+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    kajtoslaw
    Gość

    Exclamation odgrzybianie klimy

    Witam,
    Czy może ktoś doradzić jak profesjonalnie wyczyścić klimatyzację? Nie będę robił tego osobiście, ale kiedy pojadę do "fachowca" chcę wiedzieć czy nie ściemnia...

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Omówień tego tematu jest od groma. w skrócie: albo chemią jedziesz albo ozonowanie.
    Przy chemii wpsikuje się roztwór pod filtr powietrza i około pół godziny ma pracować nawiew przy zamkniętych szybach.
    Przy ozonowaniu wstawia się do auta urządzenie i od pół godziny do godziny nawiew chodzi,
    Obowiązkowo wymiana filtra p/pyłkowego.
    Tu przykładowo
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...zybkie-pytanie
    A jak użyjesz szukajki
    http://www.mondeoklubpolska.pl/search.php?
    To tyle lektury znajdziesz że nocy nie starczy
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 2.0TDCI 2005
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Siedlce
    Profesjonalnie to wyjmujesz deskę rozdzielczą i moduł nagrzewnicy z samochodu. Czyścisz wszystkie kanały i samą nagrzewnicę z parownikiem. Wymieniasz filtr przeciwpyłkowy. I w tedy można powiedzieć, że jest zrobione profesjonalnie

  5. #4
    Zbanowany
    Opis
    ........
    Od
    24 Mar 2011
    Mieszka w
    .........
    No ok, a jeśli wywali sie stary filtr przeciwpyłkowy i już żadnego sie nie włoży? Pomijam kwestie alergi i brzydkiego zapachu np spalin innych aut.

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hadzi Zobacz posta
    i już żadnego sie nie włoży?
    To kurz będzie się przedostawał do kabiny, kwestia ile tego kurzu może być i ile go obsiądzie w przewodach i na wentylatorze.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Zbanowany
    Opis
    ........
    Od
    24 Mar 2011
    Mieszka w
    .........
    z kabiny kuz to jeszcze mozna uzunać, ale sie tak właśnie zastanawiam nad tymco z czasem z wentylatorem sie stanie...
    Ostatnio edytowane przez Hadzi ; 20-05-2011 o 16:05

  8. #7
    Kursant Awatar ROMEO
    Imię
    Romuald
    Opis
    MKIII TDDI 2002
    Od
    29 Apr 2009
    Mieszka w
    Sławoborze /k .Świdwina/

    Post na moje

    żeby cokolwiek robć przy klimie trzeba sprawdzić szczelność jeżeli jest ok to odgrzybiamy ale najpierw wpisujemy dane do takiej maszyny dane parametry auta np. model itdl. łacznie z tablicą rejestracyjna.odgrzybianie trwa ok.1 godz. i potem włancza samochód do kabiny włożył jakieś urządzenie i auto pracowało ok 45min. z właczona klimą .na koniec jak maszyna skończył w kabinie ,zgasił auto i kazał przewietrzyć kabine o było super .potem dostałem wykres ile wprowadził freonu oleju jaki rodzaj i co ważne wydrukowało ile freonu miałem a ile mi dopełnił do pełnego zbiornika .klima teraz pracuje cicho i przyjemnie koszt 100 zł odgrzybianie 30zł za doładowanie freonu za każde (100 gr 10zł )przeciwpyłkowy nie wymieniałem bo sam go wymieniłem.tak mi robili .pozdrawiam
    I wszystko jasne... !!

  9. #8
    Zielony listek Awatar hubciox
    Imię
    Hubert
    Opis
    Ford Mondeo MKIII
    Od
    08 Mar 2007
    Mieszka w
    Trzebinia
    witam... ja wyciagnolem filtr przeciwpylkowy i tam wpuscilem taka pianke do odgrzybiania i autko pochodzilo na klimie okol 20 min, i gra...kupilem to w jakims sklepie...aha i nie zaduzo tej pianki bo moze zblokowac wntylatro i dopiero odpalic po 2 dniach????jak ostatnio jednemu gosciowi:P pozdrawiam!

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hadzi Zobacz posta
    ale sie tak właśnie zastanawiam nad tymco z czasem z wentylatorem sie stanie...
    Tego nie da się przewidzieć co narobi kurz, może i dożywotnio nic się nie narobić a może i po 10tyś łożysko stanąć.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Kursant Awatar many19831
    Opis
    mondeo mk3 2,0 tddi 115
    Od
    26 Mar 2010
    Mieszka w
    świętochłowice
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Tego nie da się przewidzieć co narobi kurz, może i dożywotnio nic się nie narobić a może i po 10tyś łożysko stanąć.

    dokladnie tak...ja nie malem filtra w uno po jakims czasie lozysko z nawiewu zeczelo wyc i przestawalo tylko jak lecialo gorace powietrze
    tak samo masz czasem w wiatraku od PC nazbiera sie syf i buczy jak opetane

  12. #11
    Pieszy
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo Mk II
    Od
    11 Dec 2010
    Mieszka w
    Żnin
    Nagrzebałem się trochę przy swojej klimce bo kupiłem mondka z "zapuszczoną" klimą i po chwili chodzącej klimatyzacji i jej wyłączeniu z nawiewów wypływał sławny smrodek niby grzyba niby czegoś innego różnie mechanicy o tym mowili. Robiłem z tym wiele rzeczy i długie ozonowanie i chemia ale najlepiej rade daje pianka wprowadzona bezpośrednio do układu. Wyjęty filtr pyłkowy napryskane piany tam i w każdy nawiew i znacznie lepiej to pomaga niż operacje gazami.

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo 2.0TDCI 2005
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Siedlce
    Brak filtra przeciwpyłkowego powoduje zanieczyszczenie całego układu.
    Wentylator można łatwo wyjąć i umyć, łożyska są osłonięte to raczej im się nic nie stanie.
    Najgorszy problem jest z parownikiem, ma bardzo gęste użebrowanie i na nim będzie osiadał kurz. Dodatkowo jak włączona jest klima to jest on wilgotny i kurz łatwiej się osadza i są warunki do rozwoju grzybków. Radzę bez filtra nie jeździć

Podobne wątki

  1. [MkIII] skuteczne odgrzybianie klimy
    By crisscross in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 11:32
  2. [MkIII] Odgrzybianie klimy
    By karolcio in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2007, 10:24
  3. [MkI] Odgrzybianie klimy
    By jarek33 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2006, 14:46
  4. Odgrzybianie klimy
    By fuel111 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-09-2005, 16:41
  5. odgrzybianie i nabicie klimy
    By Oktan in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-08-2005, 14:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów