+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy 123456789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 198
  1. #81
    A gdzie Ty tą wagę wyczytałeś??Moje MK2 według DR waży chyba coś koło 1390kg.Z tego co się orientuję to MK3 waży podobnie,a jak już to raczej o więcej jak 100kg nie waży.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #82
    Kursant Awatar patrykolot
    Imię
    Patryk
    Opis
    Mondeo mkII 2.5 v6 Ghia
    Od
    31 Jan 2011
    Mieszka w
    Węgrów
    W sumie 2.5 pali tak od 11l do 15l gazu. Moje pierwsze mondeo 2.0 paliło dwa litry mniej, nieduża różnica. Myślę że warto dołożyć trochę i mieć frajdę z jazdy. Gdybym używał Smoka do pracy to każdy litr byłby na wagę złota, ale tak nie jest

  4. #83
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Wagę wyczytałem z dowodu tylko że źle popatrzyłem:/. MKII waży dokładnie 1399 a MKIII 1458 bynajmniej moje tak ważą. To w takim razie tym bardziej nie kumam skąd taka różnica w spalaniu jeżeli w wadze jest tylko 50 kg różnicy:/ Wiem że jest to logiczne że powinny palić tyle samo jeżeli takie same piece, ale u mnie tak nie jest. Ja też mam MKII i wiem ile pali dlatego pytam odnośnie MKIII bo teraz to całkiem zgłupiałem a auto ma dopiero od ponad tygodnia. Na dniach będę chyba koła zmieniał na zimówki to zobaczę czy jest różnica bo może przez te duże aluski tyle wciąga. Aha interesuje mnie ile powinien palić benzyny a nie gazu
    Ostatnio edytowane przez Qornell ; 12-12-2011 o 21:46

  5. #84
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    ciężko dokładnie powiedzieć ile litrów palić ma dane auto, wszystko jest zależne przede wszystkim od kierowcy, od wielkości kół(tutaj ważna jest szerokość opon), od stanu silnika, podzespołów...każdy ma swój styl jazdy, jeden daje na luz przy dojeżdżaniu do skrzyżowania, inny na biegu dojeżdża...ja spalania w swoim aucie już sprawdzałem nieraz i było to od 8L do nawet i 20L...
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  6. #85
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No że tak powiem to oczywista oczywistość że wszystko zależy od stylu jazdy, chodzi mi o dość dużą różnicę w spalaniu na trasie bo w mieście wiem że palą tyle ile się depnie, ale przy tej samej jeździe na trasie autami z tymi samymi silnikami jest 3 litry różnicy i ciekawi mnie skąd taka różnica i czy tak ma być czy do sprawdzenia/zmiany świeczki i przewody. Ja oczywiście dojeżdżam na redukcji biegów do skrzyżowania bo to nie kredens i nie maluch że pali mniej na luzie jak na biegu w takiej sytuacji. Laczki mam trochę fest bo są to 225 lub 245/45/18 i może tu jest pies pogrzebany? Większa moc potrzebna do toczenia walców, zwłaszcza że auto jeździ normalnie nie dławi się itp. to nie wiem czy czepiać się np. kabli WN, czy po prostu z takim zestawem kół ma tyle palić. Jak najbardziej jestem w stanie to przeżyć tym bardziej że paliwo potaniało

  7. #86
    Zbanowany
    Imię
    Łukasz
    Opis
    takie jakieś srebrne
    Od
    13 Nov 2007
    Mieszka w
    Legnica
    Kupcie sobie 3,0 V6 i poczujecie to w portfelu

  8. #87
    Mistrz pobocza Awatar Rogaleskoo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Mondeo MK3 3.0
    Od
    06 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    A co pali 5,5 /100 przy 180/h?

  9. #88
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    To ja biorę 3.0 A tak serio to nie chodzi mi o odczuwanie w portfelu bo jak ma palić 11,5 to git niech sobie pali, za taki komfort jestem w stanie tyle becalić Ale jeżeli MKII paliło 7.9-8,5 to dlaczego MKIII pali mi 11,5 na tych samych trasach??

  10. #89
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    wiesz, można dogłębnie szukać idealnego spalania, ale wiesz, jedno albo dwa depnięcia mocniejsze i siorbnie tego paliwa ja już trenowałem spalanie w trasie i teraz jak jadę normalnie liczę średnie ok. 10L, bo wiem, że 100-110km/h to raczej nie pojadę
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  11. #90
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    NIe no ja wszystko kumam i 110/h na trasie to nie pamiętam kiedy tu jechałem Pozostaje tylko pytanie które mi żyć nie da pewnie dopóki nie zmienię przewodów,świec i kapci. Dlaczego MKIII pali więcej o 3 litry na trasie od MKII?? Przy tych samych prędkościach, tym samym stylu jazdy i na takich samych trasach. Tak ma być? O to najbardziej chodzi bo jak bym jeździł tylko MKIII i zawsze by palił tyle to było by to normalne, ale mam odniesienie do poprzedniego auta i różnica jak dla mnie jest duża i nie chodzi tu o kwestie finansowe tylko psychologiczne Skąd jest taka różnica, przez laczki czy układ zapłonowy bo jak nie to, to powinien chyba palić tyle co mi palił w MKII, tak na logikę myślę.
    Ostatnio edytowane przez Qornell ; 13-12-2011 o 14:15

  12. #91
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    raczej myślę, że tu kwestia kapci i wagi, bo jest różnica na 100% w wadze, szerokie opony masz, ja mam 215/45/17 a na zimę miałem 195/60/15 i spalanie było niższe na trasie na zimówkach druga sprawa? jaką masz skrzynie? może inne przełożenia?
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  13. #92
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No to ja laczki mam najmniej 225, teraz dokładnie nie pamiętam ale to może i to. 215 to ja mam na zimę Różnica w wadze według DR jest trochę ponad 50 kg to nie powinno mieć aż takiego wpływu. A skrzynia? nie mam zielonego pojęcia czy jest inna i jaka jest , wiem że to manual No nic odp chyba i tak nie dostanę, to zmienię laczki na zimówki mimo że na śnieg się nie zanosi i może dla spokoju zmienię przewody WN bo wyglądają na trochę zmęczone i pewnie nie były zmieniane od nowości jak nie dawały oznak końca żywota.

  14. #93
    Zielony listek Awatar marianheweltowy
    Model
    Galaxy
    Silnik
    2,8 V6
    Opis
    Skoda S100 73rok
    Od
    06 Sep 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Dlaczego MKIII pali więcej o 3 litry na trasie od MKII?? Przy tych samych prędkościach, tym samym stylu jazdy i na takich samych trasach.
    Wg mnie 50 kg to zawsze jakis dodatkowy balast, opony tez maja duze znaczenie, moze mkIII stawia wiekszy opor powietrza niz mkII? moze w mkIII masz juz zmeczony silnik i potrzebuje wiecej paliwa albo w mkII bral olej i nie potrzebowal dodatkowych 3 litrow Zmien opony najlepiej na 205/55/16 i zobacz roznice.

  15. #94
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Opon zimowych 205/55/16 nie założę bo mam nowe 215, już z takimi kupiłem a poza tym na 18" fajniej wygląda . Ani jedno auto ani drugie nie brało oleju, no chyba że się ostro jeździło to trochę tam brał jak każde 2,5, w MKIII silnik żyleta bo w listopadzie auto przeszło śpiewająco AU/HU a jak by cokolwiek było nie teges to na wykresach by wyszło i by nie przeszło, albo by przeszło z Euro3/2 a tu jak nówka i Euro4. A tak poza tym myślałem że jak auto bierze olej to więcej pali?? Słabsza kompresje wtedy ma i potrzebuje więcej paliwa, chociaż mogę się mylić. Z tym oporem powietrza to też coś może być bo MKIII jest większe i chyba mniej opływowe i jak się zbierze zusammen do kupy wsio to może faktycznie tak pali, ale jeszcze wyczytałem że takie spalanie mają ST220 to się zastanawiam nad sensem kupowania słabszego auta które pali tyle samo albo więcej. Tak teraz z głupa patrzyłem w manual od MKIII i według tabeli na tych laczkach 225/40/18 spalanie w trasie 7,6 w mieście 14,6 no i mieszany 10l/100 ( i teraz nie kumam niedowiarków którzy twierdzą że takie spalanie jest nie możliwe jak mi prawie tyle właśnie MKII paliło). Czyli mój MKII dobrze palił biorąc pod uwagę jego wiek bo tylko o max 1 litr więcej poza miastem. Czyli z MKIII jest coś nie teges jak ma palić powiedzmy te 8,5/100. Wychodzi na to że przewody do zmiany a na pewno układ zapłonowy do sprawdzenia.

  16. #95
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    U mnie średnie 11.8 . Trasa Gdańsk - Tomaszów Lubelski i z powrotem 7,5L 4 osoby ( max do 130 ).
    Trasa Gdańsk- Brema i z powrotem 8L 4 osoby ( max do 160 ) Autobana średnio 140-150 .
    ale ja mam inne przełożenie doloty się otwierają dopiero od około 155 na 5 tce.

  17. #96
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No widzisz czyli powinien palić mniej jeżeli u mnie nie przekracza 3500 obrotów i doloty się nie otwierają. Mój MKii też właśnie tyle pali a MKIII do 140km/h pali 11.5 to chyba coś nie teges:/ A wszyscy twierdzą że to normalne:/ A to nie st220. U mnie przy 150 chyba nie mam 3500 obrotów i doloty chyba zamknięte, będę musiał to też sprawdzić.

  18. #97
    Zielony listek Awatar mariucha18
    Imię
    Marcin
    Opis
    MKII 2.5 V6 Automat/Manual Ghia 96r
    Od
    04 Aug 2009
    Mieszka w
    Brzeziny/K Łodzi
    u mnie w manualu 12l gazu w mieście, z automatem było 15, tylko, że ja się raczej toczę- nie przekraczam 3tys obrotów

  19. #98
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo ST200
    Od
    06 Jul 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Tak teraz z głupa patrzyłem w manual od MKIII i według tabeli na tych laczkach 225/40/18 spalanie w trasie 7,6 w mieście 14,6 no i mieszany 10l/100 ( i teraz nie kumam niedowiarków którzy twierdzą że takie spalanie jest nie możliwe jak mi prawie tyle właśnie MKII paliło)
    Stary ale zes teraz napisal. W instrukcji podaja dane o spalaniu ale nie dla 150km/h wiez troche pomysl a nie porownujesz do ksiazkowego spalania, ktore tak po prawdzie ma sie nijak do praktycznego zuzycia paliwa.

  20. #99
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Ty gościu o kiego Ci chodzi. Debila ze mnie nie rób bo wiem że nie przy 150!!! Nie odnosiło się to do tej prędkości, naucz się czytać ze zrozumienie a później się udzielaj i pomyśl zanim napiszesz. Napisałem to po to że według producenta jest przy normalnej prędkości a że to niemieckie auto to nie jest to 70 jak w PL. Jak byś przeczytał wszystko od początku to byś wiedział że auto pali mi 11 przy 120 nawet a poprzednie do 140 paliło 8.5 to WTF?? O kiego Ci chodzi??

  21. #100
    Nie ma co wymyślać,auto pali za dużo i tyle.Według mnie z przyczyn po za silnikiem/czujnikami/układem zapłonowym (który warto by sprawdzić) może być jedynie rozmiar opon na feldze 18'.Waga większa o 50kg może zrobić różnice co najwyżej 0,1L tym bardziej w trasie,bo w takim wypadku każdy dodatkowy pasażer powodował by jakieś kosmiczne spalanie.Silnik jest na tyle mocny,że nawet w mieście te 50kg nie robi mu różnicy,a przynajmniej nie jest ona zauważalna.Gdyby to były sondy to by pewnie na analizatorze spalin coś wyszło.

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Duże spalanie ON ?
    By Sezamek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 21:52
  2. Duże spalanie.
    By gordziu in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-08-2012, 22:22
  3. [MkII] za duże spalanie 2.0
    By Ufo in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-08-2008, 09:59
  4. DUŻE spalanie
    By dj_misku in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-11-2007, 18:01
  5. [MkII] duże spalanie TD
    By Harob in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 25-07-2006, 10:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów