+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    Pochłaniacz prostych Awatar Damiano
    Opis
    MkIII '02, 2.0Pb+BRC
    Od
    09 Jan 2006
    Mieszka w
    Człuchów

    Wyszlo i u mnie. pytanie o ruda.

    Na drzwiach kierowcy na samym dole drzwi wyszla rdza na zewnatrz. od srodka rowniez jest rdza :/ juz myslalem ze moj egzeplarz uchroni sie od tego,ale niestety.
    bylem u kolegi,ktory jest lakiernikiem,pokazalem mu to. myslalem,ze wystarczy tylko zdrapac sam dol,zabezpieczyc i polakierowac.
    Zaproponowal mi piaskowanie, sciagniecie jakiegos silikonu od wewnatrz,zabezpieczenie oraz polakierowanie az do listwy gdyz okolo 15cm od dolu drzwi mam dwa jakby odpryski lakieru. i ze pod tym jest tez rdza,wiec lepiej zrobic juz do listwy.
    Pytanie do was.czy tez robiliscie malowanie do listwy? jak to bedzie wygladalo?bedzie widac roznice? moze jakies fotki macie jak to u was wygladalo przed i po? ile max byscie dali za sama robote.lakier osobno.

    Fast cars, big wheels, fat asses, we love this shit...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar Inzynier
    Imię
    Jakub
    Opis
    MK3 2.0 TDCI
    Od
    15 Jul 2010
    Mieszka w
    Wawa

    jak zabezpieczyc drzwi

    Witam posiadam mondeo z 2002 i od srodka na samym dole wszystkich drzwi zaczyna pojawiac mi sie rdza (z zewnatrz jeszcze tego nie widac) i tak sie zastanawiam jak we wlasnym zakresie moglbym to zabezpieczyc?

  4. #3
    Zielony listek Awatar Markowka
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Apr 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Mam ten sam problem, tylko że u mnie zrobiło sie to jednych tylko drzwiach (lewych tylnych). Jutro autko trafia do lakiernika na poprawki. Problem polega na tym, iż pomiedzy uszczelke a drzwi trafia piach i w momencie drgań, poprostu zostaje wytarty lakier. Przynajmniej tak mi sie wydaje. Ja posmarowałem wszystkie drzwi konserwantem od dołu. zawsze to jakieś małe zabezpieczenie.
    Było Mondeo MKII 2.0 Pb+LPG Zetec. Sedan 1998 GHIA
    Było Mondeo MKIII 2.0 Pb+LPG Duratec. Sedan 2001. Pakiet RS.
    Jest Mondeo mk IV Titanium 2.0 benzyna

  5. #4
    Kursant Awatar Inzynier
    Imię
    Jakub
    Opis
    MK3 2.0 TDCI
    Od
    15 Jul 2010
    Mieszka w
    Wawa
    a jakby oczyscic i polawac hammerite?

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    jeszcze nie robiłem, ale będę robił. Każdy z lakierników mówił ze trzeba pomalować do listwy, pytałem w 3 różnych zakładach, cenę za to podali od 100zł do 150
    Ostatnio edytowane przez Jareczek1980 ; 09-05-2011 o 15:07

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    MKII 115 szkap
    Od
    11 Oct 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    ..a można .. zależy na jak długo chcesz mieć ten temat z głowy. Zależy jakie chcesz wydać pieniądze na walkę z rdzą ./?/

    ---------- Post dodany o 17:01 ---------- Poprzedni post dodany o 16:29 ----------

    Panowie połączyłem tematy . Raczej będzie to zrozumiałe dlaczego
    Starajcie się nie zakładać powtarzających się tematów.

  8. #7
    Kursant Awatar Inzynier
    Imię
    Jakub
    Opis
    MK3 2.0 TDCI
    Od
    15 Jul 2010
    Mieszka w
    Wawa
    czyli lakiernik to ostatecznosc? nie da sie powstrzymac rdzy na rok domowymi metodami ;] ?

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    MKII 115 szkap
    Od
    11 Oct 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Pewnie że się da . Czyść papierkiem, ile się da, najlepiej do blachy czystej. Odtłuszczasz powierchnie . Umyj blachy w tym miejscu wodą z ludwikiem.Aceton . Następnie nałóż jakieś reaktywne zabezpieczenie .Poruszane na forum tematy z Brunoxem ,( kolejna warstwa co 2 godziny) / lub http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=3375498 /. Później jakiś lakier musisz to przykryć . Jednak odczekaj najlepiej 24 godziny ma być suche za nim nałożysz , czy to szpachlę czy "lakiery kończące". Matowienie , podkłąd pod szpachlę , zależy co tam chcesz kłaść , czy szpachle czy samymi lakierami. / wiadomo koszty większe i umiejętności / . Przed każdym nałożeniu kolejnej warstwy musi ta powierzchnia być czysta. Lekko na pędzelek by odtłuścić jakimś alkoholem. Jak szmatką -czyta i lekko . Chodzi by tylko odtłuścić a nie myć . Co najważniejsze . W otoczeniu najlepiej by było od 18 do 25 stopni.Sucho. Następnie lakier z utwardzaczem. Lakier bazowy. Lakier Kler z utwardzaczem.
    Kleru daj z 2-3 warstwy. Bazy z dwie. Bazę kładź co 30 minut kolejną warstwę , a bazy co 15 minut . Zaznaczam w temperaturach jak podałem wyżej .
    Jak się gdzieś pomyliłem, wychwyćcie ludziska sprostujemy.

    Dodam Wam jeszcze jedną rzecz co jest utrudnieniem. Powinno się stosować lakiery , podkłady , szpachle tego samego producenta. Nie jednokrotnie mieszanie specyfików nie wpływa dobrze na nasze prace.
    Sprawdzałem to ostatnio . Kler jednego z producentów rozpuścił mi podkład .

    ---------- Post dodany o 17:25 ---------- Poprzedni post dodany o 17:24 ----------

    ,..nie wspomnę że warstwy mają być max cieniutkie

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    a można użyć tego zestawu naprawczego z forda? tam jest lakier i bezbarwny

  11. #10
    Kursant Awatar Inzynier
    Imię
    Jakub
    Opis
    MK3 2.0 TDCI
    Od
    15 Jul 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez _Mario Zobacz posta
    Pewnie że się da . Czyść papierkiem, ile się da, najlepiej do blachy czystej. Odtłuszczasz powierchnie . Umyj blachy w tym miejscu wodą z ludwikiem.Aceton . Następnie nałóż jakieś reaktywne zabezpieczenie .Poruszane na forum tematy z Brunoxem ,( kolejna warstwa co 2 godziny) / lub http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=3375498 /. Później jakiś lakier musisz to przykryć . Jednak odczekaj najlepiej 24 godziny ma być suche za nim nałożysz , czy to szpachlę czy "lakiery kończące". Matowienie , podkłąd pod szpachlę , zależy co tam chcesz kłaść , czy szpachle czy samymi lakierami. / wiadomo koszty większe i umiejętności / . Przed każdym nałożeniu kolejnej warstwy musi ta powierzchnia być czysta. Lekko na pędzelek by odtłuścić jakimś alkoholem. Jak szmatką -czyta i lekko . Chodzi by tylko odtłuścić a nie myć . Co najważniejsze . W otoczeniu najlepiej by było od 18 do 25 stopni.Sucho. Następnie lakier z utwardzaczem. Lakier bazowy. Lakier Kler z utwardzaczem.
    Kleru daj z 2-3 warstwy. Bazy z dwie. Bazę kładź co 30 minut kolejną warstwę , a bazy co 15 minut . Zaznaczam w temperaturach jak podałem wyżej .
    Jak się gdzieś pomyliłem, wychwyćcie ludziska sprostujemy.

    Dodam Wam jeszcze jedną rzecz co jest utrudnieniem. Powinno się stosować lakiery , podkłady , szpachle tego samego producenta. Nie jednokrotnie mieszanie specyfików nie wpływa dobrze na nasze prace.
    Sprawdzałem to ostatnio . Kler jednego z producentów rozpuścił mi podkład .

    ---------- Post dodany o 17:25 ---------- Poprzedni post dodany o 17:24 ----------

    ,..nie wspomnę że warstwy mają być max cieniutkie

    no i waszystko jasne trzeba teraz jakis weekendzik sobie zarezerwowac

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    MKII 115 szkap
    Od
    11 Oct 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Jareczek1980 ,nie wiem czy w zestawie tym ford-owskim jest utwardzacz , a to bardzo istotne. Podejrzewam ze nie ma.
    Cytat Zamieszczone przez Inzynier Zobacz posta
    no i waszystko jasne trzeba teraz jakis weekendzik sobie zarezerwowac
    najlepiej w piątek zacznij. Przygotuj blachy. Pokryj / umówmy się,że będzie to ;/ brunox-em .Za dwie godziny druga warstwa ... Cienkimi warstwami .
    Ja używałem w sprayu .Mimo wszystko lepiej trysnąć lekko sprayem niż pędzlem nakładać. (takie moje zdanie)
    Jak zaczniesz około południa to następnego dnia ,musi być słuche. Jak będziesz powierzchnię matowić papierem mają się pokazać jasne rysy . Będzie tak na sto procent jak , dobrze będzie blacha przygotowana, jak będzie prawidłowo odtłuszczona , bo rdza też musi być , pisałeś ze jest więc ok. będzie się nadawać ten środek
    Niestety nie dawno robiłem to ,ale zapomniałem cyknąć foto. Poprawię się

    Można też użyć : "presto- neutralizator rdzy"
    Powodzenia Panowie.

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar Damiano
    Opis
    MkIII '02, 2.0Pb+BRC
    Od
    09 Jan 2006
    Mieszka w
    Człuchów
    dajta jakie foty jak to u was wyglada. u mnie lakiernik zaproponowal malowanie do listwy. nie wiem czy bedzie to dobrze wygladalo;/ czy mocno sie bedzie rzucac w oczy. Za piaskowanie, zabezoieczenie od wewn i zewn , lakierownanie - 150zl + farba.

    Fast cars, big wheels, fat asses, we love this shit...

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    _Mario czym nakładać bazę i lakier bezbarwny, żeby to jakoś w miarę wyglądało na zewnątrz drzwi? Na koniec przelecieć jakimś papierem wodnym, czy pastą polerską, bo tak słyszałem, że powinno się robić, czy lepiej już w to się nie bawić?

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Imię
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    u mnie ten rant był super profi zrobiony i rdza już wyłazi (po półtora roku).

    więc najlepiej to zacząć od zdjęcia boczku drzwi i zrobienia porządku właśnie tam.

  16. #15
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    MKII 115 szkap
    Od
    11 Oct 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mortal_Kombat Zobacz posta
    _Mario czym nakładać bazę i lakier bezbarwny, żeby to jakoś w miarę wyglądało na zewnątrz drzwi?
    Jasne że tak.Pisałem o tym.

    Co do zewnętrznej strony drzwi , to już musisz się przyłożyć .Troszkę umiejętności trzeba mieć . Po pomalowaniu trzeba wyszlifować powierzchnie ,idealnie. Musi być gładka . Dopiero malujesz kolejne warstwy . Znowu szlifujesz . Na koniec dopiero pasta polerska grubo ścierna .Lekko ścierna .
    Szlifowanie ; bez wody i z wodą szlifujesz . Przy paście polerskiej również bez wody i z wodą na koniec.

    ---------- Post dodany o 07:32 ---------- Poprzedni post dodany o 07:26 ----------

    Zaznaczę , lakierowanie musi być zrobione w czystych warunkach, suchych. Lakiery dobrej jakości . Utwardzacz. Odtłuszczone porządnie powierzchnie przed malowaniem.
    Najlepiej niech całe drzwi są czyste , w środku również . Dlaczego .. zrobicie prawie całą robotę a z kanalika odpływowego coś się Wam posypie ,/kurz itp, / i robota na marne.Temat można baaardzo rozwinąć ,No ale nie będę pisał że trzeba tu i ówdzie okleić, zatkać unieruchomić drzwi itd. .

  17. #16
    Zielony listek Awatar Markowka
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Apr 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez Damiano Zobacz posta
    dajta jakie foty jak to u was wyglada. u mnie lakiernik zaproponowal malowanie do listwy. nie wiem czy bedzie to dobrze wygladalo;/ czy mocno sie bedzie rzucac w oczy. Za piaskowanie, zabezoieczenie od wewn i zewn , lakierownanie - 150zl + farba.
    Dobry lakiernik powinien tak śćieniować, że nie bedzie nic widać i nie będzie różnicy. Ja swojego odstawiłem do sprawdzonego i nie mam obaw. Jak będzie po to tyne fotki.
    Ostatnio edytowane przez Markowka ; 10-05-2011 o 10:13
    Było Mondeo MKII 2.0 Pb+LPG Zetec. Sedan 1998 GHIA
    Było Mondeo MKIII 2.0 Pb+LPG Duratec. Sedan 2001. Pakiet RS.
    Jest Mondeo mk IV Titanium 2.0 benzyna

  18. #17
    Zielony listek Awatar Markowka
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    21 Apr 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    No to moj mondek juz po zabiegu Nic nie widac i spie spokojnie teraz. Zrobie pozniej fotke to wstawie. Zagruntowane, pomalowane do listwy spolerowane, żadnej różnicy.
    Było Mondeo MKII 2.0 Pb+LPG Zetec. Sedan 1998 GHIA
    Było Mondeo MKIII 2.0 Pb+LPG Duratec. Sedan 2001. Pakiet RS.
    Jest Mondeo mk IV Titanium 2.0 benzyna

  19. #18
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Damiano Zobacz posta
    nie wiem czy bedzie to dobrze wygladalo;/
    Ja u siebie mam malowane drzwi do listwy i jest elegancko
    Mariusz , tel - 694-765-650

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    mam nadzieje ze u mnie bedzie to samo bo stoi teraz u lakiernika

  21. #20
    Rekrut Awatar Szuler84
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo MK3 2.0Pb+LPG
    Od
    09 Jun 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak widzę ceny jakie są u Was to mi oczy wychodzą na wierzch. W Wawce za wszystkie drzwi do listwy 1000 zł. jak by powiedział mi ktoś po 150 od sztuki to już dawno bym miał zrobione Tylko pozazdrościć.
    Najszybsza taksówka w Warszawie

    Mondeusz MK3 02' 2.0 Pb + Podtlenek ELPIGI (BRC)

    Był: Mondeusz Mk2 1.8Td - 90 konny potwór
    Galaktyka Mk1 2.0 Pb - salon na kółkach

Podobne wątki

  1. [MkII] Ruda w mondku
    By Magic1981 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 10:17
  2. [MkII] Ruda - czyszczenie chemiczne?
    By ap130 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-07-2006, 22:34
  3. [MkIII] Ruda :(
    By ConanKrakow29 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-05-2006, 16:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów