+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Zielony listek Awatar lancaster
    Imię
    Bartek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCi
    Od
    15 Sep 2010
    Mieszka w
    Tychy

    Strzelająca kierownica

    Koledzy mam problem,

    na wstępie dodam ,że szukałem podobnego posta ale nie ma nic co w pełni obrazowałoby moje objawy.
    Problem jest następujący:
    po nocnym staniu mam delikatny stuk w kierownicy przy minimalnym skręcaniu w lewo. Występuje tylko na zimnym silniku i tylko kiedy kierownica jest kręcona w lewo o ok 5 stopni. Słychać jak coś przeskoczy. Później podczas jazdy kiedy autko się zagrzeje nie ma problemu. Wymieniłem ostatnio końcówki drążków bo serwis tak stwierdził ale oczywiście nie rozwiązało to problemu.

    Nie mam pojęcia co to może być i jak się do tego zabrać. Może macie jakiś pomysł?
    Dodam tylko ,że autko ma 150 tyś przebiegu.
    Mondeo 2,0 TDCi Ghia

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lancaster Zobacz posta
    Może macie jakiś pomysł?
    Wpisz w szukajce forumowej "płetwa"
    Z nią sobie poradzisz we własnym zakresie, jakby to jednak nie ona, to trza by zajrzeć do krzyżaków kolumny.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Zielony listek Awatar lancaster
    Imię
    Bartek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCi
    Od
    15 Sep 2010
    Mieszka w
    Tychy
    dzięki kolego,
    czytałem o tym tylko dziwi mnie ,że ten stuk jest jedynie jak autko jest zimne po nocy a w dzień już nie więc dlatego założyłem nowy temat.
    Tak czy inaczej jutro psiknę tam WD40 albo kapnę oleju żeby sprawdzić.

    Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś inne sugestie to chętnie posłucham.
    Mondeo 2,0 TDCi Ghia

  5. #4
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Ja bym sprawdził jeszcze sprężynę nie czy jest pęknięta oraz łożysko McPhersona, chociaż tutaj temperatura nie powinna mieć znaczenia...
    Mariusz , tel - 694-765-650

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maniek_ Zobacz posta
    temperatura nie powinna mieć znaczenia...
    Temperatura to może i nie, ale podczas jazdy trochę wstrząsów i może przy uszkodzeniu sprężyny/poduszki coś się przestawiać i przestaje strzelać.
    Sprawdzić na pewno nie zaszkodzi, bo nie raz się okazuje, że wychodzą takie rzeczy które teoretycznie nie powinny być powiązane z danymi objawami.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    Jakub
    Opis
    MKIII
    Od
    01 Jun 2008
    Mieszka w
    Siechnice
    Cytat Zamieszczone przez lancaster Zobacz posta
    mam delikatny stuk w kierownicy
    Ja miałem podobny objaw. Ale zobrazowałbym to jako opór przy kręceniu kierownicą ... jakby schodek który trzeba przeskoczyć i potem idzie dobrze. Również przy nagrzanym aucie było mniej wyczuwalne. Pomogła regeneracja maglownicy - podobno standardowa usterka przekładni.

    Cytując ze strony firmy gdzie naprawiałem
    "Jeśli przekładnia kierownicza,maglownica, źle pracuje: w jedną stronę gdy skręcamy lekko się kręci kierownica a w drugą stawia opory, uszkodzone są pierścienie zaworu rozdzielacza lub na obudowie pojawiają sie kanaliki przez które przedostaje się ciśnienie, które rozdziela skręty w prawo lub w lewo, wtedy wymienia się pierścienie i obudowę należy roztoczyć na wytaczarce na głębokość kanalików wytoczyć tulejkę i wcisnąć ją do głowicy przekładni kierowniczej."
    Mondeo 2001 TDDi
    140KM

  8. #7
    Zielony listek Awatar lancaster
    Imię
    Bartek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCi
    Od
    15 Sep 2010
    Mieszka w
    Tychy
    dzięki za pomoc,
    wiecie, sprawa zaczyna się robić idiotyczna. Dziś podjechałem do serwisu. Przed serwisem samochód prezentował opisywane objawy. Przyszedł mechanik...i...brak objawów...nic...zero...Wyszedłem na kompletnego idiotę ale ucieszyłem się, podjechałem pod dom...i...znowu.

    Wyciągnąłem z bagażnika WD40 i psiknąłem na "płetwę" i wzdłuż kolumny kierownicy. Znowu spokój. Ciekawe co się stanie jutro - tzn czy problem zniknie. Tak czy inaczej jestem w kropce bo nie wiem nawet jak pokazać to w serwisie bo problem pojawia się i znika.
    Mondeo 2,0 TDCi Ghia

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar Ricken
    Imię
    Michał
    Opis
    mk3
    Od
    11 Mar 2011
    Mieszka w
    Gdańsk- Stocholm- Nottingham!!!
    Cytat Zamieszczone przez lancaster Zobacz posta
    Wyciągnąłem z bagażnika WD40 i psiknąłem na "płetwę" i wzdłuż kolumny kierownicy. Znowu spokój. Ciekawe co się stanie jutro - tzn czy problem zniknie. Tak czy inaczej jestem w kropce bo nie wiem nawet jak pokazać to w serwisie bo problem pojawia się i znika.
    odpisz czy pomogło

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    u mnie to samo, tylko bez różnicy - ciepły czy zimny...przeskakuje dość delikatnie, więc na razie nie robię nic. Aha - płyn jest konsystencji przepalonego oleju silnikowego - myślicie, że wymiana coś da?
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  11. #10
    Zielony listek Awatar lancaster
    Imię
    Bartek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCi
    Od
    15 Sep 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Koledzy,
    jest lepiej. Problem jest mniej uciążliwy ale dalej gdzieś tam występuje i teraz to zupełnie nie rozumiem co może być przyczyną jeśli zabieg smarowania poprawił sytuację.
    Mondeo 2,0 TDCi Ghia

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Trza konkretnie oko wsadzić i jakoś oblukać czy nie ma widocznych śladów jakiegoś uszkodzenia, albo lej jeszcze smarowidła ze dwa dni i jak na dobre ustąpi to będzie wszystko jasne.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Imię
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    od siebie dodam, ze na 100% nie jest to żadna płetwa. Więc lanie tam czegokolwiek możesz sobie darować). Temat przerabiałem już dawno temu. Mam takie przełamanie na środeczku kierownicy od zawsze (odkąd mam samochód). Na zimnym szczególnie. Jak się rozgrzeje to znika. Nie pogłębia się (od ponad 2 lat jest tak samo). I jest to niestety magiel.

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ar2rB Zobacz posta
    od siebie dodam, ze na 100% nie jest to żadna płetwa.
    Cytat Zamieszczone przez lancaster Zobacz posta
    co może być przyczyną jeśli zabieg smarowania poprawił sytuację.
    A magla raczej nie smarował

    Inna sprawa że mogą być dwie usterki.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo mk3 2001 r 2.0 16V hathbeck LPG od roku
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Kazali ci wymienić drążki
    Dobrze że nie kazali wymieniać poduszki na kierownicy.Większe koszty
    A tak całkiem serio to jeśli zapłaciłeś za drążki i wymianę i nic nie pomogło to powinieneś żądać zwrotu pieniędzy

  16. #15
    Zielony listek Awatar lancaster
    Imię
    Bartek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCi
    Od
    15 Sep 2010
    Mieszka w
    Tychy
    więcej tam po prostu nie pojadę i tyle, na dodatek ich idiotyczne tłumaczenie, "kierownica po geometria jest krzywo bo służy do kontrowania kierunku jazdy i nie musi być w płaszczyźnie poziomej" innymi słowy jak masz przechył na kierownicy 20 stopni to jest ok....partacze...
    Mondeo 2,0 TDCi Ghia

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo mk3 2001 r 2.0 16V hathbeck LPG od roku
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Łódź
    A jak by ci kazali pompę wymienić i wydał byś tak z tysiaka i nic by to nie dało to też byś do nich nie pojechał ?

    Sprawdź czy ten objaw występuje bez wspomagania czyli z wyłączonym silnikiem jeśli nie to przekładnia do regeneracji.
    Jeśli zapłaciłeś za zbieżność i masz krzywo kierownice to żądaj ! poprawienia tego albo zwrot gotówki.
    Zbieżność robi się miedzy innymi po to żeby kierownica była prosto !
    Ostatnio edytowane przez Guciofilucio ; 26-07-2011 o 23:57

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar Bierut
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    11 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa Rembertów

    Smile

    U mnie też jakiś czas temu zaczęło (czasami na postoju) strzykać w kierownicy. Tak się złożyło, że w międzyczasie ze względu na wycie wymieniłem łożysko półosi i kół przednich oraz klocki hamulcowe. Po kilku dniach dopiero zorientowałem się, że przestało także strzykać w kierownicy.
    Być może pomogła wymiana łożysk lub przy okazji demontażu i montażu elementów zawieszenia i hamulców mechanik przypadkowo wyeliminował jakiś luz lub coś takiego.
    Ostatnio edytowane przez Bierut ; 28-07-2011 o 10:16

  19. #18
    Kursant Awatar ad
    Imię
    adam
    Opis
    mondeo mk3 2.0 tddi 2001r kombi , yamaha warrior
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez maniek_ Zobacz posta
    Ja bym sprawdził jeszcze sprężynę nie czy jest pęknięta oraz łożysko McPhersona, chociaż tutaj temperatura nie powinna mieć znaczenia...
    na zdrowy rozsądek temperatura nie ma znaczenia , ale zgodzę się z kolegą . miałem podobne objawy na zimnym i po wymianie lożyska mc phersona w maju problem nie wrócił . pozdrawim

  20. #19
    Kursant Awatar maxikacper5
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 2002 2.0 16v GHIA
    Od
    03 Jan 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Ja mam podobny problem ale objawia się tym że tylko przy ruszaniu do przodu po wcześniejszym cofaniu słychać jakieś metaliczne brzdękniecie z zawieszenia z przodu. Ostatnio byłem u magika i powiedział że końcówki drążka do wymiany... wymieniłem ... bez zmian
    MONDEO 2,0 16v GHIA MKIII 2002

  21. #20
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    a u mnie w MkI podobnie jest z tymi schodkami i przeskakiwaniem, ale ja obstawiam cos ze wspomaganiem, bo jak znalezlismy luznawy przewod wspomagania i go uszczelnilem, bylo lepiej, potem wspomaganie znowu sie "zmeczylo" i jest kiepskie...
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszę mieć auto, by móc pracować, muszę mieć pracę, by móc utrzymać auto.
    Się nie ścigam, się tylko śpieszę, bo muszę zatankować.

    Rycząca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchnią
    - było minęło.

Podobne wątki

  1. [MkII] kierownica z MK1 do MK2
    By przemek_sbs2k in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-01-2012, 09:56
  2. [MkI] KIerownica itp.
    By matys in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-08-2011, 00:58
  3. [mk1]kierownica
    By peter4 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-04-2008, 21:27
  4. [MkI] kierownica
    By adam12 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-06-2007, 21:54
  5. Kierownica
    By coolmarian in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2005, 18:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów