+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    rustin
    Gość

    [MkIII]Nie można otworzyć drzwi kluczykiem

    Dzisiaj w sumie przez przypadek zobaczyłem że nie mogę otworzyć drzwi kluczykiem,zamknąć mogę ale otworzyć już nie.Zawsze zamykam i otwieram pilotem ale jakby aku padł czy coś to się nie dostane do środka nawet.Tak samo jak zamknę auto to od środka też go nie otworze tym cyngielkiem przy klamce.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Boonaro
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0
    Opis
    Mondeo 2.0 Tdci 130KM 2003r. Ghia Executive
    Od
    29 May 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    A ten klucz pasuje do stacyjki? Bo każdego forda możesz zamknąć kluczem z innego forda ale otworzyć już nie tak jak u Ciebie.

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Speedo
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    15 Oct 2005
    Mieszka w
    lubuskie
    albo masz wyrobione zapadki w zamku albo ktos zalozyl na sztuke z innego auta, w jednym i w drugim przypadku musisz zaniesc bebenek i klucz do klucznika to Ci ustawi wkladke pod Twoj klucz za jakies u mnie chyba ostatnio kosztowalo 35pln

    BTW sie pytne przy okazji, tez macie w mk3 tylko jeden zamek, po stronie kierowcy? czy tylko ja mam jeden a u pasażera ktoś zaszpachlował
    Pozdrawiam Speedo


  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniew
    Imię
    Zbigniew
    Model
    MKI
    Silnik
    1,9 TDI, 110 KM
    Opis
    Galaxy
    Od
    24 Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecinek (zachodniopomorskie)
    Cytat Zamieszczone przez Speedo
    BTW sie pytne przy okazji, tez macie w mk3 tylko jeden zamek, po stronie kierowcy? czy tylko ja mam jeden a u pasażera ktoś zaszpachlował
    ja też tak mam i tak chyba powinno być
    foto gdzieś wcięło
    tel: 537 409 595

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    rustin, albo masz zapieczone cięgna, też tak miałem jak dłuuuugo nie używałem kluczyka w zamku, musiałem rozebrac drzwi i potraktowac Wd 40 i po kłopocie.

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 203 KM
    Opis
    Hatchback
    Od
    08 Dec 2010
    Mieszka w
    Choszczno
    Ja myślałem że też nie da rady otworzyć drzwi kluczykiem ale po paru przekręceniach w jedną i drugą stronę się udało. Chyba coś nie tak jest z zamkiem bo zamyka za pierwszym razem a żeby otworzyć trzeba z 3 razy w jedną i w drugą stronę

  8. #7
    rustin
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Boonaro
    A ten klucz pasuje do stacyjki?
    udam że nie było pytania

    Cytat Zamieszczone przez rustin
    Zawsze zamykam i otwieram pilotem
    uważasz że noszę kilka kluczyków ?

    jeszcze jakieś pół roku temu dało się normalnie otworzyć bo i zamek nie działa z pilota i musiałem ręcznie tym samym kluczykiem.
    ale ja od środka nie mogę się otworzyć tym cyngielkiem przy klapce więc co mają zapadki,bębenki itd

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar Photos
    Imię
    Michał
    Opis
    MONDEO MK3 2.5 V6
    Od
    31 May 2010
    Mieszka w
    BZA/WOR
    prawdopodobnie padly Ci mikrostyki w zamku. U mnie jest to samo...wyjalem zamek i na wierzchu podpiąlem go pod kostke. Okazalo sie ze mikrusy nie oddaja itp. dodam ze z pilota dziala ok. Ale nie dziala od srodka reczne zamykanie a z kluczyka zamyka i otwiera tylko lewa strone

  10. #9
    rustin
    Gość
    to bym miało sens bo od środka go nie mogę otworzyć jakby ryglowanie było właczone czy jak to sie zwie że się nie da odśrodka nawet otworzyć ale czemu kluczykiem też sie nie da.

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    jak zamkniesz na podwójne ryglowanie ( dwa razy przycisk zamknięcia pilota lub zamkniesz kluczykiem od zewnątrz najpierw w stronę otwierania później zamykania ) to nie otworzysz się od środka - sprawdzone bo zamknąłem tak dzieciaka w środku ( nie wiedziałem że tam był ) i nie mógł się wydostać.

    Ja bym wypsikał bębenek czymś smarującym , możliwe że źle układają się zapadki i nie można otworzyć .
    A wiadomo że zamknąć to idzie każdym kluczykiem .

  12. #11
    rustin
    Gość
    no ale zapadki,bebenek itd ma coś wspólnego z tym że od środka nie mogę sie otworzyć jak ręcznie się też tym cyngielkiem zamknę?

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    a to już nie , zapadka blokująca połączona z dźwignia w zamku a ona uwalnia switch i to raczej on będzie uszkodzony .

  14. #13
    rustin
    Gość
    czyli mikrusy coś szwankują te od podwójnego ryglowania?

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar Photos
    Imię
    Michał
    Opis
    MONDEO MK3 2.5 V6
    Od
    31 May 2010
    Mieszka w
    BZA/WOR
    Tu masz ładne foty zamka w częściach. Ten mikrus w lewym górnym rogu, co jest zamontowany pod katem odpowiada za ten właśnie cyngielek od środka. U mnie wygląda to tak że on się wciśnie ale już nie chce wrócić i jak zwolnię tą klameczkę od otwierania zamka w środku to i tak nic się nie dzieje. Przez to nie mogę właśnie otworzyć bagażnika z przycisku na konsoli bo mondek myśli że jest zamknięty i nie pozwala na to. Albo zmień mikrusy albo kup drugi zamek i na pewno będzie ok. Ja już właśnie poluje na zamek. Tylko że dziś mnie facet zagiął bo się pyta na ile pinów wtyczka a ja nie wiedziałem niestety. Nie miałem pojęcia że różni się to aż tak bardzo
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...wtopic&t=96141

  16. #15
    rustin
    Gość
    a nie można jakoś tego mikrusa od podwójnego ryglowania całkiem wywalić?

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Tak sobie właśnie myślę, bo u mnie też nie działa zamykanie z pilota od drzwi pasażera, ale z kluczyka też go nie rusza, nie słychac nawet silniczka z tych drzwiach, podejrzenie oczywiście pada na mikrusy, ale może ten silniczek nie działa w tych konkretnych drzwiach, spalił się ?
    P.S. Sorry że tak wtrącam,

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  18. #17
    rustin
    Gość
    Wiesz co u mnie nie działał od strony kierowcy,co ja się umęczył w lecie,nabrałem takiej wprawy że wyciągniecie,rozłożenie,złożenie i włożenie zamka zajmuje mi 30min i raz działa raz nie,i mkirusy i tamo i siamto a okazało się że ścieżka zatopiona w plastyku co prąd doprowadza do silniczka raz działa raz nie.Opisywałem co zrobiłem,mianowicie w miejscach gdzie są bolce od silniczka wiertełkiem zrobiłem dziurkę i przylutowałem nowe kable i od tamtej pory z otwieraniem i zamykaniem z pilota mam spokój.Zdaje mi się że mikrus ten od podwójnego ryglowania trafiło u mnie bo był naderwany już wcześniej.

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez rustin
    miejscach gdzie są bolce od silniczka wiertełkiem zrobiłem dziurkę
    Nie bardzo rozumiem, wystawały bolce i je przewierciłeś ? I wtedy przylutowałeś ?

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  20. #19
    Klubowicz
    w stanie spoczynku

    Imię
    Krzysiek
    Opis
    MKIII 2.0 Pb+LPG
    Od
    12 Jan 2009
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    rustin są i plusy tego- łobuzy za pomocą łamaka też nie otworzą Twego autka . Tak że zostaw tak jak masz i dbaj o aku

  21. #20
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez rustin
    spokój.Zdaje mi się że mikrus ten od podwójnego ryglowania trafiło u mnie bo był naderwany już wcześniej.
    Tylko jakoś ja nie widziałem oddzielnego mikrostyku od podwójnego ryglowania.Miałem podobnie .Pomogło pryskanie w zamki preparatami.
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

Podobne wątki

  1. [MkII] Nie mogę otworzyć auta kluczykiem
    By adrian.org in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-08-2013, 16:43
  2. [MkIII] Nie mogę otworzyć drzwi kluczykiem.
    By rafal92f in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-07-2013, 13:02
  3. [MkII] nie można otworzyć bagażnika
    By janikof in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 13:43
  4. [MkII] Pomocy-nie można otworzyć auta
    By bogusp in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 15:47
  5. [MkI] Nie można otworzyć dzwi :(
    By sauer in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-05-2007, 16:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów