+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    zyga1
    Gość

    Klapka ciepło-zimno

    Witam,

    Od zimy walczę z brakiem ogrzewania w mondku. Wymieniłem termostat na oryginalny, zalałem nowym płynem i raczej odpowietrzyłem (zostawiłem na jakies 20minut otwarty zbiornik płynu chłodzącego przy włączonym silniku). Węże odchodzące od zbiornika sa gorące. Drogą eliminacji przyczyn niedziałającego ogrzewania doszedłem do tytułowej klapki ciepło-zimno. Odszukałem kilkadziesiąt tematów, w których polecano ten element sprawdzić. I tu jest problem, bo nie mam zielonego pojęcia jak się dokopać do tej klapki, jak ona wygląda, na co zwrócić uwagę (czytałem o zagiętej lince). Mam w mondku klimatyzację, w pokrętle sterowanie elektryczne (wtyczka na 3 bodajże piny).

    Nie znalazłem nigdzie na forum instrukcji, jak dojść do tej klapki. Czy byłby ktoś w stanie mi pomóc?

    Nie wykluczam też zamulonej nagrzewnicy, ale chyba pierw lepiej sprawdzić klapkę

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    http://moto.allegro.pl/silnik-silnic...553520530.html Tutaj masz zdjęcie kompletnej nagrzewnicy z klapkami. Z prawej strony widać zamontowany silniczek z przewodami.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  4. #3
    zyga1
    Gość
    A czy moim mondku to wygląda identycznie? Mam 93r a na aukcji jest element do 07r. I nadal nie widzę tej klapki czy linki :< Byłby ktoś na tyle uprzejmy i mi to w paincie opisał na zdjęciu? Będzie to baaaaardzo przydatne

    edit.
    No i jeszcze jakieś wskazówki krok po kroku jak się tam dostać. W książce Mondeo-Sam naprawiam też niewiele się dowiedziałem
    Ostatnio edytowane przez zyga1 ; 20-04-2011 o 15:27

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    na pewno tak nie wygląda jak na tym allegro - w mk3 jest regulacja elektryczna a w starszych na linke

    Za schowkiem pasazera jest ta linka - jak wyjmiesz schowek to jest wygodny dostep

  6. #5
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Cytat Zamieszczone przez rednaxelA Zobacz posta
    na pewno tak nie wygląda jak na tym allegro - w mk3 jest regulacja elektryczna a w starszych na linke
    Nie wprowadzaj w błąd. Może być na linkę, ale ja mam MK1 i mam sterowanie elektryczne.
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Masz racje - sprawdzilem i rzeczywiscie sa 2 wersje

    tak czy inaczej po zajrzeniu za schowek widac element wykonawczy i mozna obejrzec czy i jak działa

  8. #7
    zyga1
    Gość
    Ok, poszperałem. Po zdjęciu schowka faktycznie jest klapka. Sterowana raczej elektrycznie, bo cała obudowana, tylko taką białą dźwigienkę mogłem sobie poruszać. Zagotowałem płyn chłodniczy, oba przewody gorące i zacząłem testować ową klapkę. Przy przełączaniu z ciepłego na zimne i w drugą stronę nic się z nią nie działo, uchylała się przy zmianie obiegu z zewnętrznego na wewnętrzny. Włączyłem grzanie, otwierałem i zamykałem tą klapkę i nic, ciąga taka sama temperatura powietrza :<
    Czy to na 100% ta klapka? Bo już zaczynam wątpić, jeżeli ta sama to niestety nagrzewnica ma raka

  9. #8
    Pieszy
    Imię
    Michał
    Opis
    Mondeo MKII 99r
    Od
    31 Mar 2011
    Mieszka w
    Płock
    na sterowaniu elektrycznym i prawdopodobnie manualnym bez problemów usłyszysz zamykanie i otwieranie sie klapy jest charakterystyczny dzwięk

  10. #9
    zyga1
    Gość
    Póki działało ogrzewanie to nie słyszałem też zamykania się żadnej klapy. Przy zmianie ciepło/zimno jedynie zmienia się natężenie wydmuchiwanego powietrza, tak inaczej brzmi :P

  11. #10
    Pieszy
    Imię
    Michał
    Opis
    Mondeo MKII 99r
    Od
    31 Mar 2011
    Mieszka w
    Płock
    tez jest cos takiego, zobacz sobie na zdjeciu miej wiecej w ktorym miejscu jest nagrzewnica i postaraj sie wybadac czy te wejscia i wyjscia przy niej sa gorace, albo od komory silnika

  12. #11
    zyga1
    Gość
    Może ktoś potwierdzić, że zaznaczony na zdjęciu (poglądowe, z internetu) element to właśnie ta klapka? http://i.imgur.com/z1mME.jpg

  13. #12
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Zaznaczona na zdjęciu klapka jest od przełączania obiegu zewnętrzny - wewnętrzny
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  14. #13
    zyga1
    Gość
    O no właśnie, a możesz namalować na tym zdjęciu klapkę ciepło/zimno ? :/ Byłem pewien, że to ta właśnie

  15. #14
    zyga1
    Gość
    Dobra można zamknąc, już sobie sam poradziłem.

Podobne wątki

  1. [MkII] Reglacja Ciepło Zimno
    By pablolee in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 12:46
  2. [MkI] Sterowanie ciepło- zimno?
    By akwedukt76 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 23:54
  3. [MkII] Powietrze zimno ciepło
    By mmaarcin in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2009, 10:29
  4. [MkIII] Klapka ciepło/zimno
    By Soboc in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2009, 01:34
  5. Za ciepło, za zimno !!!
    By daro in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-08-2006, 18:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów