+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    [MkII] Nie otwiera się druga przepustnica w moim mondeo 2.5

    Witam mam problem otóż nie otwiera się przepustnica dodatkowa w kolektorze ssącym .Tak w ogóle to nie wiem czy powinna się ona otwierać na postoju i dodaniu gazu powyżej 3500 obr/min czy tylko w czasie jazdy przy obciążeniu jeśli ktoś miał taki problem to proszę o podpowiedż co to może być bo ja podejrz przepustnicami podejrzewam ten sterownik z którego wychodzi linka sterująca tymi przepustnicami

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2

  4. #3
    Zbanowany
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wa-wa & Sulejówek City
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Tylko podczas jazdy :metal
    Wcale nie .

    Trzeba dać ostro w rurę na postoju i powinna się otworzyć. Pisałem już kiedyś o takiej naprawie w moim samochodzie - też nie działała.
    Poszukaj w archiwum, a jak nie znajdziesz to jeszcze raz opiszę, ale ostatnio też jakiemuś koledze z forum opisywałem co trzeba zrobić by zadziałała więc poszukaj i na pewno znajdziesz.
    To cudeńko nazywa się modół zmiennej geometrii dolotu.

    Pooooozdróffka

  5. #4
    Kursant
    Od
    12 Jul 2005
    Mieszka w
    Belchatow/Bromsgrove
    Witam
    mam ten sam problem kolego.do tej pory sie z tym nie uporalem,u mnie po rozebraniu tego ustrojstwa okazalo sie ze po odpaleniu silnika modul pracuje caly czas i tak ostro ze zerwal linke,a co do jego pracy to powinien zadzialac przy ostrym depnieciu powyzej 3,5tys nawet na postoju.Ja jestem w trakcie poszukiwan nowego zycze i tobie powodzenia.
    Pozdro.
    czarny autobusik 2.5 ghia

  6. #5
    Zielony listek
    Opis
    MKII
    Od
    02 Jan 2006
    Mieszka w
    Wrocek
    To właśnie ja pisałem niedawno o tym jestem na etapie wymianie "tyrystora" w module ale gościu co mi go robi nie może dostać takiego..... czy ktoś wie gdzie go kupić i ile kosztuje? ponoć ktoś z użytkowników juz go wymieniał

  7. #6
    Cytat Zamieszczone przez truszkowskip
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Tylko podczas jazdy :metal
    Wcale nie .

    Trzeba dać ostro w rurę na postoju i powinna się otworzyć. Pisałem już kiedyś o takiej naprawie w moim samochodzie - też nie działała.
    Poszukaj w archiwum, a jak nie znajdziesz to jeszcze raz opiszę, ale ostatnio też jakiemuś koledze z forum opisywałem co trzeba zrobić by zadziałała więc poszukaj i na pewno znajdziesz.
    To cudeńko nazywa się modół zmiennej geometrii dolotu.

    Pooooozdróffka
    to jest typowo obciazeniowa przepustnica,wiec prawidlowo powinna sie wlaczac podczas jazdy

  8. #7
    Zielony listek
    Opis
    MKII
    Od
    02 Jan 2006
    Mieszka w
    Wrocek
    w starszych wersjach były podciśnieniowe i otwierały się pod obciążeniem (tak jak turbiny) ale te są sterowane tylko elektroniką ...... i .....? jest ktoś może z wrocka kto ma MKII ? Chciałbym zobaczyć w innym aucie jak to działa

  9. #8
    Cytat Zamieszczone przez blade76
    w starszych wersjach były podciśnieniowe i otwierały się pod obciążeniem (tak jak turbiny) ale te są sterowane tylko elektroniką ...... i .....? jest ktoś może z wrocka kto ma MKII ? Chciałbym zobaczyć w innym aucie jak to działa
    Tak,ale ta "elektronika" bierze sygnal zczyjnika cisnieniowego,tzw mapsensora,ktory jest zamontowany w kolektorze

  10. #9
    Zielony listek
    Opis
    MKII
    Od
    02 Jan 2006
    Mieszka w
    Wrocek
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Cytat Zamieszczone przez blade76
    w starszych wersjach były podciśnieniowe i otwierały się pod obciążeniem (tak jak turbiny) ale te są sterowane tylko elektroniką ...... i .....? jest ktoś może z wrocka kto ma MKII ? Chciałbym zobaczyć w innym aucie jak to działa
    Tak,ale ta "elektronika" bierze sygnal zczyjnika cisnieniowego,tzw mapsensora,ktory jest zamontowany w kolektorze
    ok to więc jak sprawdzić czy działa moduł ?

  11. #10
    Kursant
    Od
    12 Jul 2005
    Mieszka w
    Belchatow/Bromsgrove
    na bank przy ostrym depnieciu na postoju powinna sie uchylic,wiem to bo testowalem juz kilka mdo z tymi silnikami(po tym jak mi moj padl zeby miec pewnosc) i w kazdym widac bylo jak pracuje nawet na postoju i to jest sposob na namacalne sprawdzenie czy dziala czy nie.
    Pozdro
    czarny autobusik 2.5 ghia

  12. #11
    Kursant
    Od
    07 Aug 2005
    Mieszka w
    Warszawa/Białystok
    Nowy kosztuje podono ponad 1000 zl. To, ze modul dziala na postoju po ostrym wdepnieciu gazu wcale nie oznacza, ze dziala prawidlowo. Moze np. otwierac przepustnice przez chwile lub np. nie otwierac jej do konca.
    FORD COUGAR 2.5 /2000r/

Podobne wątki

  1. BLOS w moim mondeo 2.0
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 15:56
  2. [MkI] BLOS w moim mondeo 2.0
    By dream in forum LPG
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 00:57
  3. [MkIII] ringi w moim mondeo
    By bujak in forum Tuning
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-04-2008, 07:42
  4. Przepustnica otwiera się tylko w 1/3. Co robić?
    By cesu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-08-2006, 12:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów