+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Marek
    Opis
    FORD MONDEO KOMBI MK III
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Katowice

    [MkIII]Pomocy!!! brak hamulca Ręcznegz tyłu z lewej strony ?

    Witajcie potrzebuję pomocy brak ręcznego
    Klocki dobre tarcze dobre a po wjeżdzie na rolki (przegląd)na tylnym lewym kole brak ręcznego???

    Jak mogę sam to naprawić ? a co najważniejsze jak do tego się zabrać?

    Bardzo będę wdzięczny za każdą pomoc dzięki.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Łukasz
    Opis
    TDDi
    Od
    12 Mar 2009
    Mieszka w
    b-stok
    standard, pewnie linka do wymiany

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Marek
    Opis
    FORD MONDEO KOMBI MK III
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Katowice
    standard, pewnie linka do wymiany

    Anie można jakoś temu zaradzić ,tymczasowo coś pokombinować żeby ten hamulec działał???

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    MKII 115 szkap
    Od
    11 Oct 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    całkiem możliwe że siłownik nie pracuje , mógł się zatrzeć .Trzeba rozebrać i obejrzeć co nie bangla . Inaczej to gdybanie .Były wymieniane repera-turki , czyszczone były prowadnice /wyleciało mi fachowe określenie/ po tym porusza się klocek i jak się nie przeczyści bywa tak że się zapiecze stanie w miejscu i możesz sobie w tedy naciskać na hamulec.Popatrz na zacisk , wyczyść , zobacz w jakim stanie są gumki , i ponaciągaj linkę zobaczysz jak się porusza w pancerzu .... na razie to tylko gdybanie.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Marek
    Opis
    FORD MONDEO KOMBI MK III
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Dzięki jutro biorę się do pracy i zdam raport jestem dobrej myśli że to nic co sprawi mi większe trudności .
    Zrobię jakieś foty może zauważycie coś czego ja nie zauważę a będzie istotne w diagnozie i naprawie jeszcze raz dzięki za wsparcie

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest "zapieczenie" tłoczka.Typowy objaw po zimie,sól dotrze wszędzie i w miarę upływu czasu,daje znać o sobie.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Marek
    Opis
    FORD MONDEO KOMBI MK III
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Katowice
    A ma ktoś z was jakiś schemat jak to rozkręcać od czego zacząć itd???

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    MKII 115 szkap
    Od
    11 Oct 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    tu masz kilka tematów:
    Cytat Zamieszczone przez marec74
    A ma ktoś z was jakiś schemat jak to rozkręcać od czego zacząć itd???
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...lock%F3w+ty%B3
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...lock%F3w+ty%B3
    jeśli to było robione u Ciebie nie dawno to z odkręceniem nie będzie problemów. Powodzenia

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Zdjąć koło,druga osoba naciska hamulec i sprawdzasz czy zacisk dociska obustronnie klocki do tarczy.Jeżeli nie musisz usunąć sprężyny zabezpieczające klocki,wymontować klocki.Odkręcić zacisk i udrożnić tłoczek.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    MKII 115 szkap
    Od
    11 Oct 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez barbarian15
    Zdjąć koło,druga osoba naciska hamulec i sprawdzasz czy zacisk dociska obustronnie klocki do tarczy.Jeżeli nie musisz usunąć sprężyny zabezpieczające klocki,wymontować klocki.Odkręcić zacisk i udrożnić tłoczek.
    ...tylko że tak tego nie sprawdzisz - docisnąć może w ten sposób jaki opisujesz,ale z małą siłą i wyglądać będzie że wszystko jest ok. a już wiemy że nie jest. Trzeba rozebrać wyczyścić i złożyć.

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Oj,polemizował bym z Tobą,MARIOKD,ale uważam,że nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.Każda próba jest dobra.Wszystko zależy od stopnia zatarcia tłoczka.Bywają przypadki częściowego zatarcia/tłoczek porusza się skokowo/,
    lub całkowitego zatarcia i wtedy jest "martwy".

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Marek
    Opis
    FORD MONDEO KOMBI MK III
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Koledzy ale ja nie mam tylko ręcznego!!!! tak mi napisał gość na przeglądzie ????

    Więc??????

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    MKII 115 szkap
    Od
    11 Oct 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez barbarian15
    Bywają przypadki częściowego zatarcia/tłoczek porusza się skokowo/,
    lub całkowitego zatarcia i wtedy jest "martwy".
    i dlatego uważam że trzeba rozbierać . No ale to moje zdanie , mogę się mylić ...

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Marek
    Opis
    FORD MONDEO KOMBI MK III
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Z tyłu są tarczowe hamulce!!!

    Dodano po 58 sek.:

    Koledzy ale ja nie mam tylko ręcznego!!!! tak mi napisał gość na przeglądzie ????

    Więc??????

  16. #15
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    MKII 115 szkap
    Od
    11 Oct 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marec74
    Z tyłu są tarczowe hamulce!!!
    no zgadza się a dlaczego na to zwracasz uwagę?
    Cytat Zamieszczone przez marec74
    Koledzy ale ja nie mam tylko ręcznego!!!! tak mi napisał gość na przeglądzie ????
    więc sprawdź linkę czy ma luz , czy się blokuje.Czy pracuje prawidłowo , popatrz na zacisk oczyść jak się należy prowadnice itd. Powinno pomóc .Hamulec roboczy w tyle bierze mniej więcej 30% tego nie jesteś w stanie stwierdzić czy prawidłowo hamuje , czy wszystko pracuje jak należy. A hamulec ręczny ma hamować powiedzmy umówmy się w 100% i dlatego tak Ci diagnosta powiedział.

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Marek
    Opis
    FORD MONDEO KOMBI MK III
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez MARIOKD
    Cytat Zamieszczone przez marec74
    Z tyłu są tarczowe hamulce!!!
    no zgadza się a dlaczego na to zwracasz uwagę?
    Cytat Zamieszczone przez marec74
    Koledzy ale ja nie mam tylko ręcznego!!!! tak mi napisał gość na przeglądzie ????
    więc sprawdź linkę czy ma luz , czy się blokuje.Czy pracuje prawidłowo , popatrz na zacisk oczyść jak się należy prowadnice itd. Powinno pomóc .Hamulec roboczy w tyle bierze mniej więcej 30% tego nie jesteś w stanie stwierdzić czy prawidłowo hamuje , czy wszystko pracuje jak należy. A hamulec ręczny ma hamować powiedzmy umówmy się w 100% i dlatego tak Ci diagnosta powiedział.
    Bo już myślałem że o Fokusie mówimy ale do rzeczy wezmę się jutro za to może nie spapram czegoś przynajmniej wiem od czego zacząć dziękuję wszystkim

  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    No i dobrze,zgadza się.Są tarcze,jest zacisk i do tego mechanizm ręcznego uruchamiający ten że zacisk.Nie ma innego,dodatkowego układu hamulca postojowego.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  19. #18
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    MKII 115 szkap
    Od
    11 Oct 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Bo już myślałem że o Fokusie mówimy ale do rzeczy wezmę się jutro za to może nie spapram czegoś przynajmniej wiem od czego zacząć dziękuję wszystkim
    poszperaj jeszcze na forum w szukajkę zapodaj to coś znajdziesz.Jak będziesz miał problem to tutaj zapodawaj i ktoś na pewno podpowie.

  20. #19
    Kursant
    Imię
    Marek
    Opis
    FORD MONDEO KOMBI MK III
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Katowice
    A więc tak

    Pierwzsze spostrzeżenia są następujące:

    Odkręciłem koło , wyczyściłem z grubsza co trzeba zacząłem sprawdzać linka w pancerzu ledwo chodziła dżwigienka odbija ale też z oporem ale linka ewidentnie zatarta była ,zapodałem do linki WD-40 ze środkiem odrdzewiającym z psikałem tu i ówdzie i po około 2 - godzinkach wajchowania czekania obstukiwania coś drgnęło .
    Po czym znowu zapodałem WD-40 do pancerza linki oraz wszędzie gdzie wydawało m się podejrzane sztywne i zapieczone odczekałem godzinę i sprawdziłem .

    Przed zabiegiem ręczny był zaciągnięty pod samą górę i nie trzymało NIC!!!!

    Teraz trzyma dobrze a nawet bardzo dobrze ale czy wystarczająco???

    Na zaciągniętym hamulcu ręcznym dociągałem śruby od koła za pomocą przedłużonej rurki i koło nawet nie drgnęło dlaczego tak dokręcałem chciałem sprawdzić czy popuści .
    Kiedyś jak hamowałem to ściągało mnie na prawo
    Teraz nie występuje to zjawisko

    Ale czy to odrdzewienie i penetracja wystarczy ??? czy na przykład jutro powtórzyć te czynności???

    Co myślicie o tej mojej nie profesjonalnej naprawie

    Tarcze okładziny są OK

  21. #20
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    MKII 115 szkap
    Od
    11 Oct 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    lepiej jakiś smar w spryu kup i tam w tą linkę napsikaj. WD 40 na krotko wystarczy. Nie wiem w jakim stanie jest tam linka w pancerzu ale przyda się jej lepsze smarowanie. No i co tu gadać ,ważne że działa i zadowolony jesteś. Po najmniejszych kosztach to zrobiłeś i ok.

    Ja używam w sprawy smaru , do łożysk na temp. `300stopni . W sklepach też widziałem towot . To było by tańsze a i dobre.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 16:14
  2. scorpio 92r brak kierunków z prawej strony pomocy
    By klimek in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 15:20
  3. [MkIII] Brak tylnych świateł z lewej strony. Przyczyna ?
    By zielonyshrek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 01:43
  4. Stukanie w bagażniku z lewej strony.
    By radek8 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 19:29
  5. [MkI] Brak swiateł z lewej strony
    By KarolRS in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-06-2007, 12:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów