+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Sprawdź słonik w drzwiach kierownika , wtyczkę w jego zamku , no coś ewidentnie nie łączy.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Koledzy proszę o łopatologiczne poprowadzenie mnie co mogę zrobić by drzwi otworzyć w miare bezinwazyjnie.
    Mechanik stwierdził że wyrwanie boczka ale może lepiej spróbować jeszcze innych możliwości zanim to nastąpi.
    Dysponuje bardzo znikomą wiedzą o elektryce, miernikiem i chęciami.
    CB podlaczyc i zestroić umiem ale z tymi drzwiami troszke się gubie.
    Może coś jeszcze moge zrobić zanim rozwale boczek?
    Zaznaczam że w drzwiach nie słychać by w ogole na zamykanie i otwieranie zamek reagował. Podobnie dzieje się z przednimi prawymi które raz działają a raz nie ( częściej nie ) z kluczyka.
    Chciałbym to wreszcie zrobić i mieć spokój bo właśnie tam gdzie te zablokowane prawe tylne mam fotelik dziecka i troche mnie już męczy wkładanie i wyjmowanie dziecka z drugiej strony.
    Poprowadzcie prosze jak za rączke gdzie co i jak zanim zdewastuję boczek. Odkręcić go przeciez nie ma jak w pozycji zamkniętych drzwi.
    Zaznaczam , że na klamki drzwi nie reagują a blokada jest cały czas w pozycji pomiędzy zamknięte/otwarte.
    Pozdrawiam.

  4. #23
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Ja bym jeszcze zrobił tak jak MarekPrint napisał, odpiąć nadrzędne drzwi(słonik) i podpiąć jeszcze raz, może tam właśnie coś nie łączy. Następnie wypiąłbym słoniki obu drzwi strony prawej i tak zostawił, po czym w drzwiach kierownika za pomocą klucza włożonego we wkładkę zamka spróbował otworzyć/zamknąć auto...dobrze by było by ktoś inny nasłuchiwał ewentualne odgłosy z tylnego zablokowanego zamka (czy w ogóle są).
    Z Twojego opisu wynika ze klameczka rygla ustawiła się w pozycji "środkowej" co mogłoby wskazywać na uwalony/zblokowany silniczek lub mikrus odpowiedzialny za doryglowanie.

    ---------- Post dodany o 21:56 ---------- Poprzedni post dodany o 21:54 ----------

    Jakby co możemy spróbować jeszcze jakiego spota ogarnąć i się pobawić z tymi drzwiami


  5. #24
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    No po prubuje jutro jeszcze tego co piszesz. Po prostu mnie już powoli te drzwi doprowadzają do $#%#% a chce wykluczyc wszystkie mozliwosci zanim zdewastuje boczek
    Spot dobra pomysła. To byłby mój pierwszy hehe jako fordowca.

  6. #25
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    No i moje boje...
    zauwazylem ze kiedy odlaczylem kostke od zamka kierowcy to central normalnie zamyka i otwiera prawe przednie i tylne lewe. Kiedy kostka jest podlaczona i recznie zamkne drzwi kierownika to tez dziala central. w innym przypadku odbija.
    A te zablokowane , kostki sprawdzilem , sa ok, ale w drzwiach nic nie słychac, jakbym wiedział jak podać sygnał otwarcia/odryglowania to moze by sie udalo bo mam wrazenie ze prad nie dochodzi do ich zamka... ale jak to sprawdzic to nie wiem.
    No i dlaczego drzwi kierownika nie reaguja na pilota wcale?
    Kiedy zamykam kluczykiem to działa... a z pilota lipa.
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 06-05-2011 o 23:13

  7. #26
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Wrzuce Ci schemat centralnego za jakies 2 godzinki - beda tam kolory kabli - rozepniesz wtyczke przy drzwiach i sprawdzisz czy prad odchodzi do drzwi i sprobujesz podac napiecie na odpowiednie piny zamka.

    Chociaz jesli rzeczywiscie silniczek centralnego stanal w polowie otwierania i nie chce ruszyc to ja to powiem szczerze czarno widze :-(

    Jak nie ruszy to chyba tylko tapicerke rozerwac (na szczescie na szrocie do 50zł kosztuje) - dostac sie do zamka i nie wiem - WD do niego napsikac moze ruszy :-S

  8. #27
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Ok, to czekam na schemacik. Swoją droga zastanawiałem się czy nie udało by się ruszyć zamka jakimś drutem poprzez otwór od słonika, zamek widać tamtędy.
    Z drugiej strony jeśli jest zaryglowany to chyba tylko prądowo go można ruszyć.
    No i martwi mnie to co dzieje się też z zamkiem kierowcy i jego brakiem reakcji na działania pilota...

  9. #28
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    niestety wyladowalem w szpitalu :-( i nie mam tu TISa - moge tylko tym poratowac http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1449954.html

  10. #29
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    To wracaj szybko do zdrowia , a jak już to nastąpi podeślij co masz z TISa bo ze mną to trzeba po kolorach kabelków , jestem jakiś antyschematowy :-)
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 08-05-2011 o 23:50

  11. #30
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Pamiętaj, że zamek w drzwiach kierownika jest zamkiem nadrzędnym i od jego działania wiele zależy.
    Jeśli w nim mikrus od ryglowania będzie dziabnięty to będzie np odbijał resztę zamków itp. I z opisu Twojego wynika że tak właśnie się dzieje.
    Co do tylnych drzwi, słonikiem raczej nie dostaniesz się do zamka, tam trzeba bardzo blisko podejść,nawet z opcją terapii wstrząsowej.

    ---------- Post dodany o 09:38 ---------- Poprzedni post dodany o 09:37 ----------

    Jak podanie zasilania na zamek nie pomoże to nie będziesz miał innej opcji jak prócie boczka. PRzykre ale prawdziwe


  12. #31
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Ok, ja nawet już "dojrzałem" do decyzji o ewentualnym pruciu boczka w dwóch opcjach - albo wypchnięcie tej zgrzanej jakby materiałowej części a potem po otworzeniu i naprawie zgrzaniu tego z powrotem o ile się da lub zakupu drugiego boczka.
    Tylko cały czas jest problem z tym podaniem napięcia przez słonik. Nie mam pojęcia w który kabel wpiąć się z plusem a w który z minusem. A nóż widelec się okaże że to wina braku prądu i nie będzie trzeba wtedy pruć nic tylko dojść z elektryką.
    Wnioskuję też co do zamka kierownika że muszę go zdemontować i spróbować jakoś poczyścić skoro nie reaguje on na pilota a powinien. Jednym słowem wygląda z nim sytuacja tak , że działa kiedy się go traktuje manualnie kluczykiem a nie działa na pilota.
    Podczas odpinania słonika w drzwiach kierownika słyszę pyknięcie w desce rozdzielczej więc prąd do niego dochodzi.
    I jak pisałem , jak zamknę ten zamek manualnie od środka to centralny zaczyna działać ładnie z pilota w pozostałych drzwiach, ale kiedy jest on w pozycji "otwarte" po prostu inne zamki zamykaja sie i od razu odskakują.
    Przyszło mi też do głowy co do tych zablokowanych drzwi tylnych , że muszę zlokalizować sterownik od centrala , może po prostu się z niego wypięła kostka od tych drzwi kiedy były w pozycji zaryglowanej i tak już sobie zostało...
    Muszę to zrobić na dniach bo mi to już spać nie daje. Do pełni szczęścia tylko ten zamek i drzwi oraz parktronik , wszystko inne w aucie doprowadziłem do tiptopa..

  13. #32
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    muszę zlokalizować sterownik od centrala

    Moduł GEM znajduje się za schowkiem pasażera ale

    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    może po prostu się z niego wypięła kostka od tych drzwi kiedy były w pozycji zaryglowanej i tak już sobie zostało...
    to raczej niemożliwe, central/ wszystkie drzwi przechodzą przez jedną kostkę

    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    jak zamknę ten zamek manualnie od środka to centralny zaczyna działać ładnie z pilota w pozostałych drzwiach
    Nie pozostaje nic innego jak rozbiórka zamka.


  14. #33
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    To sterownik od centrala jest wbudowany w GEM?
    Dziwne... bylem pewien ze widzialem gdzies zdjecie modułu gdzie wchodziły 4 wtyczki ( każda od jednych drzwi ) ponumerowane właśnie od 1 do 4 i opisywane to było jako moduł sterowania zamka centralnego... ale moze juz od nadmiaru szukania co i jak mi sie cos pomerdało. Teraz jak na złość nie mogę odnaleść gdzie to foto widziałem.
    W każdym razie pod koniec tygodnia rozbiore zamek , tylko nie wiem czego w nim szukać i jak oczyścić ewentualnie te mikrostyki. Jak się okaże że nie dam rady naprawić to bede miał problem bo zanim drugi zamek znajde sprawny to chyba bede musiał w aucie nocować bo go nie zostawie z otwartymi drzwiami cholercia...
    A czy fakt , że w zamku nie słyszę na pilota żadnej reakcji jak i silniczka jest w razie awarii tego mikrostyku normalny? Nawet jak kluczykiem przekręcam to nie słyszę by cokolwiek przypominającego odgłos silniczka się załączało w nich.

    A nie orientujesz się jakiego koloru są kable dające sygnał otwtórz/zamknij w tylnych drzwiach? Chciałem na krótko spróbować odblokować te moje zatrzaśnięte tylne zanim rozwale boczek. Po prostu kabelki , akumulator zapasowy i na krótko.
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 09-05-2011 o 23:32

  15. #34
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...zpiska+pin%F3w

    Powyżej rozpiska pinów ale zamka kierownika.
    Zamki u siebie robiłem już kilka razy ale kolorów kabli nie pamiętam. Ale nic to, jutro w wolnej chwili zrzucę boczek i spiszę kolory kabli, a w międzyczasie może znajdę w TIS-ie rozpiske pinów w słoniku, lub metodą na chybił trafił z miernikiem coś wybadam.

    ---------- Post dodany o 22:52 ---------- Poprzedni post dodany o 22:40 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    A czy fakt , że w zamku nie słyszę na pilota żadnej reakcji jak i silniczka jest w razie awarii tego mikrostyku normalny? Nawet jak kluczykiem przekręcam to nie słyszę by cokolwiek przypominającego odgłos silniczka się załączało w nich.
    Bo prawdopodobnie przez mikrusa silnik się właśnie nie odzywa

    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...ana-wyłącznika

    Tu na drugim zdjęciu masz po prawej mikrusa od mechanicznego ryglowania, po lewej zaś mikrusy kątowe, jeden z nich (obstawiam ten przy silniczku) szwankuje.
    Do rozbiórki radzę zaopatrzyć się w strzykawkę, cienką igłę, WD40 lub jakiś spraj ala kontakt. Strzykawa z igłą nie do szprycowania się tylko by przebić się przez membranę mikrostyku i wlać tam trochę płynu.
    Ostatnio edytowane przez tompiorko ; 09-05-2011 o 23:40


  16. #35
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Dzieki , byłbym bardzo wdzięczny bo po prostu nie chce czegoś upalić jak się wepnę nie tam gdzie trzeba.
    Pozdrawiam.


    właśnie o to foto mi chodziło, czyli to jest cały GEM ( tak nazywacie chyba moduł komfortu - jesli to co innego to mnie wyprowadzcie z błędu ) bo myślałem że to jest tylko puszka sterowania zamkiem centralnym. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e7f8a7970.html
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 10-05-2011 o 00:00

  17. #36
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    ( tak nazywacie chyba moduł komfortu - jesli to co innego to mnie wyprowadzcie z błędu )
    To potoczna nazwa, choć niektóre ASO Forda tylko tej nazwy używają


    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    nie chce czegoś upalić jak się wepnę nie tam gdzie trzeba. Pozdrawiam.

    Jak CI podam kolory kabli (idą 4) to już będzie łatwiej. Dwa zasilające i dwa sygnałowe, nawet jak pójdzię gdzieś zwora to najwyżej bezpiecznik wywali. Oby

    ---------- Post dodany o 23:15 ---------- Poprzedni post dodany o 23:12 ----------

    Hmmm, tylko kolory kabli przy zamku nic nam nie dadzą.
    W słupku przy słoniku ale jeszcze przed kostką mogą być zupełnie różne To tam trzeba się dobrać


  18. #37
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    No właśnie ja chcę sie dobrać do tych gdzie słonik wchodzi już w drzwi prawe tylne.
    Czyli odłącze wtyczkę od całej instalacji w słoniku i w nią będę pchał swoje kabelki z akumulatora pomocniczego. Tam niestety pewnie nie ma zadnego bezpiecznika juz na trasie kostka-zamek wiec upalenie prawdopodobne w razie złego podłączenia.
    Czy zamek zaskoczy po podłączeniu + i - o ile w ogole ożyje czy też trzeba będzie jeszcze gdzieś podawać jakiś sygnał to nie wiem.

  19. #38
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Żółty: masa otwieranie
    żółto-czarny: masa zamykanie
    biało-czarny: plus

  20. #39
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Cytat Zamieszczone przez rednaxelA Zobacz posta
    Żółty: masa otwieranie
    żółto-czarny: masa zamykanie
    biało-czarny: plus
    Dzięki, teraz będę mógł podejść do tematu z mniejszym strachem ze coś uwalę. Rozumiem , że jeśli drzwi są zaryglowane to trzeba dwukrotnie podać sygnał otwarcia i mogę to zrobić ze źródła prądu jakim jest osobny akumulator nie połączony z autem?
    Nie wiem czy uda mi się jutro bo córcia ma 2 urodziny ale pojutrze do tego przysiąde na bank. Mam tylko nadzieje że zamek zareaguje i drzwi się otworzą wreszcie " sezamie otwórz się " :-)
    Jeśli nie to rwanie boczka i zakup zamka niestety i boczka...

  21. #40
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Podać musisz sygnał otwarcia bądź zamknięcia. Z pozycji klamki rygla wynika, że zamek nie dokończył cyklu domykania/doryglowania...bo albo zbrakło prądu albo nastąpiło mechaniczne zblokowanie któregoś elementu zamka.
    Z dewastacją i zakupem boczka liczyć się trzeba, zamek zaś po rozbiórce może uda się ożywić.
    Ostatnio edytowane przez tompiorko ; 11-05-2011 o 10:56 Powód: literówka


Podobne wątki

  1. [MkII] Zablokowane drzwi tylne
    By rezmemic in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 23:50
  2. [MkI] Zablokowane tylne drzwi
    By wieesz123 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-05-2010, 21:13
  3. [MkI] Zablokowane drzwi tylne.
    By volume-2006 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-11-2009, 23:11
  4. [MkI] Zablokowane dzwi tylne pasazera
    By Polecki in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-02-2007, 18:24
  5. [MkII] Zablokowane tylne drzwi - czy ktoś wie jak otworzyć?
    By marck2 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-01-2006, 08:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów