+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 65
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Michał
    Opis
    Mondeo mk3 2001 kombi automat
    Od
    13 May 2010
    Mieszka w
    Kielce

    [MkIII]Dziwne buczenie podczas kręcenia kierownicą

    Od jakiegoś czasu mam pewien problem a mianowicie słychać dziwne buczenie podczas kręcenia kierownicą.
    Co może być przyczyną?
    Dodam ze sprawdzana była pompa wspomagania i wymieniany był płyn we wspomaganiu jakieś pół roku temu.
    Patrzyłem poziom płynu jest ok.
    Czy możliwe że to łożyska kolumn?
    Czy są jakieś inne przyczyny?
    Czy mięliście kiedyś podobny problem?
    Proszę o jakieś wasze sugestie i pomoć

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Jankes
    Imię
    Karol
    Model
    Trend
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK III 2.0 Pb+Lpg
    Od
    27 Nov 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    To ciągłe buczenie podczas kręcenia kierownicą? Czy tylko przy skrajnych położeniach?

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Michał
    Opis
    Mondeo mk3 2001 kombi automat
    Od
    13 May 2010
    Mieszka w
    Kielce
    To buczenie występuje na postoju gdy kręcę kierownicą, małymi szybkimi ruchami i występuje również gdy jadę wolno np skręcam na rondzie.
    Buczenie a nawet chrobotanie tak można nazwać ten dźwięk

    Dodano po 1 min.:

    Dodam jeszcze, że przeguby są ok, osłony przegubów też niedawno były wymieniane, a także całe zawieszenie było robione niecały rok temu

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar Jankes
    Imię
    Karol
    Model
    Trend
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK III 2.0 Pb+Lpg
    Od
    27 Nov 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    hmm no to jednak zapowiada się na pompę wspomagania. Po wymianie płynu nie jest on nadal czarny? Bo pewnie dlatego zmieniałeś.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Michał
    Opis
    Mondeo mk3 2001 kombi automat
    Od
    13 May 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Płyn był wymieniany jakieś pól roku temu. Nie jest czarny ma malinowy kolor cały czas.
    Co to jeszcze może być?

  7. #6
    Zielony listek Awatar ROVEREK
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Opis
    MKIV
    Od
    26 Aug 2009
    Mieszka w
    Wiosce...koło Oświęcimia ;)
    Buczenie może być oznaką zapowietrzonego układu.Posprawdzaj szczelność połączeń węży,przewodów,zbiorniczka,pompy i maglownicy. Może gdzieś się dostawać powietrze.

  8. #7
    Zbanowany
    Imię
    Mariussshhh
    Opis
    swoje ...nie taty :D
    Od
    12 May 2010
    Mieszka w
    Londyn/Elbing
    Cytat Zamieszczone przez ROVEREK
    Buczenie może być oznaką zapowietrzonego układu.Posprawdzaj szczelność połączeń węży,przewodów,zbiorniczka,pompy i maglownicy. Może gdzieś się dostawać powietrze.
    Wspomaganie jest w mondku systemem samoodpowietrzającym...jeżeli miałby gdzieś nieszczelności to prawdopodobnie byłby też ubytek płynu.
    Może być że pompa powoli siada.
    Sprawdź przy okazji czy przewody hamulcowe koło amortyzatora siedzą w mocowaniach.Ja kiedyś miałem coś takiego ,że przy skręcie kołami w prawo jak wolno jechał to właśnie "chropotało" i okazało się że przewód był luźny i opona go tarła...płyn wlany taki jaki być powinien?

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Michał
    Opis
    Mondeo mk3 2001 kombi automat
    Od
    13 May 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Płyn wlany taki jak powinien. Kupowany w serwisie forda i do tego modelu co mam. Nadal nie wiem co to jest.
    Wczoraj jechałem wieczorem i było to słychać, dzisiaj rano nie.
    Zobaczę po południu jak będę wracał z pracy i napiszę czy słychać czy nie.
    Proszę o jeszcze jakieś inne wasze sugestie

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Cytat Zamieszczone przez askew
    Płyn wlany taki jak powinien. Kupowany w serwisie forda i do tego modelu co mam. Nadal nie wiem co to jest.
    Wczoraj jechałem wieczorem i było to słychać, dzisiaj rano nie.
    Zobaczę po południu jak będę wracał z pracy i napiszę czy słychać czy nie.
    Proszę o jeszcze jakieś inne wasze sugestie
    I jak w temacie bo mi to wygląda na siadającą pompę

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    zobacz przy okazji występowania tego dźwięku
    do zbiorniczka
    jak wtedy zachowuje się płyn
    bąbelki pienienie itp.


    bo faktycznie wygląda na lekkie niedomaganie pompy wspomagania
    jeżeli jest to delikatny lekko słyszalny dźwięk
    przeważnie podczas kręcenia na postoju i powolnej jazdy
    czasem też zanikający

    rozumiem że ubytku płynu nie ma
    wycieku z pod ośki też
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  12. #11
    lisutychy
    Gość

    Dziwne buczenie podczas kręcenia kierownicą

    Witam, postanowiłem odświeżyć temat. Mianowicie jeśli komuś buczy podczas skręcania i w zbiorniczku widać jak płyn bombluje, piętrzy się to wina stoi po stronie uszczelki miedzy dwoma częściami obudowy pompy wspomagania. Najlepiej dorobić uszczelkę z np preszpanu lub innego materiału na uszczelki, przesmarować ją z obydwu stron silikonem na wysokie temperatury( ja użyłem takiego do 350 st). Powierzchnię gdzie uszczelka ma przylegać odtłuścić np benzyną ekstrakcyjną, złożyć wszystko do kupy, zalać płynem i po odpowietrzeniu cieszyć się ciszą Mam nadzieje że komuś się to przyda. Ps Po tym zabiegu moja pompa chodzi jak nowa . Pozdrawiam

  13. #12
    Kursant Awatar wbbmzg
    Opis
    Mondeo MK3 DI 115KM VI.2002
    Od
    22 Jun 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    mam chyba właśnie podobny problem co lisutychy, tzn. mam taką nadzieje
    Przed chwilą podczas parkowania zaczęło mi strasznie buczeć przy kręceniu kierownicą. Tak nagle, bez wcześniejszych objawów. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu to samo. Nie kręciłem już zbyt wiele.
    Spojrzałem w zbiorniczek bo pomyślałem, że mam jakiś wyciek i zaciera się pompa, a w zbiorniczku pełno i piana na wierzchu...
    Ktoś ma może jakieś przydatne linki jak do tego się dobrać, może jakieś foto...
    Nie wiem od czego zacząć...
    Ostatnio edytowane przez wbbmzg ; 13-05-2013 o 20:17
    <br>

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Buczeniem zaczęło się.Później doszedł spieniony płyn.Zaczęło,przy skrętach odbijać kierownicę.Autko świeżo po wymianie pompy (350 + 120)

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  15. #14
    Kursant Awatar wbbmzg
    Opis
    Mondeo MK3 DI 115KM VI.2002
    Od
    22 Jun 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    więc tak...
    zabrałem się za naprawę sam po przeczytaniu postu, że zestaw naprawczy do pompy wspomagania kosztuje tylko 12zł za łożysko i po 7zł za dwa uszczelnienia.
    Trafiłem na temat na sąsiednim forum, dokładnie ten: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138770
    forumowicz mondeonik
    " łożysko w pompie 6202 a simering 15x24x6 "
    " Koszt naprawy:
    łożysko - 12 zł
    simering - 2 x 7 zł razem 14 zł
    olej ATF 22 zł
    do tego dwa popołudnia i jeden zbity palec. "

    pompę wody razem z pompa wspomagania wymontowałem dzięki uprzejmości kolegi i dostępności garażu. Jutro zamówię łożysko i uszczelnienia i mam nadzieję, że przyniesie to efekt. Olej był już czarny, zaleje nowy. Pasek spękany, dam nowy, napinacz i rolka żyją - zostawię to co jest. Pompy chodzą swobodnie, ale jest wyczuwalny lekki luz. Jutro rozłożę na części pierwsze i będę wiedział więcej. Mam tylko pytanie co do tej nakrętki po stronie ciśnieniowej:
    https://www.youtube.com/watch?v=vKPyIHMtcyE
    chodzi o to że początkowo myślałem, że jest to jeden element, ale okazało się, że jednak nie. To ma tak chodzić i luźno się obracać?
    wycieku przy tym nie było, nie wiem jak będzie jak złożę całość...

    Nie mogłem rozkręcić tych dwóch elementów - jest sens to robić?
    <br>

  16. #15
    Kursant Awatar wbbmzg
    Opis
    Mondeo MK3 DI 115KM VI.2002
    Od
    22 Jun 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    kontynuując temat - nakrętki nie udało mi się ruszyć, właściwie to taka śruba w śrubie:

    u lokalnego forda 65zł kosztuje ta mniejsza w którą wchodzi przewód ciśnieniowy. Ma teflonowy (chyba) o-ring na zewnątrz i jakieś uszczelnienia wewnątrz na ten cienki przewód ciśnieniowy.
    dokupiłem też nowy oring na tą dużą śrubę - 1zł w sklepie który pokazuje trochę niżej.

    Rozkręciłem dzisiaj zespół pomp. Widać, że pompa wody już podciekała trochę więc ją całą wymieniam na nową. Zaraz zatarłoby się od oporów łożysko i zjechało połączenie wieloklinowe wałków na drobny mak. 200zł u lokalnego forda za Dolz'a... 160zł za jakąś najtańszą. Zamówiłem Dolz'a - ponoć montują i nikt nie wraca.

    Uroczyście oświadczam, że nie jest możliwe przemieszanie się płynu do wspomagania z płynem chłodniczym i na odwrót, bo czytałem też takie tematy na forum, że jeden drugiemu wciskał, że płyn wspomagania spierdziela do chłodzenia...
    Na połączeniu obu pomp nie ma uszczelnienia, a odlew obudowy wspomagania ma przerwę w dolnej części. Jakikolwiek wyciek przy wałku kończy się zatem kałużą na parkingu.

    Rozłożyłem też moją pompę wody, ale uszczelnienie jest nie do zdobycia - tak samo jak łożysko, zresztą zerknijcie sami. Trudno byłoby też ściągnąć wirnik bo łożysko i uszczelnienie raczej schodzi tą właśnie drogą






    OK, pompa wspomagania - uszczelnienie wałka da się zdobyć. Tak jak pisał poprzednik są takie od VW Bora/Golf od skrzyni biegów bodajże po około 7zł za sztukę. Mają wymiary 15x24x6 i różnią się trochę budową od oryginałów, zdemontowane mają wymiary 15x24x7. Ja znalazłem sklep z oringami i innymi uszczelnieniami i gościu dobrał mi coś najbardziej budową zbliżonego do tego co tam oryginalnie siedziało. Za dwie sztuki 18zł.
    tu jego namiary: http://www.zumi.pl/254954,Oring_PH_P...ora,firma.html
    Po rozpołowieniu pompy widać trójwarstwową uszczelkę - też trudna do zdobycia, więc wycinam sam nową. Zółta warstwa sparciała - tędy mi najprawdopodobniej przeciekało...
    To materiał z którego wycinam: http://gambitgl.pl/pl/produkty/plyty-uszczelkarskie/plyta-af-oil-typ-235.html koszt 1zł

    Trochę zdjęć pompy wspomagania.







    CDN
    ps. ma ktoś jakieś sugestie, podpowiedzi, rady?
    Ostatnio edytowane przez wbbmzg ; 25-11-2013 o 22:38
    <br>

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Fajnie opisane i fotorelacja super. Proponuję z tego materiału sklecić coś i wrzucić do "na własne oczy" oraz "jak to zrobić"

    Ps. u mnie też zaczęło się od buczenia i potem luuu, zaczęła ciec pompa. Poszła na wymianę używka i jeździ do dziś dnia.


  18. #17
    Kursant Awatar wbbmzg
    Opis
    Mondeo MK3 DI 115KM VI.2002
    Od
    22 Jun 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    no więc dzień następny - uszczelka wycięta, simeringi i łożysko założone. Pompa wspomagania złożona. Pompa wody dokręcona.
    Tak wygląda stare łożysko: (miało już lekkie, nierównomierne opory toczenia, brak luzu wzdłużnego i poprzecznego)


    Nowe łożysko:


    Simeringi: (po prawej oryginalne, to nowe też ma taką sprężynkę tylko schowana jest pod metalowym kołnierzem. Uszczelnienie jest właśnie tam gdzie sprężynka. Stare ma tzw. wąs pyłowy, nowe nie ma Ale umieszczone są w takich miejscach, że musiałoby się dobrze kurzyć żeby coś tam doszło - jeden simering jest miedzy obudową a łożyskiem - brak szans na kurz. Drugi simering jest między obudową pompy olejowej a obudową wodnej - szanse na kurz też nikłe - otwory "drenażowe" dodatkowo "przytkane" smarem wysokotemperaturowym)


    Otwór drenażowy:



    Pompa wspomagania złożona "do kupy":


    Pompa wody: (dostaje się tylko ten aluminiowy element z wirnikiem - część plastikową trzeba przełożyć ze starej - no i oczywiście termostat też ze starej)



    Całość: (Pompa miała datę 28.05.2002)


    Przy okazji wyczyściłem EGR i kolektor dolotowy:





    Wymieniłem też pasek napędowy pomp -20zł
    2 litry płynu wspomagania -70zł
    Litr na przepłukanie układu - drugi na jego zalanie.
    Przepłukać układ jest prosto - wężyk powrotny ze zbiorniczka do butelki i heja kręcić kierownicą lewo/prawo na włączonym silniku. Przydają się dwie osoby i tu wielkie podziękowanie dla kumpla za garaż i cierpliwość. Oczywiście zawartość zbiorniczka należy spuścić, zaślepić w nim otwór i dolewać na bieżąco nowego płynu aż zacznie wylatywać czysta malina z powrotu.
    Pompa chodzi cichutko, w zasadzie to jej nie słychać, ale przy jej zalewaniu przed uruchomieniem silnika zapomniałem włożyć ten "zaworek" ze sprężyną więc wspomaganie nie wróciło, ale z popy już nie cieknie, a układ przepłukany. Jutro dzień ostatni - mam nadzieje - odkręcenie śruby - tej dużej na klucz 22 i włożenie brakującej części....
    Się okaże...

    OK, włożyłem zaworek do pompy pod śrubę 22.
    Wszystko działa od pierwszego włożenia. Pompa już na mnie nie warczy, sraczka olejem ustała, w zbiorniczku nie ma piany, kolorek malina. Mam nadzieje, że jak najdłużej mi to posłuży.
    Można otwierać biznes z regeneracją

    Podsumowując regeneracje za 4dychy:
    łożysko: -20zł
    dwa simeringi: -18zł
    uszczelka: -1zł
    o-ring na śrubę 22: -1zł

    Mogę się założyć, że "regeneratorzy" - Ci po około 300 mają 2,5stówy za godzinę roboty i robią tyle co ja...

    ps. mile widziane uwagi
    ps2. mogę podjąć się regeneracji za połowę ceny regeneratorów
    ps3. dla tych trochę technicznych kawa na ławe, ku potomności, pozdro
    Ostatnio edytowane przez wbbmzg ; 19-05-2013 o 23:00
    <br>

  19. #18
    Zielony listek
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Ford Mondeo 2001 r, 115 km, TDCI
    Od
    23 Jan 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Mam ostatnio podobny problem. Jednak u mnie się okazało, że napinacz i rolka dają . Pytanie teraz jaką najlepiej kupić?. Może ktoś szybko podpowiedzieć.

  20. #19
    Zielony listek Awatar redzi
    Imię
    Radek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Apr 2013
    Mieszka w
    Koronowo
    koledzy mam problem, mianowicie:

    Wystąpił u mnie problem z pompą wspomagania, tzn. zaczęła buczeć, zgodnie z waszymi poradami zacząłem od wymiany płynu bo stary był już zużyty, ale buczenie nie ustało, układ nie chciał się odpowietrzyć. Nazajutrz zauważyłem wyciek oleju z pompy, więc sprawa prosta, pompa łapie powietrze wystarczy wymiana uszczelnień i po sprawie regeneracja przeprowadzona krok po kroku jak w poradzie wyżej na tych samych materiałach i zonk

    Płyn zalany, układ odpowietrzony, żadnych wycieków, po odpaleniu silnika pompa nie buczy ale nie działa, totalny brak wspomagania. Przy odpowietrzaniu jak kręciłem kierą poziom płynu rośnie, tak samo jak odpalę auto.

    Pasek napędza pompę bo myślałem, że może się ślizga czy coś, ale jest ok. Zastanawiam się nad jedną rzeczą, jak odkręcam śrubę na przewodzie od pompy, tą gdzie jest zawór ze sprężyną to po odkręceniu nie wycieka z tej rurki zbyt wiele płynu tak jakby pompa nie podawała dalej płynu.

    Nie wiem co może być nie halo. Może coś z zaworem nie tak. Sama pompa to prosta konstrukcja chyba nie da się jej źle złożyć, montaż podobnie więc już sam nie wiem.

    Jakieś podpowiedzi?
    Ostatnio edytowane przez redzi ; 24-11-2013 o 16:58

  21. #20
    Kursant Awatar wbbmzg
    Opis
    Mondeo MK3 DI 115KM VI.2002
    Od
    22 Jun 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    początkowo jak zapomniałem włożyć ten zaworek ze sprężyną po stronie ciśnieniowej to miałem efekt jak u Ciebie.
    Cicho, ale nie działa.
    Po odkręceniu strony ciśnieniowej (przy wyłączonym silniku oczywiście) wyleciało mi dosyć dużo płynu zanim włożyłem zaworek...
    Pompa jest poniżej zbiorniczka więc spływało grawitacyjnie.
    Może problem polega na niewłaściwym odpowietrzeniu - robiłeś tak jak opisałem?
    ...a może jednak jakiś błąd przy składaniu?
    <br>

Podobne wątki

  1. [MkIII] Dziwne buczenie podczas jazdy na każdym biegu
    By Cichysc in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-09-2013, 00:56
  2. [MkIII] Podczas kręcenia fajerką wzrastają obroty.
    By Soulck in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 13:15
  3. [MkIII] Przycina się kierownica podczas kręcenia - pada maglownica?
    By Jankes in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 19:32
  4. [MkIII] Stukanie podczas obracania kierownicą.
    By bluriusz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-04-2012, 17:14
  5. obroty jałowe falują od kręcenia kierownicą
    By ARTi in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-10-2007, 20:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów