+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 12345612 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 306

Wątek: warsztat PAOLO

  1. #21
    Niedzielny kierowca Awatar Arturro78
    Model
    C4/S4
    Silnik
    4.2L V8
    Opis
    AUDI S4
    Od
    22 Aug 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Czuję się wywołany do tablicy, więc sprawa wygląda następująco. Panowie na Roi w L-wie wymieniali mi sprzęgło kpl. uszczelnienie wału, uszczelnienie vacum pomy oraz jakaś drobnica doszła.
    Sprzęgło od samego początku klekocze i nie pracuję jak powinno, przejechałem od tamtej pory około 3tyś i jest coraz głośniejsze, vakum pompa się poci, leci olej z wału korbowego na dole skrzyni.
    Następnie prosiłem o zdiagnozowanie układu kierowniczego ponieważ mam bicie na kierownicy, diagnoza maglownica ma luzy, zbytnio nie chciałem w tą teorie uwierzyć i sprawdziłem to w innym warsztacie, diagnoza luz na drążku kierowniczym prawa strona.

    To tak sprawa wygląda w małym skrócie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Arturro78 Zobacz posta
    Sprzęgło od samego początku klekocze i nie pracuję jak powinno, przejechałem od tamtej pory około 3tyś i jest coraz głośniejsze, vakum pompa się poci, leci olej z wału korbowego na dole skrzyni.
    co z reklamacją ? byłeś ? mówiłeś ?

    ---------- Post added at 23:40 ---------- Previous post was at 23:40 ----------

    a no i najważniejsze ? naprawy dokonywał Paweł ?
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  4. #23
    Niedzielny kierowca Awatar Arturro78
    Model
    C4/S4
    Silnik
    4.2L V8
    Opis
    AUDI S4
    Od
    22 Aug 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Byłem, mówiłem pokazywałem jeśli chodzi o klekot sprzęgła. W zeszłym tygodniu na grill party okazało się, że leci z wału korbowego i z tym tematem będę jutro... w sumie już dziś zobaczę co powie Piotrek. Jeśli chodzi o to kto robił, wymieniał tego nie widziałem. Po wymianie zaalarmowałem, że są drgania przenoszące się na kabinę, zasugerował mi wymianę ogranicznika momentu obrotowego bo jest uszkodzony, wymieniłem i nic nie pomogło. Nie wspomnę, że nie mogę wrzucić drugiego biegu jak jest zimy i nie do końca mi wysprzęgla podczas redukcji biegów, czuć szarpnięcie.

  5. #24
    Pochłaniacz prostych Awatar adamuus
    Model
    Był: MK2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    13 Jan 2007
    Mieszka w
    Łękińsko
    a to ja zadam pytanie. sprzęgło było twoje czy oni je łatwili?
    Zbanowany

  6. #25
    Niedzielny kierowca Awatar Arturro78
    Model
    C4/S4
    Silnik
    4.2L V8
    Opis
    AUDI S4
    Od
    22 Aug 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Sprzęgło i uszczelnienie wcum ja dostarczałem, resztę części warsztat dostarczał. Wczoraj na priv pisałem z Paolem na ten temat pytałem czy używali klucza do sprzęgieł, i potwierdził, że nie mają takiego zestawu tylko wałek do centrowania tarczy.
    Tu artykuł ja się to powinno robić: http://www.e-autonaprawa.pl/artykuly...-typu-sac.html

  7. #26
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez adamuus Zobacz posta
    a to ja zadam pytanie. sprzęgło było twoje czy oni je łatwili?
    ulubiona wymówka mechaników od odpowiedzialności.

  8. #27
    adela
    Gość
    Daniel, ubiegłeś mnie
    Ale też tego nie rozumiem, towar to towar i tyle. Nie ma podziału że mechanik dostanie z lepszej dostawy a konsument z gorszej.

  9. #28
    Pochłaniacz prostych Awatar adamuus
    Model
    Był: MK2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    13 Jan 2007
    Mieszka w
    Łękińsko
    daniel, adela to nie jest wymówka. nikt przy zdrowych zmysłach nie da wam gwarancji w takim przypadku. mechanik łatwi części i wówczas daje gwarancję na komplet a nie, ktoś przyniesie towar nie wiadomo skąd to jest, często nie raz jest to jakieś chińskie badziewie, nie wiadomo czy czasem ktoś tym nie rzucał, co się z tym działo.

    swoją drogą mógłbym wam poopowiadać co ludzie potrafią z częściami robić.
    Zbanowany

  10. #29
    adela
    Gość
    Odwołałeś się do zdrowych zmysłów...
    Czy myślisz że ktoś kto ponosi koszta w wysokości ponad 2tysie (graty) + robocizna będzie nonszalancko się obchodził z częściami i nie zadba o nie?
    Jeśli tak myślisz, to uważam że obrażasz Artura jak i po części mnie, gdyż obaj w tym samy czasie (różnica może 2/3 dni) robiliśmy to samo.
    Przecież mechanik przyjmuje części od klienta i widzi w jakim są stanie.
    Widzi że wszystko jest oryginalnie zapakowane przez producenta jak i również opakowanie nie znosi znamion jakby wyleciało przez okno z 1 piętra....
    A czym się różni takie sprzęgło LUKa zakupione przez Artura czy mnie od tego co mógłby zamówić u mechanika? Niczym się nie różni.
    A przepraszam, różni się jakieś 800/1000zł, choć są z tego samego źródła.
    Więc proszę nie wrzucaj wszystkich klientów do jednego wora.
    A to należy w końcu wyjaśnić, bo ile razy jeszcze Artur musi jeździć z Wawy do Legionowa i zgłaszać problem? Paliwo też kosztuje, czas też trzeba poświęcić...

  11. #30
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Adela masz rację, ale z drugiej strony mechanik nie może brać odpowiedzialności za części które dostarczył klient. Jeżeli mają ukrytą wadę fabryczną to przecież nikt jej nie zauważy (tym bardziej klient) tylko dopiero wyniknie to w czasie eksploatacji auta.
    Prosty przykład klient dostarczył części które montowałem łączniki przód i końcówki drążków kierowniczych (produkcji rosyjskiej). Zamontowałem łączniki, przystąpiłem do montażu końcówek i co się stało, przy dokręcaniu pierwszej do zwrotnicy pozrywało gwint i nie można było odkręcić jak i dokręcić. Klient nie mógł uwierzyć i przyjechał obejrzał i sam stwierdził że to jakiś szajs i kazał zamówić drugie.
    Nie pisze że Artur dostarczył jakieś podejrzane części, bo nie raz montowałem zestawy sprzęgieł od klientów i nie było problemu.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  12. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar adamuus
    Model
    Był: MK2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    13 Jan 2007
    Mieszka w
    Łękińsko
    adela a ty dałbyś klientowi gwarancję idealnych zdjęć gdybyś miał je zrobić klienta aparatem?
    Zbanowany

  13. #32
    Kursant Awatar wrobel
    Imię
    Przemek
    Opis
    MK II 1.8TD KOMBI 98r.
    Od
    06 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Paolo Zobacz posta
    Jeżeli mają ukrytą wadę fabryczną to przecież nikt jej nie zauważy (tym bardziej klient) tylko dopiero wyniknie to w czasie eksploatacji auta.
    Jeśli mają wadę ukrytą to chyba również mechanik montujący daną część tego nie stwierdzi. Wyjdzie w praniu po montażu, podczas używania.

    Cytat Zamieszczone przez adamuus Zobacz posta
    adela a ty dałbyś klientowi gwarancję idealnych zdjęć gdybyś miał je zrobić klienta aparatem?
    Trochę złe porównanie. To tak jakbyś przyjechał do mechanika nie ze swoimi częściami ale z kluczami itp itd.
    Moje MKII

  14. #33
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez adamuus Zobacz posta
    adela a ty dałbyś klientowi gwarancję idealnych zdjęć gdybyś miał je zrobić klienta aparatem?
    Ale przecież nie zostawiam swoich narzędzi u mechanika, więc nie widzę powiązania z tematem.

    Ale skoro już pytasz to:
    1: Zdjęcie wykonuje człowiek a nie aparat.
    2: U mnie klient robi opłatę po wykonanej pracy. Jeśli wynik pracy jest nie zadowalający, poprawiam i dopiero pobieram opłatę.

  15. #34
    Pochłaniacz prostych Awatar adamuus
    Model
    Był: MK2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    13 Jan 2007
    Mieszka w
    Łękińsko
    ech dobra. nie ważne. to tak jakby dać piekarzowi mąkę i mieć pretensje, że chleb nie smakuje.
    Ostatnio edytowane przez adamuus ; 15-10-2011 o 22:11
    Zbanowany

  16. #35
    adela
    Gość
    Ale co nie ważne...
    Ważne.
    Czy sprzęgło kupione przez Artura w tej samej dystrybucji co przez Paola będzie się czymś różnić?
    Proszę o info czym.
    No chyba że zaczynamy tu rozmawiać o zdolności do przewidywania czy dany egzemplarz będzie działał bez zarzutu czy też nie. Ale to już chyba wyższy stopień wtajemniczenia.
    Artur na prawdę nie szukał "naiwnego" który będzie odpowiadał za jego sprzęgło tak po prostu.
    I przez ten cały okres Artur jeździł i zgłaszał problem.... No ale ile można...

    Dwa miechy jeździć?

    ---------- Post added at 21:36 ---------- Previous post was at 21:32 ----------

    PS:
    Cytat Zamieszczone przez Paolo Zobacz posta
    Łatwo napisać że robiły u mnie (powinno być jeżeli ja je naprawiałem), bo przecież ja nie byłem właścicielem warsztatu.
    Nikt nikomu nie zagląda w papiery przeca, ale jak czytam że :


    Cytat Zamieszczone przez GrekuPL Zobacz posta
    Mechanika Pojazdowa
    Paweł Hibner
    05-119 Legionowo
    ul. Generała Bolesława Roi 13
    791 744 660
    To chyba mam prawo sądzić że robisz tam "na swoim"

  17. #36
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Cytat Zamieszczone przez adamuus Zobacz posta
    to tak jakby dać piekarzowi mąkę i mieć pretensje, że chleb nie smakuje.
    Ale ale... Chleb może nie smakować bo mąka była spleśniała, ale może też nie smakować bo piekarz rąk nie umył albo za krótko trzymał ciasto w piecu, prawda? Nie można od razu zwalać wszystkiego na mąkę tylko dlatego, że to mąka klienta...

    Adam, Ty, zdaje się, zajmujesz się mechaniką. Tak szczerze i z ręką na sercu powiedz: ile zarabiasz na narzucie na ceny części, które "łatwisz" klientom?
    Dobra, zmiana!

  18. #37
    Pochłaniacz prostych Awatar adamuus
    Model
    Był: MK2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    13 Jan 2007
    Mieszka w
    Łękińsko
    Cytat Zamieszczone przez lyssy Zobacz posta
    Adam, Ty, zdaje się, zajmujesz się mechaniką. Tak szczerze i z ręką na sercu powiedz: ile zarabiasz na narzucie na ceny części, które "łatwisz" klientom?
    Po pierwsze ja nic nie zarabiam bo nie mam zakładu mechanicznego. Mam kumpla który ma i u którego często jestem i mu pomagam.
    Po drugie jeśli już tak bardzo chcesz wiedzieć jak wygląda to od strony zakładu to odpowiem ci, że nic. Mało tego, ponieważ zakład jest stałym klientem dostaje duże rabaty na części, które składają się na korzystniejszą cenę dla klienta.
    Klient zadowolony, że ma taniej, w razie czego ma pełną gwarancję u mechanika i nie musi się martwić o to, że mu ktoś zarzuci dostarczenie badziewia.


    Żeby nie było. Mnie nie obchodzi co wy tam z Paolem macie za sprawy i co se musicie wyjaśniać. Po prostu postanowiłem napisać jedynie w kwestii odpowiedzialności mechanika za części jakie dostarczy klient. I tak jak już wcześniej napisałem jak ktoś chce to mu mogę przy najbliższej okazji opowiedzieć co ludzie robią z rzeczami i jakie kupują w sklepach.
    Zbanowany

  19. #38
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez adamuus Zobacz posta
    Po drugie jeśli już tak bardzo chcesz wiedzieć jak wygląda to od strony zakładu to odpowiem ci, że nic.
    '
    To zależy od zakładu.



    Cytat Zamieszczone przez adamuus Zobacz posta
    ma pełną gwarancję u mechanika i nie musi się martwić o to, że mu ktoś zarzuci dostarczenie badziewia.
    A mnie wkurza że od razu skoro nie zamówiłem u mechanika towaru konsument jest obarczany brakiem gwarancji bo mógł dostarczyć badziew!
    Jeśli nie dałem zarobić mechanikowi na odsprzedaży to już mam badziew?
    To wszystko jest jednostronne!

  20. #39
    Pochłaniacz prostych Awatar adamuus
    Model
    Był: MK2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    13 Jan 2007
    Mieszka w
    Łękińsko
    adela lyssy chciał wiedzieć to mu napisałem na kumpla przykładzie. nie zaglądam ja ani on innym mechanikom do kieszeni.



    Cytat Zamieszczone przez adelajda Zobacz posta
    A mnie wkurza że od razu skoro nie zamówiłem u mechanika towaru konsument jest obarczany brakiem gwarancji bo mógł dostarczyć badziew!
    Jeśli nie dałem zarobić mechanikowi na odsprzedaży to już mam badziew?
    To wszystko jest jednostronne!
    słuchaj to niech cię wkurza i idź gdzie indziej - wolna wola. prawda? może nie do końca się jasno wyraziłem. generalnie nie chodzi o to, że wcale nie dostaniesz gwarancji bo na robociznę tak. ale mechanik nie będzie odpowiadał za dostarczone części przez klienta. jeśli okaże się, że winna była część to niestety ponowne koszty za robotę i części.
    poza tym. idź do ASO ze swoimi częściami i niech ci dadzą pełną gwarancję: na robotę i części. życzę powodzenia.
    Zbanowany

  21. #40
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez adamuus Zobacz posta
    i idź gdzie indziej - wolna wola. prawda?
    Prawda, i dlatego robię tam gdzie dają mi na to gwarancję

    Ale jak czytam to same superlatywy wyszły kurde, a jak ktoś napisał że źle został załatwiony u Paola to się podniosła burza.
    Nikt nie neguje że pomógł jednemu czy drugiemu, bo pewnie i mi też kiedyś pomógł...
    Ale jak coś źle wychodzi.... to trza też to załatwiać .
    Ja czekam jeszcze na dwie/trzy osoby które czytają ten wątek.... Czekam aż się wypowiedzą...
    Ostatnio edytowane przez adela ; 16-10-2011 o 01:43

Podobne wątki

  1. [Mazowieckie]Warsztat Paolo - MkIII
    By Kucher in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 23:36
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-12-2009, 20:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów