? Je¿eli jest odpowiednio naci±gniêty, rolki (³o¿yska) s± OK, ko³a zêbate w porz±dku to wed³ug mnie pasek nie ma prawa przeskoczyæ. Po prostu nie ma takiej mo¿liwo¶ci, prêdzej siê zerwie ni¿ przeskoczy. Nastêpny mit to wyciêty jeden z±bek na pasku i samoczynne przestawianie siê rozrz±du. K±t opasania paska na kó³kach rozrz±du i wa³u korbowego jest tak du¿y ¿e nawet wyrwanie jednego z±bka z paska nie ma prawa powodowaæ przestawiania siê rozrz±du. To jest fizycznie niemo¿liwe! Kolejny mit to odpalanie samochodu na pych. Niby dlaczego odpalanie samochodu na pych mia³oby spowodowaæ zerwanie paska? Przecie¿ odpalanie z rozrusznika powoduje krêcenie wa³em korbowym i za po¶rednictwem paska (pasków) napêdzanie wa³ka rozrz±du, pomp itd. Przy odpalaniu na pych wa³em korbowym porusza nie rozrusznik tylko skrzynia biegów za po¶rednictwem wa³ka sprzêg³owego, tarczy, docisku. Tak czy owak wa³ korbowy siê krêci niezale¿nie od tego jak jest napêdzany i to on napêdza dalej rozrz±d i pozosta³e krêc±ce siê elementy silnika.

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Model
    MkV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    mkV
    Od
    21 Nov 2006
    Mieszka w
    Brodnica
    Cytat Zamieszczone przez Bunny34
    Jak pasek mo¿e przeskoczyæ ??? Je¿eli jest odpowiednio naci±gniêty, rolki (³o¿yska) s± OK, ko³a zêbate w porz±dku to wed³ug mnie pasek nie ma prawa przeskoczyæ. Po prostu nie ma takiej mo¿liwo¶ci, prêdzej siê zerwie ni¿ przeskoczy. Nastêpny mit to wyciêty jeden z±bek na pasku i samoczynne przestawianie siê rozrz±du. K±t opasania paska na kó³kach rozrz±du i wa³u korbowego jest tak du¿y ¿e nawet wyrwanie jednego z±bka z paska nie ma prawa powodowaæ przestawiania siê rozrz±du. To jest fizycznie niemo¿liwe! Kolejny mit to odpalanie samochodu na pych. Niby dlaczego odpalanie samochodu na pych mia³oby spowodowaæ zerwanie paska? Przecie¿ odpalanie z rozrusznika powoduje krêcenie wa³em korbowym i za po¶rednictwem paska (pasków) napêdzanie wa³ka rozrz±du, pomp itd. Przy odpalaniu na pych wa³em korbowym porusza nie rozrusznik tylko skrzynia biegów za po¶rednictwem wa³ka sprzêg³owego, tarczy, docisku. Tak czy owak wa³ korbowy siê krêci niezale¿nie od tego jak jest napêdzany i to on napêdza dalej rozrz±d i pozosta³e krêc±ce siê elementy silnika.
    Nie wiem jak mo¿e, ale zdarza siê - jak pisa³em wy¿ej sam tak mia³em.
    ps.
    b±k te¿ nie powinien lataæ, bo ma za ma³e skrzyde³ka, a za du¿± d##ê
    MK III w kombi

  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar Mariles
    Opis
    MK II 1.8TD 1997
    Od
    07 Jul 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Bunny34 masz racjê.Z mechanicznego punktu widzenia nie ma znaczenia czym obrócimy wa³ korbowy silnika,czy rozrusznikiem,czy poprzez skrzyniê biegów.Jedyny problem to zasilanie elektryczne zaworu elektromagnetycznego i ¶wiec ¿arowych.Czasami zdarza³o mi siê odpalaæ diesla na pych i nie mia³em ¿adnych obaw.Zaznaczam,¿e mia³em niesprawny tylko rozrusznik.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Sprê¿arka dzia³a tylko na postoju. Dzia³a z popychu. TDDI
    By jakub_wr in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 01:38
  2. [MkI] nie zapala siê kontrolka immo, silnik nie zapala
    By koszu in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-12-2010, 12:38
  3. EGR za¶lepienie ale inaczej
    By m-artur in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-04-2006, 15:54
  4. [MkIII] MP III inaczej - pytanie
    By konio12345 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-01-2006, 02:35
  5. D³awienie MKI ale inaczej
    By trawqu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-10-2005, 11:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów