+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    mk3 TDCI 130PS
    Od
    17 Jul 2010
    Mieszka w
    Starogard

    Sprężynka, Pompa? Wtryski?

    Witam Szanownych forumowiczów
    Od sierpnia posiadam modzie TDCI 130ps końcówka 2002. Auto sprowadzone z niemiec i wpadło odrazu w moje ręce wiec baki zalewałem zawsze do pełna na Statoil, BP, Bliska. Kilka miechów temu wyskoczył jeden wtrysk z kompa, wkodowaliśmy wszystkie i gitarka. Od tamtego czasu kilka razy na wysokich obrotach wyskoczyła sprężynka ale jakoś nie było to uciążliwe. Teraz autko pojeździło 1.5 baku po miesicie i okolice przez kolesia który jest mega oszczędny i zamula 2tyś i zmiana biegu wsiadłem w zeszłą niedziele i zrobiłem kilkadziesiat km poza miastem załadowanym kompletem chłopa autem i tu nagle sprężynka i tryb awaryjny, nastąpiło to w czasie wyprzedzania bieg 3-4 i na okolo 3tyś obrotów. Zrestartowałem maszyne i podobna sytuacja. Wymieniłem filtr paliwa i powietrza bo juz czas jeszcze od niemca tak jak serwis nalepił kolejny przegląd i tak przekroczyłem to o 3tys czyli po 23kkm Dziś zalałem bak do pełna wraz z STP do wtryskiwaczy i ruszylem na test. Rozgrzałem żądło i trójka w deche, czwórka w deche i okolo 3500obr/120-130km/h sprzeżyna, powtórzyłem test ze 3 razy i to samo zawsze okolo 3500 obr. Jest jakby lepiej niż w tamtą niedziele ale być może obciążenie auta ma tu znaczenie przy deptaniu...? Startujac od pierwszego biegu deptam ile wlezie do dobrych 4tyś i nic się nie dzieje, dopiero na czwartym biegu bo piątego nie wytestowałem nie było gdzie. Dodam ze w poniedziałek byłem na kompie i wywaliło błedy P1211 i P0251. Czy to wina pompy, czy może wtryski przywieszają i wywala też bład czujki na listwie? Amatorską próbę przelewową (4min...) zrobiłem we wrześniu (22ml , 17ml, 21ml, 18ml). Z góry dzięki za wszelką pomoc.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez cinek2 Zobacz posta
    odam ze w poniedziałek byłem na kompie i wywaliło błedy P1211 i P0251.
    Ewidentnie to wskazuje na uszkodzenie pompy WC.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    mk3 TDCI 130PS
    Od
    17 Jul 2010
    Mieszka w
    Starogard
    No tak:/ Koleżka na kompie podpowiedział mi że można spróbować wyciągnąć zawór regulacji WC w pompie i go wyczyścić? Czy jest sposób na sprawdzenie dokładnie czy to wina pompy nie wyjmując jej z auta? Czytałem o próbach z odpiętym zaworem na pompie WC i kablami od wtrysków + komp powinno jakieś WC pokazywać na rozruchu? Jeśli już pompa jaka najlepsza opcja? Wymiana na używkę, regeneracja? Czytałem też ze te pompy się łuszczą i zawalają wtryski czy to w tym przypadku właśnie następuje?

  5. #4
    Zielony listek Awatar beezone
    Imię
    Bizon
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo Mk3 kombi TDCi 96kW z 2002r.
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    78736

    Unhappy jak się okazuje, dużo TDCi ma ten sam błąd

    Podłączam się pod temat - u mnie jest identycznie i w zasadzie na 99% jestem pewien że to jest coś z pompą. ELM327+ScanXL pisał mi te same błędy, juz nawet szukam po czeskich, angielskich i niemiecki forach i wszędzie sprawa dotyczy 3 potencjalnych punktów do naprawy:

    1. Pompa nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia /wytwarza za wysokie np. 230bar - efekt dzieje się albo przez wieszający się zaworek we wtrysku, (przez co oszukuje z paliwem i komp wykrywa usterkę) albo już się sama pompa zużyła (stwierdzić to można raczej tylko poprzez przelewy i test samej pompy)
    2. Czujnik ciśnienia paliwa na pompie, ten od brązowej wtyczki - szaleje i bywa że złe wartości daje do kompa (no i wtedy zonk i sprężyna) - gdyby to było tylko to to sprawa w miarę tania, tylko to wydłubać jest problem
    3. Czujnik na listwie CR - to raczej najłatwiej wymienić, co prawda istnieje ponoć jako część zamienna tylko z listwą, ale można spróbować używkę założyć

    Ja ogólnie zamierzam odwiedzić Pana z Sobótki jakoś tam na czasie i zapytam czy zregenerowałby mi tę pompę, bo nawet jeśli to tylko czujnik, to i tak trzeba pompę wyciągnąć z auta żeby to wymienić. Koszty podejrzewam że coś koło 2kpln będzie razem niestety.

    Co ciekawe, sprężyna lubi się pojawiać jak już silnik jest ciepły. dopóki jest jeszcze chłodny to nic się takiego nie dzieje. Jak dla mnie logicznie rzecz ujmując może to tylko jakiś czujnik - analogicznie jak było z czujnikiem wałka rozrządu - zawsze ciepły silnik = zawsze problemy.
    Te same problemy mają TDCi w Transitach i Focusach też....

    P1211 - pojawia się zawsze po tym jak już wyczerpał się limit pojawień P0251
    ten P1211 oznacza że awaryjnie zostało odcięte zasilanie paliwem

    Dodatkowo ktoś tam pisał że warto przede wszystkim sprawdzić czy są opiłki na czujniku wału, bo i to może mieć znaczenie. A inny ktoś kiedyś twierdził, że wtyczka / gniazdo kabla od czujnika na pompie nie może się ruszać. U mnie się trochę rusza hmmm....
    Tyle wniosków z doświadczeń innych userów z różnych forume.

    Ja tez jestem w kropce, ale dopóki nie pojawią się jeszcze inne błędy w kompie, nie będę szukał po omacku. A w trasie jadąc szybko tak wyprzedzam tiry, żeby nie musieć dużo zwalniać ani przyspieszać i już. zresztą i tak co weekend w drodze do Poznania sprężynka mnie nawiedza po 4 - 5 razy.
    what has been seen cannot be unseen

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    mk3 TDCI 130PS
    Od
    17 Jul 2010
    Mieszka w
    Starogard
    Pewnie moja pompka jest jeszcze orginał, tylko zastatawia mnie czy nie syfi teraz wtrysków. Myślałem o zakupie jakiegoś interfejsu który sie z połączy z modzią i pokaże cisnienie z szyny na live, można by się przejechać i zobaczyć jak sie zachowuje WC, lub też na postoju ten test z odpiętymi kostkami. Ta brązowa kostka na pompie to raczej zawór/ regulator WC. Podobno nie problem go wymontować i przeczyscić tylko czy jest sens?
    Ostatnio edytowane przez cinek2 ; 07-04-2011 o 23:44

  7. #6
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez cinek2 Zobacz posta
    Ta brązowa kostka na pompie to raczej zawór/ regulator WC. Podobno nie problem go wymontować i przeczyscić tylko czy jest sens?

    Wymontowanie zaworu jest proste, ale czyszczenie nie pomaga bo on nie jest brudny chyba że jeździsz bez filtra paliwa. Moja propozycja wyjąć wtryskiwacze i oddać do sprawdzenia na stół pobierczy (koszt weryfikacji ~ 180zł). Może być tak że wtryskiwacz nie domaga przy wysokim ciśnieniu ale to wszystko wyjdzie. Jeżeli będą OK to wiadomo że to pompa, sprawdzić ją można dopiero po wymontowaniu z silnika.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    mk3 TDCI 130PS
    Od
    17 Jul 2010
    Mieszka w
    Starogard
    Przetestowałem modzie jeszcze z autem na holu i 0 sprężynki, cisnąłem dość ostro jedynie na 4 biegu nie sprawdziłem konkretniej bo prekości za duża Wracając już bez auta z tylu wdepłem w podłogę na 4 na bardziej rozgrzanym juz przy 3tys wyskoczyła, potem przyspieszałem nie wciskając całego gazu od razu, tylko płynnie to idzie spokojnie do 4tyś i nie wskakuje w tryb awaryjny. Poza tym jak go przegoniłem trochę z tym stp to jakby nawet ladniej dla ucha zaczął chodzić. Dziś jechałem 115km tdci i stanowczo mniej przyjemnie pracował a mniejszy przebieg i 2004 ale za to 0 spreżynek Dziś koleś przejechał sie 30km i zdał relacje ze na wyprzedzaniu na 5tce około 130 sprężyna i drugi raz na powrocie ale nie wie na jakim biegu i obrotach, następnie wsiadłem ja, przejechałem kilka km po mieście i nagle przy spokojnej jeździe sprężyna, zjazd na pobocze restart i lipa nadal miga , wygląda na to że któryś wtrysk przestał gadać ze sterownikem, jakieś pół roku temu też wyskoczył jeden kod P2338 (przekroczone max spalanie stukowe cyl 3 ) jakoś tak. Wygląda na to że jednak coś wtryski szaleją. Czy ten STP i deptanie mogło mu zaszkodzić, odkryć uszkodzenia? Myśle że wykręce wtryski i dam do sprawdzenia tylko gdzie najlepiej? jakieś wskazówki co do demontażu i zabezpieczania ich do wysyłki ? Próbowałem strawdzić bledy DTC z wyświetlacza w aucie ( przytrzymanie resetu przebiegu i stacyjka) ale pokazuje DTC none. Koleżka u którego kodowałem wtryski na WDS mówił że tak raz na pół roku przyjeżdzają na kodowanie... Jak to jest z Mapami wtrysków, po wkodowaniu org. kodów ma fabryczne parametry pracy kazdego z nich ale że maja już jakiś stopień zużycia to komputer koryguje te mapy ( tzw. adaptacja?) Może te mapy po pewnym czasie ze słabszymi wtryskami i wyskakujacą co jakiś czas sprężynką uszkadza taką mape i gubi kod? Jest ktoś w stanie opisać jak to działa? Czy jest jakiś tańszy sprzęt od WDS/IDS który koduje wtryski w tym modelu?

  9. #8
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez cinek2 Zobacz posta
    Czy jest jakiś tańszy sprzęt od WDS/IDS który koduje wtryski w tym modelu?

    Tak jest ale czy tańszy np. SOLUS Pro koszt jakieś 15 tysi.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    mk3 TDCI 130PS
    Od
    17 Jul 2010
    Mieszka w
    Starogard
    No tak super sprzęcik pewnie wiele potrafi Co myślicie z moją mądzią, jest sens abym machnął na trybie awaryjnym próbę przelewową? Gdzie najlepiej dać wtryski do sprawdzenia elentualnie regeneracji najlepiej w pomorskim/3miasto ?

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    mk3 TDCI 130PS
    Od
    17 Jul 2010
    Mieszka w
    Starogard
    Witam Byłem dziś na kompie i oto błędy P0251, P1211 czyli te same co na początku + P2339 czyli spalanie stukowe cyl4. Niestety nalepka na wtrysku najdalej odsunietym od rozrządu jest uszkodzona i 2 cyferek nie idzie odczytac:/ Majster wbił chyba jakiś inny... Wyjechałem i słychać klekotanie jakby na jednym cylindrze rozgrzałem go bardzie i jakby zanika ale ciut słychać, czy jest szansa że się "ułoży" i przestanie klekotać? Jakieś pół roku temu miałem to samo tylko że cylinder 3. Wygląda na to że wtryski do roboty :/ Ogólnie jezdzi ładnie, pali od kopa nawet przy -20, moc spoko, spalanie w normie. Tylko jak rure dawałem na 4 i 5 biegu tryb awaryjny. Dziś jadę do majstra od forda i zobaczę co on powie. Czytałem też o zmianie całego softu kompa ale nie wiem czy to bujda czy możliwe i pomaga na bolączki czułego softu mondzi?

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar MaroX
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 380 Nm
    Opis
    mONdeo TITANIUM
    Od
    02 May 2010
    Mieszka w
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez cinek2 Zobacz posta
    Witam Byłem dziś na kompie i oto błędy P0251, P1211 czyli te same co na początku + P2339 czyli spalanie stukowe cyl4. Niestety nalepka na wtrysku najdalej odsunietym od rozrządu jest uszkodzona i 2 cyferek nie idzie odczytac:/ Majster wbił chyba jakiś inny... Wyjechałem i słychać klekotanie jakby na jednym cylindrze rozgrzałem go bardzie i jakby zanika ale ciut słychać, czy jest szansa że się "ułoży" i przestanie klekotać? Jakieś pół roku temu miałem to samo tylko że cylinder 3. Wygląda na to że wtryski do roboty :/ Ogólnie jezdzi ładnie, pali od kopa nawet przy -20, moc spoko, spalanie w normie. Tylko jak rure dawałem na 4 i 5 biegu tryb awaryjny. Dziś jadę do majstra od forda i zobaczę co on powie. Czytałem też o zmianie całego softu kompa ale nie wiem czy to bujda czy możliwe i pomaga na bolączki czułego softu mondzi?
    Kolego Cinek2,
    Żaden STP ani inny magiczny specyfik nie naprawi fizycznego zużycia wtryskiwacza. Jedyne co na pewno pomoże ci wyczyścić to kieszeń. Podjedź do specjalistycznego zakładu, który się tym zajmuje, niech pożądlenie przejrzą układ wtryskowy – pompę wtryskową i wtryskiwacze i wszystkie na stole pobierczym. Najprawdopodobniej są zużyte, nie trzymają ciśnienia i przy większym obciążeniu spada ciśnienie i sprężynka. Być może to pompa CR nie wyrabia. A może filtr nieoryginalny filtr paliwa blokuje dopływ ON. Bez diagnostyki można tylko gdybać.
    Aha, a palić przy -20 to będzie nawet i na lejących wtryskach.

    - Co do wysyłania wtrysków do regeneracji i montowania przed drugą osobę – to nie polecam. Jak coś pójdzie nie tak, to będziesz miał problem ze znalezieniem winnego.
    - Jeżeli chodzi o głośną pracę, to po przejechaniu 500 – 100 km silnik powinien się zaadoptować i trochę wyciszyć. Tak przynajmniej było u mnie.

    Nie wiem jak tam mechanicy w twojej okolicy, ale jakbyś był przypadkiem w Warszawie to zajrzyj do Paolo, uzdrowił już niejednego MondeoForumowego TDCi
    Powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez MaroX ; 11-04-2011 o 17:28

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    mk3 TDCI 130PS
    Od
    17 Jul 2010
    Mieszka w
    Starogard
    Ok dzięki. Filtr nowy bosh. Właśnie wróciłem od mechanika z aso ford dorabiającego po godzinach w domu Nic nowego mi nie powiedział. Wtryski, próba przelewowa ale dopiero za tydzień więc chyba ją wykonam po raz drugi sam. Czy chodzi o wykonanie tej próby http://forum.fordclubpolska.org/show...&postcount=316 ? Na zimnym klekotanie jednego gara dość wkurzające ucho, po rozgrzaniu już stanowczo mniej ale w tle słychac głównie przy przyspieszaniu do dorbych 2 tyś obr, mam nadzieje że się to unormuje. Przyspieszyłem do ponad 3500 obr na 4 biegu i sprężyna nie wyskoczyła ale to jeszcze nic pewnego... Może kod z innego wtrysku go odmuli Powiedziałem mechanikowi że zalałem z STP czy to coś daje to stwierdził- wlej mixolu Można lać?
    Ostatnio edytowane przez cinek2 ; 11-04-2011 o 21:46

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar MaroX
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 380 Nm
    Opis
    mONdeo TITANIUM
    Od
    02 May 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cinek2 Zobacz posta
    Ok dzięki. Filtr nowy bosh. Właśnie wróciłem od mechanika z aso ford dorabiającego po godzinach w domu Nic nowego mi nie powiedział. Wtryski, próba przelewowa ale dopiero za tydzień więc chyba ją wykonam po raz drugi sam. Czy chodzi o wykonanie tej próby http://forum.fordclubpolska.org/show...&postcount=316 ? Na zimnym klekotanie jednego gara dość wkurzające ucho, po rozgrzaniu już stanowczo mniej ale w tle słychac głównie przy przyspieszaniu do dorbych 2 tyś obr, mam nadzieje że się to unormuje. Przyspieszyłem do ponad 3500 obr na 4 biegu i sprężyna nie wyskoczyła ale to jeszcze nic pewnego... Może kod z innego wtrysku go odmuli Powiedziałem mechanikowi że zalałem z STP czy to coś daje to stwierdził- wlej mixolu Można lać?
    Jak na zimnym tłucze - w przedziale 1-2 tysiące obrotów pod lekkim obciążeniem - to na 99% lejące wtryskiwacze - głośne klekotanie, tluczeniem jak młotkiem w metalowe kowadełko - po rozgrzaniu cichnie.

    Nie wlewaj żadnego misolu, ani innego świństwa, zwykła nieuszlachetniana ON z dobrej stacji.

    Co do próby przelewowej - możesz zrobić ale tak na prawdę niewiele Ci powie. Tak jak mówiłem wcześniej - wyjąć wtryskiwacze i po koleji sprawdzić na stole pod maszyną. Inaczej nie da się dobrze sprawdzić.

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    mk3 TDCI 130PS
    Od
    17 Jul 2010
    Mieszka w
    Starogard
    To nie klekotanie tylko stukanie bardziej, wydaje się że typowo na jednym garze, zrobiłem 60km od kodowania i jakoś niebardzo sie poprawia na zimnym dość nieprzyjemne , przed spreżyną ładnie pracował. Zapewne kod który został wbity zamiast tego z uszkodzonej naklejki nie pasi do parametrów tego wtrysku ale czyżby to miało takie znaczenie ? Troche można poczytać o tym że te charakterystki (kody) to troche pic na wodę. Spróbowałem zrobić próbę przelewową na silniku po 10km który odstał z 15 min , na jałowych obrotach 4min następnie z każdego pojemniczka strzykawką odmierzyłem ile się przelało. W kolejności od rozrządu 22/20/22/23. Wypiąłem kostki od wtrysków żadnych korozji nie widać. Przyjrzałem sie też tej uszkodzonej naklejce i uszczerbiony jest róg ale był w kilku mikro kawałeczkach wielkości jednej literki dokładnie E jaką znalazłem a że brakuje tylko dwóch ostatnich wiec jedna jeszcze z której został tylko lewy róg np E tak do daszku srodkowego ale nie widać ze to E wiec może być to D B lub E kod wygląda tak 4841431DBE05EF E brakuje przedostatniej Wtryski nie przelewają wiec jedyna opcja to uszkodzone/zapchane rozpylacze/końcówki wtrysków? Wiem że jestem upierdliwy ale lubię technikę i chciał bym wiedzieć czemu nie działa jak teoretycznie powinno

    ---------- Post dodany o 22:55 ---------- Poprzedni post dodany o 22:30 ----------

    Albo pompa wali większe ciśnienie (podobno tak mają) np regulator uszkodzony, aż w końcu na którymś cylindrze nastąpi spalanie stukowe i tryb awaryjny. Przedtem miał tylko błedy P0251 i P1211 więc cisnienie. Zastanawiam się czy w tym przypadku nie lepiej najpierw wyciągnąć pompę? Nie wiem czy rozkminiam w dobrym kierunku... :/
    Ostatnio edytowane przez cinek2 ; 12-04-2011 o 23:33

  16. #15
    Zielony listek Awatar hirotarosc
    Imię
    Łukasz
    Model
    Mondeo MK3/zdrada Laguna II FL
    Silnik
    w zdradzie1.9 DCi 120KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCi Ghia X Kombi
    Od
    10 Feb 2011
    Mieszka w
    Zagłębie Dąbrowskie
    u mnie tylko P1211 wyskoczyło na kompie mechanik zasugerował przeczyszczenie czujników ale czy przyniesie to pożądany efekt??
    -Jest Mondeo MK3 2.0TDCi z 2002r. 130KM

    Moja Zdrada

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar MaroX
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 380 Nm
    Opis
    mONdeo TITANIUM
    Od
    02 May 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cinek2 Zobacz posta
    To nie klekotanie tylko stukanie bardziej, wydaje się że typowo na jednym garze, zrobiłem 60km od kodowania i jakoś niebardzo sie poprawia na zimnym dość nieprzyjemne , przed spreżyną ładnie pracował. Zapewne kod który został wbity zamiast tego z uszkodzonej naklejki nie pasi do parametrów tego wtrysku ale czyżby to miało takie znaczenie ?
    Głosne, nieprzyjemne, metaliczne stukanie na zimnym silniku w zakresie 1,5 - 2 tys. obrotów - to lejące wtryskiwacze.
    Zaworek popuszcza ciśnienie i wtryskiwacz nie jest w stanie poprawnie działać przy krótki otwarciu i mniejszym ciśnieniu - i nie może wtrysnąć małej dawki wtrysku poprzedzającego, która wycisza pracę silnika.

    Sama próba przelewowa jest to bardzo prymitywny sposób i nie jest w stanie zdiagnozować stanu i pracy wtryskiwacza. Trzeba wyjąć i sprawdzić na stole pod ciśnieniem jak się otwierając, jak rozpylają, jak trzymają ciśnienie itp.

    Co do kodowania, to silnik powinien się sam zaadoptować. Jeżeli, silnik nie potrafiłby sie sam adoptować to musiałbyś zmieniac kody co 20 tys. km
    Ostatnio edytowane przez MaroX ; 13-04-2011 o 10:24

  18. #17
    Zielony listek Awatar hirotarosc
    Imię
    Łukasz
    Model
    Mondeo MK3/zdrada Laguna II FL
    Silnik
    w zdradzie1.9 DCi 120KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCi Ghia X Kombi
    Od
    10 Feb 2011
    Mieszka w
    Zagłębie Dąbrowskie
    no i jest wyrok w przypadku mojego Mondzia....po próbie przelewowej pierwsze dwa leją jak cholera 2 pozostałe są OK ale jak może być inaczej skoro wymieniałem je 2500km temu(moja wina że nie zrobiłem wszystkiego odrazu) regeneracja u Adamczyka w Piekarach Śląskich chyba że polecacie kogoś lepszego???
    -Jest Mondeo MK3 2.0TDCi z 2002r. 130KM

    Moja Zdrada

  19. #18
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    mk3 TDCI 130PS
    Od
    17 Jul 2010
    Mieszka w
    Starogard
    Witka Pojeździłem trochę około 150km jak stuka tak stuka:/ Pozatem bangli na 4 biegu można cisnąć i narazie nie wszedł w tryb awaryjny. Przegoniłem go dość i nic się nie dzieje aż sprzęgło nie odbiło mi w jednym momencie aż zrestartowałem silnik Myśle że spróbuje wbić ten kod jedna literke będę strzelał, moge mieć dostep na testy do solusa tylko czy ja sie w tym połapie. Może jakaś instrukcja PL?

  20. #19
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk3 2,0 TDCI 2003 lift
    Od
    02 Oct 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Podpinam się pod temat gdyż mój mondeusz zachowuje się identycznie.
    Do 110km/h butuję go maksymalnie i nic się nie dzieje, ale jak wyjadę na autostradkę
    120km/h wcisnę mocniej gaz i od razu szarpnięcie, sprężynka i auto zwalnia.
    Po resecie idzie gładko do 120 i dalej to samo. Jak przyspieszam delikatnie to poleciał
    160 i nic. Dodam, że czasem do migającej sprężynki dołączy się jeszcze Check engine, a ten sam z siebie gaśnie dopiero jak auto postoi noc.
    Podpięcie kompa pokazało tylko P0251.
    Auto 2004r , 115KM, 180tys. . Tak helmut jak i ja dbam o autko i leję tylko na BP, shell ostatecznie orlen.
    I tu pytanie, od czego teraz zacząć ? Czy opłaca się jechać na WDS?
    Ciężko mi będzie bez auta więc chciałbym maksymalnie skrócić czas jego postoju u mechanika.

    Dziś wymieniłem filtr paliwa ( trochę zabrudzony był ale nie bez przesady ) i zrobiłem próbę przelewową.
    Wyszło 23/25/58/25 ml więc jak widać chyba mam winowajcę.
    Ostatnio edytowane przez Czybyszew ; 19-04-2011 o 22:29

  21. #20
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MaroX Zobacz posta
    Co do kodowania, to silnik powinien się sam zaadoptować. Jeżeli, silnik nie potrafiłby sie sam adoptować to musiałbyś zmieniac kody co 20 tys. km
    w focusie mk1 tdci (CR Delphi) nie ma samoadaptacji a jeżdżą bez zmiany kodów co 20 tys. km. Samoadaptacja to tylko ulepszenie a nie warunek konieczny

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Sprężynka- wtryski czy pompa? Naprawa w Anglii!
    By djbowie in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 18:13
  2. [TDCi MKIII] zaświeciła się sprężynka, podpowiedzcie, wtryski, świece czy co innego?
    By chopinek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 10:19
  3. [TDCi MKIII] Migajaca Sprężynka, wtryski.
    By kondzikrz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-10-2010, 23:57
  4. [TDCi MKIII] kolejny raz wtryski + sprężynka
    By websteradi in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-06-2010, 12:38
  5. [TDCi MKIII] Migająca lampka (sprężynka ) lecz nie wtryski
    By adix in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-04-2009, 16:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów