+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Kontrolka świec żarowych

    Witam

    Wiem, że temat jest wałkowany w nieskończoność, natomiast rozdrobnienie tematu utrudnia jego ogarnięcie.

    Do rzeczy:
    Mondeo TDCI 130, 2001r., przebieg ok. 195k km.
    Sprężynka do tej pory włączała się bardzo sporadycznie, najczęściej jednorazowo raz na 2-3 miesiące (zawsze jeżdżę dynamicznie i raczej dociskam gaz w podłogę). Ostatnio, jakiś miesiąc temu, sprężynka zaczęła się włączać w momencie gdy mocno wcisnę gaz ale tylko na 5. biegu, nigdy na innym, można butować na 4. biegu w podłogę do ponad 4 tys. obrotów i się nie włączy, a na 5. biegu jak w zegarku, ja w gaz a on tryb awaryjny praktycznie za każdym razem.

    Rozpędzając delikatnie można się rozpędzić do ponad 200km/h i się tryb awaryjny nie włączy, ale wystarczy kilka razy zmienić gwałtowniej obciążenie gazu i tryb awaryjny się włącza.

    Wczoraj udałem się do znajomego który dysponuje komputerem i podłączyliśmy mondka.
    Pokazało:
    0251 - za niskie/za wysokie ciśnienie na wtryskach
    1211 - (chyba) - w każdym razie w opisie był błąd pompy paliwowej

    Czy to oznacza, że definitywnie muszę wydać kupę kasy i zacząć sprawdzać wtryski i pompę? Czy można zrobić coś innego?

    I najważniejsze pytanie - gdzie polecacie się udać i od czego zacząć - jestem z Sosnowca, słyszałem o "Bosch Adamczyk" w okolicy, ale opinie zarówno dobre jak i bardzo złe. Nie chciałbym wydać dużo kasy na jakichś leszczy którzy mnie oskubią a nie naprawią, albo naprawią na 10k km. Szkoda mi autka bo jest zadbane i "doinwestowane" wszystko wymieniane na czas no i lubię ten samochód

    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar hirotarosc
    Imię
    Łukasz
    Model
    Mondeo MK3/zdrada Laguna II FL
    Silnik
    w zdradzie1.9 DCi 120KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCi Ghia X Kombi
    Od
    10 Feb 2011
    Mieszka w
    Zagłębie Dąbrowskie
    takich postów pełno na forum wystarczy poszukać a tak na poważnie w moim przypadku poleciały wtryski diagnozowałem w TOMCAR SOSNOWIEC RADOCHA 2 bardo fachowa obsługa gość pracował w fordzie w katowicach teraz ma swój warsztat odewij sie na priv jak cos
    -Jest Mondeo MK3 2.0TDCi z 2002r. 130KM

    Moja Zdrada

  4. #3
    Zielony listek Awatar beezone
    Imię
    Bizon
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo Mk3 kombi TDCi 96kW z 2002r.
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    78736

    Red face

    tym sposobem jest następny temat o tym samym - ja też tak mam i doszedłem do wniosków że pozostają tylko przelewy do sprawdzenia na wtryskach i ciśnienie na pompie WC
    Inaczej możesz tylko wydać kupę kasy i nic nie osiągnąć.

    W zasadzie masz do wyboru tylko kilka pozycji które mogły się uszkodzić - wtrysk (wtryski), czujnik na listwie CR, czujnik ciśnienia na pompie, pompa, w sporadycznych przypadkach filtr paliwa.
    what has been seen cannot be unseen

  5. #4
    Byłem dzisiaj we wspomnianym przez kolegę z S-ca warsztacie. Pan podpiął komputer ale generalnie był ciągły problem "błąd w trakcie diagnozy". Zrobił też szybki test przelewowy (tzn jakieś 10-15 sekund kręcenia z rozrusznika) - jeden wtrysk był podobno idealny pozostałe 3 miały nalane na oko 160% tego co ten idealny. Diagnoza była taka, że te wtryski wyglądają ok - do regeneracji pompa - łączny koszt regeneracji + czyszczenie itd to ok 2,5k zł. Do tego oczywiście nie ma pewności, że te wtryski wyglądają ok bo pompa słabo podaje i jeśli ją zregeneruję to się okaże, że wtryski padną i drugie tyle trzeba będzie wydać. A według mnie nie mam też żadnej pewności, że to nie np. któryś z czujników o których pisał np. beezone. Ból.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar sly_PL
    Imię
    Sylwester
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2, 1,8t, 3.0, 3.0, v1,8
    Opis
    garbaty, gromowładny , pączek
    Od
    09 Dec 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Cytat Zamieszczone przez rufus767 Zobacz posta
    Zrobił też szybki test przelewowy (tzn jakieś 10-15 sekund kręcenia z rozrusznika) - jeden wtrysk był podobno idealny pozostałe 3 miały nalane na oko 160% tego co ten idealny.
    15sek rozrusznikiem? bez pracy na jałowym?
    Jak taki fachowiec to trzeba było spytać ile "ml" ON powinien wtrysk zwrócić przy rozruchu, a ile przy pracy na jałowym?
    Rozumiem, że te trzy wtryski oddały mniej więcej równą dawkę ON i była ona większa od tego jednego pseudo idealnego.
    To ja bym na rozsądny rozum podejrzewał ten jeden wtrysk jest przytkany, a nie trzy pozostałe .

    I diagnoza na koniec, że wtryski są ok. No gość niepoważny w swoim rozumowaniu.

    Skąd diagnoza, że pompa jest walnięta? Sprawdził ciśnienie jakie podaje pompa?
    Jeździł będę z przyjemnością, teraz gromowładnym.
    Dźwięk v-ki powinni nagrywać i dawać gratis do każdego sprzedawanego diesla jako podkład.

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar sly_PL
    Imię
    Sylwester
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2, 1,8t, 3.0, 3.0, v1,8
    Opis
    garbaty, gromowładny , pączek
    Od
    09 Dec 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    w instrukcji jest 1,4x najmniejsza dawka to max dla pozostałych wtrysków, ale nie wolno mieć klapek na oczach

    i podstawowy błąd nie 15sek na rozruszniku !!!
    Jeździł będę z przyjemnością, teraz gromowładnym.
    Dźwięk v-ki powinni nagrywać i dawać gratis do każdego sprzedawanego diesla jako podkład.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] MK4 - Kontrolka świec żarowych. Pytanie.
    By saintxl in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 17:49
  2. [MkII] nie włącza się kontrolka świec żarowych
    By Bzyko in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-12-2010, 15:28
  3. [MkII] Kontrolka świec żarowych
    By banderka in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 09:56
  4. Paląca się kontrolka świec żarowych w TD
    By Chinol in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-07-2007, 10:50
  5. [MkIII] nie świeci kontrolka świec żarowych
    By przeszcz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2007, 13:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów