+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    [TDCi]ustawienie rozrządu a praca wtrysków

    Witam szanownych forumowiczów.
    Zwracam się do wszystkich z prośbą o opinie poniższej sytuacji:
    Posiadam mondeo mk3 2.0 tdci 130 km z 2001r, samochód pomimo wymiany obu termostatów, sprawdzeniu pogrzewacza nie osiągał temperatury w silne mrozy w mieście, na trasie temp. "falowała". Wiele o tym czytałem i postanowiłam dać spokój lecz znalazłem mechanika, który stwierdził, że wi o co chodzi i to naprawi. Miałem jeszcze jeden niepokojący objaw o którym również mechanikowi powiedziałem. Mianowicie głośny metaliczny klekot zimnego silnika. Gdy silnik się rozgrzał klekot ustawał, słychać bylo tylko delikatnie metaiczną pracę. i w końcu do sedna sprawy - mechanik wymienił pompe wody, duży termostat i problem z grzaniem ustał 9tak on twierdzi), natomiast stwierdził , że głośna metaliczna praca to była wina źle ustawionego rozrządu. Ustawił dobrze rozrząd, ale teraz samochód pracuje bardzo nierówno jakby na 3 garki i gaśnie.
    Gość twierdzi , że to wina pompy wysokiego ciśnienia i wtrysków. I chce wykasować za pompe wtryski kupe kasy 9ok 6,5 tys.). Twierdzi też, że ktoś wcześniej przestawił rozrząd żeby jakotako chodziło autko i je sprzedać(kupiłem go 2 miesiące temu).
    Teraz moje pytanie : czy możliwe jest żeby autko z kiepskimi wtryskami i pompą wysokiego ciśnienia, ale z przestawionym rozrzadem przyspieszało jak głupie, odpalało bez problemu nawet przy - 20 9(ak właśnie chodziło zanim je oddałem do mechanika, przyspieszało od 80-160 km/h w 14s - dzień przed oddaniem to zmierzyłem z ciekawości). boje się poprostu że to w warsztacie coś nie tak zrobili i dlatego teraz nie chodzi i chcą wyciągnąć kasę.
    Bardzo proszę o opinie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    A ile wziął za ustawienie rozrządu w tdci pytam z ciekawości ?
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    Cytat Zamieszczone przez chicken24
    Teraz moje pytanie : czy możliwe jest żeby autko z kiepskimi wtryskami i pompą wysokiego ciśnienia, ale z przestawionym rozrzadem przyspieszało jak głupie, odpalało bez problemu nawet przy - 20 9(ak właśnie chodziło zanim je oddałem do mechanika, przyspieszało od 80-160 km/h w 14s - dzień przed oddaniem to zmierzyłem z ciekawości). boje się poprostu że to w warsztacie coś nie tak zrobili i dlatego teraz nie chodzi i chcą wyciągnąć kasę.
    raczej mało prawdopodobne.....
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    i masz słuszne obawy, nie wiem co tam przestawił i o ile ale jak rozrząd nie jest dobrze ustawiony to będzie się dziać tak jak u ciebie teraz, do tego nie wiem jaka jest tolerancja i czy nie masz już śladów na tłokach pozostawionych przez zawory po tym przestawieniu rozrządu.

    Dodano po 3 min.:

    Metaliczny dźwięk pracy to sprawa wtrysków jak najbardziej lub pompy ze wskazaniem na to pierwsze z tym że wbrew pozorom układ wtryskowy ma pewna tolerancję pracy więc jego głośna praca niekoniecznie zmusza do natychmiastowego wydatku. Nie wiem jakie szkody w silniku zrobił ten mech ale ja bym kazał doprowadzić auto do stanu poprzedniego o ile jeszcze da się to zrobić i pojechał do zakładu robiącego wtryski na diagnozę.
    Może wtryski trzeba tylko ponownie zaprogramować
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez chicken24
    Miałem jeszcze jeden niepokojący objaw o którym również mechanikowi powiedziałem. Mianowicie głośny metaliczny klekot zimnego silnika. Gdy silnik się rozgrzał klekot ustawał, słychać bylo tylko delikatnie metaiczną pracę.
    jeżeli chodzi o okres zimowy
    jest zauważalna specyficzna zmiana odgłosu z układu wtryskowego
    sytuacja zmienia się ze wzrostem temp. silnika

    nie wiem jak bardzo słyszalny
    więc jak kolega wyżej
    można by zobaczyć na układ wtryskowy
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  7. #6
    filipol
    Gość
    kolego ktoś tu próbuje wyciągnąć kase od ciebie zgadzam sie z steell praca wtrysków na zimnym silniku jest słyszalna i nic sie na to nie poradzi a tych mechaników co przy rozrządzie grzebią omijaj szerokim łukiem ja mieszkam w bydgoszczy i służe swoją pomocą w tych sprawach

  8. #7
    Dziękuje za odpowiedzi, mam teraz pytanko:
    co najlepiej zrobić gdy mechanik nie będzie chciał ponieść odpowiedzialności za swoją robotę?
    Sąd?? Czy jest jakieś inne rozwiązanie??

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    rzecznik konsumenta przy UM może pomoże na początek
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

Podobne wątki

  1. Ustawienie rozrządu 2.0 ZETEC
    By STraits in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-06-2018, 22:05
  2. [ST220] Ustawienie rozrządu...
    By _NeroN_ in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-09-2014, 18:20
  3. BMW 118D - ustawienie rozrządu
    By Blady214 in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-12-2012, 16:16
  4. [MkI] Ustawienie rozrządu
    By LeoComp in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-05-2008, 18:35
  5. Ustawienie rozrządu w mondeo 2.0 16V 93 !!! help!!!
    By sawik110 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16-08-2006, 23:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów