+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Przemysław
    Opis
    st220
    Od
    27 Apr 2006
    Mieszka w
    Zakopane

    cieknie z rozrządu

    witam dzisiaj okazało się że mam dość spory wyciek oleju z okolic rozrządu silnika. I tu pytanie - mechanik głowi się co mogło trzasnąć czy uszczelka pod zaworami? a może tam są jakieś simmeringi? i jeszcze trudniejsza sprawa czy można wymienić wspomnianą uszczelkę bez zdejmowania głowicy? ta się tę operację przeprowadzić możliwe sprawnie czy trzeba rozebrać pół silnika? ktoś miał podobny problem?
    Ford Mondeo 1997 Ghia 2.0 benzyna.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Wyłączony
    Imię
    Michał
    Opis
    SieTurla 200m/min
    Od
    12 Jun 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    powiem szczerze, że nie przyglądałem się jakoś szczególnie ale z tego co kojarzę u siebie to wystarczy zdjąć pokrywy zaworów, pasek wieloklinowy i koło pasowe. Jeśli cieknie na górze to możliwe, że wcześniej ktoś zdejmował i nie popisał się montażem uszczelek a jeśli na dole to można gdybać, uszczelka obudowy lub uszczelniacz wału.. ale ja bym obstawiał pierwszą opcję chociaż z opisu wiele nie wynika :P

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Imię
    Lucjan
    Opis
    MK// 2.5 V6 Kombi
    Od
    27 Apr 2008
    Mieszka w
    Jasło
    A moze leje z pompy wspomagania, wszyskie v6 co widziałem zawsze olej jest na pokrywie rozrządu.
    Uniden 520xl, President Ml145, Ford ET40 6,5" 16" , Vshare

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Przemysław
    Opis
    st220
    Od
    27 Apr 2006
    Mieszka w
    Zakopane
    niestety wszystko wskazuje na to że olej cieknie z silnika - zaoliwiony jest cały dół po prawej stronie - mechanicy twierdzą że to z rozrządu....nigdy nie był ruszany...straszą że żeby wymienić uszczelkę trzeba ściągać głowicę a to będzie Armagedon ;(
    Ford Mondeo 1997 Ghia 2.0 benzyna.

  6. #5
    Cześć, nie zakładam nowego tematu, kto wymieniał uszczelki obudowy rozrządu w silniku 3.0 V6? Z tego co wypatrzyłem, to trzeba w skrócie sporo rozebrać, kolektor ssący, pasek i napinacz osprzętu, pokrywy zaworów, najprawdopodobniej miskę olejową, bo cieknąca obudowa rozrządu jest poskręcana do tych elementów, Są jakieś haczyki na które trzeba uważać przy rozebraniu tego wszystkiego? Właśnie się za to zabieram i jakieś uwagi by się przydały, jeżeli są jakieś myki w tym temacie. pozdrawiam

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2015
    Mieszka w
    Kraków
    ja wymieniałem uszczelki, przychodzą tam 3 uszczelki, brak zamienników tylko oryginał. Co prawda nie robiłem tego sam a mój mechanik ale mówił że 6-8h roboty non stop i 6 stówek wziął za to + uszczelki 130zł komplet. Robota trochę ciężka dlatego sam nie ogarnąłbym tego ale oni robili to wcześniej więc wszystko wiedzieli. Po wymianie suchutko.

  8. #7
    Ja wiem, ile kosztują uszczelki, cały komplet do tej roboty ok 500zł, a jeszcze przy okazji kilka innych pierdół, dziś zacząłem na spokojnie pod wieczór, to rozebrałem układ ssący i pasek osrzętu. To jest ostatnia rzecz z jakiej puszcza, pod głowicami sucho. Niestety te 3.0 to jakieś pechowe, wszystko spadło na Mnie, najpierw uszczelniacz na wale od strony zamachu, do tego dwumasa i sprzęglo, potem układ chłodzenia, w międzyczasie jeszcze montaż chłodnicy oleju, teraz uszczelka rozrządu, Ja mam titaniumX 3.0 204km, auto super wygodne i wyposażone, ale cały czas jest nie tak

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Cieknie olej z pokrywy rozrządu (nie spod uszczelki
    By tomo_n in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 22:05
  2. [Duratec]Brak napędu walków rozrządu. Uszkodzenie rozrządu..
    By dadi in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-09-2009, 18:48
  3. [Duratec]Cieknie olej z pokrywy rozrządu
    By Spodzio in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-10-2008, 20:41
  4. POMOCY!!!! pasek rozrządu czy łańcuch rozrządu
    By ( . ) ( . ) in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-04-2006, 16:35
  5. CIEKNIE ale co to ?
    By dejf in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-08-2005, 14:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów