+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK1 TD
    Od
    16 Feb 2009
    Mieszka w
    Piła

    [TD mk1]płukanie baku

    Witam

    Mam problem z zatykającym się przewodem paliwowym (bak-filtr)
    Prawdopodobnie wożę w baku kupę masła.
    1)Jest jakaś możliwość pozbycia się tego bez demontażu baku?
    2)Przy wyciągniętym baku jak to wypłukać?
    3)szybki sposób na opróżnienie baku?

    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Zerknij jaki masz dostęp do wnętrza baku pod siedzeniem... w benzyniakach jest spora rewizja bo jest dostęp do pompy etc, w dieslu tez coś powinno być... szybki sposób to chyba tylko ciepły ON albo czyszczenie mechaniczne...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK1 TD
    Od
    16 Feb 2009
    Mieszka w
    Piła
    Ciepły On był, pomogło ale problem ciągle powraca, pod siedzeniem są dwa dojścia do jednego i drugiego wchodzą kable jednak nie zaglądałem dokładniej co to jest.
    Dużo roboty jest przy wyiąganiu ?

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar Sliwiec
    Imię
    Jacek
    Opis
    Mondeo MKI 1.8TD Kombi EnduraDE
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Jest dostep do plywaka ze smokiem.
    Jesli masz jakis zaprzyjazniony warsztat (najlepiej ogrzewany ),to podjedz,wymontuj smoka i bańką do wysysania oleju z silnika odessij to co na dnie,wlej troche benzyny pobujaj autem odczekaj kilkanacie minut i znow odessij.Powtarzaj czynnosc ile razy chcesz. Skoro caly czas przybywa Ci tego masla, to zmien stacje albo stosuj uszlachetniacze do ON
    Chcesz na kogoś liczyć - licz na siebie

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK1 TD
    Od
    16 Feb 2009
    Mieszka w
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez Sliwiec
    Jest dostep do plywaka ze smokiem.
    Jesli masz jakis zaprzyjazniony warsztat (najlepiej ogrzewany ),to podjedz,wymontuj smoka i bańką do wysysania oleju z silnika odessij to co na dnie,wlej troche benzyny pobujaj autem odczekaj kilkanacie minut i znow odessij.Powtarzaj czynnosc ile razy chcesz. Skoro caly czas przybywa Ci tego masla, to zmien stacje albo stosuj uszlachetniacze do ON



    Proszę napisz gdzie on się znajduje ?!

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Proszę napisz gdzie on się znajduje ?!
    no tam gdzie wyłażą kable i przewody-znaczy pod siedzeniem...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK1 TD
    Od
    16 Feb 2009
    Mieszka w
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez BS
    Proszę napisz gdzie on się znajduje ?!
    no tam gdzie wyłażą kable i przewody-znaczy pod siedzeniem...


    który to ?

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar Krzychu32
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Lancia Kappa
    Silnik
    2.0 VIS 155KM
    Opis
    PB+LPG
    Od
    19 Feb 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg


    pod ta gumą co wychodzą z niej kable.

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK1 TD
    Od
    16 Feb 2009
    Mieszka w
    Piła
    kojarzysz jakiej średnicy jest otwór ?

  11. #10
    Kolec, jeśli chcesz wyczyścić bak to go zdejmij i zrób to porządnie. Nie licz, że za pomocą jakiegoś tam wężyka wtykanego przez dziurkę, dasz radę wyczyścić cały bak. Proste i logiczne. Jeśli jednak chcesz próbować, podnieś kanape i wyjmij gumę. Zajmie Ci to jakieś 15min, a zobacz ile czasu i nerwów byłoby zaoszczędzone.

  12. #11
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK1 TD
    Od
    16 Feb 2009
    Mieszka w
    Piła
    KW nie rozumiesz zaistniałej sytuacji, auto padło w centrum miasta, scholować będę mógł dopiero pod koniec tygodnia, nie posiadam garażu, prace kończę po 18 (daleko od auta), w związku z czym 15 min o których piszesz przy sprawdzenia średnicy otworu w celu zakupu odpowiedniego węża przeradza mi się w 24h opóźnienie, wiec nie pisz mi nic o nerwach, tylko czytaj ze zrozumieniem co piszę i o co proszę ! Nikt nie oczekuje od ciebie pomocy, nie masz wiedzy która mógł bym wykorzystać ? to omijaj ten wątek szerokim łukiem ! ps. wnieś coś w końcu do jakiejś rozmowy !
    To że czeka mnie czyszczenie baku jest dla mnie sprawą oczywistą , ale nie w takiej temperaturze, bliżej 0.




    Wyciąłem z postu tekst nie związany z tematem - Krzychu32

  13. #12
    Gdzie pisałeś że nie masz swobodnego dostępu do auta? Skąd mam to wiedzieć? Skoro będziesz to robił w temp. bliżej zera, a pod koniec tygodnia sholujesz auto, to będziesz miał jeszcze sporo czasu by tam pozaglądać nim będzie zero stopni..

    A wracając do meritum. Ściągał to paliwo będziesz twarzoczaszką, czy pompką jakąś? Jak pompką, to weź przewodzik taki jak do pompki pasuje, jak twarzoczaszką, to weź c.a. 10mm, powinien się zmieścić, a i ściągał będzie godnie. Wszak jak dałbyś wężyk 100mm to nie wyciągniesz całej ropy z baku... Zresztą, skoro wężyki paliwowe bak-pompa się zatykają, to i ten od ściągania się zatka. Wyciągnąć bak, i wylać z niego jak z wiadra. No ale co ja tam wiem.

  14. #13
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    A jesteś na 10000000% pewien że to w baku się zapchało a nie filtr? Bo przy takich mrozach to raczej stawiałbym na filtr jednak. No i KW ma rację-jeżeli to jest tak ogromny problem to nic na szybko nie poradzisz. Chyba, że auto stargasz pod dom, mocną pompkę albo odkurzacz piorący podłączysz do przewodu zbrojonego (który się nie zapadnie kiedy się zapcha a wciągnie całego gluta do środka) i będziesz w ten sposób bak odkurzał...

    Ew zwykły odkurzacz i układ z naczyniem szczelnym (bańka po mleku?). Odkrzuczacz do naczynia i z drugiej strony rurka od naczynia do baku. Wtedy nawet zwykłego odkurzacza nie zalejesz. Warunkiem będzie tylko stworzenie dużego podciśnienia żeby każdego gluta z baku wyciągnąć...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar kemot678
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Golf 6
    Silnik
    1.6TDI
    Od
    23 Jan 2009
    Mieszka w
    Garwolin
    Kolego a jesteś pewny, że to glut w baku?
    Zapycha się tylko podczas mrozów czy na + też?
    Ja w poniedziałek miałem przygodę. Odpaliłem Mundka było -20 łądnie odpalił a po ok 5 km max 2000 obrotów i duszenie. Pierwsza diagnoza marznie paliwo ( nowa stacja ale skyyd dodany) ale po następnych 2 km nie dało się już jechać. A przyczyną było brak odpowietrzenia baku zamarzł korek. Po poluzowaniu dalsza trasa ponad 100km bez stresu.
    Jak tego nie sprawdzałeś to taka mała sugestia.
    Pzdr

  16. #15
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK1 TD
    Od
    16 Feb 2009
    Mieszka w
    Piła
    przyczyna braku drożności przewodu bak-silnik została ustalona zanim rozpocząłem wątek, na początku bawiłem odtykając za pomocą strzykawki 100ml, niestety pomagało to krótkotrwale, paliwo będę spuszczał pompką jak da rade od paliwa (taka na korbkę do beczek) wiec średnica odpowiednia do wciągania glutów , odkurzacz piorący odpada nie ma w pobliżu gniazdka 220 ani 400.
    Pod wieczór dam znać co znalazłem pod siedzeniem.





    Cytat Zamieszczone przez KW
    Skąd mam to wiedzieć?
    dlatego jak nie wiesz, to nie zakładaj, że coś jest po twojej myśli.

  17. #16
    Cytat Zamieszczone przez kolecb
    dlatego jak nie wiesz, to nie zakładaj, że coś jest po twojej myśli.
    Buahahahaha. Jak auto isę popsuje, to się je holuje, do domu albo do mechanika, to takie założenie w 99% trafne, mało kto zostawia auto na polu, więc wybacz, że nie zgadłem.

  18. #17
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Buahahahaha. Jak auto isę popsuje, to się je holuje, do domu albo do mechanika, to takie założenie w 99% trafne, mało kto zostawia auto na polu, więc wybacz, że nie zgadłem.
    odpuść-po co się żreć?


    Cytat Zamieszczone przez kolecb
    KW nie rozumiesz zaistniałej sytuacji, auto padło w centrum miasta, scholować będę mógł dopiero pod koniec tygodnia, nie posiadam garażu, prace kończę po 18 (daleko od auta), w związku z czym 15 min o których piszesz przy sprawdzenia średnicy otworu w celu zakupu odpowiedniego węża przeradza mi się w 24h opóźnienie
    wystarczyloby gdybyś to napisał... wtedy w ramach pomocy koleżeńskiej po robocie zajrzałbym pewno u siebie
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  19. #18
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK1 TD
    Od
    16 Feb 2009
    Mieszka w
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez KW

    Buahahahaha. Jak auto isę popsuje, to się je holuje, do domu albo do mechanika, to takie założenie w 99% trafne, mało kto zostawia auto na polu, więc wybacz, że nie zgadłem.

    poćwicz http://www.rybnik.pl/bsip/publik/analizy.htm bo masz problemy.




    Cytat Zamieszczone przez BS

    wystarczyloby gdybyś to napisał... wtedy w ramach pomocy koleżeńskiej po robocie zajrzałbym pewno u siebie
    byłbym wdzięczny

  20. #19
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK1 TD
    Od
    16 Feb 2009
    Mieszka w
    Piła
    dekielek był strasznie zardzewiały, otwór ok 10-13 cm średnicy, więc rękoma można byłoby wyciągać, niestety zamocowany pływak oraz metalowe przewody uniemożliwiły pełne odsłonięcie otworu. Tak czy siak bak w duł .

  21. #20
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez kolecb
    niestety zamocowany pływak oraz metalowe przewody uniemożliwiły pełne odsłonięcie otworu
    ale to się musi dać wymontować. dobrze, że napisałeś bo właśnie zbierałem się do swojego auta...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

Podobne wątki

  1. [MkII] Płukanie skrzyni CD4E
    By polciuxxx in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-12-2013, 12:15
  2. [TD MkII] płukanie silnika - robić czy nie?
    By pupek86 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-10-2011, 00:19
  3. [All] Wymiana oleju -pytanie o płukanie silnika
    By ubek in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 10:36
  4. płukanie automata
    By piatek77 in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-10-2005, 18:56
  5. Płukanie chłodnicy
    By zbyszekw in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2005, 22:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów