+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    [MkI] 2,5 V6 i katalizatory.

    Witka ponownie.
    Słuchajcie tak się zastanawiam co się stanie jak wywalę katalizatory z 2,5 V6 .
    Przede wszystkim czy spalanie wzrośnie i czy nie będzie miało to wpływu na żywotność jakiś podzespołów.
    Zauważyłem dzisiaj że wpadają w rezonans i tak somie myślę czy już padły czy dopiero za chwilę....
    Pozdrawiam
    Gabson
    Pozdrowionka for All
    Gabson
    Mondeo Turnier MKI 2.5 V6
    RS LOOK

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    1) Będzie inny dźwięk miało autko - bardziej blaszany.. mi to przeszkadzało i założyłem spowrotem katalizator, z tym że nowy.
    2) sonda lambda wraz z przepływką ustala skład mieszanki tak, żeby dopalało się co może w katalizatorze, jeżeli go nie będzie to bedziesz miał smród z rury, który będzie zdrowo podrażniał oczy i nos.
    3) Może nastąpić znacznie przyspieszone uszkodzenie elementów najbliższych za katalizatorem ze względu na przeniesienie ciepła i "impetu" spalin na dalsze elementy, np. tłumik środkowy.

  4. #3
    No tak tylko ja za dwa nowe katalizatory wywale tyle kasy że .
    Dlatego pomyślałem o wsadzeniu zwykłej rury.
    Wiem że sprzedają katalizatory po 250 PLN ale czy one dają cokolwiek????
    Boję się, że zakładając taką podróbę więcej zaszkodzę silnikowi niż pomogę.
    Pozdrowionka for All
    Gabson
    Mondeo Turnier MKI 2.5 V6
    RS LOOK

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Poszukaj katalizatorów uniwersalnych BOSAL.

  6. #5
    Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna

    Re: [MkI] 2,5 V6 i katalizatory.

    Cytat Zamieszczone przez gabson
    Witka ponownie.
    Słuchajcie tak się zastanawiam co się stanie jak wywalę katalizatory z 2,5 V6 .
    Przede wszystkim czy spalanie wzrośnie i czy nie będzie miało to wpływu na żywotność jakiś podzespołów.
    Zauważyłem dzisiaj że wpadają w rezonans i tak somie myślę czy już padły czy dopiero za chwilę....
    Pozdrawiam
    Gabson

    Wzrostu spalania nie odczujesz.
    Trwałość elementów: 2 lata temu wywaliłem kata (to znaczy Darkuss wywalił ) przy montażu nowego układu wydechowego. Przez ten czas nie zauwazyłem zadnych skutków ubocznych dotyczących zywotności elementów ukladu (inna inszosc ze przez te trzoszki wiecej jak 2 lata auto nie przejechało nawet 30000km).

    BTW - ja wywaliłem katalizator ten "zbiorczy" - wspolny dla obu rzedów cylindrów.

  7. #6
    Ja myślałem o wywaleniu wszystkiego ponieważ zaczynają rezonować te dwa mniejsze........
    Pozdrowionka for All
    Gabson
    Mondeo Turnier MKI 2.5 V6
    RS LOOK

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Moim zdaniem nie będzie to za zdrowe...

  9. #8
    Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna
    Cytat Zamieszczone przez gabson
    Ja myślałem o wywaleniu wszystkiego ponieważ zaczynają rezonować te dwa mniejsze........

    Jaki masz przebieg?

  10. #9
    w/g licznika i książki serwisowej ok 160 000 . Może mi się wydaje że to katalizatory.
    Miałem wydmuchaną uszczelkę za katalizatorem i złączyliśmy tą rurę na paście .
    Może zaczyna się znowu przedmuchiwać i stąd takie wrażenie.


    Pozdrawiam
    Gabson
    Pozdrowionka for All
    Gabson
    Mondeo Turnier MKI 2.5 V6
    RS LOOK

  11. #10
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Nie składaj nic na pasty. Uszczelki fabryczne (metalowe) też sie nie nadają bo powierzchnia nie jest juz taka równa. Najlepiej kupić podróbki - są grubsze, ale jakościowo na prawde OK.

  12. #11
    Mam zamówioną uszczelkę bo akurat nie było jak robiłem z wydechem.....
    Teraz uszczelka czeka już u mechanika a ja nie mam kiedy podjechać.
    Niestety zamówiony został najprawdopodobniej oryginał więc skoro piszesz, że oryginał się już nie nadaje to obawiam się że wyżuciłem kasę w błoto.
    Pozdrowionka for All
    Gabson
    Mondeo Turnier MKI 2.5 V6
    RS LOOK

  13. #12
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Jeżeli jest blaszana to bardzo duże prawdopodobieństwo że będzie puszczać. U mnie tak było. Dopiero założenie grubej podróbki załatwiło problem raz na zawsze.

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Od
    21 Mar 2005
    Mieszka w
    Froclaf
    <Podbijam temat sprzed roku bo nie chcę dawać nowego>

    Pytanie o katy do v6 - które wymianić - wszystkie czy tylko zbiorczy? Jak zdiagnozować te mniejsze? BOSAL czy może coś innego? uff
    pozdro
    ex
    Mk1 Ghia Kombi V6 Aubergine Dark 09.95
    "Nobody expects the spanisch inquisition"

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    te co sa powiedzy ze w kolektorach sa raczej niezniszczalne w przeciwienstwie do tego zbiorczego,pisałem o tym nie raz i napisze jeszcze raz zatkany kat moze byc przyczyna przegrzania motoru tzn głowiczka sie wygnie--u mnie tak było-juz nie mam kata zbiorczego od dwóch lat,wiem ze zdania sa podzielone na ten temat ale ja mam strumiennice i nienarzekam a pomysł z wywalenie wszystkich katów zaczyna mi sie podobac jest tylko jedno pytanie,kto wyliczy srednice rur no bo trzeba bedzie zmniejszyc zeby zachowac odpowiednia predkosc i kompresje spalin a to temat dosc ciezki,wraz z kolega Stperem usiłowalismy zamówic nawet stosowne kolektory i całosc wydechu do V6 aby rozdzieli Vki i puscic wydechy osobno ale zadna z firm nie podołała temu wyzwaniu-tłumiki owszem,zrobia,ale kolektory nie-na temat cen sie nie rozpisuje bo były troszke z innego swiata nawet szybko je zapomniałem bo stwierdziłem ze tak bedzie lepiej
    Adam +48603-78-75-73



  16. #15
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez gorilla666
    te co sa powiedzy ze w kolektorach sa raczej niezniszczalne w przeciwienstwie do tego zbiorczego,pisałem o tym nie raz i napisze jeszcze raz zatkany kat moze byc przyczyna przegrzania motoru tzn głowiczka sie wygnie--u mnie tak było-juz nie mam kata zbiorczego od dwóch lat,wiem ze zdania sa podzielone na ten temat ale ja mam strumiennice i nienarzekam a pomysł z wywalenie wszystkich katów zaczyna mi sie podobac jest tylko jedno pytanie,kto wyliczy srednice rur no bo trzeba bedzie zmniejszyc zeby zachowac odpowiednia predkosc i kompresje spalin a to temat dosc ciezki,wraz z kolega Stperem usiłowalismy zamówic nawet stosowne kolektory i całosc wydechu do V6 aby rozdzieli Vki i puscic wydechy osobno ale zadna z firm nie podołała temu wyzwaniu-tłumiki owszem,zrobia,ale kolektory nie-na temat cen sie nie rozpisuje bo były troszke z innego swiata nawet szybko je zapomniałem bo stwierdziłem ze tak bedzie lepiej

    Na grupach .co.uk w mondeo bardzo dużo pisze się o modyfikacji Y-pipe, czyli tej rury pod silnikiem. Jak odepniesz tą rure z katalizatorem zbiorczym i popatrzysz w środe wyechu w kierunku silnika to zobaczysz jakie wąske są przejścia od głowic w miejscu ich schodzenia się ze sobą. Od dłuzszego czasu myślę o dorobieniu/przerobieniu charakterystyki przebiegu tych rur. Moim zdaniem sporo Vka traci właśnie w tym miejscu. U mnie po odpięciu wydechu zaraz za Y-pipe (czyli bez kata, bez tłumika środkowego, bez końcowych) wyszło na rolkach o 6 KM więcej i prawie 10Nm. O czymś to świadczy.

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez STraits
    Cytat Zamieszczone przez gorilla666
    te co sa powiedzy ze w kolektorach sa raczej niezniszczalne w przeciwienstwie do tego zbiorczego,pisałem o tym nie raz i napisze jeszcze raz zatkany kat moze byc przyczyna przegrzania motoru tzn głowiczka sie wygnie--u mnie tak było-juz nie mam kata zbiorczego od dwóch lat,wiem ze zdania sa podzielone na ten temat ale ja mam strumiennice i nienarzekam a pomysł z wywalenie wszystkich katów zaczyna mi sie podobac jest tylko jedno pytanie,kto wyliczy srednice rur no bo trzeba bedzie zmniejszyc zeby zachowac odpowiednia predkosc i kompresje spalin a to temat dosc ciezki,wraz z kolega Stperem usiłowalismy zamówic nawet stosowne kolektory i całosc wydechu do V6 aby rozdzieli Vki i puscic wydechy osobno ale zadna z firm nie podołała temu wyzwaniu-tłumiki owszem,zrobia,ale kolektory nie-na temat cen sie nie rozpisuje bo były troszke z innego swiata nawet szybko je zapomniałem bo stwierdziłem ze tak bedzie lepiej




    Na grupach .co.uk w mondeo bardzo dużo pisze się o modyfikacji Y-pipe, czyli tej rury pod silnikiem. Jak odepniesz tą rure z katalizatorem zbiorczym i popatrzysz w środe wyechu w kierunku silnika to zobaczysz jakie wąske są przejścia od głowic w miejscu ich schodzenia się ze sobą. Od dłuzszego czasu myślę o dorobieniu/przerobieniu charakterystyki przebiegu tych rur. Moim zdaniem sporo Vka traci właśnie w tym miejscu. U mnie po odpięciu wydechu zaraz za Y-pipe (czyli bez kata, bez tłumika środkowego, bez końcowych) wyszło na rolkach o 6 KM więcej i prawie 10Nm. O czymś to świadczy.
    dosonale zdaje sobie z tego sprawe Marcinie,mam parenascie tych katów i bardzo dokładnie ze oblukałem,dlatego tez poczyniłem w tym kierunku stosowne poszukiwania ale temat jest dosc trudny-choc ja uwazam ze do zrobienia i zamierzam go zrealizowac w przypływie czasu tzn w porze letniego urlopu
    Adam +48603-78-75-73



  18. #17
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Cytat Zamieszczone przez STraits
    Na grupach .co.uk w mondeo bardzo dużo pisze się o modyfikacji Y-pipe, czyli tej rury pod silnikiem. Jak odepniesz tą rure z katalizatorem zbiorczym i popatrzysz w środe wyechu w kierunku silnika to zobaczysz jakie wąske są przejścia od głowic w miejscu ich schodzenia się ze sobą. Od dłuzszego czasu myślę o dorobieniu/przerobieniu charakterystyki przebiegu tych rur. Moim zdaniem sporo Vka traci właśnie w tym miejscu. U mnie po odpięciu wydechu zaraz za Y-pipe (czyli bez kata, bez tłumika środkowego, bez końcowych) wyszło na rolkach o 6 KM więcej i prawie 10Nm. O czymś to świadczy.
    Kiedyś gdzieś widziałem (na tym forum lub na fordclubpolska.org) linka z jakiegoś anglojęzycznego forum (chyba amerykańskie) z opisem modyfikacji początkowej części wydechu V-ki - była tam instrukcja razem ze zdjęciami co i jak zrobić, aby trochę "uwolnić przytkany" wydech.
    Jeśli mnie pamięć (dobra, ale niestety krótka ) nie myli, była mowa o Contourze SVT - czyli amerykańskim odpowiedniku ST200
    Pamiętam, że oglądałem to jeszcze zanim kupiłem swojego MkI V6, czyli musiało to być zeszłej zimy.
    Parę tygodni temu usiłowałem to odszukać, ale bez powodzenia
    Kwatery na lato w Gdansku

  19. #18
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez gorilla666
    Cytat Zamieszczone przez STraits
    Cytat Zamieszczone przez gorilla666
    te co sa powiedzy ze w kolektorach sa raczej niezniszczalne w przeciwienstwie do tego zbiorczego,pisałem o tym nie raz i napisze jeszcze raz zatkany kat moze byc przyczyna przegrzania motoru tzn głowiczka sie wygnie--u mnie tak było-juz nie mam kata zbiorczego od dwóch lat,wiem ze zdania sa podzielone na ten temat ale ja mam strumiennice i nienarzekam a pomysł z wywalenie wszystkich katów zaczyna mi sie podobac jest tylko jedno pytanie,kto wyliczy srednice rur no bo trzeba bedzie zmniejszyc zeby zachowac odpowiednia predkosc i kompresje spalin a to temat dosc ciezki,wraz z kolega Stperem usiłowalismy zamówic nawet stosowne kolektory i całosc wydechu do V6 aby rozdzieli Vki i puscic wydechy osobno ale zadna z firm nie podołała temu wyzwaniu-tłumiki owszem,zrobia,ale kolektory nie-na temat cen sie nie rozpisuje bo były troszke z innego swiata nawet szybko je zapomniałem bo stwierdziłem ze tak bedzie lepiej




    Na grupach .co.uk w mondeo bardzo dużo pisze się o modyfikacji Y-pipe, czyli tej rury pod silnikiem. Jak odepniesz tą rure z katalizatorem zbiorczym i popatrzysz w środe wyechu w kierunku silnika to zobaczysz jakie wąske są przejścia od głowic w miejscu ich schodzenia się ze sobą. Od dłuzszego czasu myślę o dorobieniu/przerobieniu charakterystyki przebiegu tych rur. Moim zdaniem sporo Vka traci właśnie w tym miejscu. U mnie po odpięciu wydechu zaraz za Y-pipe (czyli bez kata, bez tłumika środkowego, bez końcowych) wyszło na rolkach o 6 KM więcej i prawie 10Nm. O czymś to świadczy.
    dosonale zdaje sobie z tego sprawe Marcinie,mam parenascie tych katów i bardzo dokładnie ze oblukałem,dlatego tez poczyniłem w tym kierunku stosowne poszukiwania ale temat jest dosc trudny-choc ja uwazam ze do zrobienia i zamierzam go zrealizowac w przypływie czasu tzn w porze letniego urlopu
    U mnie w piwnicy leży Y-pipe od st200 i zastanawiałem sie jak to zrobić. Rury bym w zasadzie zostawił, żeby nie zmieniać przekroju, zmieniłbym fragment "skrzyżowania" gdzie się łączą. TIG do łapy i pare kolanek , szlifierka kątowa i do zrobienia, ale fakt - roboty będzie na cały dzień :

  20. #19
    Można sobie zakupić w USA kolektory do 2.5 bez katalizatorów jak i Y-pipe. Cena ok. 660$ plus opłaty.
    Tutaj jest link:
    http://www.msdsinc.com/new_H0810.htm

  21. #20

Podobne wątki

  1. [ST220] Katalizatory
    By markhattan in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 13-06-2013, 14:10
  2. [MkIII] Jak wywalic katalizatory w st 220
    By bucuwa in forum Tuning
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 23:48
  3. [MkI] Duratec V6 i katalizatory
    By Zebra in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 08:38
  4. [TDCi MKIII] Katalizatory kat Katalizator w mk3 tdci 115 KM
    By kucyyk in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 18:54
  5. [MkII] Katalizatory w v6 !!
    By DZIURA in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-11-2006, 15:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów