+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar WBmondeo
    Imię
    Wojtek
    Opis
    MKIV
    Od
    13 May 2005
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski

    [MkI] Co do ropy i ile

    co dolewacie do ropy, bo ja dzisiaj zalałem cały zbiornik + 2 litry benzyny bo mi wczasie jazdy zamarzała, pózniej było OK, ale jak wracałem z lublina znowu słabo zaczął jechać dolałem jeszcze litra i dojechałem normalnie do domu. Ile powinno sie dolewac ?
    (WOJTEK) MKIV 1,8 TDCI 125 KM Sea Grey / Ford Capri 78' 2,3 V6

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Jak już to specyfik zapobiegajacy krystalizaci oleju napędowego a nie benzyne do diesla .Ja osobiście leje ceramika disel i jest oky.

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar WBmondeo
    Imię
    Wojtek
    Opis
    MKIV
    Od
    13 May 2005
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski
    ja też mówiłem oky gdy nie było -25 st.
    (WOJTEK) MKIV 1,8 TDCI 125 KM Sea Grey / Ford Capri 78' 2,3 V6

  5. #4
    na ok. 60l ropki w taką pogode śmiało można nalac 3l benzynki. Jak się nie ma jakiegoś specyfiku co zwiąże wodę która jest w zbiorniku.
    BYŁO "MK II kombi 1,8 Endura-DE TD GHIA '97 sreberko"

    Modo i Ja

  6. #5
    Ja leje denaturat

  7. #6
    waldemarz
    Gość
    Madbit2, a od kiedy benzyna wiaze sie z woda, bo pierwszy raz o tym slysze.
    Najlepiej to wlac wlasnie denaturat, aby woda mogla sie zwiazac i wypalic z paliwem. Denaturat bardzo ladnie wiaze sie z woda i pieknie miesza z benzyna jak i z ropa.
    Kiedys pamietam do ropy dolewalo sie benzyny, ale tylko po to, aby zapobiegac rozdwojeniu ropy(chodzi o parafine), ale nie slyszalem o tym aby benzyna mieszala sie z woda.

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Benzyna nie wiąże się z wodą, ale rozrzedza ropę. Możesz dodawać wszystkie typy środków depresacyjnych do oleju napędowego. Ale należy się zastanowić dlaczego twoje zamarzało? Nie powinno . Najlepsza niestety w tej chwili jest Verva

  9. #8
    Mam pytanie. Co na to koncerny paliwowe ? Dzisiaj właśnie na Orlenie przy tankowaniu dowiedziałem się ,że ich ropa jest przygotowana na -25.
    Blef, ściema a może faktycznie idzie ku lepszemu ?

  10. #9
    waldemarz
    Gość
    Kiedys pamietam to koncerny mialy takie paliwo, ale z tego co pamietam to bylo zaznaczone na stacjach, ze to paliwo jest ze Skandynawi. Pamietam w latach 90-tych zatankowalem rope do sluzbowego bolida w Krakowie, wtedy to bylo Petrochemii Plock i mialo podobno wytrzymac -25 i nie dojechalem juz do Kielc , tylko sciagalo mnie pogotowie techniczne. Ropa zamarzla w przewodach i koniec jazdy.

  11. #10
    Pieszy
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    28 Nov 2005
    Mieszka w
    Szczecin Polska
    Witam.
    Zimą, podczas mrozów poniżej - 5 stopni,jeśli nie mam pewności co do jakości paliwa dolewam do 20% bęzyny.
    Dawniej byłem posiadaczem Poloneza z silnikiem peżota i w instrukcj była taka porada producenta że mozna zimą dolac do 20% bęzyny, stosowałem, zdawało egzamin, silnik w drógiej budzie kręci czwartą setkę i jeszcze jest całkiem żwawy. A co do dobrego paliwka z renomowanych stacji to zimą nie raz sie już naciełem, przy -10 robiło się za gęste.

  12. #11
    Witam.Specyfiki są do bani mam taki w garażu i -17i połowa butelki zamarzła a pisało na niej że to dodatek przed zamarzaniem ropy a produkt był z organiki.Moim zdaniem likier na kościach(czytaj dynaturat)do Ropki jest nie zastąpiony w zimie Pozdrawiam.
    Każdy mondek jest inny ....ale maja te same Wady!

  13. #12
    Kursant
    Od
    22 May 2005
    Mieszka w
    Zagnańsk k/Kielc
    Witam!!!!!!!!!!!
    zobacz na www.hil.pl mają specyfiki kanadyjskie ja ich używam i narazie
    nie narzekam.
    tomix
    M.1,8TD/96/97

  14. #13
    Cytat Zamieszczone przez tomix
    Witam!!!!!!!!!!!
    zobacz na www.hil.pl mają specyfiki kanadyjskie ja ich używam i narazie
    nie narzekam.
    tomix
    Zamiast tego dodasz but denaturatu na pelen zbiornik paliwa i tez nie bedzie wody w zbiorniku.Na wytracenia parafiny z powodu mrozu to nie pomoze,jedynie dobre paliwo i troszke PB celem rozrzedzenia.Jesli jakosc ON jest niska to żaen srodek nie bedzie skuteczny.Pewne jest jedno,NA 100% ponizej -25c nie zamarza olej opalowy,ale stosowanie tego rodzaju paliwa w samochodach jest nielegalne

  15. #14
    Ale skuteczne

    * przed użyciem przeczytaj kodeks karny skarbowy lub skontaktuj się z nakbliższym oddziałem UKS
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  16. #15
    WBmondeo najpier przed zima trzeba było usunac wode z układu paliwowego,wymienic filtr paliwa dodac płynu do jego czyszczenia ,a wtedy dodajemy przy takich mrozach specyfiku przed krystalizacja oleju napedowego.Ja tak zrobiłem i noł problema pali i jeżdzi nawet przy -25 st.

  17. #16
    Cytat Zamieszczone przez waldemarz
    Madbit2, a od kiedy benzyna wiaze sie z woda, bo pierwszy raz o tym slysze.

    i znowu sie czepiasz. Chyba dla tego że dokładnie nie czytasz co ktos inny pisze.
    PRZECZYTAJ DOKŁADNIE CO NAPISAŁEM


    pisałem o jakimś specifiku a nie o benzynie.


    Cytat Zamieszczone przez madbit2
    na ok. 60l ropki w taką pogode śmiało można nalac 3l benzynki. Jak się nie ma jakiegoś specyfiku co zwiąże wodę która jest w zbiorniku.
    BYŁO "MK II kombi 1,8 Endura-DE TD GHIA '97 sreberko"

    Modo i Ja

  18. #17
    Cytat Zamieszczone przez werc
    Ale skuteczne

    * przed użyciem przeczytaj kodeks karny skarbowy lub skontaktuj się z nakbliższym oddziałem UKS
    Kazdy czyni wg wlasnego uwazania i na wlasna odpowiedzialnosc .Jednak coraz czestsze sa kontrole paliwa takze w autach osobowych i potem

  19. #18
    Nio, dzisiaj zalałem dobrego paliwka i skyd xeramic (1/1000) - zobaczymy co będzie rano

    Rano: nic pali normalnie :metal trochę poklekotał (jak ja kocham ten dźwiek) potelepał, rozrusznikiem pomoglim i zaskoczył :metal
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  20. #19
    Zielony listek
    Imię
    Marek
    Model
    Toyota Verso
    Silnik
    1.8 benzyna
    Od
    14 Mar 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Ja też zatankowałem do pełna i dodałem:
    http://www.castrol.com/castrol/produ...tentId=6006510
    czyli:Wielosezonowy dodatek do paliwa dla silników wysokoprężnych (diesel). Posiada doskonałe własności depresujące. Polepsza płynność i łatwość pompowania paliwa, szczególnie w zimowej eksploatacji. Obniża tak zwaną "temperaturę blokady zimnego filtra", dla polskich olejów napędowych o odpowiednio: dla gatunku ILS - ok. 10 st. C, dla gatunku Z-20 ok. 6 - 8 st. C. Przepływ paliwa zostaje gwarantowany do -20 st. C, a częściowo polepszony do -30 st. C. Podałem za producentem - nie jest to reklama!
    Czy ktoś tego używał? Czy jak się za dużo tegu użyje to mogą być jakieś negatywne skutki?

  21. #20
    Witam.Mój mondzio dziś wieczorem (rano odpalił)już nie dał rady -20 i nawet dynaturat nie pomógł i musiałem z buta z roboty dreptać
    Każdy mondek jest inny ....ale maja te same Wady!

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Wyciek ropy z... ?
    By Johny6665 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 23:23
  2. [MkI] Zalalem ropy do benzyny
    By Lobuz in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 21:15
  3. [TD MkII] Wyciek ropy na pompie
    By CJ_New in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-12-2010, 21:29
  4. [TDDi MKIII] Wyciek ropy
    By Biker36 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-10-2010, 00:33
  5. MKII TDI - ile ropy na 100-kę
    By kalafior in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 20-03-2007, 14:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów