+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar Kayu
    Opis
    było Mondeo MkII 1.8 zetec
    Od
    06 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa

    [MkII] Amortyzatory tylne w kombi - samopoziom

    Cześć,

    ponieważ w archiwum jest niewiele konkretów, chciałbym, żeby udało się jakoś uporządkować informacje na temat tylnych samopoziomujących amorków w kombi MkII.

    1 - wg. VINu mam takowe amorki. Jak sprawdzić czy na pewno takie siedzą, czy ktoś już je wyjął (czy polegać na próbie obciążeniowej - amorki mam juz chyba nieźle zużyte, a i mrozy nie sprzyjają ich super sprawności)

    2 - czy da się je wymienić na zwykłe - w archiwum trafiłem na wzmiankę, że się da, ale wymieniając równocześnie sprężyny. To prawda czy blef jakiś ? Mam elektryczną regulację reflektorów, więc problem wysokości świecenia odpada, a jakieś 1600 zł w kieszeni zostanie.

    3 - Idąc dalej tym tropem - czy samopoziomujące się mają jakieś inne mocowania i np. Motorcraft robi wyłącznie samopoziomujące się z takimi mocowaniami, a inny producent robi również zwykłe z takimi mocowaniami. Czy zwykle motorcrafty bez samopoziomu wejdą do kombi z samopoziomem ?

    Aha - i jeszcze jedno - co te amorki są warte ?
    http://tinyurl.com/9ht9b - Gas-A-Just

    z góry dzięki za informacje

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    waldemarz
    Gość
    Odpowiedz:

    1) powinienes poznac poniewaz samopoziomujacy w tej wezszej czesci wyglada jak harmonijka.

    Tutaj masz fotke i pod nr 11 jest samopoziomujacy, a pod nr 10 zwykly.
    Kliknij na fotke to sie powiekszy.



    2) Mozna wymienic na zwykle i jest to prawda, ze trzeba tez zmienic sprezyny do amorkow bez samoregulacji.
    3) Mocowania sa te same bez wzgledu czy to samopoziomujace czy zwykle.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Kayu
    Opis
    było Mondeo MkII 1.8 zetec
    Od
    06 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez waldemarz
    Odpowiedz:


    2) Mozna wymienic na zwykle i jest to prawda, ze trzeba tez zmienic sprezyny do amorkow bez samoregulacji.
    A wiesz może czym się różnią te sprężyny ? Średnicą, liczbą zwojów, zakończeniami czy może twardością?

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    a dla czego sprezynki trzeba wyzucic? ja zmieniłem amory z samopoziomujacych na zwykłe a sprezyny zostawiłem-jezdze tak ok roku(20.ooo km) i jakos mi tyłek strasznie usiadł? czy ma to jakis zwiazek ze jak zostawiłem sprezynki to amork(mam gazówki)i moga szybcij skonac?

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    nikt nas nie chce oswiecic co z tymi sprezynkami???

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar Kayu
    Opis
    było Mondeo MkII 1.8 zetec
    Od
    06 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez gorilla666
    a dla czego sprezynki trzeba wyzucic? ja zmieniłem amory z samopoziomujacych na zwykłe a sprezyny zostawiłem-jezdze tak ok roku(20.ooo km) i jakos mi tyłek strasznie usiadł? czy ma to jakis zwiazek ze jak zostawiłem sprezynki to amork(mam gazówki)i moga szybcij skonac?
    No to usiadł Ci ten tyłek, czy nie usiadł ? Jak po kolejnym roku jazdy na zwyklych amorkach ?

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Speedo
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    15 Oct 2005
    Mieszka w
    lubuskie
    co do sprawdzenia czy masz nivo czy zwykle to prosta sprawa, zerknij pod auto, jak masz takie grube jak łapa faceta rury gruszkowate to nivo, jak cienkie rurki o jednakowej srednicy na calej dlugosci to zwyklaki, ja na odwrot, wstawilem nivo zamiast gazowek i stoi mi tyl bardzo wysoko z kolei
    Pozdrawiam Speedo


  9. #8
    kraVco
    Gość
    można śmiało wynieniać Nivomaty na zwykłe gazówki i sprężyn nie trzeba wymieniać. jak z nisko siedzi mdo to podjedź do kowala to ci klepnie sprężyny i wszysto będzie ok.

    amortyzatory Nivomaty(samopoziomujące) to działają podczas pracy, czyli jak jedziesz (nawet załadowany) to one pracują i auto wraca do swojego poziomu.

  10. #9
    Zielony listek Awatar Andy Ice Man
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Mk III X100 TDCi 130KM '03 Platinum
    Od
    07 Apr 2006
    Mieszka w
    ZST/Oslo
    Generalnie, przy zmianie amorków samoregulujących na zwykłe powinno się zmienić także sprężyny, ponieważ mają one inną charakterystykę, są cieńsze i mają mniejszą liczbę zwojów. Oczywiście znając nasze polskie zamiłowanie do kombinowania i chroniczny brak gotówki, decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [MkI] Amortyzatory Tylne z Kombi do Hatchbacka?
    By dymex4 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 20:26
  2. [Mk3] amortyzatory tylne jakie - kombi
    By szaqall111 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-10-2008, 10:13
  3. [MkII] Tylne amortyzatory kombi
    By mareckis in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-03-2007, 21:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów