+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    Mondeo MkI Kombi 1.8 Pb+lpg
    Od
    24 Dec 2010
    Mieszka w
    Annopol\Kraśnik\Tarnobrzeg

    [MkI]Centralny wariuje

    Mam problem z centralnym zamkiem w moim mondeo. Zaraz po jego zakupie wszystko było w porządku oprócz tego że zamykał się i otwierał tylko z pilota. Problem polega na tym ze podczas jazdy miga mi kontrolka obok zegarka, słychać jak tyka któryś z bezpieczników a kiedy lampka oświetlenia wnętrza ustawiona jest na 12 sek. robi się dyskoteka . Na postoju problem wygląda inaczej: często zapala się ta kontrolka czerwona a gdzieś w podszybiu słychać piszczenie. Dodam że centralny przestał reagować na zamykanie od środka klamkami. Miał ktoś podobny problem? Szukałem na forum ale nie znalazłem nic podobnego.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Przeczytaj i sprawdź. U mnie też były cuda i pomogło. http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...asc&highlight=
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  4. #3
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    Mondeo MkI Kombi 1.8 Pb+lpg
    Od
    24 Dec 2010
    Mieszka w
    Annopol\Kraśnik\Tarnobrzeg
    Zaglądałem wczoraj do tej wiązki. Tak na szybko niczego niepokojącego nie znalazłem oprócz dwóch dziur w podłodze Musze na spokojnie wyjąć fotel i odgiąć tą wykładzine. Po niedzieli będe miał do dyspozycji garaż to będe działał. Myślałem też o rozebraniu wszystkich zamków i wyczyszczenie ich.

  5. #4
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Myślałem też o rozebraniu wszystkich zamków i wyczyszczenie ich.
    To im nie zaszkodzi na pewno. A wiązkę warto sprawdzać nie tylko czy nie ma przerwy, ale czy nie spuchnięte są przewody. U mnie tak właśnie było, że spuchł jeden przewód i zginęło ryglowanie. Po wstawieniu kawałka nowego wszystko wróciło do normy
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  6. #5
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    Mondeo MkI Kombi 1.8 Pb+lpg
    Od
    24 Dec 2010
    Mieszka w
    Annopol\Kraśnik\Tarnobrzeg
    Nie miałem wcześniej czasu na grzebanie przy mondku bo zimno było ale już doszedłem do ładu z dziurą i tą wiązką. Okazało się że spuchło 5 przewodów, porobione wstawki znikły problemy takie jak wspomniana wcześniej dyskoteka ale pozostał problem że nadal centralny nie otwiera się ani nie zamyka z kluczyka lub od środka tylko z pilota. Wytargałem zamek i go rozkręciłem część mechaniczna nasmarowana ale nie wiem co mam przeczyścić w części elektrycznej może ktoś podpowie poniżej zdjecie.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    Mondeo MkI Kombi 1.8 Pb+lpg
    Od
    24 Dec 2010
    Mieszka w
    Annopol\Kraśnik\Tarnobrzeg
    To jak podpowie ktoś.

  8. #7
    Kursant Awatar roman09
    Opis
    Mondeo mk1 sedan 1.6 zetec
    Od
    28 Jan 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Ja bym to wszystko wyjął (zębatki) i wszystkie możliwe styki i elementy elektroniczne przemył w izopropanolu (IPA) Potem w zasadzie można chyba potraktować suszareczką jeżeli jest gdzieś tam woda to powinna wyparować. Jak wygląda druga połówka zamka? Są tam jakies elementry elektroniczne?

  9. #8
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    w zamku nie ma elementów elektronicznych. Są tylko silniczki, zębatki i styki mechaniczne.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  10. #9
    Kursant Awatar roman09
    Opis
    Mondeo mk1 sedan 1.6 zetec
    Od
    28 Jan 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    w takim razie co może być przyczyną awarii zamka? Myślałem że jest tu jakiś mikroprzelącznik :s

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    Mondeo MkI Kombi 1.8 Pb+lpg
    Od
    24 Dec 2010
    Mieszka w
    Annopol\Kraśnik\Tarnobrzeg
    Zamki w środku były suche z pilota wszystko działa elegancko. Jakimś cudem dwa zamki odmówiły posłuszeństwa jednocześnie. Czy może być to wina centralki?

  12. #11
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Przy zamykaniu/otwieraniu kluczykiem lub klamką od wewnątrz centralka nie bierze udziału. Centralny jest sterowany poprzez zamki w drzwiach. Centralka rozszerza tylko jego możliwości o pilota, podwójne ryglowanie ewentualnie alarm. Możesz ją wypiąć całkowicie i z klucza zamek będzie działał. Skoro mechanicznie nie steruje zamkiem z obu drzwi to gdzieś brakuje zasilania na siłowniki zamków w przednich drzwiach. Na obydwu powinien być stały "+", stały "-" i przewody sterujące pozostałymi siłownikami (razem 6 przewodów). Skoro z pilota działa to centralka wg mnie jest ok. Sprawdziłbym, czy jest stały "+" na siłownikach. Rzadko się zdarza, aby oba siłowniki padły na raz.

    Jak będziesz sprawdzał "+" przy siłownikach przednich to w danym momencie na 2-ch przewodach powinieneś go mieć. Jak będzie tylko na jednym to zagadka rozwiązana i pozostaje znaleźć tylko gdzie jest przerwa w obwodzie.

    P.S.
    Centralny w MK1 sterowany jest plusem.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  13. #12
    Kursant Awatar roman09
    Opis
    Mondeo mk1 sedan 1.6 zetec
    Od
    28 Jan 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    czyli rozumiem że należy szukać przerwy w przewodach bądź zwarcia na kablach w pobliżu drzwi kierowcy (jeżeli to własnie w nich zamek nie domaga a w drzwiach pasażera działa) ?

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    Mondeo MkI Kombi 1.8 Pb+lpg
    Od
    24 Dec 2010
    Mieszka w
    Annopol\Kraśnik\Tarnobrzeg
    Może jakaś podpowiedź jak sprawdzić czy jest ten plus bo troche ciężko z elektryką mam sprawdzać na wypiętej czy podpiętej wtyczce, sprawdzać multimetrem czy wystarczy żaróweczka?

  15. #14
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Nie ma znaczenia, czy wtyczka będzie wpięta, czy nie. Na wypiętej łatwiej. Wystarczy żarówka.

    Aha, kluczyk nie musi być na zapłon. Centralny wszak działa z ominięciem stacyjki.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  16. #15
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    Mondeo MkI Kombi 1.8 Pb+lpg
    Od
    24 Dec 2010
    Mieszka w
    Annopol\Kraśnik\Tarnobrzeg
    Czyli mam sprawdzać po kolei piny? Jak tylko to zbadam to dam znać ale to już po weekendzie aktualnie jestem na zjeździe.

  17. #16
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Tak, żarówkę do masy i jedziesz po pinach. Stały plus powinien być na przewodach pomarańczowych z niebieskim paskiem.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  18. #17
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    Mondeo MkI Kombi 1.8 Pb+lpg
    Od
    24 Dec 2010
    Mieszka w
    Annopol\Kraśnik\Tarnobrzeg
    Sprawdzałem te wtyczki i niestety nie ma wogóle plusa na żadnym pinie ani po stronie kierowcy ani pasażera. Próbowałem bez zapłonu i na włączonym zapłonie i nic. Gdzie szukać przyczyny?

  19. #18
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    No i w tym jest problem, że nie ma plusa. Trza szukać po instalacji, dla czego zniknął. A tak na marginesie - bezpieczniki sprawdzałeś? Bo może spalony bezpiecznik jest. Wg schematu to nr 25.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  20. #19
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    Mondeo MkI Kombi 1.8 Pb+lpg
    Od
    24 Dec 2010
    Mieszka w
    Annopol\Kraśnik\Tarnobrzeg
    Bezpieczniki sprawdziłem wszystkie i są ok, kable od kostki wyglądają dobrze. Rozpiąłem wtyczki w drzwiach żeby tam poszukać "+" bo jeśli na wtyczce mają być to tam też (chyba że się myle) ale też nie było przynajmniej na tych na których udało mi się sprawdzić bo na tej niżej nie podchodzi mi próbówka do wszystkich styków. Może miał ktoś inny podobne problemy?

  21. #20
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    No to nie pozostaje nic innego jak jechać po wiązce i szukać przerwy w obwodzie. Zamki muszą mieć stały "+" do poprawnej pracy. Z bezp. 25 idzie przewód na centralkę i do siłowników. Pkt łączący te przewody (razem 5 szt. pomarańczowych z jakimiś paskami) jest pod nogami pasażera przy fotelu (słaby pkt mondziaków MK1). Jeśli tam jest w porządku to trzeba szukać innego miejsca przerwy. Innej metody nie widzę.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


Podobne wątki

  1. [MkIII] Ogrzewanie - wariuje
    By MMash in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 16:29
  2. [MkII] Licznik wariuje
    By elninho86 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 22:21
  3. [MkIII] Centralny zamek wariuje.
    By klimekk1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-04-2010, 10:30
  4. [MkI] licznik wariuje
    By arti30 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-04-2007, 17:34
  5. Cos mi alarm i centralny wariuje :zly:
    By e-Shrek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-04-2005, 14:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów