+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza

    Smile wymiana progów pod drzwiami

    Witam wszystkich,
    jeżdże Fordem Mondeo z 06.2002 r. i widać już postępującą rdzę na progach pod drzwiami (zdjęcia poniżej). Chcę kupić używane progi (upatrzyłem w kolorze czarnym) wg mnie w nie najgorszym stanie, tylko teraz nasuwają mi się następujące pytania, mianowicie:

    zdjęcia progów, które chcę zakupić:
    Próg.Lewy.jpgPróg.Prawy.jpg

    zdjęcia mojego samochodu:
    Lewy_bok.jpgPrawy_bok.jpg

    1. Czy te progi, które są podobno z modelu MK3 będą do niego pasować, bo nie wiem czy są już docięte na wymiar, czy się je docina po przymiarce, czy też są tylko montowane poprzez spawanie? Po prostu nie chciałbym kupić zbyt krótkich i mieć problem, a tak na marginesie wydają mi się zbyt krótkie na parę drzwi przód i tył np. z lewej strony???. Może pytanie jest nie na miejscu, ale jestem w tych blaszanych rozgrywkach całkiem zielony, a chciałbym trochę podratować swojego Mondeusza, a jak widać rdza już jest na zewnątrz?

    2. Czy po spasowaniu progów z moim podwoziem będzie problem z polakierowaniem progów na kolor niebieski perła, bo taki mam lakier na karoserii? Jak widać progi są barwy ciemnej, może powinienem szukać progów z jasnego samochodu, ale to jak z szukaniem igły w stogu siana, ciężko utrafić i czy to ogólnie ma sens?

    3. Blacharz powiedział, że może mi progi z mojego samochodu zeszlifować z rdzy i jak nie będzie dziur to uzupełni powierzchnię szpachlą, wyprowadzi ją jak się należy, a następnie pomaluje i polakieruje. Problem w tym, że koszt tej operacji to 800 zł na stronę, czyli jak łatwo wyliczyć to będzie 1600 zł, a zakup nowych progów będzie mnie kosztował 300 zł plus koszt ich lakierowania, plus koszt demontażu starych oraz montaż nowych progów, być może wyjdzie taniej, co o tym myślicie, może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie?

    Reasumując,
    mnie zależy na tym, aby samochodem pojeździć jeszcze co najmniej 4 lata, a wiec do 2021 roku, wtedy samochód osiągnie wiek 19 lat, a teraz ma już najechane 215 kkm, więc wtedy będzie miał około 315 kkm (licząc 25 kkm/rok),
    zatem zasadnicze pytanie brzmi:
    czy też pozostawić tą rdzę, aby dalej się posuwała, ale jeśli tak to zaraz pochłonie drzwi i zrobi dziury na błotnikach (już się tam przeniosła),
    chciałbym podratować swój samochód, bo na nowy/stary model MK4 jeszcze mnie nie stać, w końcu to wydatek około 44 tyś za 8-letnie auto,
    poradźcie proszę co robić?


    Będę wdzięczny za każdą sugestię z Waszej strony i Wasze doświadczenia w tym temacie,
    Pozdrawiam, Andrzej.
    Ostatnio edytowane przez AndreRe ; 06-05-2017 o 18:51

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Włocławek
    Cytat Zamieszczone przez AndreRe Zobacz posta
    około 44 tyś za 8-letnie auto
    Skąd Ty wytrzasnąłeś taką cenę???? Spokojnie poniżej 30 tys. można kupić.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    z Niemiec z potwierdzonym przebiegiem poniżej 100 kkm od 1 właściciela z silnikiem 2,0 146KM za 11 tyś E,
    ale to na inny wątek, proszę odnośnie tematu
    Ostatnio edytowane przez AndreRe ; 06-05-2017 o 19:22

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez AndreRe Zobacz posta
    zakup nowych progów będzie mnie kosztował 300 zł plus koszt ich lakierowania, plus koszt demontażu starych oraz montaż nowych progów, być może wyjdzie taniej,
    nie wyjdzie taniej bo 150 próg na jedną stronę, praca blacharza pewnie ze 300-400 stówki, i co najmniej 200-300 za lakierowanie plus nieprzewidziane sprawy które ulegną zniszczeniu przy demontażu. poza tym musisz rozebrać praktycznie całe wnętrze żeby wymienić progi i nigdy nie będzie już jak w fabryce.

    skoro za reanimację chcą 800 to spróbuj poszukać innego trochę tańszego blacharza
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 07-05-2017 o 16:43

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    nie wyjdzie taniej bo 150 próg na jedną stronę, praca blacharza pewnie ze 300-400 stówki, i co najmniej 200-300 za lakierowanie plus nieprzewidziane sprawy które ulegną zniszczeniu przy demontażu
    dziękuję za radę, byłem u lakiernika i powiedział to samo, opuścił troszkę cenę (~10%) zakładając, że zrobię jedną i drugą stronę jednocześnie, ale na razie jeszcze się zastanowię, niniejszym kończę temat i dziękuję za wszystkie odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez AndreRe ; 10-05-2017 o 11:16

Podobne wątki

  1. [MkII] wymiana progów
    By czarekessi in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 20:22
  2. [MkII] Wymiana progów i reperaturki, szukam blacharz, lakiernika Warszawa i okolice
    By lasermaster in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 19:16
  3. [MkII] Wymiana progów i reparaturek w combi
    By AroX in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 12:07
  4. [MkII] Wymiana progów
    By MC in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 10:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów