+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51

Mieszany widok

  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos

    Zablokowane drzwi tylne

    Witam.
    Pacjent to Mondeo MKIII kombi 2001r.
    Dolegliwość polega na tym, że nie mogę otworzyć tylnych prawych drzwi.
    Ani od zewnątrz ani od środka.
    Auto muszę zamykać i otwierać ręcznie bo kiedy użyję centralnego zamka to po prostu po sekundzie się zamki otwierają. Tak jakby siłownik w tych zablokowanych drzwiach stawiał opór i stąd całość się w momencie zamknięcia pilotem od razu otwiera.
    Taki już kupiłem i chciał bym to naprawić tylko nie wiem jak się do tego zabrać by zrobić a zniszczeń nie narobić.
    Pozdrawiam.
    Norbas

  2. #2
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Proponuję zdemontować tapicerkę tylnych drzwi i odłączyć kostkę od zamka.Sprawdzić działanie centralnego.Jeżeli ten zamek jest zablokowany,pozostałe powinny działać prawidłowo.
    Sprawdź jeszcze czy nie jest włączona blokada "dziecięca",chociaż ona blokuje tylko klamkę wewnętrzną.
    Ostatnio edytowane przez barbarian15 ; 12-04-2011 o 16:07

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  3. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Ricken
    Imię
    Michał
    Opis
    mk3
    Od
    11 Mar 2011
    Mieszka w
    Gdańsk- Stocholm- Nottingham!!!
    ewentualnie na krotko sprawdzic czy chodzi silownik

  4. #4
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    siłownik jest zablokowany w poz.zamknięte,dlatego impuls otwarcia nie może zwolnić zamka.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  5. #5
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Koledzy , siłownik na moje ucho chodzi bo po wciśnięciu pilota słyszę w drzwiach ruch.
    Jak zdjąć tapicerkę skoro drzwi są zamknięte?
    Jak sprawdzić na krótko?
    No i skoro siłownik jest zablokowany w poz. zamkniętej to co zrobić by to odblokować.
    Auto to świezy nabytek, sprzedający mówi że wszystko było ok, że coś dziecko się bawiło przy klamce wewnętrznej i nagle przestały drzwi działać , nie reagują ani na klamkę wewnątrz ani na zewnątrz. Ile w tym z dzieckiem prawdy to nie wiem. Po prostu nie mam pojęcia jak to naprawić a nie chce by jakiś mechanik podszedł do tego z łomem i młotkiem , wole najpierw sam spróbować.
    Po prostu kiedy auto chce zamknąć z pilota to zamki zaskakują i po sekundzie odbijają z powrotem do pozycji otwarte efektem czego jest konieczność pozamykania drzwi ręcznie.
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 13-04-2011 o 01:00

  6. #6
    Niedzielny kierowca Awatar Ricken
    Imię
    Michał
    Opis
    mk3
    Od
    11 Mar 2011
    Mieszka w
    Gdańsk- Stocholm- Nottingham!!!
    opuść szybę kierowcy wysiądź i zablokuj na klamce wszystkie drzwi ten mały cypel na gorze powinny się wszystkie zablokować i odblokować po zwolnieniu tak sprawdzisz czy central chodzi

  7. #7
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    To może tak.Zesuń gumową osłonę wiązki która wychodzi ze słupka środkowego do tylnych drzwi.Jest tam kostka.Sprawdź obecność impulsów otwarcia i zamykania.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  8. #8
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Więc tak , dziś osłuchałem dokładnie wszystko i oto jak to wygląda.
    Z pilota zamknąć jak pisałem się nie da bo się otwiera z powodu tych zablokowanych tylnych drzwi.
    Z kluczyka zamyka się bagażnik, kierowcy i pasażera za kierowcą. Te też się otwierają.
    Z kolei przednie prawe mimo że słychać centralny to jakby cicho i raz się otworzą raz nie , to samo z zamykaniem.
    Co do tych tylnych zablokowanych, nie słychać w nich jakiejkolwiek pracy centrala. Do tego ten rygielek przy klamce chodzi z oporem i jest tak jakby do połowy wciśniety. Można nim poruszać ale nic to nie daje i wraca do tego połowicznego położenia.
    Co to sprawdzenia impulsów otwarcia / zamknięcia to jak dostane się do kostki to coś tam mam zwierać czy jak? Sorki ale laikiem jestem troszke w elektryce.

  9. #9
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Z pilota zamknąć jak pisałem się nie da bo się otwiera z powodu tych zablokowanych tylnych drzwi.
    Może jestem w błędzie,ale zablokowany zamek może nie mieć wpływu na objaw natychmiastowego otwierania po zamknięciu.To może być druga,niezależna awaria.
    Przypomniałem sobie o podobnym przypadku,kiedy central "odbijał" przy próbie zamknięcia drzwi.Powodem był uszkodzony wyłącznik krańcowy oświetlenia wnętrza.Uszkodzone styki wyłącznika nie zamykały obwodu elekr.,układ traktował to jako niezamknięte drzwi,nie pozwalając na ich zamknięcie.Po wymianie wyłącznika problem zniknął.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  10. #10
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Sprawdziłem te mikrowyłączniki czy jak to tam się nazywa i wyglądają na działające , przynajmniej w tych działających drzwiach bo po wcisnieciu ich reka gasnie oswoetlenie kabiny po chwili.

  11. #11
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Tak,ale musisz wiedzieć,że ręką wciśniesz do końca.Rygiel zamka ma ograniczony zakres wysunięcia i nie wciska tak daleko by zewrzeć styki.W takim przypadku przyczyną jest nadmierne zużycie części czołowej wyłącznika.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  12. #12
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Rozumiem, ale samo to że gaśnie oświetlenie wnętrza po zamknięciu drzwi nie świadczy o sprawności?

  13. #13
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Tak jest i tak być powinno.Trzeba szukać gdzie indziej.Jedno jest pewne - central nie pozwoli zamknąć zamków,jeśli wykryje niezamknięty obwód.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  14. #14
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Niestety ZbiCar ma czas dopiero po świętach i jak wiadomo nie stwierdzi nic na odległość.
    Zastanawiam się co jeszcze mogę samodzielnie zrobić... Gdyby prąd nie dochodził to i szyba by nie działała jak myślę.
    a że nie działają klamki ( nie otwierają) to pewnie zamek jest zaryglowany. Oj... sporo takich "pierdółek" mnie czeka by doprowadzić auto do stanu perfekt...

  15. #15
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Gdyby prąd nie dochodził to i szyba by nie działała jak myślę.
    Szyba "pracuje" w innym obwodzie elekr.

    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    a że nie działają klamki ( nie otwierają)
    czy są unieruchomione,zablokowane,czy można je swobodnie wysuwać jak w innych drzwiach.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  16. #16
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Już były takie przypadki. Jak dobrze pamiętam bezinwazyjne próby odblokowania zamka nie pomogły. Pozostała delikatna dewastacja tapicerki by dostać się do zamka i zmusić go by rygiel odpuścił.

    A swoją drogą najczęstszą przyczyną odbijania zamków w drzwiach jest uszkodzony mikrus w zamku nadrzędnym --> drzwi kierownika

    ---------- Post dodany o 14:43 ---------- Poprzedni post dodany o 14:41 ----------

    A rygiel w klamce masz ciągle w pozycji wciśniętej?


  17. #17
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Rygiel w klamce tych drzwi jest jakby w położeniu środkowym między zamknięte a otwarte. Można nim poruszać ale z oporem i wraca on do tej pozycji.
    Klamkami wewnątrz i na zewnątrz można ruszać swobodnie.
    Dziś zauważyłem że nie działa też central w prawych przednich drzwiach choć jeszcze wczoraj działał. powiedzmy co któryś raz ale reagował. Dziś tylko ręcznie można zamknąć i otworzyć.
    A może to idzie jedną wiązką i po prostu prąd do siłowników nie dociera? I może też dlatego nie chcą się drzwi tylne odryglować?

  18. #18
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Rygiel w klamce tych drzwi jest jakby w położeniu środkowym między zamknięte a otwarte. Można nim poruszać ale z oporem i wraca on do tej pozycji. Klamkami wewnątrz i na zewnątrz można ruszać swobodnie.
    no to musisz się dostać do tych tylnych drzwi , jest prawdopodobieństwo że jest źle założony pancerz od linki klamki wewnętrznej , można go założyć w dwie pozycję , jest na wcisk.
    Ew pozostaje rozebranie zamka
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 16-04-2011 o 00:59

  19. #19
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    No będę próbował. Jednak dojścia do śrub boczka nie ma , jutro będe zmieniał akumulator , zostawię na 30 minut bez prądu i może zdarzy się jakiś cud... jak nie to chyba poczekam na po świętach jak Zbyszek ze ZbiCar będzie miał czas zająć się moim nowym "maleństwem" :-)

  20. #20
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Już nic nie kumam. Dziś koło południa z pilota działał mi centralny zamek prawych przednich drzwi... po 5 minutach już nie działał... do tego drzwi kierowcy też nie reagują na pilota. Praktycznie rzecz biorac problemu nie ma tylko z lewymi tylnymi i bagażnikiem. Zaczyna mnie to irytować...

Podobne wątki

  1. [MkII] Zablokowane drzwi tylne
    By rezmemic in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 23:50
  2. [MkI] Zablokowane tylne drzwi
    By wieesz123 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-05-2010, 21:13
  3. [MkI] Zablokowane drzwi tylne.
    By volume-2006 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-11-2009, 23:11
  4. [MkI] Zablokowane dzwi tylne pasazera
    By Polecki in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-02-2007, 18:24
  5. [MkII] Zablokowane tylne drzwi - czy ktoś wie jak otworzyć?
    By marck2 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-01-2006, 08:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów