+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65
  1. #61
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez Ar2rB Zobacz posta
    oczywiście że będzie :
    to kicha
    Cytat Zamieszczone przez OTTO Zobacz posta
    "ŁOŻYSKO PODPORY PÓŁOSI"
    kolejna częśc w aucie o której nie miałem pojęcia ze jest w aucie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #62
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    10 Mar 2015
    Mieszka w
    Olsztyn
    [QUOTE=SGNS;992531]Witam !
    Mam problem ze swoim mondkiem a nigdzie na forum nie moge znaleźć odpowiedzi więc pisze do Was z prośbą o pomoc. Mianowicie jestem po wymianie 2 przegubów wewnętrznych, łącznika stabilizatora lewego, końcówki drążka kierowniczego z prawej strony wraz z tulejami gumowymi oraz wymieniłem 2 amorki z przodu i sprężyny również. Od jakiegoś czasu zaczęło mi w kierownicy pukać. Jak jadę drogą z wybojami to praktycznie większośc dziur czuję na kierownicy (drga mi i po prostu czuć je :P). Gdy kierownicą skręcę bardzo delikatnie i trochę w prawo to czuć i słychac taki jakby przeskok. Blokuje ją coś. Wyczuwalne jest to tylko gdy własnie delikatnie skręcę i wyłacznie w prawą strone. Jak w lewo kręcę kierownica to cisza. Od wczoraj gdy kręcę kierownica w prawo to mimo iż jest ten jakby przeskok na niej to jeszcze czuję pod nogami w okolicach pedała od hamulców. Taki stuk i tylko gdy kręcę w lewo kierownicą. gdy nie kręcę nia tylko jade na wprost lub kręcę w lewo to nic nie stuka pod nogami. Nawet na dziurach nie tłucze sie. Nie wiem czym to może być spowodowane. Prosze o jakies opinie na ten temat.
    Pozdrawiam.

    ---------- Post dodany o 15:10 ---------- Poprzedni post dodany o 15:08 ----------

    zapomniałem dodać że smarowałem tzw płetwę i 2 krzyżaki. Nic to nie dało. Ale stuki w podłodze na pewno nie będą spowodowane płetwą lub którymś z krzyżakó
    Stary temat ale wiecznie powracajacy, dorzuce, bo moze sie przyda, u mnie te same objawy, chcieli juz maglownice wymienic a okazalo sie, ze zapiekly sie krzyzaki na kolumnie kierowniczej i wystarczylo za pedalami psiknac wd 40 i pod autem na drugi krzyzak i po klopocie, to krzyzaki przenosily szarpanua drgania, dziwne ale tak bylo, pozdrawiam

  4. #63
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo mk3
    Od
    30 Jan 2013
    Mieszka w
    Wrocław

    Pojedyncze puknięcie w kierownicę przy ruszaniu...

    Witam od niedawna borykam się z problemem w układnie kierowniczym ( a przynajmniej tak mi się wydaje) podczas ruszania na wprost występuje jedno pojedyncze puknięcie odczuwalne bardzo mocno na kierownicy (czuć że się niesie po kolumnie kierowniczej ) i tylko raz aż do ponownego wyhamowania auta i ponownego ruszenia, wymieniłem oba drążki kierownicze bo lewy już co prawda prosił się o wymianę od pół roku, zaś prawy wymieniłem profilaktycznie, zawieszenie całe przetrzepane i żadnego luzu nie ma, krzyżak na przekładni przy pedałach dokręcony, przekładnia dokręcona. Spotkał się już ktoś z tym może i znalazł problem ?

  5. #64
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    od kiedy masz takie puknięcie? tzn. po robieniu jakich elementów pojawiło się to puknięcie.
    skoro wskazałeś na pojedyncze puknięcie przy ruszaniu to zapewne były klocki wymieniane i te nowe mają luz w jarzmie. wymień na klocki markowego producenta jednak na początek zweryfikuj luzy klocków zanim w ciemno kupisz nowe
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 09-02-2017 o 17:18

  6. #65
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo mk3
    Od
    30 Jan 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    kolego to nie będą klocki klocki i tarcze już dawno wymieniałem a to się zaczęło od niedawna... nawet jak coś to klocki mam zamontowane ate także lepszych zamienników raczej już nie ma jące jest to :/ ale nie wiem czy przypadkiem się nie skończy demontażem przekładni i oddaniem jej do sprawdzenia :/ myślę że mogła dostać po dupie przez wywalony drążek ...

Podobne wątki

  1. [MkII] Dziwne stuki w kierownicy C.D.
    By knapol in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 07:06
  2. [MkII] Dziwne stuki w kierownicy
    By knapol in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2009, 23:02
  3. [MkII] kierownica - stuki w kierownicy
    By Koziol_2006 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-04-2008, 11:19
  4. [MkIII] Stuki na kierownicy
    By mcmacpl in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-08-2007, 22:44
  5. Luz (stuki) w kierownicy (zawieszeniu)
    By pba2 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-07-2005, 18:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów