+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Hans
    Opis
    BMW E36 Touring i Jeep grand Cherokee II 4.0
    Od
    29 Jul 2010
    Mieszka w
    Biłgoraj

    Wymiana uszczelki pod głowicą

    Witam, wczoraj ściągnąłem lewą głowicę w moim mondku 2.5 v6 bez wyciagania silnika (naprawde katorga) z powodu wymiany uszczelki bo było cykanie, jakby z pod uszczelki pod kolektorem, no ale po ściągnieciu okazało sie jednak że to uszczelka glowicy, no i mam pytanie czy lepiej od razu wymieniać uszczelke pod druga(prawą) glowica ? czy dać sobie spokuj jak wszystko jest wporządku, można zaznaczyć że teraz jest dosyć już łatwo rozebrać drugą głowice, jak ktoś przechodził prze taki temat to proszę o dobrą rade.
    Dodam że mam ładne zawory oleju nie pobierał i chyba tylko zrobie planowanie głowicy i wymiane uszczelniaczy

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Krzychu32
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Lancia Kappa
    Silnik
    2.0 VIS 155KM
    Opis
    PB+LPG
    Od
    19 Feb 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Ja osobiście jakbym miał rozebrany tak silnik to wymieniłbym jednak na obu połówkach ,no i tak jak piszesz planowanie głowicy i wymiana uszczelniaczy.

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Opis
    mk2 v6 kombi
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    wymień obie uszczelki. jeśli cykał już to najprawdopodobniej miałeś przedmuch nie na jednej a na obu głowicach. najczęściej jako pierwszy pada trzeci cylinder od strony grodzi i on rzadko daje efekty dźwiękowe bo przedmuch trafia w kanał olejowy. być może jest to jakaś wada konstrukcyjna tych silników bo ze wszystkich jakie robiłem (a było ich kilka) to każdy miał w tym miejscu przedmuch.

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Hans
    Opis
    BMW E36 Touring i Jeep grand Cherokee II 4.0
    Od
    29 Jul 2010
    Mieszka w
    Biłgoraj
    chyba jednak tak zrobie, jutro pójdzie w górę druga głowica, a tak przy okazji bo jeszcze nie sciągałem rozrządu z łańcuchem, a mianowicie, czy napinacz hydrauliczny ktory mi teraz wystrzelił jak go demontowałem to ma go przed założeniem tylko wcisnąć? i on sam sie wycisnie ? czy jak z nim zrobić? jeszcze za niego sie nie zabierałem , wczoraj późno skończyłem ściąganie tej głowicy

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Opis
    mk2 v6 kombi
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    co do napinacza hydraulicznego to od strony silnika będziesz mieć zaworek oleju. musisz poluźnić śrubkę i upuścić olej (śrubka na torx). w środku napinacza masz dosyć silną sprężynę która wysuwa tłoczek napinacza w przypadku kiedy nie ma oleju.to co najważniejsze to jak już wciśniesz tłoczek to obok tłoczka masz blokadę tłoczka która z jednej strony służy do tego żeby tłoczek nie wysunął się zbyt mocno a z drugiej zapobiega zbyt mocnemu cofnięciu się prowadnicy łańcucha w sytuacji gdy napinacz nie jest wypełniony olejem pod ciśnieniem. tą blokadę również należy wcisnąć ale nie na siłę tylko od przodu napinacza masz tak jakby śrubkę na płaski śrubokręt wystarczy trochę przekręcić i będziesz mogł bez większych oporów wcisnąć tą blokadę. jak już napinacz będziesz miał ściśnięty to w jego obudowie jest niewieki otwór w który wkłada się drut aby zablokować napinacz w pozycji ściśniętej.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Hans
    Opis
    BMW E36 Touring i Jeep grand Cherokee II 4.0
    Od
    29 Jul 2010
    Mieszka w
    Biłgoraj
    wielkie dzieki za porade!

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Hans
    Opis
    BMW E36 Touring i Jeep grand Cherokee II 4.0
    Od
    29 Jul 2010
    Mieszka w
    Biłgoraj
    oj w pierwszym poscie pomyliłem sie co do glowicy, bo na poczatku sciagnalem prawa glowice(ta od sciany grodziowej), a dzisiaj wkoncu dalem rade lewej , tylko ze nie mialem klucza zeby odkrecic kolo pasowe pompy wodnej i zostala z wałkiem( na symeryngu troche nagiolem i odchyliłem wałek zeby szpilki odkrecić), mam nadzieje ze majstry od płaszczyzny i wymiany uszczelniaczy dadza rade kółku , uszczelki załatwiłem po 142zł za strone REINZ-a, drogie sa z tego co słyszałem uszczelniacze zaworow, irlinga kosztuja 12,50zł za sztuke ale majstry od głowicy znajda mi jakies inne po 6zł za szt, także zrobienie dwuch głowic- czyli płaszczyzna i wymiana uszczelniaczy = 400zł

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Hans
    Opis
    BMW E36 Touring i Jeep grand Cherokee II 4.0
    Od
    29 Jul 2010
    Mieszka w
    Biłgoraj
    uff wczoraj poskładałem wszystko i przez chwile pieknie chodziło i jest taki problem, a mianowicie to wymieniłem przy okazji łożysko na napinaczu paska i było troche luzne tzn. weszło troche lekkow koło i jak złożyłem po chwili zaczął sie jargot na obudowie rozrządu, aż sie wystraszyłem, no ale zrzuciłem pasek i była cisza okazało sie że to napinacz- łożysko sie przesuneło i tarło o obudowę napinacza i efekt dało na osłone rozrządu, rozebrałem spowrotem napinacz i zalałem wkoło łączenie łożyska z kólkiem kropelką, tylko sie zastanawiam czy to na długo wytrzyma, ale już w miedzyczasie zamowiłem sobie cały napinacz bo ten juz ma zniszczoną tą tulejke plastikową pod śrube, ale ogólnie to sukces, sprzecik chodzi idealnie robota zrobiona w garażu bez kanału, komplet kluczy stanleya i wszystkie płaskie z grzechotkami i dałem rade
    ps a wie ktoś może jaki ma dokładnie rozmiar paska na pompe wodną? bo ostatnio ten co kupiłem to jakiś luzny jest

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Wymiana uszczelki pod głowicą
    By nowyNaForum in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 13:40
  2. [Duratec]wymiana uszczelki pod głowicą
    By Razny in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 23:56
  3. [Mk I] Wymiana uszczelki pod głowicą - co dodatkowo?
    By xile in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-05-2008, 11:59
  4. Wymiana uszczelki pod głowicą
    By Hilar in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-03-2008, 20:09
  5. wymiana uszczelki pod głowicą V6
    By elvis in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-05-2005, 08:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów