+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Ja sie zastanawiam co bym z takim zamkiem robil po rozerwaniu boczka.

    Wykrecic sie go bez otwierania drzwi nie da
    ja bym go najpierw postukal czyms jak nie pomoze to moze jakas dziurke w nim zrobic i WD40 nalac do niego
    a jak nie pomoze to mlotek - meselek i go od srodka drzwi rozwalic - te czesc z silniczkiem - zmaek do drzwi tylnych tez niedrogi na szczescie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Jak terapia prądowa nie pomoże to tylko manualna robota pozostaje, młotek i inne narzędzia będą potrzebne...niestety


  4. #43
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Jutro od rana zabieram się za pacjenta.
    Mam rozumieć że nawet jak boczek zdejme to zamka nie odblokuje i bede musiał go po prostu młotkiem traktowac?
    Bo jak tak to może najpierw kupie drugi bo mi się nie uśmiecha niemożność zamknięcia auta pod domem na noc...

  5. #44
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Lepiej weź zamek. Na szczescie niedrogi jest w porównaniu z zamkiem od strony kierowcy :-D

  6. #45
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Po zdjęciu boczka będziesz miał jedynie lepszy dostęp do zamka. Zaczniesz zapewne od cięgien, może któreś odpuści i odblokuje. Jak nie to pozostaje obstukiwanie zamka i próby otwarcia zarówno mechaniczne jak i elektryczne (pilotem). W ostateczności pozostanie hmmm dewastacja zamka która do najłatwiejszych też nie będzie należeć.

    Powodzenia.

    Ps. ja bym zamka drugiego nie kupował jeszcze ale zrobisz jak uważasz


  7. #46
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Witajcie...
    Jestem po niezłej walce z zamkami.
    Więc tak, zamek kierowcy ewidentnie nie działa w nim silniczek, wyjąłem , podlaczalem na krótko i cisza, rozebrać się nie udało.
    Uzywany 8 pinowy z europejczyka to koszt 200zł. Drogo to czy brac?

    Jak na złość dziś przestał działać też zamek prawy przód , konkretnie silniczek jest głuchy choć jeszcze wczoraj działał, ale od zakupu auta on wlasnie wariuje, pewnie pozostaje zakup używki.

    Zablokowane drzwi prawe tylne... koszmar... nie pytajcie jak bo w amoku sam nie pamiętam dokładnie ale zdjąłem boczek bez zbytniej dewastacji wiec bedzie do założenia.
    Sprawdziłem żarówką czy w ogole w kostce zamka jest prąd, przy zamykaniu i otwieraniu jest więc ewidentnie stoi zamek.
    Ale... jak cholere otworzyć, cięgnami operuje i nic to nie daje.
    Czy pozostało mi tylko młotek+przedłużka jakaś i rozwalenie dziada? Tylko skąd pewność że jak go rozwale to się jakoś da otworzyc?
    Normalnie po kilku godzinach spędzonych nad zamkami ręce i nie tylko mi opadły...

  8. #47
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Piątek 13 za nami więc że nie lubie się łatwo poddawać postanowiłem zrobić 2 podejście do zamków.
    Znalazlem pdf z instrukcją dokładną jak zamek rozebrać i to zrobiłem. Zarówno kierowcy jak i prawy przód.
    Mikrostyki jak z fabryki , zero brudu, za to silniczki wymagały rozebvrania , oczyszczenia i przesmarowania.
    Teraz zamki kierowcy i pasożyta ganiają jak nowe.
    Więc pozostaje mi rozwalić ten zablokowany tylny i wymienic. Nie ma nikt z forum może tylnego prawego z ryglowaniem?
    Pozdrawiam.

  9. #48
    Witam, opisz jak poradziłeś sobie z otwarciem tego zamka, właśnie takie same objawy mi wystąpiły. Z tym że central wszystkie pozostałe drzwi otwiera i zamyka jak trzeba, jedynie te tylne prawe ani od zewnątrz ani od środka.

  10. #49
    Kursant
    Imię
    Jerzy
    Opis
    MONDEO tdci 2.0 mk3 2002r
    Od
    23 Apr 2013
    Mieszka w
    Częstochowa
    Witam Ciebie... mam ten sam problem tylko z tylnymi lewymi drzwiami... zdjąłem boczek bezinwazyjnie i co dalej?... pozdrawiam Jerzy
    Ostatnio edytowane przez juren ; 11-05-2015 o 11:27

  11. #50
    Niedzielny kierowca Awatar rmf83
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK III 2007 LPG HB Gold X
    Od
    27 Jun 2008
    Mieszka w
    Kłodzko
    Ja miałem podobny problem w Mk II ale udało się otworzyć. Naciskałem na pilota (otwieranie/zamykanie ) i jednocześnie uderzałem pieśnią w dźwi od środka i od zewnątrz w końcu udało się zamek zaskoczył. Odlaczylem go do czasu naprawy/wymiany. Wiem że to banalne rozwiązanie ale warto spróbować.

    Wysłane z mojego SM-G900F (S5) przy użyciu Tapatalka
    MK III 2007 2.0 PB+LPG HB Gold X
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=5408&dateline=1405546  278

  12. #51
    Niedzielny kierowca Awatar marcinmg1
    Opis
    Insignia ST BiTurbo 2013 195 KM, Suzuki SX4 120KM
    Od
    04 Aug 2010
    Mieszka w
    mazowieckie - okolice Płocka
    Miałem problem taki jak autor z tylnym prawym zamkiem, ale okazało się jak kupiłem nowy zamek i przyjrzałem mu się jak działa to bez problemu otworzyłem go pomimo że był podwójnie zablokowany. Zauważyłem, że cięgno poruszające blaszką odryglowującą porusza jedną zapadką do której po podwójnym zablokowaniu nie ma dostępu. Wystarczyło tylko odchylić od góry boczek po uprzednim odkręceniu śruby przy klamce i włożeniu wąskiego płaskiego pilnika o długości ok.30cm i naciśnięciu na tą zapadkę to spowodowało otwarcie zamka. Dalej to podmieniłem zamek na sprawny i zobaczyłem co było powodem nie działania poprzedniego, okazało się że metalowy ślimak obracający plastikowym kółkiem wyskoczył z nacięć i zablokował się wyłamując przy okazji kawałek plastikowego jarzma w którym był zamocowany co jednoznacznie dyskwalifikuje go do naprawy. Tak więc zaoszędziłem co najmniej 150 zł bo tyle chciał elektryk o ile by nie połamał boczka.

Podobne wątki

  1. [MkII] Zablokowane drzwi tylne
    By rezmemic in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 23:50
  2. [MkI] Zablokowane tylne drzwi
    By wieesz123 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-05-2010, 21:13
  3. [MkI] Zablokowane drzwi tylne.
    By volume-2006 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-11-2009, 23:11
  4. [MkI] Zablokowane dzwi tylne pasazera
    By Polecki in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-02-2007, 18:24
  5. [MkII] Zablokowane tylne drzwi - czy ktoś wie jak otworzyć?
    By marck2 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-01-2006, 08:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów