+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Prośba o ocenę dwóch ofert

    Witam,
    Od jakiegoś czasu zamierzam kupić Mondeo MKIII, raczej diesel w sedanie rocznik 2005 / 2006 do 28k brutto.
    Chciałby was prosić o zerknięcie na dwie oferty które mam zamiar pooglądać.

    http://otomoto.pl/ford-mondeo-tdci-g...C17665085.html

    http://otomoto.pl/ford-mondeo-salon-...C17693600.html

    Może ktoś z Was pomógł by mi ocenić (na tyle ile się da po oglądnięciu zdjęć i opisów) czy wyglądają te oferty godne polecenia, czy ceny są adekwatne do stanu i opisu samochodu ? Może to auta któregoś z forumowiczów ?

    Za wszelkie rady i porady serdeczne dzięki !

    Evo

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Krzychu32
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Lancia Kappa
    Silnik
    2.0 VIS 155KM
    Opis
    PB+LPG
    Od
    19 Feb 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Nie ten dział ,przenoszę do właściwego.

  4. #3
    Kursant Awatar Koksiunio
    Imię
    Kamil
    Opis
    Mondeo mk3 1.8 125Km bez Nitro
    Od
    02 Feb 2011
    Mieszka w
    włocławek
    ten drugi wygląda na walonego z tyłu, lampy ma pozmieniane. Pierwszy wydaje się ok

  5. #4
    adela
    Gość
    1: 2006 rok o listy na drzwiach?

    2: nie może być rok 2006, bo przód jest 2005, przed drugim liftem.
    Widać rok prod na fakturze.
    Lampy tył OK, właśnie takie były.

  6. #5
    Przy drugim bym uważał i dokładnie sprawdził zawieszenie - samochód kupiony przez firmę Bud-Invest zapewne budowlańca jakiegoś. Wygląda na firmę:http://www.bud-invest.com.pl/-> jeśli miał projektant to nie zajechane, ale jeśli budowlaniec to różne rzeczy się mogły z tym samochodem dziać. Widzę jak mój budowlaniec męczy Merce, co 2 lata wymienia (zawsze 2-3 letnie kupuje z niemiec) wozi w bagażniku wszystko co się da i kupuje własnie po to aby wyeksploatować i sprzedać.
    Rocznikowo 2005, kupiony w lutym 2006
    http://powiatowa.info - powiat kamiennogórski
    http://picasaweb.google.com/ksoniek.mondeo - zdjęcia ze Spotów

  7. #6
    Dzieki za odpowiedzi.

    Przy tym drugim odnośnie lamp to by się zgadzało. W ofercie pisze produkcja 2006 ale już w opisie "ROK MODELOWY I PIERWSZA REJ. 2006.06, PRODUKCJA 2005".
    @ksoniek - dzieki !!! za info - jak Ty sie tego wszystkiego dowiedziałeś ?

    Evo

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Photos
    Imię
    Michał
    Opis
    MONDEO MK3 2.5 V6
    Od
    31 May 2010
    Mieszka w
    BZA/WOR
    Z tym rocznikiem to jest typowa ściema. Gdyby nie było liftu to by mu się udało, a w wielu autach robią kosmetyczne zmiany i pisanie że model o roku do przodu uchodzi płazem. Na mnie np to nie robi wrażenia i zawsze traktuję jako wykładnik datę produkcji. W Niemczech np w Briefie piszą rok modelowy u na rok produkcji jest w dowodzie. To jest na 99% auto z posezonowej wyprzedaży. Było sporo tańsze i koleś się skusił. W sumie normalna sprawa. Ale to jest mondeo z pierwszej połowy 2005 roku. Bo w drugiej były inne zderzaki i grille z przodu, a także lampy z tyłu. Więc na 100 % nie jest to model 2006. Co oczywiście nie przekreśla go jako materiału na Twój samochód.
    Ostatnio edytowane przez Photos ; 07-04-2011 o 11:23

  9. #8
    Pieszy
    Opis
    Focus
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Trzebnica
    Tak naprawdę na datę produkcji to tylko w Polsce zwraca się uwagę. Model z 2010 roku kupiony w 2011 jest traktowany jakby miał rok. W Niemczech jest inaczej. Nie wiem dlaczego, ale u nas jest takie podejście że jak coś z zeszłego roku to musi być gorsze....

  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez Focus Zobacz posta
    Tak naprawdę na datę produkcji to tylko w Polsce zwraca się uwagę. Model z 2010 roku kupiony w 2011 jest traktowany jakby miał rok. W Niemczech jest inaczej. Nie wiem dlaczego, ale u nas jest takie podejście że jak coś z zeszłego roku to musi być gorsze....
    dokładnie, na zachodzie nauczyli się że wyprzedaże są dla ludzi, a samochód stał przez pewien czas na parkingu przy fabryce - gwarancję i tak ma od daty zakupu i to powinien być wykładnik.
    http://powiatowa.info - powiat kamiennogórski
    http://picasaweb.google.com/ksoniek.mondeo - zdjęcia ze Spotów

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Photos
    Imię
    Michał
    Opis
    MONDEO MK3 2.5 V6
    Od
    31 May 2010
    Mieszka w
    BZA/WOR
    W tym przypadku tak. Ale nie zawsze tak jest. Ja mam np Paska który miał w briefie rok modelowy 1999 a rok produkcji 1998. Ale był zarejestrowany i użytkowany właśnie już w 1998r. I co według Was powinien mieć w dowodzie 1999r jak to było w Niemczech?? To nie byłoby do końca uczciwe. Samochodu posezonowe czyli te które nie sprzedały się w roku produkcji już bardziej kwalifikują się według mnie do tego aby im datę "podciągnąć". Ale tak na prawdę to data produkcji powinna być najważniejsza. To tak jak z oponami. Pewnie wielu z Was bulwersowało się jak kupiło np oponki na internecie a tu data rok do tyłu. I mimo iż wiecie że odpowiednio przechowywana opona nie traci swoich właściwości to jednak jest taki niesmak, że zapłaciłem za nową a mam z poprzedniego rocznika. tak jest i z tymi samochodami. Producenci oczywiście to dostrzegają i aby zachęcić obniżają ceny na te auta. Ale że my już nawet przy kupnie auta potrafimy myśleć o jego późniejszej odsprzedaży, to już zaczynamy kombinować. Że jednak mógłby mieć ten rocznik wyżej w dowodzie i więcej by się później za niego wzięło. Kombinacje czysto polskie, rocznik jest ważny. Otóż w Niemczech liczą rok modelowy bo rok produkcji auta u nich mało znaczy. Tam auto jest rozliczane z książki serwisowej, czyli usterki naprawy i najważniejsze przebieg, to jest główne kryterium które świadczy o cenie. A dla nas co...no rok jest najważniejszy, na lakier wosk, licznik się cofnie itd...My jeszcze nie "dorośliśmy" do tego mentalnie. Handlarze powiedzmy pod koniec 2015 sprzedawaliby auta z 2016 roku...aż nie chcę myśleć jaka byłaby pokusa aby liczniki zerować kompletnie I rok produkcji moim zdaniem powinien być tak jak jest.

  12. #11
    Witam,

    Byłem oglądać Mondeo z linku pierwszego. Jeśli ktoś by przypadkiem się wybierał to lepiej odpuścić sobie. Zdjęcia umieszczone w ofercie na otomoto są z innego samochodu. Choć różnice są drobne to jednak są. Żenada. Takie postępowanie powinno być karalne ...
    Szukam dalej .

    Pozdrawiam
    Evo

Podobne wątki

  1. Prośba o ocenę dwóch aut - świętokrzyskie
    By Patrykkanarek in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 00:03
  2. Prośba o ocenę tych dwóch mondziaków
    By sebii in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 16:33
  3. Prośba o opinie dot. dwóch MK III
    By zych in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 07:53
  4. prośba o ocenę dwóch MK2 V6
    By MrocznySzewc in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 16:07
  5. prośba o ocene dwóch mk3
    By bartek329 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów