+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MkIII TDCi
    Od
    04 Apr 2010
    Mieszka w
    Gdañsk

    Ro¶nie temperatura, nie za³±cza siê wentylator

    Witam
    Pojawi³ siê ostatnio problem ze zbyt wysok± temperatur± w moim TDCi. Zdarza siê, ¿e temperatura w korku lub na postoju ro¶nie niemal do czerwonego pola. Zauwa¿y³em, ¿e nie za³±cza siê wówczas wentylator na ch³odnicy, a klima praktycznie nie ch³odzi. Jaka mo¿e byæ najbardziej prawdopodobna przyczyna? Jaki¶ sterownik wentylatora czy mo¿e sam wentylator?
    Mondeo MkIII 2.0 TDCi 125KM DPF 2006r.
    Polonez 2000 rally

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imiê
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    ¯ory/ Górny ¦l±sk/ SZO
    Posprawdzaj przekazniki,bezpieczniki,wtyczke przy wentylatorze,mo¿liwe tez ze móg³ pasc silnik lub szczotki sie skonczy³y,mozliwosci jest du¿o

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Modeo 2.0 TDCI MK3
    Od
    02 Sep 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez Slawo2000 Zobacz posta
    Witam
    Pojawi³ siê ostatnio problem ze zbyt wysok± temperatur± w moim TDCi. Zdarza siê, ¿e temperatura w korku lub na postoju ro¶nie niemal do czerwonego pola. Zauwa¿y³em, ¿e nie za³±cza siê wówczas wentylator na ch³odnicy, a klima praktycznie nie ch³odzi. Jaka mo¿e byæ najbardziej prawdopodobna przyczyna? Jaki¶ sterownik wentylatora czy mo¿e sam wentylator?
    a ja polecam sprawdzenie modu³u steruj±cego wentylatorem. Mia³em to samo. Sprawd¼:

    1. w³±cz na postoju klimê
    2. po 10 sek je¶li nie za³±czy siê wentylator ( tylko uwa¿aj na palce ) to znaczy w 99% ¿e pad³ Ci modu³ steruj±cy prac± wentylatora. Poczytaj : http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...82a-na-postoju

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo MkIII TDCi
    Od
    04 Apr 2010
    Mieszka w
    Gdañsk
    Dziêki za odpowiedzi.
    Faktycznie wentylator nie za³±cza siê w ogóle po w³±czeniu klimy. Chcia³em sprawdziæ czy sam wentylator jest sprawny, pod³±czaj±c go bezpo¶rednio pod akumulator, ale nie mog³em od³±czyæ wtyczki pomiêdzy wentylatorem a modu³em. Chyba nie da siê tego zrobiæ bez odkrêcenia modu³u? Czy sam modu³ wystêpuje jako czê¶æ zamienna?
    Mondeo MkIII 2.0 TDCi 125KM DPF 2006r.
    Polonez 2000 rally

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Modeo 2.0 TDCI MK3
    Od
    02 Sep 2009
    Mieszka w
    Wawa
    tak, jest sam modu³. W 99% przypadkach jest uszkodzeniu ulega modu³. Musisz sprawdziæ dok³adnie jaki masz poniewa¿ jest kilka modelów. Koszt u¿ywanego to wydatek rzêdu 300 pln. Ja kupi³em od nich http://allegro.pl/wentylator-ford-mo...583510048.html Podpytaj mo¿e jeszcze maj± jakie¶ na stanie. ( tylko pytaj poniewa¿ czêsto u nich s± rzeczy na allegro a w rzeczywisto¶ci ich nie ma na magazynie - sprzedaj± podobno równie¿ na gie³dach )

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Mondeo MkIII TDCi
    Od
    04 Apr 2010
    Mieszka w
    Gdañsk
    Wentylator z modu³em ju¿ zamówiony. Czy z sam± wymian± wentylatora jest du¿o roboty? Trzeba jakie¶ inne elementy demontowaæ, ¿eby go wyci±gn±æ?
    Mondeo MkIII 2.0 TDCi 125KM DPF 2006r.
    Polonez 2000 rally

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Modeo 2.0 TDCI MK3
    Od
    02 Sep 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez Slawo2000 Zobacz posta
    Wentylator z modu³em ju¿ zamówiony. Czy z sam± wymian± wentylatora jest du¿o roboty? Trzeba jakie¶ inne elementy demontowaæ, ¿eby go wyci±gn±æ?
    nie jest skomplikowane, s± dwie ¶rubki na obudowie wentylatora które musisz odkrêciæ nastêpnie wysuwasz ca³o¶æ w górê. Trzeba trochê siê namêczyæ ze wszystkimi rurkami aby podsuwaæ i aby czego¶ przypadkiem nie urwaæ. Przed rozpoczêciem prac od³±czasz modu³, aby nie urwa³o przypadkiem paluszków

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Mondeo MkIII TDCi
    Od
    04 Apr 2010
    Mieszka w
    Gdañsk
    OK, dziêki. Spróbujê powalczyæ z tym w przysz³ym tygodniu :-)
    Mondeo MkIII 2.0 TDCi 125KM DPF 2006r.
    Polonez 2000 rally

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Modeo 2.0 TDCI MK3
    Od
    02 Sep 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez Slawo2000 Zobacz posta
    OK, dziêki. Spróbujê powalczyæ z tym w przysz³ym tygodniu :-)
    POWODZENIA !!! Ja nie mam szczególnych zdolno¶ci i zajê³o mi ³±cznie 1 h.

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Wentylator klimy nie w³±czy siê je¶li klima siê rozszczelni³a . Dobrze zaczyna³e¶ z pod³±czeniem wentylatora pod akumulator - szkoda ,¿e siê podda³e¶ - mo¿e twój wentylator jest sprawny .Je¶li klima szczelna to czujnik w ch³odnicy silnika te¿ odpowiada za w³±czenie wentylatora .

  12. #11
    Kursant
    Opis
    Mondeo MkIII TDCi
    Od
    04 Apr 2010
    Mieszka w
    Gdañsk
    By³em jeszcze w warsztacie specjalizuj±cym siê w Fordzie i te¿ potwierdzili, ¿e uszkodzony jest modu³ wiêc mam nadziejê, ¿e to jest to. Poza tym mia³em sytuacje, gdzie temperatura silnika podchodzi³a pod czerwone pole a wentylator nie za³±cza³ siê a raczej powinien by³.
    Mondeo MkIII 2.0 TDCi 125KM DPF 2006r.
    Polonez 2000 rally

  13. #12
    Kursant
    Opis
    Modeo 2.0 TDCI MK3
    Od
    02 Sep 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez CODY_21 Zobacz posta
    .Je¶li klima szczelna to czujnik w ch³odnicy silnika te¿ odpowiada za w³±czenie wentylatora .
    Ale je¶li autko siê grzeje i wen. nie w³±cza siê to raczej jest to wina wen. a nie szczelno¶ci uk³. klimatyzacji

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Przepraszam pomyli³em siê .
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 22-11-2015 o 15:02

  15. #14
    Kursant
    Opis
    Modeo 2.0 TDCI MK3
    Od
    02 Sep 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez CODY_21 Zobacz posta
    Rêce opadaj± jak czytam takie porady - wentylatory s± DWA - 1 .klima 2. ch³odnica silnika
    Chyba u Ciebie, u mnie jest jeden. Wszystko zale¿y od modelu :P

  16. #15
    Kursant
    Opis
    Mondeo MkIII TDCi
    Od
    04 Apr 2010
    Mieszka w
    Gdañsk
    Wentylator wymieniony. Faktycznie zajê³o to oko³o 1 godz. Niesprawny by³ modu³, sam wentylator jak pod³±czy³em bezpo¶rednio do akumulatora dzia³a³ bez zarzutu. Tak naprawdê to niepotrzebnie wymienia³em ca³y wentylator z modu³em. Mo¿na by³o wymieniæ sam modu³ - jeden wkrêt i dwie wtyczki, 15 minut roboty
    Mondeo MkIII 2.0 TDCi 125KM DPF 2006r.
    Polonez 2000 rally

  17. #16
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    08 Oct 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Mój wentylator ch³odnicy nie w³±cza siê. Diagnoza w ASO - pad³ modu³ wentylatora. Wymieni³em na 2 inne i nadal wentylator ch³odnicy nie pracuje. W czym mo¿e byæ problem. Przypominam, ¿e komputer ASO wskaza³, ¿e uszkodzony jest modu³. Raczej nie mo¿liwe, ¿e trzy modu³y s± uszkodzone. Macie jakie¶ pomys³y?
    Ostatnio edytowane przez pikosik ; 20-06-2014 o 16:01

  18. #17
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Disel TDCI
    Od
    05 Oct 2015
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Koledzy mam pytanie co do przeka¼nika R7. On odpowiada za wentylator. Jak go najlepiej sprawdziæ. ma 4 styki 1,2,3,5. wiem ¿ê dwa trzeba zasiliæ 12V a na 2 pozosta³ych sprawdziæ przewodno¶æ pytanie tylko na które daæ napiêcie.

    Druga rzecz wiem ¿e mo¿na zrobiæ zwarcie w skrzynce bezpieczników po wyjêciu przeka¼nika. Ale które piny tam trzeba zewrzec?

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2.0 TDCi 2002r ghia.
    Od
    08 Jul 2011
    Mieszka w
    wroc³aw
    Na przeka¼niku masz narysowane który pin co robi.
    W skrzynce zwierasz pin z obwodu za³±czaj±cego z pinem z obwodu za³±czanego(które to piny masz narysowane na przeka¼niku. )

  20. #19
    Pogromca zakrêtów Awatar Tomasz
    Imiê
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno

    Na tym przeka¼niku styk 30 to sta³y pr±d (najczê¶ciej z bezpiecznika), styk 87 to wyj¶cie na odbiornik pr±du,
    85,86 to styki cewki, jeden to pr±d z w³±cznika (równie¿ przez bezpiecznik), drugi to masa.
    Numeracja na tym zdjêciu przyk³adowa. Na Twoim przeka¼niku powinien byæ podobny rysunek.
    Zgubi³e¶ siê w drodze na spota, cb kana³: 29
    Jak ju¿ musisz to dzwoñ: 664 974 051

  21. #20
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    19 Feb 2014
    Mieszka w
    Henryszew
    Panowie, odgrzejê trochê kotleta, ale mam podobny problem. Sprawdzi³em ju¿ wszystko, tzn elektryk sprawdzi³. Wentylator chodzi, modu³ te¿ (niby dobry), a objawy mam nastêpuj±ce. Pod³±czam modu³, w³±czam klimatyzacjê i wentylator zaczyna siê krêciæ na pierwszym biegu (super). Samochód trochê pochodzi, i zaczynam w³±czaæ i wy³±czaæ klimatyzacjê (i tak parê razy). Za którym¶ razem wentylator przestaje chodziæ i koniec, nie dzia³a. Od³±czê i pod³±czê modu³ i wentylator rusza. Mo¿e mia³ kto¶ taki problem. Dodam, ¿e na drugim module mam to samo. Podejrzenie elektryka pad³o na b³±d doj¶cia sygna³u steruj±cego. Tylko sk±d on dochodzi? Co tym steruje? Mo¿e kto¶ wie, albo ma jakie¶ schematy elektryczne od tego. Proszê o pomoc, bo idzie ciep³o, a nie chcê silnika przegrzaæ, no i klimatyzacja by siê przyda³a. Mo¿e kto¶ mia³ podobny problem.

Podobne w±tki

  1. [MkIV] Szybko ro¶nie temperatura silnika i wy³acza skrzyniê automatyc klimê w MK IV.
    By mario-gdz in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-11-2017, 20:51
  2. [Zetec]1.6 16V Po dodaniu gazu ro¶nie temperatura.
    By Dawid1992 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 12:40
  3. [Zetec]PROBLEM: Temperatura silnika ro¶nie przy wy³±czonym n
    By Qbator in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 10:42
  4. [MkIII] nie za³±cza siê wentylator od klimy
    By grzybsonek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2010, 08:11
  5. [TDDi MKIII] Ro¶nie temperatura podczas jazdy
    By gipsy2 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 11:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów