+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 84
  1. #21
    Cytat Zamieszczone przez ucho7
    Cześć,

    mam podobny problem w mk III 2.0 duratec - szarpie przy przyśpieszaniu. Pojawiło mi się to teraz w czasie świąt.

    Moja diagnoza jest zupełnie inna. Jeżeli przyśpieszam powoli to wszystko jest ok - nawet jak wejdę na wysokie obroty = wciśnięty pedał gazu = duże zużycie paliwa. Taki objaw eliminuje uszkodzenie pompy paliwowej.

    Jestem przekonany, że podobnie jest z sondami lambda. Z drugiej strony sondę łatwo sprawdzić mierząc na niej napięcie.

    Moim zdaniem mamy uszkodzenie w obrębie układu sterowania przepustnicą zmiennej objętości układu dolotowego (imrc) lub zaworu strojeniowego kolektora dolotowego (imt). (Nie jstem pewien czy 2.5 posiada zmienną objętość dolotu)

    Sprawdź u siebie

    Tak czy inaczej muszę udać się do ASO, bo i tak nie znam żadnego mechanika by ford we wrocławiu.

    O efektach będę informował...
    nakońcu kolektora
    ssącego są dodatkowe przepustnice,regulujace objetosc ukłądu dolotowego.Ich łozykowanie jest b.słabej jakosci i wóczas nie domykaja szczelnie kolektor powodujac fałszywe dane.Uruchamiane ssa podcisnieniowo,silownik jest pod głwną przepustnicą.Niestety Ford nie przewidział kpl częsci zaminennych dla tego uszkodzenia.pozostaje wymiana kolektora na nowy lub "polska złota rączka" która dorobi takie małe tulejki łozyskujące

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Imię
    Jacek
    Opis
    Mondeo MK III 2.5 V6 2002
    Od
    18 Dec 2005
    Mieszka w
    Kalisz
    Będe wdzięczny za informacje, mam identyczne objawy i jade do ASO Sprawdz czy szarpanie jest na zimnym silniku aż do rozgrzania katalizatora bo wydaje mi sie iż u mnie na zimnym wszystko jest OK ale jeszsze musze dokładnie to sprawdzić
    Bover- MK III 2.5 V6 białe kombi-Kalisz

  4. #23
    Umówiłem się w ASO Germaz (Wrocław) na środę tj. 04.01.2006. Dopiero po tym terminie będę mógł coś napisać
    MKIII 2.0 Duratec 145 KM '2001 Hatchback
    Wrocław

  5. #24
    Kursant
    Imię
    Jacek
    Opis
    Mondeo MK III 2.5 V6 2002
    Od
    18 Dec 2005
    Mieszka w
    Kalisz
    Ucho7 odezwij sie!!!!!!!!!!!!
    Bover- MK III 2.5 V6 białe kombi-Kalisz

  6. #25
    Kursant
    Opis
    Ford mondeo 2.5 v6 2001r
    Od
    16 May 2009
    Mieszka w
    Kraków
    To ja odkopuje temat, też wyskakują mi błedy P0171 i P0174 czyli zbyt uboga mieszanka w rzędzie 1 i 2, do tego autkiem szarpie przy gwałtownym dodaniu gazu mniej więcej do 3 tys. obrotów.
    Z czytałem dane z komputera wyglądaja następująco ale niestety nie wiem czy są poprawne więc jak ktoś się zna t proszę o opinie


  7. #26
    Miałem a własciwie mam podobny problem.Szarpanie występuje czasami gdy ruszam,dodaję gazu na niskich obrotach np. 1000 do 2000obr. ale nie zawsze.Jest to bardzo mocne szarpnięcie,jakby całkowite odcięcie zapłonu i paliwa!!! Występuje na zimnym i ciepłym na Pb i LPG !! Na początku było czyszczenie przepływki,bocznika,przepustnicy.Potem wymiana: kabelki wn. Motorcrafty, świece też Motorc.,zawór bocznikowy,przepływomiez,czujnik poł. przepustnicy,zaslepienie EGRa,podmiana sond z "dobrego" auta. Powinno jeszcze być naj.......e mechanikowi Wkońcu (po ok. 7 mieś.) odłonczyłem czujnik prędkosci!!!!! i stał sie cud!!! Nie szarpie,można dosłownie z 4 ruszać ale... licznik nie działa i szybko spadają obroty. Więc do sklepu po nowy czujnik i .....!!!!!!!!! znowu szarpie!!!!!!!!!!!!! więc jeszcze jeden do sprawdzenia i to samo!!!!!! KOLEDZY błagam pomocy bo dostaję szału

  8. #27
    Zielony listek Awatar Badziu
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MK2 V6
    Od
    13 Jul 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Ja mam to samo Dałem dzisiaj samochód do znajomego mechanika i w środe bede wiedział co siedzi.
    Po mojemu to wychodzi na sprzęgło ze sie kończy albo napnacz łańcucha
    Sierra DOHC 2L
    Mk2 V6 97 wersja GHIA FULL WYPAS -Było
    Mk4 2.0 Pb Titanium X CZARNUCH

  9. #28
    Mistrz pobocza
    Imię
    harald
    Model
    2szt. vauxhall
    Silnik
    2.2 / 3.0 V6
    Opis
    7-mio osobowe Vany.
    Od
    08 May 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez herflig
    Wkońcu (po ok. 7 mieś.) odłonczyłem czujnik prędkosci!!!!! i stał sie cud!!! Nie szarpie,można dosłownie z 4 ruszać ale... licznik nie działa i szybko spadają obroty.
    Pierwsze słyszę(czytam) o takim połączeniu i rozwiązaniu problemu.
    Odłącz ten czujnik po raz drugi i pojeździj pare dni dla sprawdzenia.
    Opisz nam swoje doznania i dokładnie to co odpiąłeś(bo zdarzają się pomyłki w nazwach).
    A jeśli chodzi o prędkość to nawigacja na szybę i prędkość ci pokarze.



    Bardzo ciekawe................
    ...Zastrzegam sobie prawo do zmiany zdania, bez podania przyczyn...



  10. #29
    hm odpinałem i podpinałem z dziesięć razy i zawsze to samo (czujnik predkosci ,tak ten mocowany od góry na skrzynce biegów) inny mechanik twierdzi że coś gdzieś kiedyś o tym czujniku już słyszał ale nie pamieta co i gdzie. Aha na tym starym czujniku licznik pokazywał bez zadnych szarpnięć itp.

  11. #30
    Tak się jeszcze zastanawiam,no bo skoro mozna jeżdzic bez tego czujnika prędkosci (licznik nie chodzi i szybko spadajace obroty kiedy auto sie jeszcze toczy ) to czy nie dało by sie połączyć bezpośrednio licznika (wpiąc się we wtyczkę lub przewód który napedza licznik) z tym czujnikiem? Tylko który to przewód ,bo są 3 w czujniku, a który lub które to te co napedzaja licznik. Poprostu żeby obejsć to COŚ co psuje "krew". Gdzie by jakieś takie schematy znalezć? bo jeszcze troszku błądze na tym forum

  12. #31
    Kursant
    Imię
    Jacek
    Opis
    Mondeo MK III 2.5 V6 2002
    Od
    18 Dec 2005
    Mieszka w
    Kalisz
    Witam !
    Temat świec , przewodów WN , przerywania przerabiam od 2006 roku kiedy napisalem pierwszy post. jakie wnioski po 4 latach jazdy v6:
    - wymiana świec i przewodów jednocześnie, ale usuniecie również maty wygłuszajacej maskę przednią. Ona leży na silniku, na przewodach WN brak kąpletnie prześwitu co sie wiąże z brakiem chołodzenia 3 cylindrów przy ścianie grodziowej. Po usunięciu maty, która musiała mieć tendencje przewodzenia pradu, koniec z awariami świec i przebiciem przewodów( 3lata bez maty zima, lato).
    - została pojawiająca sie uboga mieszanka na jednej ze stron silnika (podział na w grupy po 3 cylindry). Odwiedzałem ASO i elektryków ich wniosek wymiana sond i katalizatorów a może to nasze cudne paliwo.
    -jeżdze z tym problemem, pokochałem go, a samochód jeździ bez problemu.

    Bover
    Bover- MK III 2.5 V6 białe kombi-Kalisz

  13. #32
    Bez czujnika pr. moje mondeo chodzi jak zegarek, nic nie szwankuje ,poprostu igła

  14. #33
    Zielony listek Awatar Badziu
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MK2 V6
    Od
    13 Jul 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Cytat Zamieszczone przez bover
    Witam !
    Temat świec , przewodów WN , przerywania przerabiam od 2006 roku kiedy napisalem pierwszy post. jakie wnioski po 4 latach jazdy v6:
    - wymiana świec i przewodów jednocześnie, ale usuniecie również maty wygłuszajacej maskę przednią. Ona leży na silniku, na przewodach WN brak kąpletnie prześwitu co sie wiąże z brakiem chołodzenia 3 cylindrów przy ścianie grodziowej. Po usunięciu maty, która musiała mieć tendencje przewodzenia pradu, koniec z awariami świec i przebiciem przewodów( 3lata bez maty zima, lato).
    - została pojawiająca sie uboga mieszanka na jednej ze stron silnika (podział na w grupy po 3 cylindry). Odwiedzałem ASO i elektryków ich wniosek wymiana sond i katalizatorów a może to nasze cudne paliwo.
    -jeżdze z tym problemem, pokochałem go, a samochód jeździ bez problemu.

    Bover
    Powiem ci ze ciekawe jest temat z tą matą. Bede musiał sprawdzić to u siebie. I dam znać czy to działa
    Sierra DOHC 2L
    Mk2 V6 97 wersja GHIA FULL WYPAS -Było
    Mk4 2.0 Pb Titanium X CZARNUCH

  15. #34
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Mata nie powinna leżeć na silniku widocznie zaczep jakiś puścił albo trzeba dołożyć jak się wygięła.
    Po drugie mata też spełnia ochronę maski/lakieru przed przegrzewaniem.
    U nas środkiem się wygięła i ocierała o kolektor, ale wywierciłem otwór w takim niby wzmocnieniu i przyłapałem na dodatkowy zaczep/kołek
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #35
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    fakt jest ze mata bardzo "uszczelnia" komore silnika i nie pozwala odprowadzac goracego powietrza.....

    druga sprawa jesli chodzi o szarpanie proponuje jeszcze sprawdzic napiecie jakie daje alternator,ja walczylem z diagnoza jednego V6 4 miesiace podmieniajac wszystko co szlo i weryfikujac jedno po drugim a okazalo sie to "tylko" alternator
    Adam +48603-78-75-73



  17. #36
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    no a jakie masz Adas napiecie w falce na wolnych obrotach

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  18. #37
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    na zdychajacym altku ja mam 12.85v
    Adam +48603-78-75-73



  19. #38
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    na zdychajacym altku ja mam 12.85v
    Na światłach czy przy wyłączonych wszystkich odbiornikach?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #39
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    wsjo wylaczone-jeno motor pracuje
    Adam +48603-78-75-73



  21. #40
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    No to faktycznie nieciekawie, a zobacz jeszcze przewód na automacie rozrusznika, czasami nakrętka potrafi się poluzować albo zaśniedzieć, sam wiesz że dojście nieciekawe ale warto tam zajrzeć i ewentualnie dokręcić, a jak jest jednak dokręcone to poluzować ze dwa obroty i z powrotem dokręcić żeby usunąć ewentualny niekontakt/zaśniedzenie.
    NO i jeszcze wywaliłbym ten akumulator i inny na 100% sprawny zapodał i wtedy jeszcze raz sprawdził ładowanie.

    U nas było tak, że poluzowała się nakrętka na automacie rozrusznika i było słabe ładowanie, po dokręceniu przez 2 dni było OK i znowu kicha, cuda na kiju odprawiałem (nawet Ciebie o nowego altka pytałem) ale u Michała akumulator pod obciążeniem sprawdziłem no i wyszło że ducha wyzionął. Po zmianie akumulatora bez mała rok i wszystko bangla jak trzeba
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Turbina jak przyspieszam odłącza sie ??
    By czerwek91 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 13:00
  2. [MkI] telepie jak przyspieszam przy skrecie.co to?
    By orson in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-03-2010, 19:00
  3. [MkII] Zagadka. Kiedy chromowany a kiedy lakierowany grill?
    By HEVA in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 22-04-2008, 13:54
  4. Jak przyspieszam jakby przerywał i sie dławił
    By benekb in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-04-2007, 22:03
  5. [MkI] tylny stabilizator: kiedy wymienić cały kiedy tuleje?
    By quakeworld in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-01-2007, 22:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów