+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 12345612 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 303
  1. #21
    Kursant Awatar rfilo
    Imię
    Rafalski
    Opis
    MK3 2.0 145KM
    Od
    23 May 2011
    Mieszka w
    SGL
    na allegro masz użytkownika netsun...ja tam wszystko kupowałem

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca Awatar fubu1986
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mk3 1.8 LPG 04'
    Od
    07 Mar 2010
    Mieszka w
    Kłobuck koło Częstochowy
    Witam, założyłem dziś oświetlenie wnętrza w swoim mk3 2004, dokładnie taka :

    http://allegro.pl/zarowka-rurkowa-6-...969313736.html

    zadowolony jestem z światła jakie daje, ale zauważyłem że gdy jest "w trybie czuwania" czyli zapala się gdy się drzwi otworzą itp, przez cały czas bardzo słabo świeci, żeby całkowicie zgasła muszę dać na 0. Gdy otwieram drzwi, zapala się, normalnie przygasa, ale nie gaśnie całkowicie.

    jaki może być powód?

    pozdrawiam

  4. #23
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Dioda reaguje nawet na bardzo znikome napięcie i dlatego tak jest.W mondu chyba to jest sterowane masą i dlatego świeci. Ja u siebie musiałem i tak włożyć zwykłą żarówkę ,bo robiłem podświetlenie na paskach ledowych również pod nogi i tył.Tak samo mi się żarzyło.
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  5. #24
    Niedzielny kierowca Awatar fubu1986
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mk3 1.8 LPG 04'
    Od
    07 Mar 2010
    Mieszka w
    Kłobuck koło Częstochowy
    a jest to niebezpieczne, jakieś ryzyko pożaru? większe zużycie energii (skoro cały czas się żarzy?)

  6. #25
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez fubu1986 Zobacz posta
    a jest to niebezpieczne, jakieś ryzyko pożaru? większe zużycie energii (skoro cały czas się żarzy?)
    Nie.Pobór prądu jest znikomy i przy sprawnym aku nie powinien sprawiać problemu.U mnie zanim wyczaiłem całą noc się tliły i nie był problemów z aku
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  7. #26
    Niedzielny kierowca Awatar fubu1986
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mk3 1.8 LPG 04'
    Od
    07 Mar 2010
    Mieszka w
    Kłobuck koło Częstochowy
    a na dłuższą metę może tak być? czy lepiej wrócic do fabrycznego?

  8. #27
    Niedzielny kierowca Awatar MaroX
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 380 Nm
    Opis
    mONdeo TITANIUM
    Od
    02 May 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Fubu1986 z perspektywy prawie roku od zmiany oświetlenia na led - wszystko działa idelanie

  9. #28
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez fubu1986 Zobacz posta
    a na dłuższą metę może tak być? czy lepiej wrócic do fabrycznego?
    Ja zostawiłem tylko w jedną lampkę włożyłem po prostu żarówkę.Ale podświetlenie mam zrobione na paskach ledowych,więc gniazda mam wolne
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  10. #29
    Niedzielny kierowca Awatar fubu1986
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mk3 1.8 LPG 04'
    Od
    07 Mar 2010
    Mieszka w
    Kłobuck koło Częstochowy
    Cytat Zamieszczone przez MaroX Zobacz posta
    Fubu1986 z perspektywy prawie roku od zmiany oświetlenia na led - wszystko działa idelanie
    nie obawiam się samego oświetlenia led, tylko tego że do końca nie gaśnie w środku i w bagażniku

    oświetlenie wewnętrzne po prostu wyłączam teraz jak jadę bo trochę mnie to irytuje, jednak widać że dioda się żarzy

    norbi333 co masz na mysli że w jedną lamkę założyłeś żąrówkę? ja mam oświetlenie wewnętrzne składające się tylko z jednej rurki

  11. #30
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez fubu1986 Zobacz posta
    ja mam oświetlenie wewnętrzne składające się tylko z jednej rurki
    Jak pisałem u siebei robiłem wszystko na paskach diodowych.I górna lampka również. Tam właśnie jest pasek i żarówka.Nie sprawdzałem czy nie wystarczy włożyć spaloną żarówkę gdzieś w oświetlenie pod nogami. Tam również mam paski i żarówki wyjęte
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  12. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Spalona zarowka ci nic nie da :-)

  13. #32
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez rednaxelA Zobacz posta
    Spalona zarowka ci nic nie da :-)
    Czyli można nie sprawdzać
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  14. #33
    Kursant Awatar rfilo
    Imię
    Rafalski
    Opis
    MK3 2.0 145KM
    Od
    23 May 2011
    Mieszka w
    SGL
    czytałem gdzieś na innym forum że wystarczy szeregowo wpiąć rezystor 1000ohma i dioda gaśnie...sam nie próbowałem bo nie mam tego problemu ale są zwolennicy takiego rozwiązania. Widziałem coś takiego w astrze G i działało
    Fota zapożyczona od kolegi sadekkina z AGC mam nadzieję ze się nie obrazi
    Koszt takiego rezystora to ok 5gr więc nie majątek a spróbować zawsze można
    Ostatnio edytowane przez rfilo ; 18-12-2011 o 13:26

  15. #34
    Niedzielny kierowca Awatar fubu1986
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mk3 1.8 LPG 04'
    Od
    07 Mar 2010
    Mieszka w
    Kłobuck koło Częstochowy
    hmmm, jak zdobędę taki rezystor to spróbuję, dzięki

    p.s. a jak można zrobić takie podświetlenie tyłu nóg oraz przodu? tak żeby się zapalało jak drzwi się otwierają i gasło gdy się zamkną?

    wczesniej w postach napisane jest jak podpiąć do oświetlenia nóg z przodu ale takiegoż nie posiadam

    ---------- Post added at 14:57 ---------- Previous post was at 14:16 ----------

    poczytałem koledzy troche tu na forum i wyczytałem że w fordach robili gniazda do podświetlenia nóg ale nie zakładali żarówek, to biegnę do mondka i eureka są, bez żarówek czyli muszę kupić parę diód troche kabelka i będą ciągnął podświetlenie do tyłu
    Ostatnio edytowane przez fubu1986 ; 18-12-2011 o 14:19

  16. #35
    Kursant Awatar mariannet
    Imię
    Marian
    Opis
    Ford Mondeo MK3
    Od
    07 Aug 2011
    Mieszka w
    Piaseczno City
    Ja 3 miechy temu robiłem podświetlanie ledowe bagażnika i nóg przód i tył w swoim mondku poliftowym, też nie miałem podciągnietej instalacji w nogi więc prąd brałem z podświetlania podsufitki, zapala się samo przy otwartych drzwiach lub ręcznie jak przełączę pstryczek więc spora część roboty już gotowa. Pociągnąłem 2 nitki prądu prawym i lewym słupkiem następnie uszczelką przy drzwiach, na tył szedłem uszczelką przy progu a następnie pod wykładzinką.
    Niestety robiłem na biegu i nie sporządziłem żadnej fotorelacji, jak coś pisz chętnie podpowiem jeszcze dokładniej gdzie co i jak.

    Bagażnik robiłem identycznie jak kolega waperr parę postów niżej.

    Działa do tej pory jak ta lala, gorąco polecam jak coś czasem wieczorem spadnie to nie trzeba świecić telefonem.

    Cytat Zamieszczone przez fubu1986 Zobacz posta
    hmmm, jak zdobędę taki rezystor to spróbuję, dzięki

    p.s. a jak można zrobić takie podświetlenie tyłu nóg oraz przodu? tak żeby się zapalało jak drzwi się otwierają i gasło gdy się zamkną?

    wczesniej w postach napisane jest jak podpiąć do oświetlenia nóg z przodu ale takiegoż nie posiadam

    ---------- Post added at 14:57 ---------- Previous post was at 14:16 ----------

    poczytałem koledzy troche tu na forum i wyczytałem że w fordach robili gniazda do podświetlenia nóg ale nie zakładali żarówek, to biegnę do mondka i eureka są, bez żarówek czyli muszę kupić parę diód troche kabelka i będą ciągnął podświetlenie do tyłu
    Ostatnio edytowane przez mariannet ; 19-12-2011 o 23:54
    MONDEO MK3 07" 1.8 125KM BENZIN, MAT,
    "Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej."

  17. #36
    Niedzielny kierowca Awatar fubu1986
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mk3 1.8 LPG 04'
    Od
    07 Mar 2010
    Mieszka w
    Kłobuck koło Częstochowy
    ja sobie pociągnę z podświetlenia nóg, w wolnym czasie będę się bawił, diody już zamówione, a powiedz mi czy miałeś taki problem że którakolwiek dioda się cały czas żarzy jak u mnie w podsufitce? nie mam kiedy nawet podjechać do sklepu i rezystor kupic bo podobno pomoże, ale zastanawiam się czy wszystkie diody tak będą się żarzyc

  18. #37
    Niedzielny kierowca Awatar fubu1986
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mk3 1.8 LPG 04'
    Od
    07 Mar 2010
    Mieszka w
    Kłobuck koło Częstochowy
    jeśli chodzi o żarzenie, to rezystor chyba pomoże faktycznie, na początku podłączyłem jakiś inny niż 1000ohma, faktycznie żarzenie ustało, ale jak włączyłem światło, tylko się zakopciło i rezystor padł. pojechałem kupić dokładnie taki jak pisaliście 1000ohma, jeszcze go nie wlutowałem, tylko przyłożyłem, ale efektu kopcenia już nie było jak włączyłem światło.

    tamten musiał być za mały?nie wiem nie znam się na tym kompletnie ;p

  19. #38
    Kursant Awatar mariannet
    Imię
    Marian
    Opis
    Ford Mondeo MK3
    Od
    07 Aug 2011
    Mieszka w
    Piaseczno City
    Nie nie miałem problemu z żadną żarzącą się diodą, wszystkie gasną do końca. Ale widzę że już rozwikłałeś problem :P

    Cytat Zamieszczone przez fubu1986 Zobacz posta
    a powiedz mi czy miałeś taki problem że którakolwiek dioda się cały czas żarzy jak u mnie w podsufitce?
    Ostatnio edytowane przez mariannet ; 23-12-2011 o 20:33
    MONDEO MK3 07" 1.8 125KM BENZIN, MAT,
    "Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej."

  20. #39
    Niedzielny kierowca Awatar fubu1986
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mk3 1.8 LPG 04'
    Od
    07 Mar 2010
    Mieszka w
    Kłobuck koło Częstochowy
    tak, rezystor 1000ohma załatwił sprawę, podświetlenie nóg przód i tył ładnie wygląda, czekam teraz na taśmy led i wezmę się za oświetlenie 'chodnika'

  21. #40
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo Mk3 2.5 V6
    Od
    05 Apr 2011
    Mieszka w
    Lusówko/ k.Poznań
    Cytat Zamieszczone przez MaroX Zobacz posta
    Te POLECAM. Są droższe (9-10 PLN) ale świeca bardzo mocnym białym światłem:
    Tylko gdzie takie kupic w necie?

Podobne wątki

  1. [MkIII]Diodowe oświetlenie wnętrza, lusterek i tablicy rej.
    By MaroX in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-05-2020, 14:13
  2. Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 13:51
  3. [MkI] Diodowe oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
    By Kafar in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 17:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów