+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 79 z 79
  1. #61
    Zielony listek Awatar hirotarosc
    Imię
    Łukasz
    Model
    Mondeo MK3/zdrada Laguna II FL
    Silnik
    w zdradzie1.9 DCi 120KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCi Ghia X Kombi
    Od
    10 Feb 2011
    Mieszka w
    Zagłębie Dąbrowskie
    Za wiele kolego to nam nie mówi. Więcej konkretów obroty, na ciepły czy na zimnym silniku bo w tej chwili to możemy Ci wszyscy napisać jedz na komputer odczytaj błędy, albo strzelać pompa WC, wtryskiwacze lub regulator ciśnienia paliwa na pompie dużo możliwości i pewnie jeszcze coś by się znalazło. Ja mogę poradzić wymień na początek filtr paliwa jeśli nie wymieniałeś
    -Jest Mondeo MK3 2.0TDCi z 2002r. 130KM

    Moja Zdrada

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #62
    bramko
    Gość
    filtry wymieniłem byłem na kompie i wykazało czujnik ciśnienia paliwa. mechanik powiedział ze ten na listwie tylko że dziś nie mogłem odpalić mondka. wszyskie kontrolki na desce świeciły nic nie zgasło

  4. #63
    Mistrz pobocza Awatar sly_PL
    Imię
    Sylwester
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2, 1,8t, 3.0, 3.0, v1,8
    Opis
    garbaty, gromowładny , pączek
    Od
    09 Dec 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    kolego bramko,
    możne najpierw byś się przywitał
    może najpierw napisałbyś rocznik auta,
    może potem przydałby się kod błędu, bo to co wyskoczyło to nie znaczy, że to czujnik,
    może jak Ci go mechanik podłączył, to mógł sprawdzić Ciśnienie paliwa, ciśnienie doładowania oraz inne parametry pracy silnika,

    i reszta tak jak kolega hirotarosc napisał wyżej
    Jeździł będę z przyjemnością, teraz gromowładnym.
    Dźwięk v-ki powinni nagrywać i dawać gratis do każdego sprzedawanego diesla jako podkład.

  5. #64
    bramko
    Gość
    Przepraszam wasz wszystkich Po sprawdzeniu kompa wykazało że 2 wtryski inaczej pracują czuli 2 podaje -1.4 a 3 +1.3 nie znam się na tym wiec nie wiem co to oznacza na razie mondek pali i jest ok naj leprze jest to że pali mało zapala dobrze tylko ta sprężynka !!! Jak kupiłem go czyściłem EGR lecz jego środek tak cieżko pracuje że ledwo go pod ciągałem może tak ma być ,jeszcze jedno co zauważyłem to dziwne dziury miedzy 2 a 3 tyś .

    ---------- Post dodany o 21:52 ---------- Poprzedni post dodany o 21:51 ----------

    co do poprzedniej wypowiedzi rok mondka 2002 rok

  6. #65
    Zielony listek Awatar hirotarosc
    Imię
    Łukasz
    Model
    Mondeo MK3/zdrada Laguna II FL
    Silnik
    w zdradzie1.9 DCi 120KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCi Ghia X Kombi
    Od
    10 Feb 2011
    Mieszka w
    Zagłębie Dąbrowskie
    nie wiem może się mylę ale z tego co gdzieś słyszałem można jakoś chyba "wykalibrować" dawkowanie w celu poprawienia jego pracy (wtryskiwacza) ktoś kto sprzedawał mondeusza po prostu podpicował to pojeździłeś trochę i zaczyna się sypać. Taka mała teoria spiskowa a na marginesie jaki przebieg mondzia ??

    aaa, po podpięciu komputera nie pokazał żadnych błędów itd??
    -Jest Mondeo MK3 2.0TDCi z 2002r. 130KM

    Moja Zdrada

  7. #66
    bramko
    Gość
    auto sprowadzone z Holandii , przebieg 195tyś komp wykazał błąd czujnika ciśnienia paliwa ten na listwie . tylko nie wiem co on ma do tych dziur miedzy 2 a 3 tys obrotów

  8. #67
    Zielony listek Awatar hirotarosc
    Imię
    Łukasz
    Model
    Mondeo MK3/zdrada Laguna II FL
    Silnik
    w zdradzie1.9 DCi 120KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCi Ghia X Kombi
    Od
    10 Feb 2011
    Mieszka w
    Zagłębie Dąbrowskie
    jak za małe ciśnienie na szynie to będą "dziury" i będzie walił w tryb awaryjny i sprężynką
    -Jest Mondeo MK3 2.0TDCi z 2002r. 130KM

    Moja Zdrada

  9. #68
    Niedzielny kierowca Awatar MaroX
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 380 Nm
    Opis
    mONdeo TITANIUM
    Od
    02 May 2010
    Mieszka w
    Warszawa

    Cool

    Cytat Zamieszczone przez bramko Zobacz posta
    auto sprowadzone z Holandii , przebieg 195tyś komp wykazał błąd czujnika ciśnienia paliwa ten na listwie . tylko nie wiem co on ma do tych dziur miedzy 2 a 3 tys obrotów
    Kolego Bramko - migająca spirala to klasyka TDCi, są na ten temat setki postów, odpowiedzi, rozwiązań. Wystarczy trochę poszukać na forum.
    Generalnie 2.0 TDCi (a w szczególności te z lat 2002-2003) mają nietrwałe wtryskiwacze i łuszczące się pompy wysokiego ciśnienia CR.

    Migająca spirala i kody błędów mówiące o spadku ciśnienia jednoznacznie świadczą o problemie w układzie wtryskowym (filtr paliwa, pompa CR, wtryskiwacze, czujniki)
    Zrób tak:
    1) na początek wymień filtr paliwa - być może on jest zasyfiony i jest winowajcą nie przepuszca paliwa - tylko wymień na oryginał Bosha lub Motorcrafta (ok. 90PLN)- nie baw się w żadne zamienniki i wynalazki za 30 PLN bo się nie nadają do TDCi. Następnie rozetnij stary filtr paliwa i sprawdź zawartość, obejrzyj dokładnie w poszukiwaniu drobnych opiłków metalu. Jeżeli są - to pompa CR do regeneracji,
    2) jeżeli wymiana filtra nie pomoże, dalej będzie spirala - problem jest poważniejszy -
    3) jak Ci się chce to spróbuj wykonać próbę przelewową, znajdziesz na forum jak się to robi. Prawdopodobnie wyjdzie, że leją wtryski.
    4) Jak leją wtryski musisz je zregenerować lub kupić nowe. We wtryskach TDCi najczęściej uszkadza się zaworek przelwowy, który trzeba wymienić na nowy oryginalny delphi.

    Czasami padają też końcówki (rozpylacze). Koszt regeneracji 1 wtrysku (wymiana zaworka przelewowego, czyszczenie, zamontowanie) to ok. 350-400 PLN.
    Znajdż dobrego i sprawdzonego fachowca, który się tym zajmuje, aby nie mieć problemów.
    Jak padły tylko wtryskiwacze to koszt regeneracji 4 sztuk ~1,5 kPLN, jeżeli jeszcze pompa CR to jeszcze z dodatkowy ~1 kPLN.

    Jest szansa, że to może tylko awaria jakiegoś czujnika, ale raczej na to bym nie liczył. Z doświadczenia forumowiczów - tdci z 2002 roku po przebiegu 200 k km = wtryski+pompa CR do roboty.

    Nie wiem jak tam dieselowe mechaniki w Twojej okolicy, ale jak byłbyś kiedys w warszawie, to jest tu kilka speców a nawet jeden profesor od fordów, którzy na pewno pomogą.
    Ostatnio edytowane przez MaroX ; 23-08-2011 o 18:14

  10. #69
    Kursant
    Imię
    Krystian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    było mondeo I ghia 2,5l V6
    Od
    12 Aug 2011
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Na drugiej stronie było coś o odgrzeaniu kotleta
    Powiedzcie mi, czy ktoś poradził sobie z tą sprężynką na wysokich biegach?
    Mam objawy jak w pierwszym poście: jałowy, 1,2,3 wszystko ok (nawet jak mu docisnę) 4 i 5 bieg .
    Jestem wstanie rozpędzić auto ale jak jest z górki i jeśli robię to delikatnie.
    Do tego czasu zdążyłem wymienić:
    Wszystkie filtry (a filtr paliwa nawet 2 razy)
    regeneracja wtrysków i pompy,
    ustawianie (sprawdzenie rozrządu),
    czyszczenie przelotów i egra,
    wymiana czujnika na listwie,
    oczywiście wymiana oleju a przy regeneracji wtrysków mycie baku i układu paliwowego.

    I nie zmienia to nic!
    Błędy? standardowe coś tam coś tam ciśnienia paliwa na listwie!
    ciśnienia ok, do 160 chyba.. nie zaobserwowano też żeby sprężynka wyskakiwała zawsze przy tej samej wartości.. raz wyskoczy przy 120 a raz przy 135 lub 150

    Mam MKIII z 2004 roku, 2.0 TDCI i automatyczna skrzynia biegów z możliwością zmiany manualnej.

    sprężna na 4 i 5 biegu wychodzi niezależne od sposobu zmiany biegów.

  11. #70
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Jeśli zdecydujesz się na regenerację wtryskiwaczy to wymień wszystko - czyli rozpylacz ,zaworek i przekładkę - da się to zrobić w garażu ( sam tak zrobiłem ) , jeździłem po specach , doili ze mnie kasę , wtryski przechodziły testy ( to na ich słowo , bo nie mogłem obserwować tego procesu ) a przy wkręcaniu wtryskiwaczy nie wymienili nawet podkładki pod wtryskiem za 3 zł i tak dokręcili ,że ledwie je wykręciłem .Męczyłem się , szukałem aż kupiłem i wymieniłem ( nawet klucz do wtrysków kupiłem za 70 zł ) rozpylacz + zaworek ( w tedy nikt nie pisał o przekładce więc nie wymieniłem ) Od tamtej pory mam spokój . Też sypał sprężynką i klekotał .
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 31-12-2015 o 21:16

  12. #71
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Łukasz
    Model
    XC60
    Silnik
    D4+
    Od
    22 Mar 2007
    Mieszka w
    Ostródzie
    Cytat Zamieszczone przez CODY_21 Zobacz posta
    Też sypał sprężynką i klekotał .
    napisałem Ci priva ale odpowiedzi nie otrzymałem...

    "walczyłem" z wtryskami parę tygodni i dalej nie jest ok - sprężynki nie ma ale klekocze niemiłosiernie...
    05.12.2005 - kupiłem pierwszego Forda Mondeo...

  13. #72
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    (...)
    Ostatnio edytowane przez lyssy ; 04-01-2016 o 19:53

  14. #73
    Kursant
    Imię
    Krystian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    było mondeo I ghia 2,5l V6
    Od
    12 Aug 2011
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Zaplacilem 2400 za regeneracje wtryskow i mycie pompy. Z tego co wiem to wtryski byly zregenerowane w calosci - dostalem wydruki z numerami. Pompa byla myta ultra dzwiekami.
    Bak i przewody mylem samemu. Sam tez skladalem wszystko do kupy.

  15. #74
    Zbysiu1
    Gość
    (...)
    Ostatnio edytowane przez lyssy ; 04-01-2016 o 19:53

  16. #75
    Zbysiu2
    Gość
    [ciach]
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 04-01-2016 o 21:45

  17. #76
    TomekMK3
    Gość
    Mam nadzieje że zdążysz przeczytać zakim wściekły administrator zbanuje mi konto [/QUOTE]


    Bez powodu tego bana chyba nie masz...
    Ostatnio edytowane przez TomekMK3 ; 04-01-2016 o 20:55

  18. #77
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    04 Jan 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Zbysiu2 Zobacz posta
    [ciach]
    Kolego pompę się regeneruje samo wyczyszczenie nic nie da. Na 99% masz wytartą pompę wstępną w pompie Cr. Ona daje bardzo małe opiłki niewidoczne gołym okiem. Diagnostykę zacznij jeszcze raz od pompy.

  19. #78
    Kursant
    Imię
    Krystian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    było mondeo I ghia 2,5l V6
    Od
    12 Aug 2011
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Poprawka.. Pompa byla regenerowana.

  20. #79
    TomekMK3
    Gość
    2400zł za regenerację wtrysków... pompa też w tej cenie???? czy już odrębny koszt...

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)
    By mariuszmuda in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 15:17
  2. [MkIII] dziwne objawy - metaliczny stukot- bieg jałowy -mała dwumasa, napinacz , maglownica?
    By stary1981 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 10:39
  3. [TD MkII] Dziwne chrobotanie 2 bieg 1000-1300 obrotow
    By ARASSS in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 21:31
  4. [TDCi MKIII] [Mk III] Migająca sprężynka przy dodaniu gazu 3000obr/140-150km/h
    By Rajaz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 09:18
  5. [TD MkII] Dziwne objawy
    By rasch22 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 16:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów