+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo MK3 TDCi, HB 2003 rok
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdój

    [MK3] bicie kierownicą, przednie tarcze OK, tylna "krzy

    Witam pięknie!

    Odkąd kupiłem Mondziaczka (lipiec zeszłego roku) czuć bicie na kierownicy podczas hamowania. Zwłaszcza jak hamuje się od 120 - 100 kh/h. Przy niższych szybkościach jest to praktycznie niezauważalne.

    Jak wiadomo, najprościej można to sprawdzić poprzez zakręcenie kołem / samą tarczą. No i wymianiając koła na letnie i przy okazji malując zaciski przypomniało mi się o tym biciu. Najpierw robiłem tył i... tylna prawa tarcza ma wyraźne opory i luz - opór i luz. Wniosek: tarcza jest powichrowana / krzywa. Ze strony lewej (kierowcy) tylnej jakby mniejsze bicie, ale także wyczuwalne.
    Natomiast najbardziej zdziwił mnie przód, który teoretycznie powinien bić najbardziej przenosząc bicie na kierownicę. A tu ZONK! Tarcze toczą się równo, zupełnie o nic nie trąc...

    No i moje pytanie do Was to... czy jest możliwe bicie kierownicą przy DOBRYCH tarczach z przodu i złych (lub jednej złej) z tyłu? Pytam, bo nie widzę sensu wymieniać wszystkich (choć pewnie wielu mi zaraz tak doradzi), gdyż te z przodu są naprawdę dobre (jedynie klocki się kończą).

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar krzychu3073
    Model
    Cougar
    Silnik
    2.5 v6+Lpg
    Od
    21 Jan 2011
    Mieszka w
    Przypisówka/Firlej
    na oko to nie zabardzo wiarygodna ocena tarcz(przednich)
    tylne nie mają raczej nic wspólnego z biciem fajery,mogę się mylić

  4. #3
    Kursant Awatar sleesh
    Imię
    Michał
    Opis
    MK3 2zero
    Od
    01 Feb 2010
    Mieszka w
    Bełchatów
    Z tego co ja zawsze wiedzialem tylne moga byc krzywe i nie wyczujesz tego na kierownicy, a wlasnie przednie daja taki efekt. Ostatnio na moim mondziaku jednak zweryfikowalem ta wiedze - trzepalo mi kierownica przy hamowaniu. Mialem niedlugo wymieniac tarcze , ale tyle mialem juz zjechane, to mowie odrazu wymienie. Niestety w chwili gdy zamawialem czesci przodu nie bylo dostepnego tego co chcialem, wiec zamowilem sam tyl i pare . Na warsztacie wymienili tylko tylne tarcze i klocki. Wyjechalem i mocno sie zdziwilem, gdy przestalem czuc bicie na kierownicy podczas hamowania. Nie mam zielonego pojecia jak tyl wplywa na kierownice, ale widocznie jakos musi. I szczeze mowiac, gdyby mi sie to nie przytrafilo to bym nie uwierzyl nikomu w takie bajki

Podobne wątki

  1. [MkII] bicie z tylnego prawego koła / tarcze
    By Grzesiek-Mielec in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-08-2009, 22:49
  2. [MkII] Bicie 120km/h -130-140 tarcze?
    By gruberek11 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-05-2009, 14:53
  3. [MkII] Bicie przy hamowaniu- tarcze hamulcowe
    By 3po3 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-08-2006, 15:40
  4. [MkI] Tarcze...bicie ...toczenie
    By Henryk in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-08-2006, 23:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów