+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    miki1405
    Gość

    Nierówne obroty,dusi się i kopci

    Witam.
    Tytuł może niezbyt trafny,ale nie wiedziałem,jak to nazwać...Otóż w zeszłym tygodniu przygotowywałem samochód do trasy (400km w jedną stronę).Wymieniłem klocki i pasek klinowy.Coś tam jeszcze oglądałem w silniku i żeby mieć lepsze dojście poluzowałem obejmy od rezonatora powietrza (to takie dołączone do układu dolotowego).Zauważyłem,że w tej rurze jest jakby jakiś czujnik,bo spod spodu wychodzą dwa kabelki.Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią,że to nie jest przepływomierz,bo przepływomierz jest w zasadzie obok,bliżej obudowy filtra powietrza.Gdyby ktoś napisał,za co odpowiada ten czujnik,czy coś,to będę wdzięczny.Ale problem polega na tym,ze po wszystkim zapomniałem dokręcić te obejmy.Samochód po odpaleniu coś nierówno chodził na wolnych obrotach,czasem przy mocnym dodaniu gazu się dusił i zaczął mocniej kopcić.I tak zrobiłem całą trasę 800km podczas,gdy silnik łapał lewe powietrze.Luźne obejmy zauważyłem dzisiaj,jak próbowałem dojść dlaczego nierówno pracuje...Wiem,okropny błąd,po przykręceniu obejm niby trochę lepiej,ale nie tak jak wcześniej.Co mogłem popsuć??Dodam też,że w tej trasie oprócz benzyny straciłem 10 litrów płynu chłodzącego...Najciekawsze jest to,że wycieku nie zauważyłem (tym bardziej,że powinien być widoczny ze względu na ciśnienie w układzie),a korek oleju czysty,bez majonezu...Pomóżcie,żebym miał jakiś punkt zaczepienia,bo nie mam pojęcia co z tym zrobić....

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Ten czujnik w rurze dolotowej powietrza mierzy temperaturę zasysanego powietrza do silnika.
    Skoro ciągnął lewe powietrze to komp zgłupiał, szczególnie na takiej trasie. Na początek zrób mu reset i adaptację. Później będziemy myśleć.
    Co do reszty to brak mi pomysłu.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  4. #3
    miki1405
    Gość
    No więc na noc miałem odłączony akumulator.Dziś go podłączyłem i zrobiłem adaptację,według instrukcji z innego tematu.I dalej nic lepiej...Przejechałem się po mieście i po odpalaniu nawet gorzej..Przez chwilę chodzi jak ciągnik,dopiero,jak kawałek przejadę,powkręcam go na obroty,to chodzi równiej,ale po zatrzymaniu dalej nierówno pracuje i trzęsie samochodem...Na dodatek,przy jeździe,jak wkręciłem go na obroty,to usłyszałem jakby dwa strzały jeden po drugim.A może to któraś ze świec?

  5. #4
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Skoro były strzały to zainteresowałbym się układem WN. Mondki są dość czułe na to. Może tak być, że gubi iskrę lub za słaba i tak się dzieje.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  6. #5
    miki1405
    Gość
    No więc wymieniłem świece,mam jeszcze rozkręcony cały dolot powietrza,aby wszystko oczyścić przy okazji,jutro kupię jakiś denaturat i wyczyszczę przepływkę,potem wszystko skręcę i zobaczę co będzie.Dam znać,czy nastąpiła poprawa.

  7. #6
    miki1405
    Gość
    Dziś wszystko złożyłem,zrobiłem adaptację i śmiga.Jest naprawdę lepiej,na wolnych jeszcze trochę trzęsie,wydaje mi się,że wcześniej tak nie było...Ale przejechałem się nim kawałek,nie dusił się.Także póki co jest w sumie ok,gdyby coś się jednak powtórzyło,to będę kontynuował temat.Dzięki

Podobne wątki

  1. Nierówne obroty
    By Raf90 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 21:24
  2. [MkII] Nierówne obroty na LPG
    By toki3 in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 16:19
  3. [TD MkI] Nierówne obroty, gaśnie, kopci
    By Jum80 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 15:36
  4. Nierówne obroty 1.8 td
    By arti78 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-11-2007, 14:47
  5. Nierówne obroty
    By bartas in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-09-2006, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów