+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 109
  1. #41
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez bassoofy Zobacz posta
    moje MK3 1.8 kombi waży 1570kg lekkie to raczej nie jest i z tego co napisałeś jest o blisko 200 kg cięższe w stosunku do podanej przez ciebie mw?
    bo masz instalacje i to trochę wazy, mnie kombi waży 1362, tyle mam wbite w dowodzie, zależy też od wyposażenia auta.
    Ostatnio edytowane przez Jareczek1980 ; 28-04-2011 o 10:50

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez Easy_rider Zobacz posta
    chwilowe można mieć (ja np w 2004r 2.0Pb mam, tzn dołożyłem). Do ecodrivingu jak znalazł
    możesz przybliżyć temat ?
    nie wiedziałem, że można chwilowe w mkIII dorzucić

  4. #43
    Kursant Awatar majkel001
    Imię
    Michał
    Opis
    Mondeo MK3 FL GHIA 1.8 PB 125 KM
    Od
    26 May 2010
    Mieszka w
    Radom
    Cytat Zamieszczone przez Jareczek1980 Zobacz posta
    bo masz instalacje i to trochę wazy, mnie kombi waży 1362, tyle mam wbite w dowodzie, zależy też od wyposażenia auta.
    waga mondeo - sendan, 5 drzwi - 1360 , kombi - 1470 - tak podaje instrukcja obsługi.

  5. #44
    Niedzielny kierowca Awatar Ricken
    Imię
    Michał
    Opis
    mk3
    Od
    11 Mar 2011
    Mieszka w
    Gdańsk- Stocholm- Nottingham!!!
    mk3 kombi z dowodu masa własna 1430kg

  6. #45
    Zielony listek
    Opis
    MK3 1.8 125 kombi
    Od
    06 Jul 2010
    Mieszka w
    Kraków
    U mnie w dowodzie 1371, MK3 kombi. Skąd aż taka rozpiętość masy? Ricken, masz benzynę czy diesla?

    Jak już pisałem, sprawdziłem kilka logów z GPS-a. Przykładowy tutaj, czas przejazdu ~3,5 godziny, średnia 72 km/h, dystans 250 km - spalanie 8,4 l/100 - duże/małe jak na takie prędkości??? (to 200 km/h to błąd GPS-a, nie przekroczyłem 160 z pewnością).
    Ostatnio edytowane przez piosl ; 28-04-2011 o 23:47

  7. #46
    Mistrz pobocza
    Imię
    Wojtek
    Model
    Honda Civic Tourer 2017 / Suzuki Jimny 2000
    Silnik
    1.8 pb / 1.3 + lpg
    Od
    27 Apr 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja ostatnio też zwróciłem baczną uwagę na spalanie i mój 2.0 pb spala mi w mieście średnio 8.5 - 10 l (zależy ile klimy używam) a w trasie zazwyczaj średnio 7.5 - 8.5l (rzadko) dodam że jeżdże ostatnio normalnie bez przeginania w rzadną stronę ani ecodriving ani adhd za kierownicą. Dlatego jak dla mnie wartości 11- 13 l w mieście to trochę za dużo.
    Mondeo MKII 1,8 TD, MKIII 2.0 pb - The Czasoumilacze :-)

  8. #47
    Kursant
    Model
    szukam
    Silnik
    brak
    Od
    28 Feb 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Nie wiem jakim cudem silnik 2.0 pali w mieście 8.5 - 10 l jak producent podaje 11.5 l w mieście, tak więc spalanie rzędu 11 -13 jest jak najbardziej prawdziwe i możliwe a nie 8.5 - 10 l.

  9. #48
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    myśle ze spalanie w 2l może być na poziomie 8.5-10l. Wszystko zależy od miasta, tak jak wcześniej pisałem, wagi auta (czyli wyposażenia), czy jeździsz z klima czy bez, kiedy zmieniasz biegi itp itd. W instrukcji dane są uśrednione.

  10. #49
    Zielony listek
    Opis
    MK3 1.8 125 kombi
    Od
    06 Jul 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Kvojt Zobacz posta
    Ja ostatnio też zwróciłem baczną uwagę na spalanie i mój 2.0 pb spala mi w mieście średnio 8.5 - 10 l (zależy ile klimy używam) a w trasie zazwyczaj średnio 7.5 - 8.5l (rzadko) dodam że jeżdże ostatnio normalnie bez przeginania w rzadną stronę ani ecodriving ani adhd za kierownicą. Dlatego jak dla mnie wartości 11- 13 l w mieście to trochę za dużo.
    Nie żartuj, w Warszawie 10l??? Nie uwierzę...
    Poza tym ecodriving nie jest żadnym przegięciem, jakbyś poczytał to byś wiedział, że poza nieszczęsną nazwą nie ma w nim niczego złego, ani nawet szczególnie niewygodnego dla kierowcy.

    ---------- Post dodany o 16:17 ---------- Poprzedni post dodany o 16:12 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Jareczek1980 Zobacz posta
    myśle ze spalanie w 2l może być na poziomie 8.5-10l. Wszystko zależy od miasta, tak jak wcześniej pisałem, wagi auta (czyli wyposażenia), czy jeździsz z klima czy bez, kiedy zmieniasz biegi itp itd. W instrukcji dane są uśrednione.
    Nie uśredniona, ale wyidealizowane, bo testowane w warunkach laboratoryjnych wg jakiegoś tam umówionego, czy narzuconego producentom (???) schematu. Jeszcze nie spotkałem auta, którym podczas jazdy miejskiej udałoby się bez trudu zbliżyć do spalania deklarowanego przez producenta. W trasie owszem, przy odrobinie powściągliwości i małym ruchu udaje się osiągnąć założone przez producenta spalanie.

  11. #50
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez piosl Zobacz posta
    Nie uśredniona, ale wyidealizowane, bo testowane w warunkach laboratoryjnych
    miałem na mysli wagę samochodu

  12. #51
    Kursant
    Opis
    mondeo 2.0
    Od
    26 Jan 2010
    Mieszka w
    Piaseczno
    Jeżeli chodzi o dane katalogowe to spalanie w mieście wychodzi u mnie poniżej katalogu (10,5L) a na trasie katalogowe 6.5L jest chyba do osiągnięcia tylko jadąc 70km/h na pusto i mając 3,0 bara w kółkach.

    U mnie masa własna,którą podałem wcześniej jest wzięta z dowodu.

    Spalanie chwilowe dołożyłem wgrywając do zegarów soft z 2006r i uruchamiając chwilówkę WDS'em .Koszt 80zł (za soft). Mam polifta (I.2004) i wszystko bangla jak trzeba.
    moc bez kontroli =0= kontrola bez mocy

  13. #52
    Niedzielny kierowca Awatar Mirron
    Imię
    Paweł
    Opis
    MONDEO MKIII 1.8B, MKI 1.8B
    Od
    18 Feb 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Ja mam świeży nabytek mkIII 05' 1.8 125KM w kombiaku z dziewiczym niemalże przebiegiem 57tys (sprawdzany autentyczny itp) i też mnie drażni spalanie... wprawdzie za dużo jak narazie nie zrobiłem bo ok 1000km ale z moich obserwacji i pomiarów wynika, że przy korkowej jeździe czysto miejskiej w szczytach komunikacyjnych rano i po południu spalanie wychodzi na poziomie 12-13l... przy prędkości średniej pokazywanej przez komputer 17-20km/h i jeździe raczej spokojnej w okolicach 3-3.5 tys obr. Przy luźniejszych dniach albo jeździe wieczornej schodzi do ok 10.5l.... dlatego też dla jednego jazda w mieście to stanie w korku a dla drugiego przeloty od świateł do świateł... miasto miastu nie równe..... stąd i pewnie wyniki spalania w mieście różne i niektóre kłujące po oczach... aczkolwiek
    Z trasy jak narazie nie mam pomiarów to nie wiem ile mi żłopie...
    Robiłem nawet test 100km zalałem do pełna pod korek przejeździłem po mieście 110km w okresie przedświątecznym korkowym po czym podjechałem pod ten sam dystrybutor i zalałem do tego samego poziomu pod korek... komp pokazywał 13.8l a z obliczeń wyszło 13l... ciekawe jakie będzie przekłamanie przy zrobieniu pełnego baku.. Po zatankowaniu do pełna zresetowałem komp i obserwuje... Dam znać jak zaleje... tymczasem chyba trzeba będzie go zepsuć LPG...

    Z innej beczki czy ktoś miał porównanie 1.8 MK1 115KM hb do 1.8 MK3 125 w kombiaku? Ja mam wrażenie że mój mk3 gorzej sie zbiera i jest mniej dynamiczny niż mój stary mk1.. może to tylko wrażenie bo mk3 jest bardziej wyciszony itp itp.. robił ktoś testy itp?

  14. #53
    Niedzielny kierowca Awatar Gligi
    Imię
    Grzesiu
    Model
    MKIII kombi 2002r.
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    26 Mar 2005
    Mieszka w
    Grudziądz, Kwidzyn
    Mirron masa. Moje mk1 w kombi ważyło chyba 1280kg w każdym bądź razie nie przekraczał 1300 w papierach(nie miałem klimy, tylko elektryka) teraz mam mk3 no i jest w dowodzie 1431 kg. Zbierania nie mogę porównać, bo w mk1 było 2.0, ale mimo, że już nie był pierwszej młodości to objechał by mk3 w 1.8. Pewnie te silniki są odpowiednio mocniejsze niż zetec'i żeby wyrównać mniej więcej parametr KM/kg.

  15. #54
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    to to 1.6 w mkIV to już pewnie zupełnie do bani

  16. #55
    Zielony listek
    Opis
    MK3 1.8 125 kombi
    Od
    06 Jul 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Mirron, pocieszasz mnie, bo jak się poczyta trochę "mistrzów jazdy o kropelce" to człowiek się zaczyna zastanawiać, czy aby nie ma butów podkutych ołowiem. Jedno co widzę, po analizie tracków z GPS-a to jednak sporo przekroczeń V-dopuszczalnej ostatnio robię, co zapewne wynika z niewątpliwej przyjemności jaką daje jazda Mondeo. Muszę się trochę zdyscyplinować przy następnych trasach to i spalanie wróci do normy.
    Gazem auta raczej nie pokalam, prędzej sprzedam i kupię jakąś turbobenzynę (myślałem od jakiegoś czasu o fiatowskim T-jecie). No ale Fordzik mi się nagle trafił w takiej cenie, że aż głupio byłoby go nie kupić...

  17. #56
    Niedzielny kierowca Awatar Mirron
    Imię
    Paweł
    Opis
    MONDEO MKIII 1.8B, MKI 1.8B
    Od
    18 Feb 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Dzisiaj tankowałem moją strzałę do pełna... spalanie wyszło mi 12.09l/100km przy tankowaniu pod korek.... Gdzie ostatni zbiornik wyjeździłem w 80% w mieście i 20% w trasie..... jeżdżąc głownie samemu, bez klimy stylem normalnym powiedzmy do 3300obr... Komputer w momencie tankowania pokazywał spalanie śr 11.8l/100km oraz prędkość średnią 28 km/h.... więc ogólnie szału ni ma... ale niestety jazda po mieście a w zasadzie turlanie sie w korkach robi swoje... Dzisiaj np po zatankowaniu zresetowałem komputer po czym zrobiłem ok 30km po mieście i spalanie pokazywane przez komputer to 10.4l/100km ale niestety jutro koreczki i znowu pójdzie w górę tak więc tak jak pisałem wcześniej miasto miastu nie równe.... w mniejszym mieście gdzie korki są mniejsze spalanie też będzie mniejsze.....
    LPG chyba mnie nie ominie...

  18. #57
    rustin
    Gość
    Przecież autka małe z pojemnością 1,4 w mieście palą po 10l a wy chcecie takiego spalanie w takiej krowie jak praktycznie samo miasto 80% średnia prędkość 28km/h to moim zdaniem taki wynik nie jest chyba zły.ja zauważyłem duuużo mniejsze zużycie pb jak ciepło się zrobiło a jeszcze będzie cieplej

  19. #58
    Niedzielny kierowca Awatar Mirron
    Imię
    Paweł
    Opis
    MONDEO MKIII 1.8B, MKI 1.8B
    Od
    18 Feb 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Przecież autka małe z pojemnością 1,4 w mieście palą po 10l a wy chcecie takiego spalanie w takiej krowie jak praktycznie samo miasto 80% średnia prędkość 28km/h to moim zdaniem taki wynik nie jest chyba zły.ja zauważyłem duuużo mniejsze zużycie pb jak ciepło się zrobiło a jeszcze będzie cieplej
    Mój Cinquecento 900 palił 12gazu :d więc o czym mówić... Ja jestem świadomy, że tyle żelastwa co mdo musi wypić swoje.. tylko jak czytam posty, że niektórym spalanko w takiej furze w jeździe miejskiej schodzi na poziom 8.5-9l to sie człowiek zaczyna zastanawiać dlaczego u mnie takiego nie ma

  20. #59
    rustin
    Gość
    Jakoś nie chcę mi się wierzyć że w mieście tak mało spali,chyba że ktoś go odpali,przejedzie z 10-20km przez miasto ale w korkach nie stoi i praktycznie się nie zatrzymuje albo na kilku światłach.Bardzo dużo pb u mnie idzie jak jest zimny wtedy spalanie na komp masakrycznie rośnie.

  21. #60
    Zielony listek Awatar guuuma
    Imię
    Maciej
    Opis
    MDO MK1 2.0 Kombi 136KM + LPG
    Od
    24 Oct 2010
    Mieszka w
    Poznań
    ja jeździłem 2 litrowym duratec'iem jak i zetec'iem i odziwo stary zetec spalał mniej, choć to może tylko kwestia kontroli auta... wiem też, że mniejszy silnik, tu 1.8, mając do uciągnięcia duże auto wcale nie będzie bardziej ekonomiczny od 2 litrowego

Podobne wątki

  1. MK3 1.8 125km
    By funai in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 18:20
  2. Mondeo Mk3, 1.8 16v, 125km
    By hajdiss in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 20:54
  3. [MkIII] Jak 1.8 125KM siesiuje się z LPG?
    By Kafar in forum LPG
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 19:16
  4. 1.8 125Km--1.8 130KM
    By bonzaj in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2007, 11:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów