+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Problemy z ABS'em.

    Witam wszystkich serdecznie. Mam na imię Krzysiek i jestem nowozarejestrowanym na forum właścicielem Forda Mondeo. Mam to auto już ponad trzy lata, i przejechałem nim ponad 110kkm. Od prawie roku dręczą mnie problemy z ABS'em. Podczas zapalania wszystko jest OK. Kontrolka zapala się i po chwili gaśnie. ABS jednak nie działa, a włąściwie działa, tylko inaczej. Dzała na lewym tylnym kole. Najprostrza ocena mechanika - pozostałe czujniki są uszkodzone i trzeba je wymienić. Sprawdziłem je miernikiem - zakręciłem kołem - są impulsy. Czujniki są chyba jednak sprawne. Pompa? No w końcu na jednym kole "łapie"... Moduł? Możliwe, tyle tylko, że czasami mam wrażenie, że ABS zachowywał się prawidłowo. Wygląda to tak, jakby działał, ale tylko raz dziennie, powiedzmy za pierwszym razem. A potem już nie. Może ktoś już zgłaszał podobny problem. Nie uśmiecha mi się wyjazd do ASO, które może zaproponować wymianę wszystkich elementów ABS, podwajając mi przy tym wartość samochodu. Pozdrawiam wszystkich Krzysiek.
    -- Krzysiek, Łódź --

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Gdyby chociaz jeden czujnik byl walniety, to by calosc sie wylaczyla i swiecia by sie kontrolka.

    Jestes pewnien ze tylko na jedno kolo dziala? Przeciez hydraulika nie dziala na kazde kolo z osobna. Na pewno jest EBD czyli rozklad sily hamowania pomiedzy osie. Gdyby cokolwiek bylo nie tak z ABS to swiecila by sie kontrolka.

    A z dzialaniem hamulcow w normlanych warunkach nie masz problemu? Moze po prostu w hamulcach trzeba szukac zrodla problemu (tloczki zapieczone?).

    Pozdrawiam,
    pInGwIn
    Ratownik Drogowy PZM

  4. #3
    Jestem pewien. W czasie ostatniej przydługiej zimy, kilka razy ustawiałem znajomych po bokach i hamowałem. Wszyscy potwierdzili, że działa tylko lewy tył. No może poza przypadkami, gdy zadziałały wszystkie, ale o tym już pisałem. O EBD nie ma mowy - to TD z 1996 MK1 ( o czym wcześniej nie wspomniałem). Poże pomogłoby podpięcie komputera przez złącze diagnostyczne... Nie wiem sam... Pozdrawiam
    -- Krzysiek, Łódź --

  5. #4
    Gdyby komputer widzial bledy to by sie kontrolka swiecila... chyba musisz popytac madrzejszych ode mnie...

    Pozdrawiam,
    pInGwIn
    Ratownik Drogowy PZM

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 14:59
  2. [TDCi MKIII] 2 problemy : dymienie + spadek mocy oraz czasowe problemy z zapalaniem
    By pazdzierz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 17:55
  3. [MkI] Problemy z lpg w mk1
    By anti666 in forum LPG
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-02-2006, 18:49
  4. [MkI] Problemy z TD
    By Junior in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-12-2005, 22:22
  5. Problemy
    By digital123 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-07-2005, 16:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów