+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja

    [MkIV]PowrShift. Jak się sprawuje, jakie są wasze opinie?

    Witam, jestem przed zakupem Nowego Mondeo, oczywiście będzie to silnik benzynowy, jestem mocno zawiedziony, że nie ma już V6, więc będzie to 2,0PB w wersji 240KM. Są one dostępne tylko i wyłącznie ze skrzynią Powrshift. Nigdy tego nie używałem, nie wiem jak sie sprawują. Jeździłem sporo Audi A6 z DSG i było ok. W jakimś teście wyczytałem, że Powershift w C-maxie radzi sobie trochę gorzej ze zmianą biegów niz DSG. Chodziło o to, że DSG szybciej wybiera biegi i jest ogólnie sprawniejsza. jakie są wasze doświadczenia?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    hmm ja znowu słyszałem, że lepiej ... ale nie uważasz, że trochę za wcześnie na jakiekolwiek opinie, zbyt mało aut, za krótko na rynku , większość i tak kupuje klekoty z manualem ...

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    No wiem, ale myślałem, że może ktoś już zrobił chociaż z 1000km i coś może powiedzieć. Z testami to różnie bywa, więc lepiej zapytać swojaka

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    No tutaj za dużo o MKIV się niestety nie dowiesz, prędzej na FCP-ie...
    Carpe diem...

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    Właśnie wróciłem z jazdy testowej. Jest fajnie, miałem do dyspozycji sedana, więc to nie moja bajka, kolor też jakiś taki jasny zielony, ale do rzeczy. Przy spokojnej jeździe nie wiesz kiedy biegi są zmieniane, tylko po wskazówce obrotomierza można wyłapać ten moment, ale to już znam z A6. Nic więcej nie mogę powiedzieć, bo jeśli są jakieś różnice między Powershift, a DSG, to nie jestem w stanie ich wyłapać na dzień dzisiejszy. Do tego na początku będę musiał przytrzasnąć sznurówkę z lewego buta drzwiami, dawno nie jeździłem automatem i odruch jest normalnie... bezwarunkowy
    aha, i najważniejsze, 240KM ten silnik zmienił się okrutnie, jest nie do poznania, zupełnie inne brzmienie, szatan nie kogut.

  7. #6
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    A nie mówiłem ...

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    hmm po Twojej recenzji Rolf nie pozostaje mi nic innego jak się udać na jazdę próbną ja akurat lubię porządny automat to sobie zobaczę co i jak. Aczkolwiek DSG (w nowym pasku 170KM TDI) jak dla mnie średnio dobrze działa, co innego Multitronic (jeździłem w nowym A6 chyba 2.4 Pb)
    Carpe diem...

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    Właśnie, coś mi uświadomiłeś, tak bardzo powiązałem Vw z Audi, że wydawało mi się, że DSG i Multitronic to to samo, a to chyba nie jest to samo?
    W każdym razie A6 fajnie się spisywało. Dzisiejszy test w sumie wypadł nieźle, miasto i krótko w trasie. Ogólnie to na plus.

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Łukasz
    Model
    XC60
    Silnik
    D4+
    Od
    22 Mar 2007
    Mieszka w
    Ostródzie
    automat w C-Maxie to skrzynia bezstopniowa (łańcuch/pas i zębatki/koła coś jak w rowerze przerzutki) tak samo jak Multitronic,Power Shift zaś to skrzynia dwusprzęgłowa podobnie jak DSG...

    gdy przeglądałem fora Audi to większość niestety narzeka na Multitronica ze względu na bardziej skomplikowany (wymiana całego oleju co 60kkm wymaga wyjęcia skrzyni) i częstszy serwis - na szczęście w Quattro był zwykły Tiptronic...
    05.12.2005 - kupiłem pierwszego Forda Mondeo...

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    a ja się już przekonałem, że MKIV co do jakości wykonania to niestety nie jest rarytas. Dobremu znajomemu w mondku z 2007 roku padł centralny zamek, podswietlanie i podgrzewanie lusterek i kontrolki domknięcia drzwi. Diagnoza w ASO go powaliła na kolana może nie kosztem naprawy (1200zł) ale przyczyną - przekorodowane przewody w kolanku gumowym na łączeniu buda - drzwi.

    Gdzieś się sol dostała i wszystko się w zielony proszek zamieniło. Auto oryginał - zero incydentów. Jak dla mnie zgroza
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    Nie, no ogólnie nie miałem problemów, nie narzekam, a do tego używam tylko benzynowych silników, więc wiele problemów mam z głowy. Też mam MKIV z 2007 i nic sie wydarzyło.

  13. #12
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez Mosior
    a ja się już przekonałem, że MKIV co do jakości wykonania to niestety nie jest rarytas. Dobremu znajomemu w mondku z 2007 roku padł centralny zamek, podswietlanie i podgrzewanie lusterek i kontrolki domknięcia drzwi. Diagnoza w ASO go powaliła na kolana może nie kosztem naprawy (1200zł) ale przyczyną - przekorodowane przewody w kolanku gumowym na łączeniu buda - drzwi.

    Gdzieś się sol dostała i wszystko się w zielony proszek zamieniło. Auto oryginał - zero incydentów. Jak dla mnie zgroza
    w Mercach takie rzeczy sie zdarzają , koleś jeździ u Zasady w Bydgoszczy w Asistance i mówił, że wiózł na lawecie mietka za ponad 400.000 z włączonym alarmem i wszystkimi możliwymi światłami, diagnoza , podobny przypadek jak mówiłeś ... nie mogli tego wyłączyć na miejscu

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    Cytat Zamieszczone przez Mosior
    a ja się już przekonałem, że MKIV co do jakości wykonania to niestety nie jest rarytas. Dobremu znajomemu w mondku z 2007 roku padł centralny zamek, podswietlanie i podgrzewanie lusterek i kontrolki domknięcia drzwi. Diagnoza w ASO go powaliła na kolana może nie kosztem naprawy (1200zł) ale przyczyną - przekorodowane przewody w kolanku gumowym na łączeniu buda - drzwi.

    Gdzieś się sol dostała i wszystko się w zielony proszek zamieniło. Auto oryginał - zero incydentów. Jak dla mnie zgroza
    wiedziałem, że ford to jednak gie wort

    no bez jaj - jeżeli przekonujesz się do czegoś po jednostkowych przypadkach, które dotyczą chyba wszystkich marek aut to sorry...
    Carpe diem...

  15. #14
    Zielony listek Awatar Sartan
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi Automat
    Od
    01 May 2010
    Mieszka w
    Sadków koło Wrocławia
    Tak masz rację. Skrzynia Multitronic to jest skrzynia bezstopniowa w Audi. Skrzynia S-tronic jest to odpowiednik skrzyni DSG.
    Ford Mondeo Kombi '04 2.0 TDCi Automat


  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    No, to jest! Dziś odebrałem swoją piękną maszynę! Właściwie, to nie wiem jak go tytułować, to jest MKIV FL, czy jest to już MK V?
    Powiem Wam, że wspaniale się w nim czuję, fakt, wolałbym 6 cylindrów, a jakby był dostępny napęd na 4 koła, to bym z niego nie wysiadał Zrobiłem dopiero 50km, ale na prawdę jestem zadowolony, dużo jeżdżę, więc w niedługim czasie będę mógł opowiedzieć o skrzyni PowerShift więcej. Dziś już ciemno, ale jutro zrobię zdjęcia i wrzucę do odpowiedniego działu...

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    No to gratki i zdawaj relacje z użytkowania
    Carpe diem...

  18. #17
    Czekamy na obiecane fotki :-)

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    No to minęło 3 tys km! Jestem super zadowolony z tego auta i ze skrzyni tym bardziej. Chyba się starzeję, ale przyjemnie się tym jeździ. Miałem już różne warunki pogodowe np -25 Celsjuszy i nie było żadnego problemu ze skrzynią, a szczerze mówiąc po przeczytaniu kilku opinii użytkowników DSG mialem mieszane uczucia. Skrzynia działa bardzo precyzYjnie, nie myli się, a w trybie ręcznym czeka aż ja zmienię bieg , sama nie waży się ruszyć. To właściwie tyle. Co do silnika, to mnie zaskoczył pozytywnie, przecież znam dobrze tę jednostkę w wersji 2,0 150KM. To jednak inna bajka i jak ktoś mi pisal, że jest ogromna turbo dziura, to ja jej nie zauważyłem. Na prawdę się do tego Ford przyłożył, aczkolwiek i tak jestem zdania, że 6 garów musi być!

  20. #19
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Rolf podaj rzeczywiste średnie spalanie

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 6szt. Od MII, do Ecoboost240KM, wszystkie kombi.
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok, Szwecja
    A to musisz chwilke poczekać Nie mam pojęcia ile pali, bo spalanie akurat nie ma znaczenia w moim przypadku. Ale nie ma problemu, rzeczywiste, to pewnie masz na myśli tankowanie pod korek, jazda i znów pod korek? Jestem akurat w Polsce, trasę mam za sobą, teraz miesiąc praktycznie tylko miasto, a potem jazda do Szwecji, więc zmierzę wszystko dokładnie. Będziesz\ miał wyniki i miasto i trasa.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Wasze opinie o LPG do MK3
    By dzozew in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-01-2010, 14:57
  2. [MkIII] [MKIII]Jakie są wasze opinie
    By GTomek in forum Tuning
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-04-2008, 22:22
  3. [MkIII] 2.0 TDDI WASZE OPINIE
    By bonzaj in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-02-2007, 22:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów