+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    [MkII] zamarzniete tłumiki

    Moze mi ktos powie czy zdażyło mu sie cos takiego otóż chyba zamarzły mi tłumiki samochód spada z obrotów w środku w aucie czad jak nie wiem ,gwizd jak z odrzutowca normalnie opadły mi ręce dodam że poruszam się na LPG stukam pukam i nic może ma ktos jakąś złotą metodę.(nie mam garażu ani możliwości wstawienia go do takiego pomieszczenia)
    MkII 2.0 G + BRC SEQUENT 24

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar alienides
    Imię
    Paweł
    Opis
    V70 D4 + Clio
    Od
    29 Sep 2005
    Mieszka w
    Szwecja
    Przy takich temperaturach jak teraz mogla zamarznac woda ktora sie zbiera w tlumiku. Jak nie masz garazu to moglo nazbierac sie naprade sporo wody. U mojego brata w Mondeo nazbieralo sie tyle ile moglo bo zaczelo sie normalnie przelewac a nie trzeba mowic ile wazyl taki uklad wydechowy. Pomoglo wywiercenie malej dziurki w najnizszym punkcie tlumika, woda sobie zleciala i jest spokoj. Ja trzymam w garazu i u mnie sie nie zbiera woda, przyjamniej narazie Moze sprobuj poszukac jakiegos kanalu, wywiercic dziurke(nawet jesli jest lod) i podgrzewac np. pistoletem do grzania. Ale na poczatek spradz czy na 100% jest w tlumikach woda/lod. Mozesz poruszac czy nie chlupie, postukac czy jest echo albo sprobowac troche uniesc
    MkI 1,8 16v+LPG sedan 1994 zielony
    Rodzinna kolekcja

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 110
    Od
    27 Dec 2005
    Mieszka w
    59-216 Ja¶kowice Legnickie
    tylko żeby ci na myśl nie przyszło wiercenie dziurki od spodu tłumika, i nie większej jak 1,5 mm bo będzie się z niego wydobywał dźwięk który potrafi wk...ić

  5. #4
    Ale wiercenie od góry chyba nie miało by sensu.Jest to raczej napewno woda bo spaliny wydostają się nieszczelnościami(złączem) zaraz za środkowym tłumikiem i chyba te dwa ostatnie są kompletnie nie drożne.
    MkII 2.0 G + BRC SEQUENT 24

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    klasyczne zatkanie tłumików w 2.0. Proponuje Ci zrobić tak - bedzie najtaniej i na pewno najskutezniej. 200 PLN i kup tłumik BOSALa albo za 100 jakieś polskie wynalazki aluminiowane. Kup tłumik od mondeo 2.0 po 1998 roku. Będzie jeden tłumik po lewej stronie na miejscu tego przejściowego. Głośniej nie będzie, a układ będzie o niebo bardziej sprawny niż ten który zaproponował FORD... a juz na pewno posłuży o wiele dłużej.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 110
    Od
    27 Dec 2005
    Mieszka w
    59-216 Ja¶kowice Legnickie
    dziurka musi być na dole to oczywiste, ale najlepiej na ściance, tam gdzie rura jest wspawana, jak przewiercisz tłumik w innym miejscu najpewniej zacznie korodować, faktycznie możesz kupić jakiś krajowy zamiennik, pewnikiem będzie miał dziurkę już nawierconą we właściwym miejscu, ale odradzam, oryginały wytrzymują po prostu duuuuuużo dłużej, to chyba wie każdy kto chociaż raz wymieniał tłumik w jakimkolwiek aucie

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Oryginał do mondeo +/- 1000 PLN za sztuke.

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 110
    Od
    27 Dec 2005
    Mieszka w
    59-216 Ja¶kowice Legnickie
    nie mówię o kupnie oryginału, tym bardziej iż Jego tłumiki prawdopodobnie nie kwalifikują się do wymiany, tylko jak zapodał alienides nawiercić dziurkę, w tym co Ma, a przypuszczalnie jest to jeszcze oryginał, pochodzi dłużej niż jakikolwiek tani zamiennik, a już na pewno jeśli jeździ na LPG

  10. #9
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Czy kiedykolwiek rozbrajałeś tłumik ? Nie powiesz mi że dziurka 1 mm spowoduje odpłynięcie wody - bo jest to nie możliwe. Jest tam także mata wygłuszająca która bardzo dobrze będzie izolowała przed odpływaniem wody, więc dziurawienie tłumików to idiotyzm. Prędzej niech rozpali pod samochodem ognisko

  11. #10
    waldemarz
    Gość
    Straits ma racje, zadne z rad kolegow ci nie pomoga. Z reszta twoj problem nie tkwi w ostatnim tlumiku tylko podejzewam ze ty masz problem z katalizatorem. Wlasnie moglo zamarznac ci w katalizatorze i dlatego masz taki szum jak w odrzutowcu. Nic na to nie poradzisz woda sama musi albo wyparowac, lub wymiana wydechu. Dziwie sie tylko czemu az tak sie stalo, czy czasem nie masz problemu z ubytkiem plynu w ukladzie chlodniczym, poniewaz przy normalnej parze wodnej nie powinno nic takiego sie dziac z ukladem wydechowym.

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Ciekawy byłby to płyn chłodniczy który nie zamarza w chłodnicy tylko w tłumnikach....chyba że kolega ma w chłodnicy wodę?
    Moze masz pękniety kolektor wydechowy?(co się niestety zdarza w mondeo)

  13. #12
    waldemarz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Henryk
    Ciekawy byłby to płyn chłodniczy który nie zamarza w chłodnicy tylko w tłumnikach....chyba że kolega ma w chłodnicy wodę?
    Moze masz pękniety kolektor wydechowy?(co się niestety zdarza w mondeo)
    Jezeli plyn chlodniczy dostawalby mu sie do ukladu spalania, to przeciez powstanie para wodna ktora moze mu sie skraplac w pierwszym tlumiku czyli w katalizatorze, albo w dalszym z tlumikow.

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    A co się stanie z pozostałymi składnikami płynu chłodniczego takimi jak np glikol?.....pytam z ciekawości bo z chemii już nie wiele pamietam i nie wiem jaka reakcja chemiczna wystąpi w przypadku dostania się płynu do komory spalania.Podejrzewam jednak że może zakłócic to pracę silnika.
    Podejrzewam że woda w wydechu ( o ile faktycznie to ona) powstaje jednak z powodu jazdy na LPG i to na krótkich odcinkach kiedy to wydech nie zdąży się odpowiednio zagrzać żeby nastąpiło jej naturalne odparowanie.Powtarzam ze to są tylko moje podejrzenia.

  15. #14
    waldemarz
    Gość
    Dostanie sie wody do ukladu jest mozliwe tak samo w benzynie jak i w LPG, ale bardziej mozliwe jest to wlasnie ze wzgledu na zle paliwo( benzyna) wystarczy ze w benzynie bedzie sporo wody i juz sa problemy z dzialaniem silnika. My mozemy najwyzej tylko gdybac co moze byc przyczyną. Na odleglosc nie jestem wstanie stwierdzic dokladnie co to moze byc w jego przypadku. To tak jakbys badal chorego przez telefon komorkowy.

  16. #15
    Pochłaniacz prostych
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    No właśnie sobie przecież gdybamy ( dyskutujemy).Zgadzam się z Waldemarzem że na odległość możemy sobie tylko podejrzewać i przypuszczać.Nie sadzę żeby ktoś odważył się postawić 100% diagnozę na odległość tymbardziej że objawy u kolegi nie są zdaje się zbyt typowe.
    Nie wiem jak inni ale ja osobiście bardzo lubię sobie podyskutować i cieszę się że jest to forum.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie w Nowym Roku.

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 110
    Od
    27 Dec 2005
    Mieszka w
    59-216 Ja¶kowice Legnickie
    kiedy miałem Renault 5, jeździłem nim od września 99r, do marca 05, zrobiłem nim 150000km, wymieniłem w tym czasie 3 KOMPLETY tłumików różnych producentów, każdy z tłumików końcowych miał nawierconą maleńką dziurkę o ile pamiętam nie była większa jak 1,5-2 mm, w marcu sprowadziłem z Niemiec R19, wrzuciłem LPG i tłumik końcowy poleciał w 3 miesiące, założyłem używany bo miałem z drugiego auta, obydwa miały nawierconą dziurkę 2mm, moim błędem było rozwiercenie w tym ostatnim dziurki na 3mm, myślałem że poprawię w ten sposób odpływ wody a spowodowało to tylko tyle że po dodaniu gazu, tłumik zaczął pierdzieć, co znaczy że dziurka 1,5mmm-2mm jest wystarczająca by odprowadzić wodę i nie robić hałasu. Ale cóż miałem Renault w Fordzie może jest inaczej...

  18. #17
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Spodzio : Ty chyba żartujesz ?? Chcesz mi powiedzieć że kupujesz nowe tłumiki które mają dziury już na starcie ??

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 110
    Od
    27 Dec 2005
    Mieszka w
    59-216 Ja¶kowice Legnickie
    O ile pamiętam miałem tłumiki Walker, jakieś krajowe aluminiowe i raz zamawiane robione "ręcznie", w R5 wymieniałem całe komplety i tłumik końcowy zawsze miał dziurkę, R19 jak przyprowadziłem z Niemiec też miało dziurkę w tłumiku, przełożony, używany tłumik końcowy też ją miał, uznałem to za rzecz normalną, może tylko w Renault? Mondziak to pierwsze nie francuskie auto u mnie w rodzinie, dziadek ma Clio, z czystej ciekawości zobaczę jak wygląda jego tłumik, nie był wymieniany od nowości

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 110
    Od
    27 Dec 2005
    Mieszka w
    59-216 Ja¶kowice Legnickie
    sprawdziłem w Clio nie ma dziurki w oryginalnym tłumiku, cóż, chyba każdy z nas się spotkał z różnicami budowy wielu elementów auta, przecież producentów częsci jest tak wielu. mniejsza o te dziurki, najważniejsze żeby kolega poradził sobie ze swoim problemem możliwie jak najmniejszym kosztem, nakładem pracy i NERWÓW . Wydaje mi się że gdyby w tłumikach była tak duża ilość wody, to podczas ruszania powinna się wręcz wylewać z tłumika?

  21. #20
    Cytat Zamieszczone przez Spodzio
    dziurka musi być na dole to oczywiste, ale najlepiej na ściance, tam gdzie rura jest wspawana, jak przewiercisz tłumik w innym miejscu najpewniej zacznie korodować, faktycznie możesz kupić jakiś krajowy zamiennik, pewnikiem będzie miał dziurkę już nawierconą we właściwym miejscu, ale odradzam, oryginały wytrzymują po prostu duuuuuużo dłużej, to chyba wie każdy kto chociaż raz wymieniał tłumik w jakimkolwiek aucie
    No z tym to ja sie zgodzić nie mogę, w Lanosie ostatni tłumik wymieniałem po każdej zimie, a jak założyłem z kwasówki to myśle że przeżyje całe auto :metal :metal :metal :metal

    A co do dziurek to spotkałem sie z nimi tylko w sportowych tłumikach z końcówką DTM (wywinięta do góry) i to w miejscu gdzie ten DTM ma załamianie (czyli w końcówce), a to daltego że do takiej wygiętej do góry wystającej końcówki łatwo może napadać, a potem wllać sie do tłumika.

    La..La..La..Laguna....A..A..A....Alfa Romeo....[b:86951b4ac7]I'm Demon
    Speeding

Podobne wątki

  1. [MkIII] Zamarzniete szyby od srodka!!!
    By adr_wr in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-01-2010, 22:42
  2. [MkIII] Tłumiki MK3
    By ArtasArtas in forum Tuning
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 22:31
  3. [MkI] Zamarzniete zamki centralnego!!!!
    By jackvip in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-11-2007, 10:08
  4. [MkII] Tłumiki do TD
    By vectra in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-11-2007, 17:23
  5. Tłumiki do MK1
    By rafik75 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-08-2005, 00:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów