+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Kursant Awatar Hajcik7
    Imię
    Grzesiek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDDi 2001r. Wersja GHia :-)
    Od
    11 Nov 2010
    Mieszka w
    Warszawa

    Wysokie spalanie mondeo 2.0 TDDI 2001r.

    Witam mam pytanie co do spalania w mondeo mk3 2.0 TDDi przebieg auta 247.000 km orginalnie. Ogólnie w miescie czy jade szybko czy wolno kumputer pokazuje 9.6 -10l/100 km
    Wczoraj smigalem po trasie w cykklu mieszanym 160 km w dwie strony w granicach 100-150 lecialem i kompter nadal pokazywal 9.6 . Co jest nie tak czyzby komputer sie zaciął czy tak naprawde spala ?
    Ostatnio edytowane przez Hajcik7 ; 11-04-2011 o 19:12

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Wojt-tg
    Imię
    wojtek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    Mk4, Galaxy tdci
    Od
    03 Jan 2008
    Mieszka w
    STA
    Ja mam tddi spala średnio 6.5l trasa miasto, wyliczone z tankowania.A komp pokazuje 8.Zresetuj kompa jedz 60 h wrzuć na luz , przyciśnij ten guzik przy liczniku będzie sygnał wyzeruje się i bedzie uśredniało ci się spalanie .Możesz też tak na zapłonie nacisnąć, tylko że średnie obliczenie trochę potrwa powodzenia

  4. #3
    Kursant Awatar Hajcik7
    Imię
    Grzesiek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDDi 2001r. Wersja GHia :-)
    Od
    11 Nov 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Aha czyli rozpedzic sie do 60 km/h wrzucic na luz i mówisz o którym guziku tu od kompa co jest info czy przy liczniku bo dokladnie nie wiem a nie chce mi sie teraz do autka isc .A mówisz ze jeszcze na zaplonie i tez musi byc na luzie czy bez znaczenia i trzymac ten guzik i jak bedzie sygnal puścić?
    Ostatnio edytowane przez Hajcik7 ; 11-04-2011 o 21:52

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez wojtek Zobacz posta
    Ja mam tddi spala średnio 6.5l trasa miasto, wyliczone z tankowania.A komp pokazuje 8.
    Miasto miastu nierówne - przebiegi dzienne po nim też......
    Mnie średnio z tankowań wychodzi w granicach 7-8l/100.
    Na trasach - 5,7-6,7 w zależności jaka trasa i jakie warunki jak również wpływ ma klima.

    A komputer swoje - niekiedy 13l/100 a w trasie przy spokojnej jeździe nawet potrafi po resecie zejść na 4,5l/100.

    Cytat Zamieszczone przez Hajcik7 Zobacz posta
    Co jest nie tak czyzby komputer sie zaciął czy tak naprawde spala ?
    Nie zwracaj uwagi na kompa - przełącz na "km do przebycia" lub co innego - ten komp jest do bani.
    Chcesz poznać ile naprawę pali? - licz od tankowania "do strzału" do następnego.

    Nie patrz na innych - różnie jeżdżą.

    "Wpadaj w panikę" jak zacznie Ci "żreć" na trasie 12/100 :-) chyba że będziesz "prał" po 190/h.....

    W każdym razie po zakupie auta jechałem nim 450km do domu(w zimie) a komp był zresetowany.
    Po początkowych wskazaniach kompa- 40/100 apetyt spadł do 5,4/100 - nawet na autostradzie (120km z prędkoscią 130-150/h) a następnie po zjeździe z niej i kilku miastach mniejszych i większych wskazania wskoczyły na 7,5 (coś około).
    Mniej więcej tak się one trzymały do końca trasy a po zatankowaniu na miejscu średnio wyszło.....5,7/100.
    Innymi razami z kompletem na pokładzie i pełnym bagażnikiem, i z klimą na trasach 500-1000km wychodziło 6,5-6,7/100 ale generalnie pali mi jak pisałem wyżej - 7-8l/100 czyli na zbiorniku ok-680km.
    Dużo? - nie sądzę.......miałem Tr-tr-trabanta 26KM i 650kg masy i palił średnio 6,1/100 a tu mamy 1500kg i 115-130KM i 7l to dużo????

    ---------- Post dodany o 22:52 ---------- Poprzedni post dodany o 22:47 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Hajcik7 Zobacz posta
    czy przy liczniku bo dokladnie nie wiem a nie chce mi sie teraz do autka isc .A mówisz ze jeszcze na zaplonie i tez musi byc na luzie czy bez znaczenia i trzymac ten guzik i jak bedzie sygnal puścić?
    Rusz z miejsca,wciśnij przycisk przy wyświetlaczu i zdejmij nogę z gazu - komp Ci się wyzeruje i zacznie wskazywać spalanie chwilowe.... jezeli w mieście - może byc dość wysokie :-)
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  6. #5
    Kursant Awatar Hajcik7
    Imię
    Grzesiek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDDi 2001r. Wersja GHia :-)
    Od
    11 Nov 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Aha kolego CzarekJ słuchaj a bez znaczenia z jaką prędkością to zrobic cz yjest to obojętne i nawet przy 20 km/h moge to zrobic ?

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Wojt-tg
    Imię
    wojtek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    Mk4, Galaxy tdci
    Od
    03 Jan 2008
    Mieszka w
    STA
    ten w liczniku,mi się tylko udaje jak jadę ok 60 h .

  8. #7
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Hajcik7 Zobacz posta
    Aha kolego CzarekJ słuchaj a bez znaczenia z jaką prędkością to zrobic cz yjest to obojętne i nawet przy 20 km/h moge to zrobic ?
    U mnie komp reaguje już od tych 20/h
    Lekko rozpędzam ,noga z gazu i naciskam przycisk - lekkie "pip" - przytrzymuję przycisk i wskazania się zerują.
    Tyle że jak się "przybutuje" - może zacząć wskazywać i 40/100.
    Generalnie konstruktorowi należy się Nobel - za stworzenie "czegoś" ale nie komputera paliwowego....
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    Piotrek
    Opis
    MK III '01 2.0 TDDi
    Od
    23 Feb 2011
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    Fakt, faktem, komp jest o tyłek potłuc ... Dziś przełączyłem z ciekawości a tam średnia z miasta 14,5 Gdyby faktycznie tyle mi palił, to od ostatniego tankowania miałbym już dawno puchę w baku. Tak więc spokojnie Kolego

  10. #9
    Kursant Awatar Hajcik7
    Imię
    Grzesiek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDDi 2001r. Wersja GHia :-)
    Od
    11 Nov 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    No spokojnie tylko mi pokazuje duze spalanie i dziwne ze tak samo jezdze jak kiedys i mi co raz wiecej z kieszeni ubywa i w tym problem Drogi kolego Pitpl .

  11. #10
    Kursant Awatar many19831
    Opis
    mondeo mk3 2,0 tddi 115
    Od
    26 Mar 2010
    Mieszka w
    świętochłowice
    wiecej bo ON leci do gory jak wsciekly;/
    jak sie lalo za 4zl a teraz 5,2 to roznica w portfelu musi byc;p

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    uhu, racja
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Kurcze ja to dziwny jestem bo u mnie ten komp działa - pokazuje 6.9 i tankuje np 57 litrow po przejechaniu 860km.

    Z tym ze ja kompa kasuje po kazdym zatankowaniu.

    Moze ktos zna algorytm jak on to liczy - czy od skasowania ostatniego czy ostatnie kilkadziesiat czy kliklaset km uwzglednia.
    Bo moze kolega z pierwszego postu nie kasowal kompa od nowości i dlatego brykniecie 160km po trasie mu nie zmienilo wskazan.

  14. #13
    Kursant Awatar many19831
    Opis
    mondeo mk3 2,0 tddi 115
    Od
    26 Mar 2010
    Mieszka w
    świętochłowice
    ja zaobserwowalem ze on liczy od momentu kiedy ostatni raz dostal reseta.
    ja swoim autem ciaglem zza granicy i mialem spalanie na poziomie 6litrow pozniej jezdzilem po slasku w korkach dluuuugo i nie weszlo nawet na 7
    po zresetowaniu po jakis 10tys i jezdzie po miescie inaczej wygladalo juz spalanie bo w okolicy 8 i tak sie utrzymuje po ponownym zresetowaniu

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar Ry2y
    Imię
    Marcin
    Model
    Volvo V50 & Subaru WRX
    Silnik
    1.6D & 2.0T
    Od
    02 Dec 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    No niestety problem ze średnim spalaniem jest taki że zbiera dane do resetu. Czyli, jeśli ktoś przez rok lub dwa nie resetował to mamy uśrednione spalanie z kupy czasu. Jak ktoś przejechał wcześniej 5000 km i średnie mu wyszło 8 litrów na sto, to nawet jak przejedziemy 500 km z prawdziwym spalaniem 5l to komputer nawet nie dygnie Trzeba sobie resetować co jakiś czas, aby spalanie było w miarę aktualne, albo sprawdzać na oko, sprawdzając dystans przejechany i ilość wlewanej ropki do baku przy dystrybutorze. Ogólnie najlepiej resetować średnie spalanie jak i dystans zaraz po tankowaniu. Bo wiecie, ja i mój pies to mamy statystycznie po 3 nogi
    I'm not insane, my mother had me tested!

  16. #15
    Kursant Awatar Koksiunio
    Imię
    Kamil
    Opis
    Mondeo mk3 1.8 125Km bez Nitro
    Od
    02 Feb 2011
    Mieszka w
    włocławek
    Ja resetuje zawsze po tankowaniu ropki, wyświetla mi 6.2 - trasa miasto a przy dolewce do pełna wyszło 6.5 więc komp dużo się nie myli mam 2.0 tddi
    Mundeo 1.8 125 kucyków



Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Wysokie spalanie w mk3 2.tddi
    By ross321 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-01-2014, 18:31
  2. [TDDi MKIII] Wysokie spalanie TDDI 115km
    By wsciekly in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-12-2012, 11:30
  3. [MkIII] TDDI - wysokie spalanie i sterowanie wtryskiem paliw
    By jagd in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 01:59
  4. [TDDi MKIII] POMOCY WYSOKIE SPALANIE TDDI
    By maciekjarosz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-09-2010, 14:20
  5. Wysokie spalanie na komputerze 2,0 TDDI
    By Zod in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-08-2007, 00:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów