+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    15 Aug 2015
    Mieszka w
    Poznań

    Jak działa egr?

    Witam. Mam auto 1.8 Duratec u mechanika który stwierdził po teście spalin obecność w układzie chłodzenia no i samochód został na wymianę uszczelki, mnie dręczy tylko jedno pytanie gdzieś kiedyś czytałem że jest możliwe ze spaliny mogą dostać się do układu właśnie przez zawór egr który jest chłodzony właśnie cieczą? A jeszcze bardziej dało mi do myślenia stwierdzenie mechanika “ żal go otwierać tak ładnie silnik pracuje“ sam juz niewiem..

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar tomi14101
    Imię
    Tomasz
    Model
    VW Passat B6
    Silnik
    2.0TDI 140
    Opis
    Kombi :D
    Od
    06 Apr 2012
    Mieszka w
    Nawojów Śląski
    Może i możliwe, ja jeszcze o tym nie słyszałem, ale to nie znaczy, że to nie możliwe. Być może przez uszczelkę pomiędzy EGR a silnikiem.
    Może i dużo było takich przypadków, a zrobiono przez to uszczelkę pod głowicą...

    Teraz żeby to sprawdzić, musiał byś wymienić uszczelkę na EGR-e, raczej wymienić po tym płyn chłodniczy w którym znajdują się spaliny,
    potem pojeździć i sprawdzić.
    A masz majonez pod korkiem wlewu oleju ? Cyka Ci silnik charakterystycznie jak przy uszkodzonej uszczelce pod głowicą ?
    Jaki masz kolor płynu chłodniczego ? I czy przy odpalonym silniku widać bąbelki jak odkręcisz korek wlewu płynu chłodniczego ? Efekt mniej więcej jak by sie delikatnie gotował ?

    Edit:
    a tak BTW nazwa tematu trochę nie adekwatna.
    Ostatnio edytowane przez tomi14101 ; 15-08-2015 o 13:31

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    15 Aug 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Silnik pracuje bardzo ładnie nic nie cyka płyn jest czerwony w zbiorniczku wyrównawczym pojawiają się bąbelki i poziom wzrasta jak się odkręci korek. Układ się zapowietrza poprostu tymi spalinami pytanie tylko czy z głowicy czy z egr to idzie. No ale jak mowie auto juz w warsztacie stoi wiec nic nie zrobię
    Ostatnio edytowane przez Mondziu ; 15-08-2015 o 13:57

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar tomi14101
    Imię
    Tomasz
    Model
    VW Passat B6
    Silnik
    2.0TDI 140
    Opis
    Kombi :D
    Od
    06 Apr 2012
    Mieszka w
    Nawojów Śląski
    No trudno ... oby fordzisz wyzdrowiał

    Ale daj znać co mechanior powie.. Chociaż może ściemnić po robocie
    Ale raczej mi się wydaje, że to UPG

    Tak czy inaczej Daj znać ;]

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Ford Miondeo mk1 2.5 V6 duratec
    Od
    10 Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondziu Zobacz posta
    Silnik pracuje bardzo ładnie nic nie cyka płyn jest czerwony w zbiorniczku wyrównawczym pojawiają się bąbelki i poziom wzrasta jak się odkręci korek. Układ się zapowietrza poprostu tymi spalinami pytanie tylko czy z głowicy czy z egr to idzie. No ale jak mowie auto juz w warsztacie stoi wiec nic nie zrobię
    Co wy pierdzielicie?
    W silnikach diesla masz chłodnicę egr przez która nagrzewa się plyn, bo wiadomo jak się diesel nagrzewa ( lub podgrzewacz swiecowy)
    I wtedy mogą spaliny iść do układu, przez dziurawa chroniczke egr. ABW benzynie masz rurke i tyle żadnych innych bajerow, więc nie ma możliwości żeby ci spaliny szły do układu.
    Jeśli nawet ktoś ma peknieta chlodniczke egr to i tak spaliny lecące tamtędy nie maja praktycznie żadnego ciśnienia. Głowica a raczej uszczelka do wymiany i tyle w temacie.

    Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    CD4E
    Od
    05 Mar 2015
    Mieszka w
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez Zebra Zobacz posta
    Jeśli nawet ktoś ma peknieta chlodniczke egr to i tak spaliny lecące tamtędy nie maja praktycznie żadnego ciśnienia. Głowica a raczej uszczelka do wymiany i tyle w temacie.
    Po kozaku. Taki typowy wymieniacz bez wcześniejszej diagnozy. Powiadasz, że pęknięta chłodnica EGR nie wytworzy żadnego ciśnienia przez spaliny?

    Druga sprawa to przy pękniętej chłodnicy EGR uciekłby płyn to wydechu. Masz ubytek?
    Trzecia sprawa to pomiar kompresji.
    Czwarta sprawa to zaślepienie EGR i wywalenie chłodnicy EGR i zastąpienie jej wężykiem aby był obieg płynu. Potem obserwacja a nie wywalanie UPG.

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    15 Aug 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Kompresja była robiona i jest w porządku równa na wszystkich cylindrach i trzyma ciśnienie. Co do płynu możliwe ze troszkę ubywa trudno teraz stwierdzić gdyż był już wymieniony termostat i płyn. Dodam tylko ze zimny silnik dymi po odpaleniu kolorem dość dziwnym po rozgrzaniu nie dymi prawie wcale a napewno nie widać w lusterku. Co do tłumika to końcówka wydechu jest nienaturalnie mokra (na zewnątrz jak by posmarować oliwą)
    Ostatnio edytowane przez Mondziu ; 17-08-2015 o 17:08

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    CD4E
    Od
    05 Mar 2015
    Mieszka w
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez Mondziu Zobacz posta
    Kompresja była robiona i jest w porządku równa na wszystkich cylindrach i trzyma
    Więc jak masz chęć i nie jesteś tylko typowym pytaczem forumowym to zrób resztę punktów.
    Widzę też, że odpowiadasz na to co Ci wygodnie bo nie odpowiedziałeś na pytanie co się dzieje z płynem chłodniczym. Ile tej kompresji?

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    15 Aug 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Płyn chłodniczy był wymieniony wraz z termostatatem to raz druga sprawa ciężko jednoznacznie powiedzieć czy płyn gubił się czy nie gdyż jak pisałem wcześniej wędrował poziom do góry po odkręcaniu korka na zamkniętym też rósł ponad stan wraz z zapowietrzaniem się układu. Nie odpowiadam wybiórczo tylko mówię jak jest. Co do kompresji to około 14 było. A kolejna rzecz to taka ze teraz już w zasadzie nic nie zrobię gdyż auto u mechanika stoi, pytałem tylko czy jest taka możliwość ze to nie koniecznie upg
    Ostatnio edytowane przez Mondziu ; 17-08-2015 o 17:24

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    CD4E
    Od
    05 Mar 2015
    Mieszka w
    Elbląg
    Oczywiście, że jest.

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    15 Aug 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Witam po krótkiej przerwie właśnie dzwonił mechanik okazało się że uszczelka pod głowicą była walnieta i płyn szedł również do cylindra jak to stwierdził oprócz tejże uszczelki trzeba wymienić gumki uszczelniające oraz pierścienie twierdzi że bez tego będzie palić olej chociaż dwa miesiące temu kompresja była super. Twierdzi ze nie chce mnie naciągnąć taki jest obowiązek. Koszt wszystkiego od a do z wyniesie 3 tys co o tym myślicie?

  13. #12
    Zielony listek
    Imię
    Arek
    Model
    Mondeo Mk3 2006
    Silnik
    1.8 125 Km
    Opis
    Błękitny Grom
    Od
    01 Mar 2008
    Mieszka w
    Lubin
    A ile kosztuje wymiana silnika na inny ? Może warto nad tym pomyśleć

  14. #13
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    15 Aug 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Silnik goły słupek około 1700 kompletny jakiś tysiąc drożej no i za przekładke jakiś 500-600 wiec cena ta sama jak nie drożej no i ryzyko ze za chwile będzie potrzebny remont? Tu jest chociaż pewność że silnik jest po konkretnym remoncie

  15. #14
    Kursant Awatar Konar669
    Imię
    Rafał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 @ hybryda Mazdy LF22
    Opis
    Mondeo MK3 2001 Ghia, ciężko doinwestowany - igła
    Od
    25 Mar 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Gdzie takie drogie słupki oO

  16. #15
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    15 Aug 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Jak gdzie takie drogie słupki odwiedź aledrogo lub Olx jest tego trochę
    Ale proszę bardzo tu masz np link http://allegro.pl/silnik-ford-mondeo...97084619.html#
    Ostatnio edytowane przez Mondziu ; 27-08-2015 o 20:35

  17. #16
    Zielony listek
    Imię
    Arek
    Model
    Mondeo Mk3 2006
    Silnik
    1.8 125 Km
    Opis
    Błękitny Grom
    Od
    01 Mar 2008
    Mieszka w
    Lubin
    no to jeżeli mechanik da Ci gwarancję na to co zrobił to rób to i już

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    CD4E
    Od
    05 Mar 2015
    Mieszka w
    Elbląg
    Sam słupek nie powinien kosztować więcej jak 800 - 1000zł. To, że ktoś wystawia taką cenę to nie znaczy, że trzeba to kupić. Goły słupek do 2.0TDCI sprzedałem za 1200, w którym zmierzyłem kompresje, ciśnienie oleju itp aby nowy klient miał trochę pewności.

  19. #18
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    15 Aug 2015
    Mieszka w
    Poznań

    Lightbulb

    Witam ponownie
    Ford wyzdrowiał poza UPG i wszystkich uszczelek itd (cała góra) doszły jeszcze pierścienie kosztowało to kupę kasy. Wczoraj Mondeusz opuścił warsztat z prawie nowym silnikiem..

Podobne wątki

  1. [MkI] Alarm nie działa , działa tylko centralny zamek
    By szymon9933 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-12-2013, 16:15
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 15:59
  3. [MkIII] Sprężarka działa tylko na postoju. Działa z popychu. TDDI
    By jakub_wr in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 01:38
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 08:12
  5. [MkI] nawiew nie działa normalnie (działa tylko na 4 biegu) M
    By roman92 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 15:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów